Geriausių patirtys: Tomo Sapario vestuvių fotografija
2017.08.13  Naujienos:  mėnesio geriausivestuvės
 
Tomas Saparis: ...   Komentarai [1]

Pro kataloge savo darbus pristato profesionalūs fotografai.

Kalbiname vasaros geriausią vestuvių fotografą Tomą Saparį (www.saparis.lt).
Jo nuotraukos šiek tiek išskirtinės, ne tipinės vestuvės. Matyt todėl pelnė net gana priekabių kolegų simpatijas ;)


Vasara. Dabar „karštas“ metas vestuvių fotografui?

Kadangi Lietuvoje dėl mūsų oro sąlygų jaučiamas stiprius sezoniškumas, tai ne paslaptis, kad vasarą - didžiausias „įkarštis“ ir vestuvių fotografams. Kitaip kalbant – fotografai savaitgalių neturi – tokia jau mūsų darbo specifika ;) bet žiūrint iš kito kampo – kiekvieną savaitgalį šventė (dažnai net ne viena). O darbo dienomis – taip pat šventė, tik prie kompiuterio retušuojant nuotraukas ;) tiesa, svarbi detalė – klientams net ir vasaros sezono metu visas retušuotas nuotraukas atiduodu per 10 dienų nuo jų šventės! Be jokių išimčių. VISADA.

O ką veiki žiemą? :)
Žiemą skaitau knygas, keliauju po pasaulį, lankau draugus, kuriu nematau vasaros metu. Tiesiog stengiuosi pailsėti ir pasikrauti energijos naujam sezonui :)

Kas geriau: daug ir paprasčiau (pigiau) ar retai bet išskirtinai?

Kalbant apie klientus ir užsakymus – man visi klientai yra vienodi – visi labai svarbūs. Kiekvienas nori turėti pačius gražiausius ir įsimintiniausius šventės momentus, užfiksuotus nuotraukose, o aš tai būtent tai ir stengiuosi padaryti. Paradoksalu, tačiau visi klientai taip pat yra ir visiškai skirtingi: turi skirtingą suvokimą apie gražias nuotraukas, stilių, pačią fotografiją, mėgsta skirtingas lokacijas (vienims patinka gamtos, kitiems miesto, tretiems – modernūs vaizdai). Bet kokiu atveju, visada galima žiūrėti į vestuvių fotografiją paprastai, bet fotografuoti išskirtinai ;)

Tomas Saparis: nuotaka   Komentarai [2]
Tomas Saparis.  nuotaka

Žiūrint naujausią Tavo vestuvinę fotografiją ...
Man atrodo, pataikavai gana specifiniam eFoto žiūrovui - pateikei ne įprastus/standartinius vestivinius kadrus o šiek tiek kitokius. Taip? :) Ar kitokie kadrai sugalvojami iš anksto? Ar reaguoji „pagal situaciją“?

Tikrai nesistengiau specialiai pataikauti atskiroms žiūrovų grupėms. Žinoma, efoto bendruomenėje yra specifiniai žiūrovai (dažniausiai fotografai), todėl čia nekeliu visų savo darbų iš eilės, o parodau labiau įsimintinus, išskirtinius ar tiesiog kažkuo įdomius darbus, tačiau jie nėra fotografuoti specialiai dėl šios bendruomenės. Iš esmės, nėra nei vieno specialiai daryto kadro kažkam – viskas daroma taip, kad klientas būtų kuo labiau patenkintas galutiniu rezultatu. Niekada nesugalvoju kažkokio kadro ar siužeto iš anksto, nesurežisuoju jo namuose. Viskas vyksta realiu laiku, priklausomai nuo situacijos, žmonių, aplinkos, klientų emocijų, norų ir net oro. Žinoma, visada manipuliuoju tais įrankiais, kuriuos turiu aplink ir stengiuosi maksimaliai išnaudoti esamą vietą, šviesą ir, žinoma, maksimaliai perteikti žmonių emocijas nuotraukoje. Yra fotografų, kurie turi mėgstamas „pozas“, į kurias „pastato“ jaunuosius (kažkada ir aš taip elgiausi). Manau, kad tokiu atveju niekaip negalima išgauti tikro ir gyvo kadro, nes visi žmonės skirtingai net savo fizionomija. Vieni gali puikiai atrodyti vienoje pozicijoje, kiti – kitoje. Todėl visas procesas turėtų vykti tik realiuoju laiku reaguojant į situaciją. Dažnai būna, kad fotografuojant net ir toje pačioje lokacijoje keletą kartų per metus, vis pastebi kažką naujo ir kyla naujų idėjų, gimsta naujų nuotraukų.

Tomas Saparis: ...   Komentarai [3]
Tomas Saparis.  ...

Kaip keičiasi Tavo profesionalioji fotografija?  Turiu galvoje ne techninį realizavimą, o siužetinį-idėjinį...

Fotografija – gyvas procesas, todėl nenuostabu, kad ji nuolat kinta. Kaskart atsiranda naujų idėjų, kurias norisi įgyvendinti, kaskart patenku į vis kitokias situacijas, naujas vietas, sutinku naujus žmones. Labai džiugu, kad Lietuvoje jaučiamas labai aukštas fotografijos lygis. Yra išties daug itin stiprių fotografų, stebinančių savo įspūdingais darbais, o tai yra puikus stimulas tobulėti asmeniškai ir kaskart atrasti vis kažką naujo. Kuo toliau, tuo labiau mėgstu gyvą reportažą, o ne pozuotas nuotraukas. Todėl visada stengiuosi padėti atsipalaiduoti žmonėms ir nesuvaržyti jų judesių, nestatyti į jau minėtas „pozas“, o kuo labiau leisti jiems „gyventi“. Tas „gyvenimas“ dažniausiai ir atsispindi nuotraukose, kurios yra gyvos.

Tomas Saparis: Rytas...   Komentarai [3]
Tomas Saparis.  Rytas...

Ar galėtum plačiau pristatyti šią šviesią nuotrauką? Idėja, procesas, nuotaika, realizacija...
Rytas. Pasiruošimas jaunosios namuose. Miegamasis palėpėje su nuostabia šviesa, krintančia pro langą iš rytų pusės. Žvilgsnis į nuotaką – ji šypsosi, bet dar nedrąsiai. Paprašau jos atsisėsti ant lovos krašto (ten krito pati nuostabiausia šviesa). Per kelias sekundes kalbantis su žmogumi galima jį vis labiau atsipalaiduoti. Paspaudžiu keletą kadrų (gal 10-15), tada parodau porą iš jų nuotakai – ji labai nustemba ir apsidžiaugia. Tai suteikia jai dar daugiau pasitikėjimo. Tada bandom pakartoti tą patį procesą, tik pakabiname netoli jos dar ir suknelę, kuri dar labiau sustiprina vestuvių nuotaiką kadre. Šįkart paprašau jaunosios dar ir užsimerkti – taip nuotraukai pridedama daugiau emocijos. Štai ir viskas. Manau, paprasčiau, nei būtų galima įsivaizduoti ;) tiesiog reikia stebėti aplinką ir spausti mygtuką ;)

Tomą kalbino eFoto redaktorius

Tomas Saparis

Tomas Saparis

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Geriausių patirtys: Justo (Šefas) analoginė fotografija
2 komentarai
Nepersistenkite: klientams ir spaudai tik sRGB spalvos
25 komentarai
Konkursą „Natiurmortas natūralioje vasaros šviesoje“ laimėjo ..
1 komentaras
Geriausių patirtys: Karolio Čeponio laukiniai gyvūnai
0 komentarų
Žvelkite plačiau
0 komentarų
Kaip fotografuoti žvaigždes?
0 komentarų
Geriausių patirtys: Tomo Sapario vestuvių fotografija
0 komentarų

Panašūs straipsniai

Geriausių patirtys: AA Studio vestuvių fotografija

2017.05.18  Naujienos:  mėnesio geriausivestuvės   +44.4  
 
AA Studio: ***   Komentarai [11]

Šiandien kalbiname geriausius vestuvių fotografus: AA Studio (aastudio.lt) nuotraukas eFoto lankytojai išrinko geriausiomis eFoto profesionalų lygoje.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Karolio Čeponio laukiniai gyvūnai

2017.08.20  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +42.4  
 
Nakties Klajūnas: Tyras miško vanduo "Žalia giria"   Komentarai [27]

„Šio kadro laukiau savaitę ..“.
Štai kiek „kainuoja“ gera nuotrauka!
Kalbiname Karolį Čeponį (Nakties Klajūnas).  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Mariaus (Kunas) peizažai

2017.08.06  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +26.6  
 
Kunas: Bus lietaus (kai tinkamu metu atsiduri tinkamoj vietoj)   Komentarai [6]
Šiais metais, matau, pakilai į dangų ;) Koks tai dronas?

Na įsigijau aš jį dar praeitais metais, rudenį, tai DJI Phantom 3 4K.
Oro sąlygos neleido daug skraidyti, tad ir foto nebuvo :). Na o sulaukus geresnių orų prasidėjo ir eksperimentai ;)  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Justo (Šefas) analoginė fotografija

2017.07.29  Naujienos:  klasikinėsmėnesio geriausi   +59.0  
 
Šefas: Natiurmortas #8 (Kauno geto kambarys. IX fortas. Iš ciklo "Rástin...)   Komentarai

Dabar, atrodo, daugiau juosta fotografuoji, ar bent daugiau jos rodai…? 
Taip, pastaruoju metu daugiau fotografuoju juosta.  Tiesą sakant dabar beveik tik ją ir fotografuoju, na, turiu omenyje meninę fotografiją.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Ievos portretai ne tik Anykščiuose

2017.07.22  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +56.3  
 
Ieva Foto: Tai Jis (Tai Jis! Mano idealas. Su Juo pokalbiai būna paty...)   FOTOISTORIJA [31]

Jei žmogus dirba mylimą darbą, jis save gali realizuoti bet kur. Nei Vilnius nei Londonas nebūtinas ;)
Kalbiname puikią Anykščių fotografę Ievą Vogulienę (ievafoto.lt).  Skaityti toliau...