PENTAX K200d ar K500
virgis.v: 2013.10.15, 12:48  Grupė: Pentax klubas 40

Labas visiems
Ruošiuosi pirkti savo pirmąjį veidrodį ir labai norėčiau gauti patarimų kurį geriau K200d ar K500
Kaina panaši.
K500 kit naujas,
K200d naudotas (raso 4503 kadrai)
su dviem objektyvais:
Pentax 18-55 II + Sigma 70-300 mm 4-5,6 + tašė+ t.t. (dovanokit jei netiksliai užrašiau pavadinimus-nukopijavau kas buvo skelbime:) 
Kadangi esu naujokas, tai sukomplektuota technika kažkaip arčiau..
Bet pagal kokybes įvertinimus (efoto) tai K500 kaip ir aukštesnis (kiek iš tikruju "neatsparus" fotikas yra neatsparus drėgmei. Itariu, kad dėl kelių lašų neturėtų sugesti..: Kaip ten iš tikro?) 
Norėtusi kažkaip pažiūrėt truputi ir į ateitį...:)))
Iš anksto dėkoju tam kuris patars
Jeigu galit atrašykit į virgis15v@gmail.com :)
virgis

Komentarai
Turinys
  • Mogu
    Mogu     2013.10.15, 14:16 rašė:
    K200d yra penkerių metų senumo modelis.
    Nuo to laiko labai daug kas pasikeitė.
    Ir sunkiai įsivaizduoju kaip gali būti už panašią kainą.
  • QLC01
    QLC01     2013.10.15, 14:22 rašė:

apie k500 nieko negaliu pasakyti, o  k200 buvo mano pirmasis fotoaparatas, patenkino visus lūkesčius, 2008 metais pirktas, ir po šiai dienai veikia puikiai.

Aparatas pirktas buvo kartu su 18-55 II + Sigma 70-300 mm 4-5,6. Vat iš šių objektyvų tai nei vienas nepasiteisino. Bet panaudojęs juos, sužinosit ko konkrečiai reikia, ir ateičiai nusipirksit kitą :)

• virgis.v
    virgis.v 
    Pažengęs
       2013.10.15, 14:45 rašė:
    Labai ačiu už patarimus
    Pradeda po truputi aiškėti...:)
    Kaip suprantu jam tinka visi K jungties objektyvai iskaitant ir senukus MF? (ateityje matyt reiks pasieškoti kokio skaidraus MF -šustresnio matyt neipirksiu..:)))
  • kavolis
    kavolis     2013.10.15, 15:15 rašė:
    "šustresnis" MF - pvz., koks nors Pentax-A 50mm f1.7, skelbimuose neseniai buvo už 240Lt. Čia iš tų atvejų, kai pigiai ir gerai, aišku, su tam tikrais kompromisais - šiuo atveju, rankinis fokusas, bet su A serija jau galite diafragmą iš fotoaparato reguliuoti.
  • prekybininkas
    prekybininkas 
    Pažengęs
       2013.10.15, 21:18 rašė:
    drįsčiau paprieštaraut: kitinis naudotinas plačiame kampe su f6.3ir daugiau. Savo 80-100Lt- atidirba su kaupu.
  • gedasst
    gedasst     2013.10.15, 23:31 rašė:
    Jie atidirba ir dar geiau uz daugeli Sigmu. Bet su F6,3 gali rasti daug geru kompaktu ir tada nera reikalo 5x sunkesnio ir triuksmingesnio veidrodinio pirkti.
  • gedasst
    gedasst     2013.10.15, 14:49 rašė:
    Jei yra galimybe rinktis - zinoma kad nauja modeli.
    Ir kaina nepanasi. 18-55 II gali gauti ~ 100-150Lt, Sigma ~300Lt.
    K200D pirkti tada, jei fotografuosite lauke ir tik diena.

Bet jei pinigu nera Naujam kuneliui + geras objektyvas, tai geriau senas kunelis + geras objetyvas.
    Mano pirmasis devetas K100D uz 550Lt atlaike ~15 rankinio fokuso objektyvu bandymus.
    Pradziai nieko daugiau ir nereik.

Kitinio siulau isvis nepirkti - uz 100Lt visada ji dasipirksi.
    Geriau pasiimti 35mm ar 50mm fixa.
    Su muilinu zoomu is veidrodinio - JOKIOS naudos.
  • kavolis
    kavolis     2013.10.15, 15:12 rašė:
    1. Kažin ar gali būt panašios kainos tik fotoaparatų. Kažką painiojate. K200D vien tik galima nusipirkti ir už 500-700Lt iš skelbimų. 18-55 objektyvas - 100-250Lt, Sigma 70-300 irgi toks, yra kaip daiktas atliekantis funkciją, bet toli gražu jam iki gero, nemokėčiau daugiau 300-400Lt.

2. Esmė - ne fotoaparatas, esmė - objektyvai, o jie geresni kainuoja ne mažiau, nei fotoaparatai. Nedarykite tipinės pradedančių žvalgytis į veidrodinius klaidos - nesureikšminkite vien aparato.

3. Jei žiūrėt į priekį - visada reikia pirkt naujesnį daiktą.

4. jei norite tik mokymuisi ir nekelsite aparatui didelių reikalavimų (greito autofokuso, mažai triukšmų prie didelių ISO), tada tiks ir 7 metų senumo modelis su dar kokiais 6 megapikseliais. Techninio pranašumo prasme K200D ir K500 skirsis labai smarkiai, bet gerų nuotraukų prasme - įtakos nebus, jei fotografija nereikalaus tų geresnių charakteristikų, kurias įvardijau (pvz., neužsiimsite sporto fotografija).
  • virgis.v
    virgis.v 
    Pažengęs
       2013.10.15, 16:21 rašė:
    Na norėčiau universalesnio:)
    kad ir prie menkesnes (pvz kaitrinė) šviesos fotkintų be blykstės
    kaži kaip su triukšmų šalinimu K500?
  • kavolis
    kavolis     2013.10.15, 16:46 rašė:
    Universalumas ir gerumas nedraugauja. Kas tinka viskam - netinka niekam. Universaliausia, be abejo, yra koks nors zoominantis objektyvas, yra pvz. tokie 18-200mm (nuo plataus kampo iki tele) ale toks š... kad liežuvis nesiverstų patart, be to, tamsus. Tada jau geriau pirkite ultrazoominę muilinę su belenkiek zoom, kokybė nuotraukų bus panaši.

Kad be blykstės prie dirbinio apšvietimo (t.y. menko) apšvietimo fotografuotų, reikia objektyvo su kuo mažesniu skaičiumi prie f - pvz. f1.4 - f2, na dar f2.4-f2.8 arba fotoaparato leidžiančio gauti padorius rezultatus prie didelio jautrumo švesai (ISO reikšmės 800-1600 ar daugiau - K500 su tuo tvarkysis 10 kartų geriau, nei K200 nes yra naujesnis).

Matau, jums dar trūksta šiek tiek teorinės bazės apie techninius dalykėlius (ISO, diaframga, išlaikymas - ką jie daro, kam reikalingi). Pasiskaitykite www.efoto.lt/terminai kai suprasite kas ir kaip, tada jau galvokite apie objektyvus ar fotoaparatą.
  • virgis.v
    virgis.v 
    Pažengęs
       2013.10.15, 16:59 rašė:
    Dėkoju už išsamų komentarą
    Ultrazoomus 2 turėjau, dėkui:))
    Proto užteko parduot dar tą pačią savaitę:D
    Kas dė teorinės bazės tai buvo periodas kai su Zenitu nesiskirdavau (maždaug 5 metus) teko ir su plačiajuosčiais padirbėt bet po to buvo maždaug 20 metų pertrauka ir tik dabar bandau grįžti į fotografiją:)
    Nieko keisto kad apie šiuolaikinę skaitmeninę turiu mažai žinių
    mane domina paties aparato galimybės (juk jeigu matrica triukšmaus ir to triukšmo nesugebės neutralizuot programinėm priemonėm tai ir šviesus objektyvas nepadės:)
  • andrius.s
    andrius.s 
    Pažengęs
       2013.10.15, 17:12 rašė:
    Koks biudžetas ?
    Nusipirkite fotoaparatą, kur triukšmais(ISO) geriau tvarkosi, kad ir naudotą, bet ne per seną.

Jei pirksite tik su 18-55 objektyvu, tai nebus didelės naudos, nors peizažui panaudojamas. Didelė esmė objektyve. Dažnas nusiperka pažangų aparatą, o optiką naudoja kitin'e ( pentax atveju 18-55 objektyvas ). Ir vien dėl to dažnas nusivilia fotografija.

Jei biudžetas spaudžia nusipirkite Pentax-A 50mm f1.7, kur Kavolis minėjo ir džiaugsitės. Pats naudoju Pentax-A 50mm f1.7, tai puikus objektyvas už gerą kainą, jei rankomis fokusuot mokėsite. Arba autofokusinį 35mm f2,4 pasiieškot, universaliau bus
  • gedasst
    gedasst     2013.10.15, 23:47 rašė:
    Siulau pradeti nuo pradziu.
    O pradzia - tai ne pirkinio isigijimas, o poreikiu issiaiskinimas ir bandymas parinkti optimaliausia finansiskai varianta.
    Kokie tamstos poreikiai ? Gal zvejyboje fotkini ar peizazus ? Tada placiakampis WR kitinis pradziai - pats tas. O gal portretus ir reikia atviros skyles? O gl paukscius ir reikia TELE. Supranti - niekas uz tave nepasakys, ko tu nori.

Jei esi ciupineje placia juosta, ir jautes siaura ryskumo zona, tai fokusavimas per zoomu siknaskyliskas diafragmas uzmerkta viena akimi tave varys i nevilti. Labiausiai mane dziuginantis dalykas Pentaxe yra SENI SVIESUS rankinio fokuso objektyvai. Jei ne jie - geriau muiline nesiociausi. Nes ieskiklis skaitmenoje yra shudas is didziosios SH!
    Paimu juostini ME Super ir sirdis atsigauna. O kazkas panasaus skaitmenoje - tik Medium formatas uz xx.000Lt. Ddeja, ne mano kisenei :(

Jei turi pvz tik 1800Lt ir greit nenusimato nauju, as tikrai geriau patarsiu pirkti deveta kuneli + nauja objektyva. Kuneli sudevesi - prarasi 500Lt, o objektyvas liks. Nupirksi Kuneli uz 1500Lt ir objektyva uz 300Lt- po metu objektyvas kainuos tuos pacius 200-300, bet nuo aparato prarasi 1000Lt.

Jei turi 8000Lt, bet zadi fotkinti sporta, irgi tas pats. Geriau imi nauja L'ke su devetu cropiniu kuneliu. Cropas prides 1.5x atstumo, o objektyvas liks, kai kuneli pirksi nauja.

Viskas priklauso nuo tavo poreikiu.
  • Fiskius
    Fiskius 
    Pažengęs
       2013.10.15, 17:49 rašė:
    2. Aparatas irgi pasidaro esmė, kai prisireikia fotografuoti prasto apsvietimo salygomis. O kur dar dinaminis diapazonas... kai prisireikia ištraukti detales iš šešėlių, tvarkant foto ;)
    Iš patirties pasakysiu taip: turėjau K100D (daugelis jo jutiklio parametrų ko gero nedaug skiriasi nuo K200), po to nusipirkau K5. Maniau senukas tarnaus kaip antras fotikas arba bent kaip atsarginis. Realiai visad meldžiausi, kad tik to atsarginio neprireiktų, kokybes skirtumas didžiulis.
    Aš manau geriau jau kiek įmanoma naujesnis body + pradžiai bent kiek pakenčiamas, naudotinas objektyvas, o po to pasitaupius dasipirkti ko trūksta, negu senas atgyvenęs daiktas su 2 niekam tikusiais muilinais objektyvais ;)
  • kavolis
    kavolis     2013.10.15, 18:26 rašė:
    teip teip. Nekeliant didelių reikalavimų, per akis ir senuko. man nebaisu ir K20d išsitraukt dienos metu.
  • virgis.v
    virgis.v 
    Pažengęs
       2013.10.15, 21:55 rašė:
    Na va. 500-ukas užsilenkė:(
    Reikėjo ne svarstyt, o griebt kai tik pamačiau. 
    Todėl klausimą užduosiu truputi kitaip: koks komplektukas būtų pakenčiamas iki ~1000 Lt
    kad bent jau pradžioj nereikėtų nieko dapirkinėt:))
    Poreikiai maždaug: peizažas (jei pavyks-kiaurą parą), natiurmortas viduje, su ilgu išlaikymu, gali tekt pafotkint viduj (prie silpnesnio apšvietimo) be blykstės (nemėgstu), o jei normalią-neitilpsiu į kainą.
    Suprantu, kad reikės štatyvo, bet čia paskui.. 
    Gal kas turit ką pasiūlyt?:)
    Aišku, norėtusi naujo, kad ir su kit, bet k500 už 1,2k "nuplaukė" ir panašus šansas vargu ar bepasitaikys...:(
  • ions
    ions 
    Pažengęs
       2013.10.15, 22:35 rašė:
    klausimas tau atgal - ar butinai Pentax nori?
  • virgis.v
    virgis.v 
    Pažengęs
       2013.10.15, 23:20 rašė:
    Atsakymas būtų toks: jeigu jau rimtai svarstau dasipirkinkinėt kuo šviesesnę optika už kuo mažesnę kainą-sunku tikėtis , kad ten dar bus ir geras stabas:)
    Be to aš kažkaip įpratęs prie AA baterijų-visi mano fotikai dirbo ant jų (išskyrus juostinius :-DDD
  • kavolis
    kavolis     2013.10.15, 23:28 rašė:
    gaila, mano pasiūlymai ko gero neįsipaišo į jūsų kainos rėmus. Bet K5 + katzeye skelto fokusavimo prizmė praverstų žaidžiant su rankinio fokuso objektyvais.

www.efoto.lt/skelbimas/pentax_slr_dslr_objektyvai_k_m42_juosteliu_skeneris_ir_t_t_
  • virgis.v
    virgis.v 
    Pažengęs
       2013.10.15, 23:55 rašė:
    Jo, pasižiūrėjau. Apie Katzeye savo laiku sapnuodavau-teko padaryt kelis kadrus profesionalia Praktica-fokusavimas-vienas malonumas:))
    o tas k20d-čia su objektyvu ar tik body?
    Ar būsiu labai įžūlus jei paprašysiu atsiūsti kelias šių aparatų foto (virgis15v@gmail.com)
  • kavolis
    kavolis     2013.10.16, 00:08 rašė:
    Skelbime parašyta su ar be objektyvu, kokie priedai įeina. Nuotraukas galiu pažadėt tik rytoj vakare.
  • andrius.s
    andrius.s 
    Pažengęs
       2013.10.16, 00:16 rašė:
    O kaip K20 su ISO draugauja ?
  • ions
    ions 
    Pažengęs
       2013.10.16, 00:21 rašė:
    imho - iki 800 galima naudoti - toliau tik raw ir post procesinimas :)
  • kavolis
    kavolis     2013.10.16, 00:23 rašė:
    ne stebuklas :) Dieną, kai ISO 100-200 traukiu visada, ypač kai pafotografavimas neįpareigojantis niekam pvz., www.efoto.lt/node/993291 ir www.efoto.lt/node/980931  bet jei su tais RAW failais traukti info iš šešėlių... o vargeli :) ISO 800 irgi dar naudotinas, jei nėra tamsių šešėlinių zonų.

Bet tas daiktas man taip gerai limpa rankoje, kad jį esant tinkamoms aplinkybėms (žinau tas silpnas puses visgi), naudosiu mieliau, nei K5. Bet jei apšivetimas prastesnis, tai K5 - automatiškai. Kx tikrai daaaaug geriau triukšmų prasme už K20D, kurio pusėje lieka tik ergonomika.
  • kavolis
    kavolis     2013.10.15, 23:16 rašė:
    K500 už 1200 svajuko dramblionė maždaug iki pavasario (gal tada atsiras už tokią kainą skelbimuose). Tiesiog ten bičas buvo pirmasisi nusipikęs jį Vilbroje tai gavo su 50 proc nuolaida.

šiaip iš skelbimų vertas dėmesio: http://www.skelbiu.lt/skelbimai/pentax-k-x-pentax-da-l-18-55mm-ir-krepsys-17062879.html
  • gedasst
    gedasst     2013.10.15, 23:51 rašė:
    Tokiu reikalavimu i 1000Lt niekaip nesukisi :(
    Vienintelis artimiausias variantas - naudotas K-x ir DA50mm f1.8

Is kitos puses - issitrauk tu savo senus juostiius. Uz tuos 1000Lt juosteliu porai metu uzteks. O malonumas koks...
  • virgis.v
    virgis.v 
    Pažengęs
       2013.10.16, 00:33 rašė:
    Aha, gerai būtų:)))
    Kažkada galvojau, kad fotiko į rankas nebepaimsiu tai smegenų suminkštėjimo akimirką išpardaviau-išdalinau-išmėčiau....:)
  • ions
    ions 
    Pažengęs
       2013.10.15, 22:34 rašė:
    k200d buvo ir mano pirmas fotoaparatas. tiesa nepataikiau ant akcijos kai sigma 70-300 dalino po viena lita perkant si fotoaprata, bet ji taip pat buvau papigiai nusipirkes is to kuris uz 1 lita gavo.
    nei 18-55 nei 70-300 nestebino, bet savo darba atidirbo.
    pats kunelis tai super, bet man ilgainiui pasidare per sunkus ir nepatogus nesiotis (as dar ir grip'a jam buvau gaves), tai jis daugiau laiko praleido namie. bet su juo teko pafotografuoti ir per lietu be jokiu problemu - pratekantis vanduo jam nieko blogo nepadare - nors aisku objektyva tokiu oru saugojau :)
    dar gali paskaityti apie CCD ir CMOS matricu skirtumus. k200d buvo paskutinis pentax kunelis su CCD matrica.

si fotoaparta su visais objektyvais pardaviau pakankamai lengvai ir nusipirkau mazesni k-r + 35mm fix'a, kuriame pasigedau kuri laika tik virsutinio ekranelio. bet atsipirko tai jog galiu drasiai fotografuoti patalpose ir prastesnio apsvietimo salygomis.

apie k500 negaliu nieko pasakyti apart to kad konstatuoti fakta jog jis naujesnis
  • Donatas011
    Donatas011 
    Naujokas
       2013.10.15, 22:45 rašė:
    O aš galiu pasakyti - tarp k-r ir K-500 yra diiiiidelis skirtumas :)
  • ions
    ions 
    Pažengęs
       2013.10.15, 22:55 rašė:
    na taip - procesorius kitas, matrica kita, valdymas patogesnis, video navarotu daugiau. sunku butu tiketis jog dvieju su puse metu skirtumas nepadarytu itakos i geraja puse :) kita vertus pentax kolkas neisleido kunelio i kuri keiscia savo dabartini ;)
  • virgis.v
    virgis.v 
    Pažengęs
       2013.10.15, 23:30 rašė:
    Skaičiau aš apie tuos CCD ir CMOS ne vieną straipsnį, bet taip ir nesupratau, kuris geresnis.
    Gal galėtumėt trumpai-drūtai:))
  • ions
    ions 
    Pažengęs
       2013.10.16, 00:05 rašė:
    Na kuris geresnis tai gal ir as nepasakysiu
    Trumpai drutai pagrindiniai skirtumai:
    CCD privalumas yra tas kad sios matricos yra jautresnes sviesai, bet lygiai taip pat tai yra ir trukumas. Bet as nelyginu 5 metu senumo CCD ir siu metu CMOS, nes CCD matyt pralaimetu :)
    CMOS trukumas yra "rolling shutter" efektas, bet jei nefilmuosi ar nefotografuosi greitai judanciu taikiniu greiciausiai net nepastebesi.
    siaip youtube video yra ta tema nemazai parodanciu skirtumus - pvz:

arba sis:

- ypatingai idomu nuo 2:30 kur filmuota nakti + issautas blicas bei zaibo filmavimas
  • kavolis
    kavolis     2013.10.16, 00:17 rašė:
    CCD šiaip geresnis, tik kad jį nustojo vystyt, nes CMOS - daug pigiau pagaminti dėl paprastesnės technologijos. Aišku, kad šiuolaikinis CMOS bus pranašesnis už paskutinį CCD naudotą veidrodiniuose prieš 4-5 metus :) (nors pro visokie vidutinio formato vis dar CCD). Vienas iš CMOS privalumų - naudoja gerokai mažiau energijos. Paprastai tariant, verta tikrai dabar turėt vieną paskutinių fotikų su CCD - kokį nors K200D ar dar vėlesnį K-m (šitas berods paskutinis buvo)
  • kavolis
    kavolis     2013.10.16, 00:29 rašė:
    paskutinis su CCD buvo K-m (K2000).
  • ions
    ions 
    Pažengęs
       2013.10.16, 00:36 rašė:
    ogi tu visiskai teisus. buvau apie ji visai pamirses ;)
  • euforija
  • virgis.v
    virgis.v 
    Pažengęs
       2013.10.16, 23:48 rašė:
    Taip, ačiu, šituos skaičius žiūrinėjau gal šimtą kartų.
    Šios temos esmė tame, kad aš norėjau išgirst nuomonę patyrusių žmonių, su šia technika susidūrusių praktiškai
    (skaičiai, kaip žinia, dar nieko nesako:)
    Reziume-aš gavau labai vertingos informacijos, todėl didelis ačiu visiems, kurie nepatingėjo atsiliept.:)))
  • Iras
    Iras 
    Naujokas
       2013.11.03, 01:13 rašė:
    Laba, na jūs man neišmanančiam paaiškinkit. Aš turiu K200D. Turiu jam objektyvų keletą. Fotografuoju, džiaugiuos ir vargo nematau. Po K200 išėjo prakybon nemažai modelių, kurie vis tobulinami ( taip rašoma). Paskutinis K3. Visi jie su APC.  Tai jūs man atsakykit, jei aš naudosiu tą patį objektyvą, tą patį išlaikymą ir diafragmą, fotografuosiu tais pačiais nustatymais ar nuotraukos radikaliai skirsis kokybės atžvilgiu? Aš nekalbu apie filmavimą. Man jo fotoaparate nereikia, tam turiu video kamerą. Jūs man atsakykite, ar kas iš emės pasikeis nuotraukos galutiniam rezultate fotografuojant K200 ir K3?
  • Vytenis P.
    Vytenis P. 
    Meistras
       2013.11.05, 08:13 rašė:
    Jei idealiom sąlygom (minkštas, nekontrastingas, bet pakankamas apšvietimas), nesiskirs niekuo. Bet jei fotografavimo sąlygos ekstremalios, tada skirsis smarkiai. Naujesni daug geriau tvarkosi su triukšmais ir plačui dinaminiu diapazonu - tik tiek.
  • Iras
    Iras 
    Naujokas
       2013.11.05, 23:52 rašė:
    Už tat palauksiu FF ;)
  www.Foto-shop.lt   nuolaidos >>

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti