Fototechnika
Fototechnikos katalogai, pardavėjai

Fotoaparatai


   Katalogas
    Paieška
    Palyginimas

Objektyvai


  Katalogas-paieška


  Parduotuvės    eFoto.lt bendradarbiauja su šiomis patikimomis parduotuvėmis


www.fotohobis.lt www.fototechnika.lt www.fotoaparatas.lt

 

Naujausi technikos komentarai

20 naujų fotoaparatų ir objektyvų komentarų


Sony A7R II

Svečias
PRIVALUMAI: Labai gerai fotografuoja prie aukšto ISO, veikia su Sony neskirtomis blykstėmis (pvz Canon speedlite), bet tik manual režime. Pakankamai lengvas, nemažai mygtukų, kuriuos galima persiprogramuoti.
TRŪKUMAI: Didžiausias trūkumas - labai trumpai laikančios baterijos. Vestuvėms turbūt jų reikėtų kokių 8. Taip pat ne iki galo patogus body, ypač vyro rankai nepatogus, per mažas. Kai kurie mygtukai nepatogūs, sunkiai prieinami. Lietuvoje kaina neadekvačiai didelė. Ir, kaip ir visų sony problema, brangūs firminiai objektyvai.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Puikus pirkinys, nepamainomas fotografuoti neidealiomis sąlygomis, patalpose be blykstės. Trūkumai išsprendžiami, todėl juos sutvarkius lieka nuostabus fotoaparatas.

Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D

pledukas

PRIVALUMAI: nedidelis, didele skyle.

TRŪKUMAI: nepastebejau, gali tik tamposi ziedas kai fokusuoja : pirmyn-atgal. Fokusuoja leciau

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: uz kaina super daiktas.Pentax SMC DA 50mm f/1.8

Nerijus Mu

PRIVALUMAI: pigus, lengvas, šviesus, Pentaxistų vadinamas "plastic fantastic" portretinis objektyvas

TRŪKUMAI: nepastebėjau

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: pigus geras portretinukasPentax HD D FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR

Nerijus Mu

PRIVALUMAI: kokybiškas, pakankamai aštrus ir prie atviros diafragmos visame diapazone, fokusavimu nesiskundžiu

TRŪKUMAI: nemažas svoris (ypač jaučiasi uždėjus ant K-1), kaina

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: sunkus, didelis bet kokybiškas objektyvas, Tamron versijos rankose nelaikęs, tad negaliu palyginti.Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM

Robka999

PRIVALUMAI: Greitas, aštrus, gerai fokusuoja nakti, universalumas

TRŪKUMAI: Po 4 metu naudojimo atsipalaiduoja židinio gumos. Kaina

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Vertas dėmesio ir pinigųSigma 15mm F2.8 EX DG Diagonal Fisheye

Svečias
PRIVALUMAI: Labai astrus truputi priverus diafragma. Lengvas. Gera kaina
TRŪKUMAI: Fokusas tikrai labai letas. Bet as begalybe yra gan netoli, tai mazai jam to darbo ir tenka fokusuot.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Tikrai geras objektyvas, aisku, ne tas pats kas paprastas placiakampis, bet daigtas tikrai smagus ir vertas tu pinigu :)

Pentax HD D FA 15-30mm F2.8 ED SDM WR

_«M.G»_

PRIVALUMAI: Jau kurį laiką mano mintys grįžta prie šio objektyvo, nes naudoju pilno kadro Pentax K-1 ir kartu - turiu kelias APS-C formato Pentax kameras (vieną back-up, dvi kitas - infrared fotografijai). Įprastai fotografuoju Sigma 18-35 Art ir samyang 14 f2,8. Nors samyang FF objektyvas ir lyg turėtų būti siauresnis ant kropo nei 18 mm Sigma (mat atitiktų 21 mm lęšio matymo kampą), bet realybėje Samyang mato plačiau, o ir astrofotografijai jis geresnis, nes mažiau nei sigma prie 18 mm tampo kraštus (bet sigma tikrai aštresnė prie f2,8 :) ).

Taigi, nusižiūrėjęs esu Pentax 15-30 f2,8, skaičiau keletą apžvalgų ir ypatingai su intencija naudoti astrofotografijai. Entuziastai ir profai yra naudoję analogą Tamron 15-30 f2,8, iš tiesų pentax yra tarytum rebrandintas Tamron, tik neturi vidinės stabilizacijos (o kam jį Pentax, jei yra stabilizacija matricoje).Tad būtų puiku tokį objektyvą turėti, nes Samyang 14 + Sigma 18-35 Art bendras svoris ir dydis didesni, o sigma tinka tik kropui, net jeigu nuo 28 mm padengia FF (kraštuoe nebaisiai aštus vaizdelis!).Tad apsilankiau pas pažįstamus www.fotohobis.lt parduotuvėje Kareivių g.... Ir gavau galimybę pasitestuiti turimą egzempliorių! :)Daug kas sako, kad objektyvas didelis ir sunkus. Kad jis nemažas, sutikčiau (2 cm ilgesnis už Sigma Art 18-35), bet dėl svorio skirtumo nelabai linkęs bambėti - uždėjus ant Pentax K-5, kurį tuo metu turėjau su savimi, tikrai nepasirodė sunkus derinys, ir net pakankamai gerai subalansuotas. Namie ant K-1 dar geriau rankoje guli. Žinoma, įdomiausia buvo įvertinti optines savybes ir palyginti su Sigma ir Samyang. Reziumė būtų maždaug toks:– Pentax 15-30 prie 15 mm ir f2,8 yra pastebimai aštresnis nei Samyang 14 mm prie f2,8. Samyang beveik prilygsta aštrumu prie f4,0, bet gal labiau prie f4,5-5,0.– Pentax aštrumas centre nežymiai didėja prie f4,0 ir toliau prie f5,6.– Pentax 15-30 prie f2,8 praktiškai identiškas Sigmai prie 18 mm f2,8, nors sunkiau lyginti 15 mm su 18 mm, nes masteliai vaizdo kiek skirtingi. Bet Sigma tikrai aštrumu nenuvilia, nors jos plačiausia skylė f1,8 visgi, o Pentax 15-30 jau centre toks aštrus prie atviros!– Pentax 15-30 geresnis už abu kitus objektyvus jei kalbėsime apie geometrinius iškraipymus. Samyang labai juntama "ūsų" formos deformacija, o Sigma turi kiek labiau išreikštą barrel distorsiją. Žinoma, jei fotkinate RAW formatu, tai galima labai sėkmingai tas deformacijas koreguoti naudojant objektyvų profilius. Ir iš principo jie svarbesni fotografuojant architektūrą, rečiau (samyang) - peizažą su tiesia horizonto linija. Na ir, žinoma, galima tikėtis, kad Pentax 15-30 nuotraukas bus galima lengviau ir tiksliau sujungti į panoramą.Dar įdomus sprendimas yra pas Pentax 15-30 - tai blenda ir zoominimas. Objektyvas turi dvigubą blendą - vidinė slankioja išorinėje zoominant. Prie 19 mm išgaubtas priekinis lęšis susilygina su blendos viršutiniu ir apatiniu lapeliais. Realiai, manau, galima būtų pritaikyti kokį ND ar gradientinį filtrą be didelės kvadratinių filtrų fiksavimo sistemos. Nebandžiau, bet kodėl gi nepasvaičiojus? :)– Pentax puikiai atsilaiko prieš saulę - atspindžių labai mažai, jie smulkūs (4 foto). Samyangas irgi šiuo požiūriu nenuvilia (5 foto).Na ir galiausia - kokybė. Malonu tokį objektyvą rankoje laikyti ir juo naudotis.

TRŪKUMAI: Nebent dydis, bet kiek matau tendencijas, tai objetyvai didėja (Sigmos galėtų būti pavyzdžiu)

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: G eri. Taupysiu :)Sony FE 50mm F1.8

Kavos megejas
Stebuklais netikiu as :)

Sony FE 50mm F1.8

egisb
Pažiūrėkite į gaunamą rezultatą, tuomet aišku, vertas ar ne....

Sony FE 50mm F1.8

vytautas86
Sutinku - jis vertas kaip ir kitų sistemų 50tukai - 110-140 Eur, bet tai jau kitos lygos žaidėjas lyginant su tamsiais muilinais zoomai.

Sony FE 50mm F1.8

Kavos megejas
Jei beveik nauja uz puse kainos,tai tiek jis ir tevertas..... Cia tokiu kaip 70-300 kategorija krenta.

Sony FE 50mm F1.8

vytautas86

PRIVALUMAI: Normalus 50tukas. Nei blogesnis nei geresnis už kitas sistemas. Lengvas, gan kokybiškas plastikas, metalinis bajonetas, tvirta  blenda. Maloniai guli ant A7.

TRŪKUMAI: Autofokusas. Atnaujinus objektyvo  firmware (!) į V3 reikalai žymiai pagerėjo (motoras dirba daug greičiau). Yra jausmas kad algoritmas šitam objektyvui  specialiai taip parašytas, kad nusileistu daug brangesniems sony/zeiss gaminiams  (visalaik truputį prašoka fokusa ir grįžta atgal - tai padvigubina laiką...), nes optinė kokybė bent jau man neatrodo smarkiai prastesnė. Manual fokusas irgi nervuojantis - enkoderis vietoj helikoido sukiojimo yra nekoks sprendimas.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: parduotuvinese pirkt brangokas, gavau už per pus pigiau praktiškai naują - tada ok.
Papildymas: įsijungūs burst mode ir AF-C šitas daiktas ima veikti visai kitaip ir labai neblogai seka judančius objektus, stebuklai ir tiek....Panasonic Lumix DMC-G7

Svečias
PRIVALUMAI: Manau šiuo metu geriausias fotoaparatas filmavimui kalbant apie kainos ir kokybes santykį. Gaunate nuostabų produktą už tokią kainą. Labai paprastas naudoti. Intuityvus, lengvas.
TRŪKUMAI: Reikia papildomos įrangos iki nuostabaus rezultato. Be kokio nors stabilizatoriaus ar trikojo ir be mikrofono bus sunku gaminti kokybišką produktą.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Naudoju šį fotoaparatą jau pusmetį, puikus pirkinys. Tiems kuriems SONY ne prie širdies :)

Nikon D750

sadasukas

PRIVALUMAI: Mažai triukšmų prie didelių ISO reikšmių, dvi kortelės, sklandžiai veikianti nuotraukų perkėlimo per Wifi aplikacija, natūralios JPG spalvos, 51 taško AF.

TRŪKUMAI: AF taškai suspausti į kadro centrą, kelia abejonių vartomo ekrano jungčių ilgaamžiškumas.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Įsigijęs D750 po D700, kuris buvo mano pirmas Nikon, jaučiu, tarsi rankose laikyčiau gerokai žemesnės klasės aparatą - tas korpuso plastikas ir apvalios vaizdo ieškiklio akies pasiilgstu. Nuotraukų kokybės skirtumas džiugina, ypač prieblandoje, o su šviesia optiką blykstę išvis galima kam nors padovanoti. Manau, kad šiuo metu vis dar nėra kito aparato, kurio kainos ir galimybių santykis būtų toks geras.Nikon D7200

pledukas
Update: jau padaryta virs 300 tukst. foto. Dirba gerai (vienas kitas striges pikselis), atrodo kaip naujas. Kitinis objektyvas 18-105 pradejo gesti (prastai veikia fokuso motoriukas, naujas is kinieciu bus 12 $, pats pakeisiu), uzdejus kitini 18-55 AF-P naudojasi taip pat gerai.
Originaliu bateriju bukle ideali, nors krauta kelis kartus i savaite.
Atsiperka pilnai.

Sigma 85mm F1.4 DG HSM Art

Debesuotas

PRIVALUMAI: Aštrus prie 1,4f kaip peilis. AF greitis vidutinis, tikslumas geras (ant turimo canon 6d kalibruoti neprireikė)

TRŪKUMAI: Svoris/dydis, kaip ir kitų ART serijos objektyvų, priekinis dangtelis prastokai laikosi uždėjus. Galima būtų sakyti, kad kaina didelė, bet nieko kokybiškesnio kol kas nesu matęs, tai sunku ką ir pasakyti. Pilnai atvėrus matosi truputį CA. 

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Didelė pūška.. Optiškai, neturiu ką pasakyt, kiti objektyvai tokio aštrumo neturi pie 2,8f koks čia prie 1,4f yra. Yra kažkoks weather seal. Paėmus į rankas supranti, kad daiktas tikrai aukštos klasės, pažiūrėjus į vidų iš priekio tikrai supranti, už ką tokia kaina ir atitinkamai tobulas rezultatas prie visų F reikšmių.  Uždėjus blendą, matmenys pasidaro artimi tele objektyvams, pvz 70-200mm 2,8f.  Pentax K-S2

Svečias
PRIVALUMAI:Tvirtas, vandeniui atsparus korpusas, labai tinkamas kelionėse. Geras spalvų perdavimas. Šioje klasėje gera greitošauda. Kitinis objektyvas su varikliuku,greitesnis fokusavimas.
TRŪKUMAI: Autofokusas palygint su konkurentais stipriai atsilieka, daug kadrų prašauti. Sunkus, nes įdėta vaizdo stabilizacija. Jos reikalingumas abejotinas, nes video funkcija nepilnavertė, nėra hibridinio fokusavimo.
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Turėjau šį forumą 2 metus. Padariau apie 15000 kadrų. Labai nedaug trūksta iki tikrai gero aparato, bet minėti trūkumai privedė iki sprendimo pakeisti šį forumą kitu

Sony FE 28mm F2

Fotogenas

PRIVALUMAI: Lengvas, mažas, šviesus, netriukšmauja.

TRŪKUMAI: Gal per lengvas? bet neee.. tai ne trūkumas

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Labai šviesus, vidutinio fokusavimo greičio objektyvas. Džiaugiuosi nuo pat įsigyjimo. Nikon Coolpix P900

Svečias
PRIVALUMAI: reikes daug rasyti
TRŪKUMAI: nera
BENDRI ĮSPŪDŽIAI: pats turiu panasonika fz70. sitas nikonas taip pat yra fotografijos stebuklas.turejau ir veidrodini canon 650d,tai teko parduoti.visi tuoj apeliuoja i matrica , bet paprastam mirtingajam kokybes sociai.jei nori but profo tai ruosk pinigine ne aparatui ,bet optikai.cia su simtu euru neissisuksi.o jei dar noresi ir tokio zuma,tai sunku isivaizduoti kiek kainuos.kas del zumo,tai ypac vasara didele itaka daro gamtines salybos.pvz.matosi kylancios siltos oro sroves ir ju niekaip nepasalinsi.norejau keisti savo panasonika i sita ,bet del sios priezasties atsisakiau.o tamsiu paros metu reikia naudoti trikoji,ir bus gerai.bet sis nikonas turi dviguba super stabilizacija.taip kad kokybe garantuota ir prie max zumo.tik prie optinio,nes skaitmeninis nieko gero - tik paparaciams.kas obejoja ziurekite kitu saliu testus ,ir obejoniu neliks.gal kam truksta krastiniu santykio ir raw,tai pirkit fz70.o technologijos tikrai zengia i prieki .gal abejojat.

Sigma 24-35mm F2 DG HSM | A

sadasukas

PRIVALUMAI: aštrus nuo f2, labai aštrus nuo f2,8, kokybiškos medžiagos, greitas ir tylus autofokusas, pakenčiama kaina. Ant FF aparato jo dydis ir svoris sudaro labai gerai rankoje gulintį komplektą. Nuotraukas sunku atskirti nuo darytų Sigma Art fiksais.

TRŪKUMAI: zoominimas nuo 24 iki 35 mm greitai pradeda atrodyti nepakankamas, norisi, kad būtų bent 50 mm, bet tada dydis ir svoris būtų įspūdingi.

BENDRI ĮSPŪDŽIAI: Naudoju su Nikon D750. Norėjau pirkti naudotą Nikkor 24-70 mm f2,8, bet neradau skelbimuose tvarkingo, o čia už panašią kainą išeina naujas Sigma 24-35. Pradėjau apie jį skaityti ir supratau, kad tai būtent tai, ko man reikia. nes jau turiu Sigma žuviaakį 15 mm f2,8, Sigma 50 mm f1,4 ir Nikkor 80-200 mm f 2,8. Reportažui, gatvės fotografijai 24-35 mm yra būtent tai, ko reikia, o blyksę dabar galima palikti namie.