Kaip fotografuoti vaikus: keli praktiniai patarimai
2010.08.30  Straipsniai:  Fotografavimas  26 23628
 
Axas: Karas keliuose   Komentarai [14]

Visi, kam teko fotografuoti vaikus, tikriausiai pastebėjo, kad tai nėra taip lengva. Pagrindinis ypatumas, fotografuojant vaikus, kad jie nenustygsta vietoje. Mažieji nenuoramos linkę greitai keisti pozas, sukioti veidelius arba staiga sumano prisiglausti. Todėl dažniausiai geras kadras būna pabėgęs. Pateikiame kelis patarimus, kaip geriau nufotografuoti mažuosius išdykėlius.



Pradžiai, verta pasakyti, kad vaikų fotografavimas – tai dviejų menų sintezė: fotografijos ir mokėjimo bendrauti su vaikais.
Geriausia vieta vaikui fotografuoti – namai, kuriuose vaikas gyvena. Nepažįstamoje vietoje mažylis greičiau pavargsta, elgsis ne taip, kaip visada, sunkiau pripras prie aplinkos. Pažįstamoje vietoje vaikas greičiau pripranta prie fotografo.
Fotografuojant kambaryje, kai nėra specialios apšvietimo įrangos, rinkitės kambarį su dideliais langais, kad būtų daugiausia šviesos. Fotografuokite tuo metu, kai tiesioginiai saulės spinduliai nepatenka į vidų, arba išsklaidykite saulės spindulius, naudojant užuolaidas, taip suminkštindami šviesą.
Inga Jankauskaitė: Sesytės   Komentarai [18]
Inga Jankauskaitė.  Sesytės


Atidžiai naudokite blykstę, ji gali išgąsdinti vaiką. Kai kuriais atvejais geriausia visai atsisakyti blykstės, ypač vidinės. Nukreiptos tiesiai į veidą blykstės šviesa daro vaizdą plokščią, palieka negražius blikus ant veido. Tokios nuotraukos neįdomios ir atrodo buitiškai. Atsisakius šios „naudingos“ fotoaparato funkcijos, jūs pamatysite, kad vaiko portretai atrodys daug įdomiau.
Taip pat geriausia atsisakyti ir dirbtinos šviesos.
Jei nenorite, kad nuotraukoje matytųsi pašaliniai daiktai – iš anksto patraukite juos toliau arba išneškite į kitą kambarį. Jei fotografuojate portretą – parinkite vienspalvį foną. Labai ryškus ir margas fonas blaškys dėmesį ir geros nuotraukos tikriausiai negausite.
Jeigu namų interjeras netinka, galima surengti fotosesiją gamtoje. Vertėtų iš anksto pasirūpinti gražiu fonu ir apgalvoti įmanomus rakursus. Vaikai nemėgsta ilgai būti toje pačioje vietoje, tuo labiau sėdėti toje pačioje pozoje, todėl rakursas jau turi būti suformuotas jūsų vaizduotėje.
rezisierius: saulės zuikutis   Komentarai [13]
VG: Goda   Komentarai [3]

Geriausia vieta fotografavimui – ne tik graži, bet ir įdomi vaikui, kur jis galėtų žaisti ir bendrauti su kitais vaikais. Tam puikiausiai tinka žaidimų aikštelės, parkai, atrakcionai.

Pasirinkite tinkamiausią paros metą. Geriausiai ankstyvą rytą, vėlyvą popietę arba apsiniaukusią, debesuotą dieną. Vidudienio saulė palieka ilgus aštrius šešėlius. Štai šioje situacijoje būtų galima pasinaudoti blykste, kad suminkštintume šešėlius. Matyt, tai vienas iš tų retų atvejų, kai būna reikalinga blykstė.
auders: .   Komentarai [15]
gretulis: " O buvo vasara... "   Komentarai [11]
m.: *** (strobist info: blykstė iš kairės, be nieko)   Komentarai [28]


Vertėtų pagalvoti ir apie vaiko drabužius. Madingi ryškus drabužiai nukreipia dėmesį nuo vaiko akyčių, šypsenėlių ir nosyčių.
Mėgstami vaiko žaislai ir linksma vaikiška muzika gali padėti sukurti reikiamą nuotaiką.
Fotografuojant vaiką, stenkitės perteikti ne kažkokius ekstraordinarius įvykius, o kaip tik tai, kuo vaikas užsiima kiekvieną dieną, t.y. jo kasdienį gyvenimą. Tačiau, tai reikia padaryti ne tik techniškai taisyklingai, bet ir perteikti natūralią vaiko būseną ir tyras emocijas. Gaudykite momentą!
 
eligx: džiaugsmas slypi akimirkoje...   Komentarai [11]
melodi.tmm: Dviese...   FOTOISTORIJA [36]


Ir profesionalai, ir mėgėjai pripažįsta, kad pačios įdomiausios nuotraukos gaunasi, kai vaikai užsiėmė savo reikalais ir neįtaria, kad juos kažkas fotografuoja. Čia labai svarbus netikėtumo efektas.
Venkite pozuotų nuotraukų, kuriose nėra jokių emocijų – tai nuobodu. Sukelti vaiko natūralią reakciją labai paprasta – žaiskite, juokitės, šokite, pramogaukite. Padarykite fotoaparatą žaidimo dalimi, pavyzdžiui, pažaiskite slėpynių išlendant iš už fotoaparato ir vėl pasislepiant.
Dar vienas variantas – surenkite žaidimą su bendraamžiais, gyvūnais, vandeniu, su bet kuo, kad tik vaikas pamirštų apie fotoaparatą. Puikiai tiktų ir pagalbininkai – tėveliai, močiutė, vyresnieji broliukai ar sesutės – kurie ne tik žais su mažyliu, bet ir stebės, kad jis būtų švarus, tvarkingas, nesusivėlęs.
Shevute: ...pradžia   Komentarai [8]
Elge: Ūsuotieji dryžuotieji   Komentarai [11]

Viena iš sėkmingų fotografijų paslapčių: jei norite užfiksuoti vaiko pasaulį, pirmą reikia atsidurti tame pasaulyje. Tai labai lengva: pritūpkite ar atsisėskite ant grindų, fotografuokite gulėdami ant kilimo, arba pasirinkite kitus būdus, kurie leidžia nusileisti iki vaiko akių lygio. Taip gausite ne tik išraiškingą nuotrauką, bet ir greičiau rasite bendrą kalbą su vaiku. Jūs pamatysite įprastus daiktus iš žemo taško taip, kaip juos mato vaikai, pavyzdžiui, baldai, augalai, ir net šunį veršiuko dydžio.
raige: Sulauktoji   Komentarai [16]
raige.  Sulauktoji

Rima Prusakova: ;)   Komentarai [11]



Išimtimi galėtų būti priešingas atvejis, kai fotografuotumėte vaiką iš viršaus, paprašę jį pažiūrėti, kaip „išskris paukščiukas“. Atkreipkite dėmesį, kokios didelės ir ryškios tokiu rakursu atrodys vaiko akys.





Viskas, kas parašyta aukščiau labiau tinka ūgtelėjusiems vaikams, bet daug kas tinka ir fotografuojant kūdikius. Kūdikiai iki dviejų mėnesių daug miega, tuo galėtumėte pasinaudoti. Prisiminkite Anne Geddes šedevrus (www.annegeddes.com/). Rezultato sėkmė priklauso tik nuo jūsų fantazijos, kuri neturi apsiriboti vien tik į vystyklus įvyniotu vaikeliu. O jeigu mažylis nemiega, jis turi būti geros nuotaikos, t.y. sausas, sotus, išsimiegojęs ir sveikas.
 
manlaurai: Gandro nešta ir pamesta...   Komentarai [11]
Renatka: ~~   Komentarai [17]

Svarbūs ir poza ir fotografavimo rakursas. Kūdikius iki dviejų mėnesiu, kurie dar tik guli, geriausia fotografuoti ne iš viršaus, o vaiko akių lygyje, arba mamytei ar tėveliui ant rankų. Galima nufotografuoti mažylio veiduką ant mamos peties. Dviejų-penkių mėnesių vaikas jau gerai laiko galvelę ir netgi bando ropoti, tuomet jį galite guldyti ant pilvuko, o patys atsigulę priešais parodykite jam ką nors įdomaus.
.eva.: Mudu abudu - Mudu abudu :)   Komentarai [28]
.eva..  Mudu abudu - Mudu abudu :)

 
Kristina S.: skaidrus rytas   Komentarai [15]



Venkite fotografuoti vaikus iš aukšto ar žemo taško.
Plačiau apie kadro kompoziciją paaiškinta anksčiau skelbtame straipsnyje ( 1 dalis: www.efoto.lt/search/node/kompozicija , 2 dalis: www.efoto.lt/fotografavimas/virtualios_fotografijos_pamokos_... )


Su kokia nuostaba po poros metų jūs žiūrėsite i savo mažylio kepurytes, batukus. Prisiminsite, koks mažiukas jis buvo. Visą tai galima atvaizduoti nuotraukose, jei nepamiršite atkreipti dėmesį į detales. Pavyzdžiui, nufotografuoti mažytę kojytę tėvelio delnuose. Arba švelnius pirštukus, įsikibusius už mamos piršto. Daugiau dėmesio detalėms – vėliau turėsite ką prisiminti. Be to, tokios nuotraukos visada jaudina.
Rima Prusakova: Aš užaugsiu!   Komentarai [15]
Rima Prusakova.  Aš užaugsiu!

 
Paminėsime ir svarbiausius techninius dalykus.
Fotografuojant vaikus pirmiausia reikalingas greitas autofokusas, ir geriausia jį naudoti sekimo režimu. Kodėl? Juk vaikai – vikrūs ir nerimstantys sutvėrimai. Pavyzdžiui, jūs sufokusavote bėgantį vaiką, bet kol paspaudėte užrakto mygtuką, atstumas iki vaiko pasikeitė, todėl vaizdas gavosi neryškus, arba mažasis išdykėlis visai pabėgo iš kadro.
Fotografuodami vaiko portretus, atsiminkite svarbiausią taisyklę – ryškumą suveskite į vaiko akis. Jeigu akys bus ne fokuse, visa kita neturės reikšmės, kadras bus sugadintas. Tokiu atveju, patariama fotografuoti serijomis. Keli kadrai iš serijos tikrai turi būti ryškūs.
rasa razaniene: labas...kas tu?...   Komentarai [71]
EasyRider: labanakt, ane?   Komentarai [21]

Kita problema, kuri irgi būna neryškių nuotraukų priežastimi – šviesos nepakankamumas. Jeigu neįmanoma išgauti daugiau šviesos, galima padidinti jautrumą, t.y. ISO skaičių. Venkite naudoti didelių ISO reikšmių, nes nuotraukoje gali atsirasti daug „triukšmų“. Antras būdas – atverti diafragmą, t.y. sumažinti diafragmos skaičių. Galima iki f/4 ar net mažiau, jei tai leidžia jūsų fotoaparatas. Tokiu būdu jūs pasieksite, kad fonas bus gražiai išsiliejęs, o pagrindinis objektas ryškus. Išlaikymas neturi būti per ilgas, ne daugiau nei 1/30 sekundės. Atminkite, kuo aktyvesnis vaikas, tuo trumpesnį išlaikymą turėtumėte naudoti.
.eva.: U-O-I-L-E-H   Komentarai [12]
Visus aukščiau paminėtus reikalavimus atitinka veidrodiniai fotoaparatai. Jie turi greitą fokusavimą, gerai fotografuoja menkai apšviestoje patalpoje, puikiai daro kadrų serijas. Be to, „veidrodinukai“ turi galimybę keisti objektyvus, prijungti išorinę blykstę ir daugelį kitų naudingų savybių. Trūkumas, tikriausiai, tik tas, kad jie brangesni, didesni ir sunkesni už kompaktinius fotoaparatus.
(papildymas: atsiradus naujovė - nebrangūs nedideli sisteminiai fotoaparatai puikiai tinka šeimyninei fotografijai)
Tačiau vaikų fotografijai nebūtinai reikalingas brangus veidrodinis fotoaparatas. Be abejo, daugelyje atveju jis palengvins gyvenimą. Tačiau daug priklauso nuo jūsų – jūs patys, meilė jūsų atžalai ir noras gražiai jį įamžinti nuotraukoje. Tam tiktų ir paprastas kompaktinis fotoaparatas. Kaip įrodymas – daugybė nuostabių kadrų padarytų nebrangių mėgėjiškų fotoaparatų pagalba. Daugiau bandymų ir praktikos, ieškokite patarimų, sužinokite daugiau apie kompozicijos taisykles tuomet ir gero rezultato ilgai laukti nereikės. Atminkite, kad fotografuoja ne aparatas, o žmogus.
Ir pabaigai, keli žodžiai tėveliams. Fotografuokite savo atžalas dažniau, o ne tik per Naujus metus ir gimtadienį. Pirmiausia, jis pripras, kad jį fotografuoja ir nežiūrės išsigandusiom akytėm į objektyvą. O antrą, nejaugi jūsų vaiko gyvenime nieko neįvyksta be šių švenčių?

Renata Milaševičienė

Komentarai
Turinys
  • lashiuke
    lashiuke 
      2010.08.30, 19:46, rašė:

    Buvo labai įdomu perskaityti visa tai. Ačiū.  ;)

  • Marius Ask
    Marius Ask 
      2010.08.30, 19:48, vertino: Gerai, , rašė:

    Visos pamokos manau yra naudingos, tiek naujokam tiek ir jau pažengusiem, o gal net ir guru atras ką nors pamiršto. Dėkui :)
    O čia šeip:
    img683.imageshack.us/img683/8351/geniuse.jpg
    Bolidas ©

  • rpf
    rpf 
      2010.08.30, 19:59, rašė:
    Pirmiausiai, ačiū už gan įdomų (ir vizualiai) straipsnį. Ir apimtis ne alfa.lt lygio - super. "ekstraordinarius" - liežuvi nusilaužt galima. Straipsnis, matyt, netikrintas. Strobistai turbūt supyks -  "Matyt, tai vienas iš tų retų atvejų, kai būna reikalinga blykstė." Ne vienoje nuotraukoje blykstė naudota, net lauke, atrodo :)
  • julius.tt
    julius.tt 
      2010.08.30, 20:04, rašė:

    Geras straipnis. tik " Išlaikymas neturi būti per ilgas, ne daugiau nei 1/30 sekundės" man atrodo per letai. Bent jau 1/80 nes vaiko judesiai tikrai greiti kartais buna panasu i sporto fotografavima:)). Aisku tai sumazina sviesos patekima i fotika, bet tada gal isgelbetu sviesesnis objektyvas.
    Nezinau ar cia tas tinka, bet kazkuriam mokomajam video rekomenduojama greitai judancius objektus fotografuoti bent min. tokiu islaikymu kokio zidinio yra naudojamas objektyvas. PVZ. jei naudoji 50 mm tai greitis turetu buti maziausiai 1/50.

  • Vilika
    Vilika 
      2010.08.30, 22:18, rašė:
    pritariu dėl išlaikymo...su 1/30 sekundės išlaikymu galima fotografuoti nebent nejudančius daiktus, bet ne vaikus...
  • rpf
    rpf 
      2010.08.31, 11:31, rašė:
    Painioji, toks išlaikymas "rekomenduojamas" norint išvengt muilo dėl rankų drebėjimo. Praktikoje galima vienu žingsniu ilgesnius naudot.
  • a
    a 
      2010.08.31, 12:30, rašė:
    Tai čia orientacinis mamyčių skaičius, nes jei ims 1/15 ar 1/10, tai sudrebės rankos ir gausis neryški nuotrauka, o dar su 1/30 įmanoma, ypač naudojant blykstę (Zenit ET sync laikas ir yra 1/30, pvz.). Aišku, kad su 800mm objektyvu iš rankos niekas nefotografuos su 1/30 išlaikymu, tačiau su platesniu kampu (35-50mm), o jei dar yra stabilizatorius, tai 1/30 ne toks jau ir baisus.
  • vjfoto
    vjfoto 
      2010.08.30, 21:49, vertino: Gerai, , rašė:

    Tikrai idomus vertas demesio bei pamokantis straipsnis :) daugiau tokiu...

  • e-Rbkv
    e-Rbkv 
      2010.08.31, 10:05, rašė:
    šiek tiek kliūna prieštaravimai:  kelkite ISO, bet nekelkite, nes nuotraukoje gali atsirasti daug „triukšmų“....

    ir dar: Pasirinkite tinkamiausią paros metą. Geriausiai ankstyvą rytą, <...> ???
  • a
    a 
      2010.08.31, 12:31, rašė:
    Tai kelti tiek, kad nesimatytų triukšmo: nepalikti ISO 50, bet palikti ISO 200-400, kai triukšmų ne itin daug.

    O paros metas tinkamiausias yra ankstyvas rytas arba vėlyvas vakaras -- šviesa labai išsklaidoma ir šešėlių apmažėja iki minimumo. O vidurdienį fotografuojant tragedija...
  • Vytenis P.
    Vytenis P. 
      2010.08.31, 18:19, rašė:

    Ko visi keikiat tą vidurdienį? Lyg jus kas verčia fotografuot saulės atokaitoj ir būtinai su šešėliu ant pusės veido :))) Apsidairai ir - kiek puikaus šešėlio... O su mažu vaiku jo ir ieškot nereikia. Rūpestingos mamos vaikų tikrai saulėj nekepa ;) O kaip gražiai sklaido šviesą dideli pavasariškai šviesūs klevo lapai, kokius puikius atspalvius jie duoda - tik išnaudok ir neatsigėrėsi. Pvz. - daryta vidurvasarį, vidurdienį, bet šešėlyje :

    Edvinas su Ema  


  • a
    a 
      2010.08.31, 18:59, rašė:
    Tai šešėlyje. Kažkaip net ir nebūdavo noro vidury dienos eit fotografuot (karšta, o Turkijoj kai buvau, prakaituodavo fotoaparatas kartu su manim), tai ir atsiribojau... Bet jei reikėdavo kažką nufotografuot vidury dienos, tai šešėliai tragedija. Tekdavo blykstę dėtis.
  • e-Rbkv
    e-Rbkv 
      2010.08.31, 23:14, rašė:
    Žinoma, viskas taip... taip komentavau dėl to, kad tai bendri dalykai, kurie nepriklauso nuo to fotografuoji vaikus ar ką kito, todėl informacija praranda specifiškumą, nors būtent jo siekiama.
  • a
    a 
      2010.08.31, 23:49, rašė:
    Man rodos čia koncentruota į SE (Google, Bing), kad iš SE ateitų mamytės, turinčios fotoaparatą, bet nežinančios, ką daryti. Tai jos gi neskaitys visko iš eilės, jom viskas turėtų būti vienoje vietoje. IMHO.
  • zet
    zet 
      2010.08.31, 11:53, vertino: Gerai, , rašė:
    ¤nėraišlaikymas priklausomai nuo situacijos, jei vaikas guli galima ir sumazinti, taciau jei sedi ar stovi, o jei dar ir laksto tuomet 1/30 per mažas, nebent tai pavyktu padaryt netyčia :)  Pvz. ši foto daryta 1/125
  • Saulius Sabaitis
    Saulius Sabaitis 
      2010.08.31, 12:13, rašė:

    Teko ir man neperseniausiai garbė fotografuoti mažyli. Teko ieškot info. Po to pasidalinau info "Naujokai" grupėje. Dabar manau bus papildymas ir šiam straipsniui"

    Gerą dieną visiems, nusimato vieno kūdikėlio fotografavimas savaitgalį, dar neteko su tuo susidurti, tad teko pasiieškoti šiek tiek info internete, aišku pirmas dalykas ką padariau tai perverčiau efoto. Radau išties daug gražių kūdikių nuotraukų, tačiau susistemintos info ir patarimų nelabai radau. Teko “pagooglinti”. Nusprendžiau parašyti trumpą santraukėlę to ką sužinojau, mat tikiuosi kad kam nors pravers. Žinoma labai būtų gerai, kad visi turintys patirties šioje srityje pridėtų dar ką nors ir nuo savęs.

     

    Visų pirmą – sesijos laikas

     

    Būtinas susitarti su mažylio tėveliais kada yra geriausias laikas foto sesijai. O geriausias jis yra tuomet kada kūdikis kietai ir ilgai miega, o kas geriau apie tai žino jei ne mama ar tėtis ;) Kuo kiečiau miegos vaikas tuo bus paprasčiau fotografuoti.

    Vaikiukas prieš guldant miegoti turi būti aprengtas lengvai nuimamais rūbeliais. Geriausiai atsegamais, tam kad būtų lengva nurengti ir tuo pačiu neprižadinti mažylio.

    Jei mažylis bus fotografuojamas ne ant rankų tuomet bent pradžiai reiktų kad mama pagelbėtų kilnojant vaikeli ir dedant jį į reikiamą pozą.

     

    Iš anksto numatyta koncepcija

     

    Dar prieš sesiją reiktų apsitarti su tėveliais ko jie tikisi iš sesijos ir dar prieš kalbant su jais patartina pasiieškoti idėjų internete. Išsirinkti reiktų 2-3 geriausias idėjas ir bandyti jas kuo geriau įgyvendinti nei turėti 15 ir nei vienos iki galo nerealizuoti.

    Kadangi niekados nebuvau susidūręs su kūdikių fotografavimu – nežinojau kokiu rakursu ir kas yra fotografuojama. Internete išties yra daug nuostabių nuotraukų su idėjomis. Nereiktų bijoti fotografuoti stambiu planu, tarkim atskiras kūdikėlio kūno dalis. Juk kaip nuostabiai atrodo maža kūdiko rankelė įsitvėrusi į tėčio pirštą....

     

    Kambario pašildymas (Apie tai niekaip nebūčiau pagalvojęs)

     

    Kambarys kuriame bus fotografuojama turėtų būti kiek šiltesnis nei įprastai, tai nurengtas kūdikėlis neturėtų pajusti didelio temperatūrų skirtumo ir net ir kiek užsitęsus sesijai neturėtų sušalti. Kambario temperatūra turėtų būti apie 23 laipsnius Celsijaus. Jei fotografuojama pas klienta, būtina apie tai pasišnekėti iš anksto.

     

    Įvairūs daiktai

     

    Dažnai pats kūdikis yra pagrindinis objektas nuotraukoje, tačiau tam tikri daiktai gali pagelbėti fotografuojant. Kol kūdikėliai maži, kartais būna labai sunku nustatyti ar tai berniukas ar mergaitė, tam tikri daiktai savo spalva ar esme gali sufleruoti apie mažylio lytį. Juk visi žinome, kad rožinė – mergaitė ir melsvas – berniukas. Apie tai taip pat reiktų pasikalbėti su tėveliais planuojant sesiją. Tai pat reiktų pašnekėti ir apie tėvų rūbus sesijos metu. Tam tikrom nuotraukom gali prireikti, kad tėvai būtų apsirengę juodai ar baltai. Geriausiai apie tai informuoti juos derinant koncepciją.

     

    Redagavimas

     

    Nereiktų bijoti šiek tiek paredaguoti nuotraukas (tikiu kad bus tokių kurie sakys jog reikia fotografuoti taip kad nieko nereiktų taisyti, tačiau ši tema ne apie tai). Pvz. Jei mamos juodas apdaras šiek tiek išsiskiria iš juodo fono. Suvienodinimas išties neužtruks daug o rezultatas tikrai bus geresnis.

     

     

    Na kol kas tiek. Tikiuosi jog kažkas ras sau naudingų patarimų.

  • e-Rbkv
    e-Rbkv 
      2010.08.31, 23:10, rašė:
    patiko, dėl to, kad tai tikrai būtent vaikų (šiuo atveju kūdikių) fotografavimo niuansai, su jais galima diskutuoti, naudoti arba ne, bet tai nėra bendrieji foto techniniai patarimai, kurių, sakyčiau per daug komentuojamae straipsnyje.
  • Ulis
    Ulis 
      2010.09.01, 11:16, rašė:
    įdomi mintis: "Kuo kiečiau miegos vaikas tuo bus paprasčiau fotografuoti" negaliu ginčytis, gražios miegančių kūdikių nuotraukos, bet negi niekas jų nefotografuoja nemiegančių? tikrai fotografuoja.
  • zet
    zet 
      2010.09.02, 11:37, vertino: Gerai, , rašė:
    miegantys kūdikiai daugumos fotografuojami pirmais gyvenimo menesiais. Nuotraukos būna žymiai gyvesnės ir išraiškingesnės jei vaiką fotografuojama atmerktormis akimis (man asmeniškai) . Iš savo patirties vaikus daugiau fotografuoju nemiegančius.Net pirmais mėnesiais kūdykėlio atmerktos akys suteikia nuotraukoms gyvybės. Dažniausiai naudoju ir blykstę ypač namuose retai lauke. Fotografuojant kartu su tėvais reikia nepamiršti ir tai kad vaikas suprantama pagrindinis objektas nuotraukoje tačiau tėvai taip pat turėtu laviruoti bendrame kontekste. Kai kas minėjo kambario temperatūrų matavimus, apie įvairias kombinacijas rakursus ir t.t. realiai galiu pasakyti nekiekviena šeima leidžia vaiką (ypač kūdikėlius)nešti  laukan dedant į krepšelius ir panašiai) temperatūra turi būti kaip visada kambario 18-21, retai daugiau, žiūrint kokiose sąlygose auga vaikas. Dažnai būna vaikas miglotas, lyg ir neramus fotosesijai nes aprengtas tiksliau prirengtas arba namai "užkaitinti", yra visisška nesamone atsižvelgti į kažkokias temperatūras. Labai geras momentas yra kai vaikasbūna pamiegojes ir pavalges o sesijoje dalyvauja tėveliai.tereikia tik šypsenų, natūralių momentų, bendravimo ir įdėjų bei sumanymų įmantrumų :)))
  • Svečias    2010.10.16, 13:32, rašė:
    geras straipsnis, ypač pradedantiesiems-viskas trumpai, aiškiai ir susisteminta ;)
  • noisy_home
    noisy_home 
      2011.02.02, 00:08, rašė:
    Patiko straipsnis, o komentarai suteikė daug daugiau žinių pradedančiajai :))
  • zuvedra31
    zuvedra31 
      2012.05.17, 14:46, rašė:
    labai sutinku su paskutiniais sakiniais :) Idomus ir naudingas straipsnis, aciu :)
  • Gintuteks
    Gintuteks 
      2012.06.07, 17:58, rašė:
    Labai patiko straipsnis ;) pati turiu mazyli tai reiks bandyti ir mokintis ;)))
  • Redas
    Redas 
      2012.08.09, 20:15, rašė:
    siulau pasiziureti seminara apie vaiku fotografavima rusu kalba
    fotodeti.ru/index.php?rub=70

  • Rasa A
    Rasa A 
      2014.03.08, 11:09, rašė:
    O stai kaip fotografuodavo vaikus, kai nebuvo foto kulto...
    http://www.boredpanda.com/hidden-mother-victorian-baby-photography/
  • Juliukste
    Juliukste 
      2014.05.16, 09:28, vertino: Gerai, , rašė:
    eina sau kaip žiauriai, mamos uždengiamos su "paklodėmis" :D tikiuosi tie laikai niekada nebegrįš :)
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti