Fototechnika
Fototechnikos katalogai, pardavėjai

Fotoaparatai


   Katalogas
    Paieška
    Palyginimas

Objektyvai


  Katalogas-paieška


  Parduotuvės    eFoto.lt bendradarbiauja su šiomis patikimomis parduotuvėmis


www.fotohobis.lt www.fototechnika.lt www.fotoaparatas.lt

 

Naujausi technikos komentarai

20 naujų fotoaparatų ir objektyvų komentarų


Sigma 24-35mm F2 DG HSM | A

sadasukas

PRIVALUMAI: aštrus nuo f2, labai aštrus nuo f2,8, kokybiškos medžiagos, greitas ir tylus autofokusas, pakenčiama kaina. Ant FF aparato jo dydis ir svoris sudaro labai gerai rankoje gulintį komplektą. Nuotraukas sunku atskirti nuo darytų Sigma Art fiksais.

TRŪKUMAI: zoominimas nuo 24 iki 35 mm greitai pradeda atrodyti nepakankamas, norisi, kad būtų bent 50 mm, bet tada dydis ir svoris būtų įspūdingi.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Naudoju su Nikon D750. Norėjau pirkti naudotą Nikkor 24-70 mm f2,8, bet neradau skelbimuose tvarkingo, o čia už panašią kainą išeina naujas Sigma 24-35. Pradėjau apie jį skaityti ir supratau, kad tai būtent tai, ko man reikia. nes jau turiu Sigma žuviaakį 15 mm f2,8, Sigma 50 mm f1,4 ir Nikkor 80-200 mm f 2,8. Reportažui, gatvės fotografijai 24-35 mm yra būtent tai, ko reikia, o blyksę dabar galima palikti namie.Canon EOS 6D Mark II

Svečias
PRIVALUMAI: dar pamatysim, o dabar jau džiugina ekranėlio lankstumas.
TRŪKUMAI: irgi pamatysim, o dabar jau liūdina kaina. Šiaip ir 1/4000s mažoka.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: laikas parodys

Panasonic Lumix DMC-FZ1000

Svečias
PRIVALUMAI: Patogus valdymas
TRŪKUMAI: Bloga nuotraukų kokybė dėl didelio pikselių skaičiaus ir iš to išeinančių didokų triukšmų. Atspausdinta to pačio dydžio nuotrauka 20 Mp atrodo blogiau, negu ta pati nuotrauka suspausta iki 4Mp. Iš daug megapikselio nėra ne tik naudos,bet ir prarandami kokybė ir jautrumas. Šio dydžio matricai tiktu 8Mp, na maksimum 10Mp. Deja visos firmos didina megapikselius, nedidindamos matricų ploto, o triukšmus naikina su triukšmo slopintuvu, kuris užglaistydamas triukšmus naikina detališkumą. Ir deja superzumų rinkoje dėl to nėra ne vieno gero aparato.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI:

Panasonic Lumix G Vario 14-42mm F3.5-5.6 II ASPH Mega OIS

Leo R.

PRIVALUMAI: Kompaktiškas, gerai surinktas, aštrus.

TRŪKUMAI: 14 mm šiek tiek mažoka plačiam gale. Mano egzempliorius buvo su plastikiniu bajonetu (bet būna ir su metaliniu). Zoom žiedas sukinėjasi nelabai sklandžiai - filmuojant švelniai prizumint nesigaudavo, kai kuriose vietoje jaustavosi trūkčiojimas.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: 14 mm man buvo kiek mažoka, ypač filmuojant. Todėl pasitaikius gerai progai pasikeičiau į 12-32.Panasonic Lumix G 42.5mm f/1.7 ASPH

Leo R.

PRIVALUMAI: Aštrus nuo pat 1.7, kompaktiškas, šviesus, geri makro sugebėjimai (kaip nemakro objektyvui), greitas, su stabilizacija.

TRŪKUMAI: Nebent kad brangesnis už Oly analogą - bet OIS to vertas.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Trumpas tele - arbe kitaip klasikinis portretinukas - mano mėgiamas židinio nuotolis. Panaudojamas tiek portretui, tiek reportažui. Šis obejektyvas griauna mitą, kad su m43 neįmanoma išgaut bokeh - net ir viso ūgio portretą juo galima nufotografuot su visai padoriu fono plovimu. Labai naudingas mažas fokusavimo atstumas - daugeliu atveju atstoja makro objektyvą. Vabalui į akis gal ir nepažvelgsi, bet trijų vabalų peštynių reportažui jau tinka :)Panasonic Lumix G Vario 45-150mm F4-5.6 ASPH Mega OIS

Leo R.

PRIVALUMAI: Kompaktiškas, nebrangus ir pakankamai kokybiškas. Stabilizatorius gerai veikia.

TRŪKUMAI: Su tokiu židiniu tamsumas jau pasijaučia. Tačiau už 2.8 nei mokėti, nei paskui tampyti nenoriu :)

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Prieš daug metų labai smagiai naudojau analogiško ruožo stiklą gatvės fotografijai - nemažai smagių kadrų esu padaręs. Dabar atgaivinu šiek tiek šį žanrą, tai įsigijau atitikmenį m43 sistemai. Lūkesčius kol kas pateisino.Panasonic Lumix G Vario HD 12-32mm F3.5-5.6 Mega OIS

Leo R.

PRIVALUMAI: Blynas. Aštrus. 12 mm. Iš raw su kai kuriais konverteriais galima net dar šiek tiek daugiau platumo išpešt.

TRŪKUMAI: Prieš naudojant reikia išskleisti. Rankinis fokusavimas labai komplikuotas. Skystoka konstrukcija - girdėta daug atvejų, kai atsiklijuoja zuminimo žiedas. Zuminasi sunkokai, filmuojant zumint visai nesinori su juo - bet gal čia tik mano egzemplioriaus bėda.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Nedažnai naudoju standartinius zumus - daugiausia tik filmavimui. Todėl dėl 12 mm paaukojau patikimesnę 14-42 II konstrukciją - filmuojant kažkaip plačiau žiūrisi nei fotografuojant. Kompaktiška konstrukcija irgi pravers keliaujant.Panasonic Lumix G 20mm F1.7 II ASPH

Leo R.

PRIVALUMAI: Blynas. Aštrus nuo pat 1.7. Šviesus.

TRŪKUMAI: Lėtokas fokusuojant. Nekritiškai, bet jaučiasi. Su Olympus lėtumas gali būti ir stipresnis (pats nebandžiau). Anot atsiliepimų  - pasitaiko keistenybių su Olympus kūneliais. Pvz bandingas triukšmų struktūroje prie aukštų ISO. Fokusavimas gali girdėtis filmuojant - jei aplinka labai tyli.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Man toks židinys pasirodė tiesiog idealus kasdieniniam naudojimui. Ant FF man 50-tukas ilgainiui visai be darbo liko, šiek tiek daugiau platumo vis norėjosi. Todėl 25-tukus atmečiau. Tarp 17 ir 20 pasirinkau šį ir nesigailiu. Su juo GX7 ir patamsiuose visai naudotinas tampa, ir bokeh šiek tiek išlaužt nesunkiai galima.Nikon D3300

Kavos megejas
Jokio skirtumo del svorio. Visada viena ranka ant objektyvo ir galima rasti svorio centra. Naudoju ir sistemini su veidrodinio objektyvu. Jokiu nepatogumu. Del dydzio ,tai mazas aparatas del darbo tikrai nera privalumas . Privalumas dydyje butu tik lagamine.

Nikon D3300

Zafkenijo

PRIVALUMAI: Ypač geras pasirinkimas pradedantiems, nes: nuotraukų kokybė tikrai labai gera, patogus ir intuityvus valdymas, nemažas funkcionalumas, fHD 60fps filmavimas, talpus akumuliatorius. Konkrečiai mano atveju (esu patyręs plaštakos traumą) labai didelis pliusas yra nedidelis dydis ir lengvumas.

TRŪKUMAI:  Kaip ir minėjo kitas komentaras, Nikon objektyvai yra brangesni nei Canon atitikmenys (bent tie variantai, kuriais teko domėtis man pačiam).

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: REKOMENDUOČIAU! Mano nuomone, tai vienas idealiausių variantų pradedantiems, ypač jei jiems tai yra pirmas DSLR. Pridėjus kokį nors bent kiek geresnį ar bent šviesesnį objektyvą (kad ir paprastą mano turimą 35mm f/1.8G) galima išgauti tikrai labai puikių kadrų.Sigma 120-300mm F2.8 EX DG OS APO HSM | Sports

Svečias
PRIVALUMAI: aštrus nuo 2.8, greitas, stabilizacija, universalus.
TRŪKUMAI: didelis ir sunkus, reikia atramos ar trikojo
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: atvirai pasakius, iš Sigmos šito nesitikėjau, bet objektyvas puikus. Iš rankos fotografuoti sudėtinga, bet tokiam universaliam diapazone f/2.8. Tai monstras visom prasmėm, ypač kai galima atsukti 300mm ant 2.8. Objektyvas geras, kaip ir visos dabartinės Sigmos.

Nikon D3300

Svečias
PRIVALUMAI: Lengvas, gera kokybė, lengvas valdymas, labai patinka filmavimas 60fps, gerai susitvarko su dideliu ISO.
TRŪKUMAI: Nepastebėjau didelių trukumų, gal tik tiek, kad bendrai nikon objektyvai brangoki, palyginus su canon'u.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Pradedančiajam pats tas, kainos ir kokybės santykis super 10/10.

Fujifilm X100T

Rokas Danilevičius

PRIVALUMAI:

 • Tvirtas, itin mažas, patogus ir gražus korpusas.
 • Puikus hibridinis ieškiklis, turintis tiek optinio, tiek elektroninio ieškilio privalumus, o trūkumus atitinkamai kompensuojantis.
 • Super tylus - galima per mišias kunigui prie ausies fotografuoti.
 • Daug mygtukų programuojama. Jei tiksliai žinai, ko reikia, ir pripranti - galimas labai individualus valdymas net keisčiausiems skoniams.
 • Aštrus ir šviesus objektyvas.
 • Veido sekimo autofokusas veikia ir ant f2, jei pakankamai šviesu.
 • Patogus WiFi ryšys su telefonu.
 • Labai gera failų kokybė, ypač netipiniai JPEG, kurie lenkia daug konkurentų.
 • Puikūs aukšti ISO.
 • Klasikiniu būdu pateikti ekspozicijos nustatymai leidžia aiškiau valdyti ir suvokti, kodėl ekspozicija yra būtent tokia (labiau taikytina bepažindinantiems su ekspozicijos trikampiu). Viskas gali būti nustatyta ir ant Auto, bet tam reikia dviejų-trijų judesių, o ne vieno, kaip kad DSLR. Užtat režimų ratuko nebuvimas padeda įsijausti į nustatymus ir jų prasmę.

TRŪKUMAI:

 • Autofokusas galėtų būti ir greitesnis. Greitai judančius objektus fotografuoti sunku, nebent yra specifiniai įgūdžiai.
 • Kartais dingsta optinio ieškiklio kadro rėmelis.
 • Baterija galėtų laikyti ir ilgiau.
 • Valdymas dedikuotais ratukais yra kiek lėtesnis negu įprastais ratukais veidrodiniam fotike. Jei reikia greitai pakeisti kelis nustatymus, užtrunka ilgiau. Tad fotikas labiau skirtas lėtesniam fotografavimui su daugiai pamąstymo. Arba su gerai apmąstytais nustatymais, kurių nereikės greitai keisti (kas nėra sudėtinga su šiuo fotiku).
 • Filmavimas neturi dedikuoto mygtuko, reikia kažkurį užsiprogramuoti.
 • Didelėms rankoms gali būti per mažas su per daug mygtukų šalia vienas kito.
 • Nuotraukų peržiūros mygtukas yra kairėje ekrano pusėje, tad naudotis fotiku viena ranka nėra įmanoma. X100F ši problema pataisyta perkeliant mygtuką į dešinę pusę,

BENDRI ĮSPŪDŽIAI:

 • Puikus, dėmesio vertas kompaktinis fotikas, praktiškai neturintis analogų su tokiu ieškikliu.
 • Reikliems vartotojams (ypač pripratusiems prie DSLR) reikia atsižvelgti į fotoaparato valdymo specifiką bei AF greitį.


Sigma 20mm F1.4 DG HSM | A

Fumitto

PRIVALUMAI: Aštrus, itin šviesus, labai greitas ir tvirtas, kokybiškas korpusas.

TRŪKUMAI: Sunkus, nėra galimybės uždėti standartinių filtrų, kaip ir daugelis Sigmų nėra apsaugotas nuo lietaus.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Puikus ir išskirtinis objektyvas. Kaip nekeista fokusas kaip Sigmai labai geras. Galimybė fotografuoti tiesiai į saulę. Kaip tokio kampo objektyvui vinjetavimas labai minimalus. Reziume: super objektyvas.Canon PowerShot SX510 HS

Svečias
PRIVALUMAI: Kokybė nuotraukų gera
TRŪKUMAI: Turiu šį fotoaparatą jau 4 metai trūkumų nepastebėjau
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Geras fotoaparatas.Pirkiniu patenkintas

Sigma 50-100mm F1.8 DC HSM Art

Svečias
PRIVALUMAI:
Labai geras fokusas ir itin fantastiška diafragma.
TRŪKUMAI:
Didelis ir tinka tik fotikams su crop sensoriumi.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI:
Sunkus, bet bene pats smagiausias objektyvas portretams.


Canon EF 50mm f/1.8 STM

Fregatta

PRIVALUMAI: Nuostabus pasirinkimas, gražiai išplauna foną, pigus, po kitinio man čia kažkas TOKIO.

TRŪKUMAI: Nepastebėjau

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Labai džiaugiuosi, portretai iš kart išraiškingesni, rekomenduoju :)Sony E PZ 18-105mm F4 G OSS SELP18105G

Svečias
PRIVALUMAI: Universalus, nereikia kaitalioti fotografuojant tiek tolimus objektus, tiek panoramas.
TRŪKUMAI: nepastebėjau
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Labai patiko, naudoju apie 3mėn. Labai šviesus, nuotrukos SUPER

Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8G

gsass

PRIVALUMAI: lengvas, aštrus nuo f/1.8, greitas ir tikslus fokusas, švelnus bokeh

TRŪKUMAI: naudoju kelias savaites, kol kas nieko blogo nepastebėjau, nėra apsaugotas nuo lietaus ir dulkių

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: esu labiau renginių fotografas, vestuvių labai nefotografuoju. Kodėl paminėjau vestuves, tai todėl, kad 35mm objektyvas dažnas vestuvių fotografų įrankis. 
Lyginant su Sigma 35mm f/1.4: Sigma gal truputį aštresnė, diafragma f/1.4, bokeh įdomesnis.
Jei apibendrinant Nikkor puikus objektyvas už gerą kainą. Nežinau ar jis lips tikriems profesionalams, nes tikriems profesionalams yra Nikkor 35mm f/1.4. bet kaip pažengusiems mėgėjams tai puikus objektyvas. Jokių fokuso problemų, nuo pat pirmo karto "šaudo" tiksliai ten kur reikia. Galima pilnai naudoti kelionių fotografijai, reportažams ir kasdienėms situacijoms fiksuoti.Nikon Coolpix P900

Sausis
Pritariu viskuom puikus, ipatingai keliaujant labai patogu juos naudotis.