Testas: fotoaparatas pradedančiajam fotomedžiotojui
2012.02.22  Straipsniai:  Fotoaparato testas  26 22514
 
FujiFilm, Canon, Sony  
Dar neseniai fotoaparatai buvo skirstomi gana paprastai: kompaktiški – mėgėjams, didelio optinio artinimo (superzoom) – pažengusiems naudotojams, o veidrodiniai – entuziastams ir profesionalams. Dabar padėtis šiek tiek keičiasi. Populiarėjantys sisteminiai fotoaparatai kėsinasi numarinti didelio optinio didinimo aparatų rinką. Ar tikrai šiems universalams gresia išnykimas?
Kad suprastume, ko verti didelio optinio artinimo aparatai, išmėginome rimčiausius FujiFilm, Canon ir Sony modelius.


Trys išbandyti  modeliai yra panašios klasės  – tai brangiausi šių firmų didelio optinio didinimo kompaktiniai fotoaparatai:
Objektyvas: 24-720 mm
Jautrumas: iki 12800 ISO
Ekranas: 8.1 cm, sukiojamas X
Kaina nuo 240*
Objektyvas: 24-840 mm
Jautrumas: iki 3200 ISO
Ekranas: 7.3 cm, sukiojamas X
Kaina nuo 212*
Objektyvas: 27-810 mm
Jautrumas: iki 3200 ISO
Ekranas: 8.1 cm, sukiojamas X
Kaina nuo 420*

---------------

Šių fotoaparatų palyginimas.
Fujifilm FinePix HS20EXR, Canon PowerShot SX40 HS, Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
FujiFilm kainuoja kiek mažiau. Kadangi jis maitinamas iš AA akumuliatorių, perkant FujiFilm dar tektų įsigyti 4 akumuliatorius ir įkroviklį. Tai papildomai kainuotų.
Regis, šie fotoaparatai gana panašūs ir neišrankiam pirkėjui turėtų tikti bet kuris. Pasirodo, kiekvienas bandytas fotoaparatas turi savo „charakterį“ ir savo pirkėją.

Fotoaparatų testavimas atliktas gana techniškai. Išvados ir nuotraukos visad dedami ta pačia tvarka: FujiFilm HS20, Canon SX40 ir Sony HX100.

Korpusas

Fujifilm FinePix HS20EXR įvertinimas:   9/10
Šio fotoaparato  korpusas yra didžiausias, todėl jį laikyti patogiausia. Aparato ratukai metalizuoti, korpusas plastikinis (primena gumą), daugelyje vietų padengtas guma. Atrodo gana solidžiai, patikimai. Valdymo mygtukų labai daug – daugiau nei kai kuriuose veidrodiniuose fotoaparatuose. Tai patogu, bet gal kiek persistengta, – juk nedidelis fotoaparato jutiklis ir paprasta fokusavimo sistema neleis mėgautis visomis fotografavimo galimybėmis.
Fujifilm FinePix HS20EXR  
Fujifilm FinePix HS20EXR  
Fujifilm FinePix HS20EXR  


Canon PowerShot SX40 HS įvertinimas:  4/10
Ir fotoaparatas, ir  ratukai plastikiniai, todėl neatrodo solidžiai. Dėl konstrukcinių ypatybių ratukus sukioti nepatogu. Fotoaparatas nepadengtas guma, mažas rankos laikiklis, tad viena ranka laikyti jį nėra patogu, šiek tiek baisu, kad neišsprūstų.
Canon PowerShot SX40 HS  
Canon PowerShot SX40 HS  
Canon PowerShot SX40 HS  


Sony Cyber-shot DSC-HX100V įvertinimas: 8/10
Skonio reikalas, bet Sony atrodo gana „kietai“. Akivaizdu, kad padirbėta prie išorės. Sony fotoaparatas padarytas iš metalą primenančio plastiko (FujiFilm kiek malonesnis), vietomis padengtas guma. Iš testuojamų šis fotoaparatas yra mažiausias ir lengviausias, tačiau guma padengtas didelis rankos laikiklis leidžia jį patogiai laikyti viena ranka.
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  


Fujifilm FinePix HS20EXR  
Ekranėlis, ieškiklis ir grafinis meniu.

FujiFilm 8/10
Ekranėlis didelis (8,5 cm), raiškus (460 tūkst. taškų), vartomas į viršų ir apačią.
Ekranėlyje matomas vaizdas šviesus, malonus, natūralių spalvų. Meniu nupieštas gana gražiai.
Elektroninis ieškiklis niekuo neišskiria, tačiau naudoti tinkamas. Pridėjus akį, vaizdas ieškiklyje įsijungia automatiškai.


Canon PowerShot SX40 HS  
Canon 4/10
Ekranėlis mažesnis (6,7 cm), ypač mažos raiškos (230 tūkst. taškų), sukiojamas ir vartomas –patiks save fotografuojantiems narcizams (-ėms) ;)
Ekranėlyje regimas vaizdas tamsokas, prietemoje spalvos vos gelsvėja. Meniu vaizdas taip pat ne visus nudžiugins – jis gana senamadiškas, paprastas be jokių grafinių elementų. Galbūt tai duoklė gerbėjams.
Elektroninis ieškiklis šiek tiek mažesnis nei FujiFilm ir Sony fotoaparatų, įjungiamas mygtuku.

Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony 9/10
Ekranėlis didelis (8,5 cm), ypač raiškus (921 tūkst. taškų), vartomas į viršų ir apačią.
Ekranėlyje matomas vaizdas šviesus, malonus, bet spalvos akivaizdžiai paryškintos. Tai gražu, malonu, tačiau paryškinimo funkcijos išjungti negalima, tad derinant spalvas ji gali klaidinti. Meniu nupieštas labai gražiai – džiugins estetų akį.
Elektroninis ieškiklis toks pat, kaip ir FujiFilm fotoaparate. Jis įsijungia automatiškai.

Objektyvas ir rankinis fokusavimas

FujiFilm 9/10
Fujifilm FinePix HS20EXR  
24–720 mm objektyvas yra labai universalus. Jo židinio nuotolis reguliuojamas ranka – tai labai patogu fotomedžioklėje. Tačiau toks būdas mažiau tinka filmuojant.
Fokusuoti ranka galima sukiojant antrą objektyvo žiedą. Fokusuojant vaizdas automatiškai padidinamas, o specialus indikatorius rodo sufokusavimo tikslumą – itin patogu.
Canon 8/10
Canon objektyvas yra didžiausio diapazono – 24–840 mm. Deja, jis gal kiek dažniau nei kitų fotoaparatų objektyvai mėgsta gaudyti saulės zuikius, tad  su Canon aparatu rekomenduojama naudoti blendę.
Rankomis fokusuojama sukiojant gana nepaslankų ratuką. Fokusuojant vaizdas ekrane šiek tiek padidėja. Vis dėlto tai mažai padeda – Canon aparate ši funkcija bevertė.
Visuose testuojamuose fotoaparatuose įrengtos optinio stabilizavimo sistemos. Panašu, kad Canon sistema yra efektyviausia.
Sony 7/10
Sony 27-810mm yra saikingo platumo. Jo gali pritrūkti peizažų ar architektūros mėgėjams. Bet platesnius vaizdus galima fotografuoti nustačius automatinės panoramos funkciją.
Objektyvo židinio nuotolį galima keisti svirtele ar sukiojant objektyvo žiedą.
Rankinio fokusavimo funkcija nustatoma objektyvo svirtele, fokusuojama tuo pačiu sunkokai besisukančiu objektyvo žiedu, o vaizdą ekrane galima padidinti atskiru mygtuku. Ne taip patogu kaip FujiFilm, bet naudoti galima.

Maksimalus išdidinimas

Papildyta. Taip iš arti atrodys nuotraukos atspausdintos plakatiniu (iki 1m.) dydžiu.
Dėmesio: šie kadrai užfiksuoti pakankamai sudėtingomis sąlygomis: židinio nuotolis - maksimalus, jutiklio jautris sąlyginai didelis (400-800 ISO), ryškumo zona - siaura (reikalauja itin tikslaus fokusavimo).
Bandymas parodė, kad objektyvai atitinka jutiklio raišką. Gal net atvirkščiai - jutikliai nėra tinkami spausdinti didelius plakatus. Bet nustačius mažesnį židinio nuotolį ir jautrumą, nuotraukos gausis geros kokybės.

Fujifilm FinePix HS20EXR
, 400 ISO, 720mm
Taip iš arti atrodys  95x70 cm plakate atspausta nuotrauka

Canon PowerShot SX40 HS, 800 ISO, 840mm
Taip iš arti atrodys, 80x60 cm plakate atspausta nuotrauka (plakatas mažesnis nes Canon jutiklio raiška mažesnė)

Sony Cyber-shot DSC-HX100V
, 500 ISO, 810mm,
Taip iš arti atrodys 95x70 cm plakate atspausta nuotrauka

Fujifilm FinePix HS20EXR  
Canon PowerShot SX40 HS  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  

Fokusavimo spartos testai

Fokusavimo greitis ir tikslumas gero apšvietimo sąlygomis
Eksperimentas: nustatę maksimalų židinio nuotolį, bandome pakaitomis sufokusuoti į 2 ir 50 metrų nutolusius objektus.
Rezultatai:
FujiFilm: perfokusuoja per 3 sek., bet apie 50 % kadrų nepataiko.
Canon: perfokusuoja per 1,5 sek. Apie 30 % kadrų nepataiko.
Sony: perfokusuoja per 1 sek. Apie 20 % kadrų nepataiko.

Fokusavimo greitis ir tikslumas prietemoje
Nustačius mažą židinio nuotolį, visi fotoaparatai fokusuoja pakankamai lėtai, bet fokusuoja.
Vertinant subjektyviai, Sony fokusuoja vos vos greičiau, FujiFilm – vos vos lėčiau.
Fokusavimas užtrukdavo apie 1 sek.

Nuotraukos prietemoje
800-1600 ISO, 1/4-1/8 sek., Auto režimas
Fujifilm FinePix HS20EXR  
Canon PowerShot SX40 HS  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  


Didinant židinio nuotolį, dirbti fotoaparatams darosi sunkiau: labiau virpa, diafragma mažėja, didėja minimalus fokusavimo atstumas.
Tokiomis sąlygomis FujiFilm veikė kaip tikras kareivis: svarbiausia rezultatas! Tad, pavyzdžiui, nustačius 500 mm židinio nuotolį, FujiFilm fokusuodavo beviltiškai ilgai – apie 5 sek., bet bent 1/2 kadrų sufokusuodavo. Sony veikė priešingai: fokusavo vis taip pat sprinteriškai, per 1 sek., bet sufokusuodavo tik apie 1/5 kadrų. Canon veikė neryžtingai – fokusavo vidutiniškai lėtai ir užfiksuodavo vidutiniškai nesufokusuotą vaizdelį (apie 1/3 gerų kadrų).

Šiek tiek pakeistas fotografavimo kampas ir židinio nuotolis stumtelėtas iki maksimumo.
Sony veikė greičiausiai, apie 2 sek., užfiksavo apie 1/2 gerų kadrų. Canon tikslumas panašus, veikė vos lėčiau. FujiFilm apie 10 sek. stumdo fokusą, akivaizdžiai pereina ryškią fokusavimo zoną, bet sufokusuoja ne ten, kur reikia, – greičiausiai į begalybę! Tik apie 1/5 ryškių kadrų bet ir jie gauti gudraujant – į vaizdą įtraukus šviesų plotą.

Fokusavimo vertinimas ir išvados
FujiFilm 5/10
Canon 7/10
Sony 8/10

Aiškiai matome, kad šioje srityje rungiasi ne jutiklius konstruojantys fizikai ir chemikai, o programuotojai! Kiekvienas fotoaparatas turi savo fokusavimo metodus, charakterį. Esant mažesniam židinio nuotoliui ir geram apšvietimui, visi fotoaparatai dirba labai panašiai – sufokusuoja per 1 sek., bet mažėjant apšvietimui ir ilgėjant židinio nuotoliui (mažėjant diafragmai), fotoaparatai renkasi skirtingus metodus. FujiFilm dirba lėtai, Canon ir Sony – greičiau. Sony darbą pagreitina ir gana intelektualus fokusavimo algoritmas: fotoaparatas atsimena praeitą fokusavimo tašką ir iš naujo sufokusuoja pakankamai greitai. FujiFilm fokusavimą sulėtina lėčiausias fokusavimo variklis (ar objektyvo konstrukcija).

Nuotraukų (jutiklio) kokybė

FujiFilm 6/10
Canon 9/10
Sony 8/10

Nuotraukų kokybė nustatyta fotografuojant šį natiurmortą. Jis leidžia gana tiksliai įvertinti jutiklio kokybę: spalvų natūralumą, dinaminį diapazoną, triukšmingumą.
Šis testas aiškiai parodė, kad deklaruojami fotoaparatų parametrai ne visada sutampa su gautais rezultatais. Šįsyk nuvylė FujiFilm EXR technologija. Nors jos aprašas skamba gražiai, esą fotoaparatas gali fotografuoti net 12 800 ISO jautriu (Canon ir Sony – tik 3200 ISO), iš tiesų jutiklio jautris ir dinaminis diapazonas yra mažiausi (net nustačius reikiamus EXR režimus). Maksimalaus jautrumo FujiFilm nuotraukos net internetui nėra tinkamos.
Nustačius mažiausią 100 ISO jautrį, gyviausiai atrodo Canon ir Sony nuotraukos. Gal šie gamintojai kiek gudrauja, gal truputį paryškina vaizdą, bet dėl to nuotraukos tikrai nesuprastėja.
Lygindami 3200 ISO jautrio nuotraukas, matome, kad FujiFilm nuotraukų spalvos yra blankiausios, o Canon ir Sony –  vis dar šviežios ir ryškios. Bet šį jautrio testą laimi Canon, nes Sony didelio jautrio nuotraukose, tose vietose, kur krinta šešėliai, matyti nemalonių triukšmų.
Absoliučiu nugalėtoju Canon skelbti gal ir negalėtume, nes Canon nuotraukas dažnai pereksponuoja (baltas indas 'išdegintas', praradęs formą), tačiau bendras visų Canon nuotraukų įspūdis yra geriausias.

Nustačius 400  ISO jautrumą. Fotografuota „Auto“ režimu.
Fujifilm FinePix HS20EXR, 100 ISO  
Canon PowerShot SX40 HS, 400 ISO  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V, 400 ISO  

Jautrumas - 3200 ISO
Fujifilm FinePix HS20EXR, 3200 ISO  
Canon PowerShot SX40 HS  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V, 3200 ISO  


Fotografavimas naktį

Balais nevertinsiu. Greičiausiai visi fotoaparatai fotografuoja gerai, bet šį testą „Auto“ režimu geriausiai įveikė Sony.
Išbandžiau fotoaparatų galimybes ypač gūdžioje prietemoje.
Džiugu, kad visi fotoaparatai gebėjo automatiškai sufokusuoti. Bet fotografuoti jiems sekėsi sunkiau.
Nustačius „Auto“ režimą, FujiFilm su iššūkiu nesusidorojo – nuotrauka buvo tamsi. Nepavyko nufotografuoti ir išlaikymo prioriteto režimu, nes ilgiausias nustatomas išlaikymas (kažkodėl) buvo tik 4 sek. Fotografuojant ekranėlyje matyti tamsokas vaizdas.
Canon „Auto“ režimu taip pat veikė prastai. Nufotografuoti pavyko tik nustačius išlaikymo prioriteto režimą (T=15). Fotografuojant ekranėlyje buvo matyti šviesus vaizdas.
Sony: ekranėlyje matyti tamsus vaizdas (tamsiausias), bet automatinis režimas jį nufotografavo be kaprizų.
Štai geriausi gauti rezultatai:
Fujifilm FinePix HS20EXR  
Canon PowerShot SX40 HS  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  


Fotografavimas serijomis

FujiFilm 4/10
Canon 8/10
Sony 6/10

Fotomedžioklėje labai svarbus fotografavimo serijomis režimas. Išbandyti fotoaparatai fotografuoja serijomis, bet visi jie veikia gana skirtingai.
FujiFilm fotografuoja arba tik 4 kadrus, arba daro daug kadrų, bet tada neveikia fokusavimo fiksavimo funkcija (prefocus), – tai trukdo fotografuoti paukščius. Nufotografuotas nuotraukas fotoaparatas įrašo lėtai, tad kai kuriuos įdomius momentus galima pražiopsoti laukiant, kol fotoaparatas „suvirškins“ nuotraukas.
Canon PowerShot SX40 HS, nuotraukų serija  
Canon
serijas fotografuoja ir įrašo sparčiausiai, o Sony veikia kiek prasčiau – nuotraukas įrašo gana lėtai, tačiau pats fotografavimo procesas  gana greitas ir malonus.
Visi bandyti fotoaparatai serijomis gali fotografuoti gana sparčiai – iki 8–10 kps sparta.

Deja, šie fotoaparatai, kaip ir kiti kompaktiški ir sisteminiai aparatai, turi nelabai sparčią kontrasto nustatymo fokusavimo sistemą, tad negali sekti judančių objektų. Nustačius objekto sekimo režimą AF-C, šie fotoaparatai gali fotografuoti tik 1–2 kps sparta.  Šis režimas nelabai vertas dėmesio.

Štai geriausios zylių nuotraukos. Šiek tiek kadruota ir pašviesinta.
Fujifilm FinePix HS20EXR
Fujifilm FinePix HS20EXR  
Fujifilm FinePix HS20EXR  
Fujifilm FinePix HS20EXR  

Canon PowerShot SX40 HS
Canon PowerShot SX40 HS  
Canon PowerShot SX40 HS  
Canon PowerShot SX40 HS  

Sony Cyber-shot DSC-HX100V
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  


Filmavimas

FujiFilm 8/10
Filmuoja gera Full HD kokybe, veikia autofokusavimo sistema, bet gana nervingai – šokinėja, ne visada pataiko. Jos skleidžiamas garsas šiek tiek girdisi garso įraše. Filmuojant galima fotografuoti, tačiau filme dings sekundė įrašo.
Yra galimybė keisti židinio nuotolį, tačiau bus girdėti objektyvo sukiojimo triukšmas (priklauso nuo pastangų).
640 x 480 dydžio vaizdelius įmanoma filmuoti 80 kadrų per sek. sparta
Canon 7/10
Filmuoja Full HD kokybe, bet tik 24 kps sparta. Filmuojant autofokusavimo sistema veikia, galima keisti židinio nuotolį, bet aiškiai girdisi varikliuko triukšmas.
640 x 480 dydžio vaizdelius įmanoma filmuoti 120 kadrų per sek. sparta.
Sony 9/10
Sony filmuoja aukščiausia Full HD kokybe, AVCHD formatu. Filmuojant autofokusavimo sistema veikia gražiai, galima keisti židinio nuotolį – triukšmas saikingas. Filmuojant galima fotografuoti.
Maksimali filmavimo sparta – 50i

Canon filmuoti vaizdai 640 x 480, 120 kps sparta, sulėtinta iki 30 kps (4 kartus).



Panoramos režimas

Šiuolaikiškuose fotoaparatuose panoramos kuriamos paprastai: tereikia fotoaparatą pasukti horizontaliai ar vertikaliai, o panoramą fotoaparatas sujungs pats.
FujiFilm 9/10

Galima rinktis 120, 180 ir 360 laipsnių panoramos režimą.
Galima fotografuoti ir vertikaliai (aukštis didesnis).
120 laipsnių panorama  
180 laipsnių panorama  

360 laipsnių panorama  
360 laipsnių panorama


Sony, 120 laipsnių panorama  
Canon 4/10
Yra tik panoramos fotografavimo gidas – nelabai patogu.

Sony 8/10

Fotografavimo parinkčių mažiau nei FujiFilm aparate, bet valdyti patogiau.
Fotografuojant horizontalią panoramą, užfiksuojamas apie 180 laipsnių vaizdas, o vertikalios panoramos vaizdas beveik atitinka 20 mm objektyvu užfiksuotą nuotrauką.  Jis pavaduoja siauresnio (nei FujiFilm ir Canon) matymo kampo objektyvą.
Žemiau parodytoje panoramoje atsiskleidžia vienas Sony fotoaparato trūkumas (ypatybė) - žieminės vakaro nuotraukas fotografavo smarkiau, mėlynu tonu. Toks vaizdas yra gana natūralus, bet visgi jį norisi koreguoti (pakoreguota).
120 laipsnių panorama  

Makro fotografavimas

Mažesnius jutiklius turintys fotoaparatai turi privalumą - makro režimą.
Akivaizdu, kad šią rungtį laimi Sony ir FujiFilm, o Canon nėra tikęs makro fotografijai.
Papildymas: skaitytojai praneša, kad Canon visgi turi SuperMacro režimą - jis įjungiamas Macro mygtuką paspaudus ir palaikius. Nelabai įprastas įjungimas.
Fujifilm FinePix HS20EXR  
Canon PowerShot SX40 HS  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  


Nuotraukų peržiūra ir trynimas

FujiFilm 10/10
Nuotraukos žemesnės kokybės, paveiksliukai vartomi labai sparčiai. Šiaip rodomi gana geros kokybės paveiksliukai, tad nelabai pastebi, kaip po 1 sek. prastas paveiksliukas pakeičiamas į gerą. Yra pasirinktų nuotraukų trynimo ir įvairių nuotraukų grupavimo funkcijų.
Canon  8/10
Nuotraukos vartomos greitai, bet pirma parodomas labai menkos kokybės nuotraukos paveiksliukas. Po 0,5 sek., mirktelėjus ekranėliui, jis pakeičiamas į geros kokybės paveiksliuką.
Plačios nuotraukų trynimo ir grupavimo galimybės, bet dėl minėtų ekranėlio, meniu ir mygtukų ypatybių, fotoaparate tvarkyti nuotraukų nesinori.
Sony 6/10
Kadangi iškart rodomos aukštos kokybės nuotraukas, jų peržiūra užtrunka. Tai nemažas trūkumas.
Labai plačios nuotraukų trynimo, grupavimo ir apdorojimo galimybės.

Kiti privalumai ir trūkumai

FujiFilm
+ Galima prijungti išorinę blykstę
+ RAW formatas
+ Yra gana tikroviški fotojuostų imitavimo režimai
+ Yra elektroninis gulsčiukas
- Nėra ličio akumuliatorius – teks pirkti 4 AA akumuliatorius ir įkroviklį
Canon
+ Yra kūrybinių filtrų
- Nėra automatinio panoramų jungimo funkcijos
Sony
+ Aukščiausia filmavimo kokybė
+ Stipriausia blykstė – apšviečia iki 12,7 m
+ Tiksli informacija, kiek liko akumuliatoriaus įkrovos
+ Yra GPS imtuvas
+ Yra ND filtras
- Fotoaparate įkraunamas akumuliatorius
- Trūksta parinkčių nustačius „Auto“ režimą (filtrų)

Išvados

Ar didelio optinio artinimo fotoaparatai verti dėmesio?
Mano manymu – verti.
Taip, šie fotoaparatai ne visada gali užtikrinti aukščiausią nuotraukos kokybę. Tačiau nuotraukos vertę lemia ne tik jos kokybė. Siužetas, pagautas momentas taip pat labai svarbūs.
Ne tokiems drąsiems ir įgudusiems fotografams šie aparatai padeda sėkmingai medžioti toliau esančius įdomius objektus, paukščiukus ar žmones. Tai visai tikę įrankiai ir naujokams, ir keliautojams.

Štai kokios didžiulės apžvalgos galimybės: nuo panoramos iki 810 mm artinimo.
Niūrus žieminis Lietuvos vaizdelis kažin ar ką sužavės, tačiau vasarą fotografuoti šiais aparatais tikrai malonu.
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  


Taigi, tai trys gana skirtingi fotoaparatai, skirti skirtingiems fotografams.
Geromis apšvietimo sąlygomis nuotraukų kokybė ir darbo sparta šie fotoaparatai beveik nesiskiria,  esant prastesnėms fotografavimo sąlygoms geriau fotografuoja Canon ir Sony fotoaparatai.
Reikšmingesni yra fotoaparatų konstrukcijos ir valdymo skirtumai. Trumpas suskirstymas būtų toks: FujiFilm skirtas eksperimentuojantiems, Canon – fotografuojantiems „Auto“ režimu, Sony – keliaujantiems žmonėms.
Alternatyvos - tai didžiausių galimybių didelio optinio artinimo Panasonic ir Nikon fotoaparatai: Panasonic Lumix DMC-FZ150  ir Nikon Coolpix P510.

Visų fotoaparatų palyginimas.
Geriausi didelio optinio artinimo fotoaparatai: apie 1500 Lt,  apie 1000 Lt.

Fujifilm FinePix HS20EXR  
Fujifilm FinePix HS20EXR

Fujifilm FinePix HS20EXR  – tai fotoaparatas entuziastams, nebijantiems eksperimentuoti, viską daryti savaip. Fotoaparatas džiugina plačiausiomis valdymo galimybėmis, nedidele kaina, bet jo nuotraukų kokybė prietemoje prastesnė, o darbo sparta – mažiausia. FujiFilm jau pristatė šio aparato naujinius –  Fujifilm FinePix HS25EXR ir Fujifilm FinePix HS30EXR , tačiau neatrodo, kad nauji modeliai neturės HS20 trūkumų.  HS serijos privalumas – gera, konkurencinga kaina.
Patiko
Didelis, kokybiškas ir patogus korpusas
Didelės valdymo ir vaizdo apdorojimo galimybės (nors mėgėjui gali būti kiek painu)
Rankinis židinio nuotolio keitimas (nors kiek trūkčiojantis ir triukšmingas)
Nepatiko
Lėtesnė autofokusavimo sistema, ypač prietemoje

Canon PowerShot SX40 HS  
Canon PowerShot SX40 HS

Canon PowerShot SX40 HS  – tai keistas fotoaparatas. Jam apibūdinti tiktų patarlė „Senas arklys vagos negadina“.
Fotoaparato nuotraukų kokybė (kartu su Sony) yra aukščiausia, tačiau korpuso kokybė, ekranėlis ir valdymas nuvilia. Jie neatitinka šiandienos aktualijų. Fotoaparatas nelabai patiks eksperimentų mėgėjams, bet greičiausiai bus patrauklus mėgstantiems fotografuoti tik „Auto“ režimu. Nepaisant, atrodytų, technologinio atsilikimo, Canon yra spartus ir turi išskirtinių funkcijų.
Patiko
Geriausia vaizdo kokybė
Kūrybiniai filtrai. Nors jų tik keli, bet Fuji ir Sony aparatuose jų išvis nėra
Greita autofokusavimo sistema
Efektingas vaizdo stabilizavimas
Greitas filmavimas 120 kps sparta (bet tik žema 640x480 kokybe)
Nepatiko
Pigus korpusas, mažas ekranėlis ir nepatogūs valdymo ratukai
Nėra tikro makro režimo

Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V

Su  Sony Cyber-shot DSC-HX100V fotografuoti maloniausia. Tai aukštos klasės, nedidelis, patogus fotoaparatas; jį paprasta ir malonu valdyti. Sony nuotraukos visiškai tenkintų daugumos mėgėjų poreikius.  Greičiausiai šis aparatas patiks žmonėms, mėgstantiems tiesiog maloniai fotografuoti, o ne laužyti galvą dėl įvairiausių fotoaparato nuostatų. Gana kompaktiškas fotoaparatas patiks ir keliaujantiems.
Patiko
Kokybiškas, patogus, nedidelis korpusas
Patogus, raiškus ekranėlis, malonus meniu
Greičiausia autofokusavimo sistema
Kokybiškas filmavimas, korektiškas AF darbas filmuojant
Yra GPS imtuvas ir ND filtras
Nepatiko
Saikingos valdymo galimybės
Nelabai platus objektyvas  (židinio nuotolis nuo 27 mm), bet yra patogus panoramos režimas
Lėta nuotraukų peržiūra

eFoto redaktorius Ignas Urbonas

Bonus

Sony HX100V patiko labiausiai, tad su juo pamedžiojau ir mieste.
Fotoaparatas -15C šalčio testą atlaikė.
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  
Sony Cyber-shot DSC-HX100V  

Sony HX100V patiko labiausiai, tad su juo pamedžiojau ir mieste.

Fotoaparatas -15C šalčio testą atlaikė.


Komentarai
Turinys
  • vytjon
    vytjon 
      2012.02.22, 08:46, rašė:
    IMHO neatsakyta į apžvalgos temą - "superzoooom'as" fotomedžiotojui. Beveik neužsimenama apie nuotraukų kokybės prastėjimą didėjant židinio nuotoliui, o kaip tik ši dalis turėtų labiausiai lemti pasirinkimą.
  • eFoto redaktorius    2012.02.22, 11:59, rašė:
    Gamintojai turėtų būti visiški begalviai, jei gamintų fotoaparatus, kurių objektyvai akivaizdžiai neatitinka jutiklio rezoliucijos. Taip, nedidelių defektų yra, bet šie pasimatys tik spausdinant didelius fotoplakatus. Fotoplakatai, sutik, nėra šių fotoaparatų paskirtis.
  • Badas
    Badas 
      2012.02.22, 13:49, rašė:
    Turiu Canon S80, ne superzoomas, bet objektyvas ilgajame gale akivaizdziai neatitinka jutiklio rezoliucijos. Tai FAKTAS. Vistik gamintojai begalviai? O gal begalviai yra vartotojai, kurie perka daug megapikseliu bet plakatu nespausdina? O gal visgi begalviai gamintojai, nes gamina daug megapikseliu tiems, kurie plakalu nespausdina?.. O gal visgi kazkas spausdina?.. Nebesuprantu, padekit susigaudyti.
  • eFoto redaktorius    2012.02.22, 14:11, rašė:
    Kalbam apie superretus atvejus. 99% muilinių nuotraukų guli kompe, gal 1% parodomas internete; nieks plakatų su jomis nespaudžia. O jei spaudžia, tai būna kokybe visiškai patenkinti (spaustuvininkų atsiliepimai).
     Ne visiems pikseliukai rūpi, o ir ne pikseliukai lemia nuotraukų vertę. Pikseliukų netestuoju.
    Ar verta dėl to čia priekaištauti ir ginčytis?
  • Badas
    Badas 
      2012.02.22, 14:27, rašė:
    Taip, vartotojai plakatu nespaudzia, bet tai dar nereskia kad zoomo kokybe atitinka jutiklio rezoliucija. Sita teigini dar reikia patikrinti. Arba netikrinti kaip daugumai nereiksminga dalyka. Gal but internetinese nuotraukose to nesimatys, bet jei netestavom, tai teisybes delei ir nesakykime jog zoomas adekvatus matricai. Sakykim - jis adekvatus feisbukui :)
  • eFoto redaktorius    2012.02.22, 15:01, rašė:
    ot įkyrūs :) papildžiau pikseliukų testu. Prie objektyvo aprašymo
  • vytjon
    vytjon 
      2012.02.22, 20:09, rašė:
    Dėkui :)
  • Fotos
    Fotos 
      2012.02.22, 09:34, rašė:
    Kas čia per frazė "Maksimali filmavimo sparta – 50i"?
  • Badas
    Badas 
      2012.02.22, 10:40, rašė:
  • mikas007
    mikas007 
      2012.02.22, 11:40, rašė:
    Sony nemenkai technologijomis žengia į priekį :)
  • domoxno
    domoxno 
      2012.02.22, 12:46, rašė:
    Bet aš kažkur skaičiau, kad pradedančiajam geriausiu fotoaparatu laikomas "Panasonic Lumix DMC - fz150"
  • Grigas
    Grigas 
      2012.02.22, 13:13, rašė:
    Panasonic DMC-FZ100
    5 komentarai
    Panasonic Lumix DMC-FZ100 Aprašymas
    Jutiklio dydis?  8 mm.
    Židinio nuotolis? 
    25-600 mm
    LCD ekranas?  8.1 cm, sukiojamas
    Foto2
    Panasonic Lumix DMC-FZ100
    Jautrumas? 100-1600 (6400) ISO
    Foto3
    Panasonic Lumix DMC-FZ100
    Kaina?  370*    Palyginti ⯈
    bet tai kad senukas jis jau....
  • domoxno
    domoxno 
      2012.02.22, 22:22, rašė:
    Aš atsiprašau... Aš norėjau parašyti apie jo jaunesnejį brolį fz-150 :)
  • Efteral
    Efteral 
      2012.02.22, 19:06, rašė:
    As kaip pradedancioji pirmaji veidroduka pirkau D3100 nikon :)
  • Juksis
    Juksis 
      2012.02.22, 20:38, rašė:

    Jei kam įdomu - dvi nuotraukos, darytos su SX40. Nekoreguotos ir neapkarpytos, galite pikselius tyrinėt:
    marabu.xz.lt/Pictures/IMG_2468.JPG
    marabu.xz.lt/Pictures/IMG_2283.JPG

  • laurynas.simkus
    laurynas.simkus 
      2012.02.22, 22:57, vertino: Gerai, , rašė:
    Geros fotkės ir kokybė gera nematau priekaištų didelų :)
  • Domast
    Domast 
      2012.02.23, 08:26, rašė:
    geros fotkes, bet jos geros tik tol kol apsvietimas labai geras, jei zmogu tenkina tai kad jos geros bus tik tada kai bus sauleta ir grazu tada pilnai uztenka ir ultrazoomines muilines :)
  • Juksis
    Juksis 
      2012.02.23, 11:18, rašė:
    Taip, prie prasto apšvietimo - liūdna. Bet kainos ir kokybės santykis - pakenčiamas
  • jauvedes
    jauvedes 
      2012.02.22, 21:05, rašė:
    labai patiko straipsnis, daugiau tokių reikėtu,
  • Dubh Mcmahoni
    Dubh Mcmahoni 
      2012.02.22, 23:06, rašė:
    Neskaičiau komentarų, bet norėčiau išsakyti savo nuomonę. Žmogus norinti fotografuoti ko nori? Mano tikslai buvo gauti kokybiška nuotrauką ir įvalgyti fotoaparatą. O ar šitie aparatai suteikia laisve? Čia jau svarstytinas klausimas. Šie žaisliukai nėra pigūs. O pusmečio bėgyje tikrai pradės stigti žingeidžiam naujokui (kaip kad buvo man) "lankstumo". Verta labai gerai pasvarstyti ;)
  • Subtiliai
    Subtiliai 
      2012.02.23, 00:45, rašė:
    nevalgyk fotoaparato. ;/
  • human
    human 
      2012.03.03, 22:01, rašė:
    o su kokio lecio atminties kortelemis buvo testuojami fotoaparatai ?
  • eFoto redaktorius    2012.03.04, 10:55, rašė:
    4-8 klasės. Šiaip buvo bandoma ir nustačius mažesnes rezoliucijas. Įrašymas nepagreitėdavo. Reiškia ne kortelė kalta
  • human
    human 
      2012.03.04, 14:11, rašė:
    man uzkliuvo Nuotraukų peržiūra ir trynimas skyrelis, atrodo kad del letos korteles stabdo perziuros greitis. bet kogero reiktu palyginti dar karta.
  • eFoto redaktorius    2012.03.04, 15:41, rašė:
    1. buvo bandoma ir nustačius mažesnes rezoliucijas. Įrašymas nepagreitėdavo. Reiškia ne kortelė kalta
    2. kortelės nėra lėtos
    3. nereikia sudaryti idealių sąlygų
    4. vieniem gamintojams tinka betkokios kortės, o kitiems net Class 8 kažkodėl atseit per lėtos
  • Vava (išsitrynęs)    2012.07.21, 23:01, rašė:

    Labas, Ignai,


    esu nusprendęs įsigyti "ultrazoomą". Apsistojau ties 2 variantais:
    Nikon Coolpix P510
    ir
    Sony Cyber-shot DSC-HX200V
    Kuris iš jų vertesnis dėmesio ir kodėl?

      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti