eFoto straipsnių komentarai
2017.03.06  Naujienos:  eFoto.lt  14
 
Kaip atsikratyti beprasmės eFoto straipsnių kritikos? Šis klausimas čia nagrinėjamas jau bent metus.
Atsakymas: niekaip. Atrodo, joks tinklalapis pasaulyje nerado būdo. Tad gal ir mes, turėdami kur kas mažesnes galimybes, nebemėginsim perauklėti plačios auditorijos.
Pabandom taip: eFoto naujienose komentarus galės rašyti tik eFoto NARIAI (mokama paslauga).
Komentatoriai nebus varžomi jei jie neperžengia padorumo ir LR įstatymų ribų.
Taip, daugumai naujiena nelabai maloni, bet jie gal nesijaus nuskriausti, nepasiges šios funkcijos - jie nematys jokių naujų straipsnių ir naujienų  komentarų.
Beje, toks kritikos apribojimas leis atgaivinti pamėgtą skyrelį „Mėnesio geriausi“.

Komentarai
Turinys
  • Badas
    Badas 
      2017.03.06, 09:53, rašė:
    O kodel komentarus gales rasyti tik susimokeje dalyviai? Ar tie susimokeje - mandagesni, protingesni? Abejoju. Jie tokie patys.
    Ar tai bus skatulys kitiems susimoketi?... Hm... Kazkaip abejoju, bet gal jus galvojate kitaip?
    Bet kokiu atveju, dedu pliusa kad efoto nekovos su tuo, ko negalima nugaleti :D
  • 6x9
    6x9 
      2017.03.06, 17:10, rašė:
    Badas rašė:
    O kodel komentarus gales rasyti tik susimokeje dalyviai? Ar tie susimokeje - mandagesni, protingesni?


    Pamenu sena rusiska anekdota. Perestrojka, glasnost - viskas galima. Jaunas verslininkas prie kremliaus sienos pardavineja galimybe ka nors su kreida uzrasyti ant tos sienos. Prieina vaikinukas: 
    - kokia kaina?
    -viena raide - vienas rublis.
    -duokite man ka nors uz tris rublius parasyti...
  • Andrius Mačiūnas
    Andrius Mačiūnas 
      2017.03.06, 10:48, rašė:
    O kam išvis kovoti su  "beprasmiu kritikavimu"? Ar ne paprasčiau tiesiog nekreipti dėmesio, ignoruoti?
  • Badas
    Badas 
      2017.03.06, 11:04, rašė:
    Sioje vietoje dar reikia patikslinti: tai nera "beprasme" kritika. Skaitytojams tai prasminga: jie gali isreiksti savo nuomone. Straipsnio autoriaus asmeniniu poziuriu, galbut tai ir beprasme kritika, betgi straipsnis skirtas ne autoriui, o skaitytojams.
  • eFoto redaktorius    2017.03.06, 11:53, rašė:
    Tai eksperimentas, kompromisas tarp 'arba straipsniai arba komentarai'.
    Manau kad nevaržomais anoniminiais komentarais sukuriama bloga aura. Nebesinori nieko rimto rašyti. Jei komentatoriai iš tiesų labai nori kritikuoti - tegu susimoka ;)
    Dabar į mažiau komentarų net atsakyta galima, gal ir kažkokia diskusija gausis.
  • Badas
    Badas 
      2017.03.06, 12:53, rašė:
    Manau kad draudimas komentuoti irgi sukuria bloga aura. Taip didinama atskirtis tarp tinklapio ir lankytoju.

    Galbut verta daugiau demesio skirti klausimui "nesinori nieko rimto rasyti". Turbut nebus naujiena jeigu pasakysiu, kad komentarai neatspinti vidutines statistines nuomones. Teigiamai arba neutraliai mastantys zmones dazniausiai isvis nieko neparaso. Taip jau yra, tai desninga visam pasauliui. Dazniau paraso butent nepatenkintieji, ir statistine prasme tai NERA sraipsnio ivertinimas. Negana to, aktyvus kritikuotojai yra pati didziausia dovana, nes suteikia galimybe reaguoti, nes didesnioji dalis nepatenkintuju yra tylus ir iseina nieko nepasake. Tai puikiai zino prekybos ir paslaugu sferos darbuotojai, ir siulau panaudoti ju isminti. Jie dar papasakotu, kad dalis nepatenkintuju yra tiesiog diagnoze, kad to pakeisti neimanoma ir del to nereiketu jaudintis, jeigu nesi gydytojas :)
  • .Krivis.
    .Krivis. 
      2017.03.06, 23:42, vertino: Gerai, , rašė:
    Kuo mažiau įvairių apribojimų ir draudimų, kuo daugiau nuomonių ir įvertinimų, tuo įdomesnis ir patrauklesnis tinklapis. Kuo daugiau tinklapio funkcijų ir galimybių apmokestinsime, tuo mažiau dėmesio ir patrauklumo turės tinklapis. Ne mažinkime, bet didinkime tinklapio patrauklumą naujomis galimybėmis visiems reikštis ir kiekvienam čia rasti savo nišą, savo komforto zoną. Atsakykime čia ir dabar kiekvienas sau į klausimą: "ko man reikia, kad aš norėčiau kuo dažniau ir ilgiau čia būti?" ir redaktoriui bus aišku , kuria kryptimi vystyti ir optimizuoti tinklapį. Nesuprantu, kodėl nevykdoma tokia dalyvių apklausa, kodėl neinama sėkmingiausių pasaulinių tinklapių keliu. Mano nuomone, pliuralizmas, nuomonių gausa ir įvairovė, priverčia šią erdvę dūzgauti, kaip bičių avilį, kas pritraukia mažiau aktyviųjų dėmesį ir priverčia juos įsitraukti į bendruomenės aktyvų gyvenimą, ko tinklapiui pastaruoju metu labai trūksta ir reikia. Tegul troliukai trolina, tegul šmaikštukai šmaikštauja, tegul kvailiukai kvailioja ir protingieji protauja, jeigu tik tai nepažeidžia įstatymų. Reikia visus motyvuoti ir skatinti čia ateiti, o ne varyti lauk, versti emigruoti į kitus tinklapius, apsitveriant mokesčių, draudimų, įvairių apribojimų ir baudų tvora. Motyvuoja gera anoniminių konkursų sistema, objektyvi automatinė dalyvių reitingų - statusų ir balsavimų sistema. Kaip pavyzdys galėtu būti GuruShots tinklapis. Padarėm klaidą, kad to atsisakėme. Darome klaidą palikdami minusą po komentarais, keistus balsavimų mažinimo algoritmus, tokius antausius, kaip "nežaisk mygtukais", "nesiseka", "mažai komentuoji", "palaikyk ne tik draugus" ir pan. Arogantiškas noras visus, tarsi aveles valdyti lazda ar bizūnu, nepriduoda tinklapiui patrauklumo. Jeigu tinklapis bus įdomus,  gausiai lankomas - atsiras ir sponsorių, norinčių jame reklamuotis, atsiras ir pinigų tinklapio kokybei gerinti ir nereiks jo dalyvių apkrauti mokesčiais.
  • eFoto redaktorius    2017.03.07, 00:04, rašė:
    Sėkmingi pasaulio tinklapiai turi tūkstančius kartų didesnę auditoriją ir tūkstančius kartų (ne eurų) didesnes pajamas, jie gali padaryti tūkstančius kartų daugiau. Tikrai siūlote sekti jų pavyzdžiu?
    Beje, maža auditorija duoda ir specifines visiems žinomas (draugų draugelių!) problemas, kurių nėra tūkstančius kartų didesnėse auditorijose - ten vertinimas savaime objektyvesnis.
    Tad prieš kažką siūlant padaryti, rekomenduočiau labai gerai apgalvoti už ir prieš ir patyrinėti ne pasaulinių gigantų pavyzdžius o kur kas artimesnius, kaimynų tinklalapius - latvių, estų, baltarusių, švedų ar net lenkų fotografijos tinklalapius. Gal jie ką nors naudingo sukūrė minimaliais resursais? Aš netyrinėjau, tad jei nurodysit gerus pavyzdžius, bus geras darbas ;)
    Pasikartosiu: prieš rašant daugybę pageidavimų ir patarimų verčiau gerai apgalvokit. Man tikrai sunku žiūrėti į tuos per 10 metų surašytus jūsų pageidavimų ir kritikos ilgiausius lapus ... Beprasmis darbas :/ Ir ne todėl kad man nerūpi ... 
    Jei tikrai turite kokią 1 gerą mintį, parašykite į info@efoto.lt - visada argumentuotai atsakau,
  • Badas
    Badas 
      2017.03.07, 09:39, rašė:
    Kokie pinigai? Draudimu atsisakymui pinigu nereikia.
  • 6x9
    6x9 
      2017.03.07, 10:18, rašė:
    Labai priklauso nuo tinklapio modelio/idėjos. Kai kurie yra skirti fotografijų dalinimuisi, kritika/diskusijos nėra pirmoje vietoje (flickr), straipsnių/naujienų ten visai nėra. Flickr'e grupes gali steigti kas nori. Kas steigia grupę, tas (moderatorius) kuria jos taisykles. Kitoks variantas - labiau diskusijoms skirtas puslapis (rangefinderforum.com). Ten atvirkšiai - galerija minimali, tinklapio paskirtis aptarinėti fotografinius dalykus - techniką, naujienas etc. Tokiu atveju "moderavimas" yra gana stiprus - nukrypai į politiką, užrakins temą :)
    Sukurti universalų produktą gana sunku, nes taikoma į "whole universe", o tokiu atveju lūkesčiai, norai, vizijos etc visada skirsis ir kuo puslapis universalesnis, kuo publika margesnė, tuo sunkiau rasti visiems tinkamą modelį. Galų gale - tokio ir nėra. Čia lyginčiau pvz su kavine/restoranu - kursi vyno restoraną, kažkas šauks, kad alaus mėgėjai diskriminuojami (ir nebus "trafiko", nes kiek to vyno mėgėju). Atidarysi kartu ir alaus kranelį, vyno gurmanai sakys, kad iš solidaus restorano padarė kalvarijų turgaus "zabegalką" kur "bomželiai" renkasi ir t.t. Nebus taip, kad visi laimingi. Pirmiausia reiškia aiškios vizijos - kas yra tinklapio tikslinė auditorija ir kurti pagal jos poreikius (kaip su restoranu). Ir jeigu sakome, kad auditorija yra visi kas fotografuoja, tai tas pats kas steigti restoraną "visiems kas valgo". Žinoma, gali būti tam tikras universalumas (skirtingi restoranai po vienu stogu), bet tada reikia pripažinti, kad atskiros grupės gali turėti skirtingas taisykles. Jei ateini iš "alaus sekcijos", negali piktintis, kad tavęs neįleidžia į "ikra&šampanas" sekciją be kaklaraiščio ir su šortais...
  • virgis.v
    virgis.v 
      2017.03.07, 16:22, rašė:
    Na kodėl negalima sekti tų "didžiųjų" tinklapių pavyzdžiu, paimant iš jų nors ką nors pozityvaus? Pavyzdžiui, Guru Shots man patinka anonimiškumas vertinant darbus-žiūrovai nemato, kas autorius-vertinimas savaime objektyvesnis. Tuo pačiu galima išspręsti ir "draugų, draugelių" problemą. Gerai išpręsta aktyvumo problema-kuo aktyviau vertini kitų darbus, tuo dažniau parodomi tavo paties darbai, atitinkamai ir jų balai kyla-puikus skatinimas aktyviau daluvauti tinklapio gyvenime (ar bent jau darbų vertinime:) Tikrai nemanau, kad šitoks principas tinka tik tinklapiui, turinčiam tūkstančius kartų didesnę auditoriją...
    O dėl tų nelemtų minusų-manau, kad jie tikrai nereikalingi. Nuotraukos ignoravimas-pats didžiausias minusas. Ir žeidžia jis kur kas labiau...
  • eFoto redaktorius    2017.03.07, 20:44, rašė:
    Nuolat siūlomas dalykas įvairiomis variacijomis...
    Kad ir prieš kelias dienas el. paštu siūlyta:
    "pasiūlymas butu toks (pabandymui)sukurti skyrelį, ar rubrika, 1 balsas. Visi eFoto vartotojai gali pateikti 1 nuotrauka ir turi viena balsa už jiems labiausiai patikusi darbą (jokios skales balais) tiesiog atiduodamas balsas tam tikrai nuotraukai. Esme tokia visa para 24 val dedamos nuotraukos bet kokia tematika, galima apriboti kad nebutu smurto ar erotikos, tada kitas 24 val. visi turi galimybe vertinti. Mintis tokia, apribojami pataikavimo balsai as tau tu man, apribojami "Skandinimo" vertinimai. Tiesiog turi balsa kuri panaudoji prasmingai, balsavimas galimas anoniminis, tai būti teisingiausia."

    Abiem atvejais „arogantiškai“ atsakyčiau: pagalvokit prieš siūlydami, pamąstykit kuo tai baigsis !
    O nelabai arogantiškai išaiškinčiau:
    Neveiks. Jūs siūlot nuotraukas vertinti kaip darbą dirbti. Atsisėdi ir vertini vertini ...
    Pradžioje gal bus fun, bet labai greitai  eFoto lankytojai pagalvos  "Jau geriau draugo fotkei pliusą padėsiu čia ar FB, o ne žaisiu kažkokius jų sugalvotus žaidimus..".
    Vertinimų kiekis kris. O tai bus išvis katastrofa. Nes kartais įdomūs darbai iškrenta iš Srauto vien todėl kad nesurenka bent 4-5 žmonių balsų. 
    Piktų komentarų galima priskaldyti tūkstančius - jų negaila (drausti ;)  O vertinimus riboti reikia labai atsargai. Pvz man neįdomu žaisti/dirbti nei vieną nei kitą žaidimą. Aš atsisakyčiau taip vertinti. Man įdomu matyti visus žmogaus darbus ir lyginti su naujausiu. Matai minties plėtojimą ar stagnacija. Taip gali objektyviai vertinti. Taip įdomiau.

    Uff.. Prašau, pagalvokit apie pasekmes prieš siūlydami.
    Ir, pasikartosiu, kiekviena funkcija ar paslauga tinklapyje kainuoja kur kas daugiau laiko/pinigų/resursų nei atrodo. Pasikartosiu, neįmanoma įgyvendinti 99% pasiūlymų. Įmanoma gal tik 1% bet jį verta LABAI gerai apgalvoti. Tad prieš siūlant prašau labai gerai viską pasverti. O šiaip kodėl kiekviena naujiena apie eFoto suprantama kaip kvietimas pasiūlymams ir kritikai...? Na ok. Bet negarantuoju kad į kiekvieną pasiūlymą čia atsakinėsiu ;)
  • .Krivis.
    .Krivis. 
      2017.03.07, 08:10, vertino: Gerai, , rašė:
    Nė vienas negimė suaugusiu. Visi pradeda nuo mažo ir lokalaus, su minimaliais resursais. Sėkmingais pasauliniais tampa tie, kurie perpranta, ko didžiajai žmonių daugumai reikia ir tą pasiūlo, jausdami pageidavimų pulsą ir greitai reaguodami ir, esant reikalui, pasikeisdami. Kas to nedaro - nueina užmarštin.Todėl ir siūlau apklausti bendruomenę, kad laikyti ranką ant pulso, pasidomėti, patyrinėti ne tik artimus mažus kaimynus, bet ir tokius, kaip GuruShot, 35photoru ir t.t. Tai anaiptol ne beprasmis darbas. Gal ir mes kada nors sulauksime pasaulinės auditorijos ir tūkstančius kartų didesnių pajamų, ko nuoširdžiausiai eFoto linkiu:)
  • Aurimas Valevičius
    Aurimas Valevičius 
      2017.03.07, 11:24, vertino: Gerai, , rašė:
    Kai internete gauni kritiką ir į ją sureaguoji, tai suveikia kaip dar stipresnis tos kritikos generatorius, - apsivelia ilgomis diskusijomis ir net pykčiais.
    Tai gi sveikinu su supratimu atlaidžiau reaguoti į kritiką ir su supratimu, kad nereikia perauklėti auditorijos.
    O platesnės galimybės už papildomą mokestį - visai logiška. Be pajamų paprastai nelieka ir kokybės.
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti