Geriausių patirtys: Tomo Sapario vestuvių fotografija
2017.08.13  Naujienos:  mėnesio geriausivestuvės
 
Tomas Saparis: ...   Komentarai [1]

Pro kataloge savo darbus pristato profesionalūs fotografai.

Kalbiname vasaros geriausią vestuvių fotografą Tomą Saparį (www.saparis.lt).
Jo nuotraukos šiek tiek išskirtinės, ne tipinės vestuvės. Matyt todėl pelnė net gana priekabių kolegų simpatijas ;)


Vasara. Dabar „karštas“ metas vestuvių fotografui?

Kadangi Lietuvoje dėl mūsų oro sąlygų jaučiamas stiprius sezoniškumas, tai ne paslaptis, kad vasarą - didžiausias „įkarštis“ ir vestuvių fotografams. Kitaip kalbant – fotografai savaitgalių neturi – tokia jau mūsų darbo specifika ;) bet žiūrint iš kito kampo – kiekvieną savaitgalį šventė (dažnai net ne viena). O darbo dienomis – taip pat šventė, tik prie kompiuterio retušuojant nuotraukas ;) tiesa, svarbi detalė – klientams net ir vasaros sezono metu visas retušuotas nuotraukas atiduodu per 10 dienų nuo jų šventės! Be jokių išimčių. VISADA.

O ką veiki žiemą? :)
Žiemą skaitau knygas, keliauju po pasaulį, lankau draugus, kuriu nematau vasaros metu. Tiesiog stengiuosi pailsėti ir pasikrauti energijos naujam sezonui :)

Kas geriau: daug ir paprasčiau (pigiau) ar retai bet išskirtinai?

Kalbant apie klientus ir užsakymus – man visi klientai yra vienodi – visi labai svarbūs. Kiekvienas nori turėti pačius gražiausius ir įsimintiniausius šventės momentus, užfiksuotus nuotraukose, o aš tai būtent tai ir stengiuosi padaryti. Paradoksalu, tačiau visi klientai taip pat yra ir visiškai skirtingi: turi skirtingą suvokimą apie gražias nuotraukas, stilių, pačią fotografiją, mėgsta skirtingas lokacijas (vienims patinka gamtos, kitiems miesto, tretiems – modernūs vaizdai). Bet kokiu atveju, visada galima žiūrėti į vestuvių fotografiją paprastai, bet fotografuoti išskirtinai ;)

Tomas Saparis: nuotaka   Komentarai [2]
Tomas Saparis.  nuotaka

Žiūrint naujausią Tavo vestuvinę fotografiją ...
Man atrodo, pataikavai gana specifiniam eFoto žiūrovui - pateikei ne įprastus/standartinius vestivinius kadrus o šiek tiek kitokius. Taip? :) Ar kitokie kadrai sugalvojami iš anksto? Ar reaguoji „pagal situaciją“?

Tikrai nesistengiau specialiai pataikauti atskiroms žiūrovų grupėms. Žinoma, efoto bendruomenėje yra specifiniai žiūrovai (dažniausiai fotografai), todėl čia nekeliu visų savo darbų iš eilės, o parodau labiau įsimintinus, išskirtinius ar tiesiog kažkuo įdomius darbus, tačiau jie nėra fotografuoti specialiai dėl šios bendruomenės. Iš esmės, nėra nei vieno specialiai daryto kadro kažkam – viskas daroma taip, kad klientas būtų kuo labiau patenkintas galutiniu rezultatu. Niekada nesugalvoju kažkokio kadro ar siužeto iš anksto, nesurežisuoju jo namuose. Viskas vyksta realiu laiku, priklausomai nuo situacijos, žmonių, aplinkos, klientų emocijų, norų ir net oro. Žinoma, visada manipuliuoju tais įrankiais, kuriuos turiu aplink ir stengiuosi maksimaliai išnaudoti esamą vietą, šviesą ir, žinoma, maksimaliai perteikti žmonių emocijas nuotraukoje. Yra fotografų, kurie turi mėgstamas „pozas“, į kurias „pastato“ jaunuosius (kažkada ir aš taip elgiausi). Manau, kad tokiu atveju niekaip negalima išgauti tikro ir gyvo kadro, nes visi žmonės skirtingai net savo fizionomija. Vieni gali puikiai atrodyti vienoje pozicijoje, kiti – kitoje. Todėl visas procesas turėtų vykti tik realiuoju laiku reaguojant į situaciją. Dažnai būna, kad fotografuojant net ir toje pačioje lokacijoje keletą kartų per metus, vis pastebi kažką naujo ir kyla naujų idėjų, gimsta naujų nuotraukų.

Tomas Saparis: ...   Komentarai [3]
Tomas Saparis.  ...

Kaip keičiasi Tavo profesionalioji fotografija?  Turiu galvoje ne techninį realizavimą, o siužetinį-idėjinį...

Fotografija – gyvas procesas, todėl nenuostabu, kad ji nuolat kinta. Kaskart atsiranda naujų idėjų, kurias norisi įgyvendinti, kaskart patenku į vis kitokias situacijas, naujas vietas, sutinku naujus žmones. Labai džiugu, kad Lietuvoje jaučiamas labai aukštas fotografijos lygis. Yra išties daug itin stiprių fotografų, stebinančių savo įspūdingais darbais, o tai yra puikus stimulas tobulėti asmeniškai ir kaskart atrasti vis kažką naujo. Kuo toliau, tuo labiau mėgstu gyvą reportažą, o ne pozuotas nuotraukas. Todėl visada stengiuosi padėti atsipalaiduoti žmonėms ir nesuvaržyti jų judesių, nestatyti į jau minėtas „pozas“, o kuo labiau leisti jiems „gyventi“. Tas „gyvenimas“ dažniausiai ir atsispindi nuotraukose, kurios yra gyvos.

Tomas Saparis: Rytas...   Komentarai [3]
Tomas Saparis.  Rytas...

Ar galėtum plačiau pristatyti šią šviesią nuotrauką? Idėja, procesas, nuotaika, realizacija...
Rytas. Pasiruošimas jaunosios namuose. Miegamasis palėpėje su nuostabia šviesa, krintančia pro langą iš rytų pusės. Žvilgsnis į nuotaką – ji šypsosi, bet dar nedrąsiai. Paprašau jos atsisėsti ant lovos krašto (ten krito pati nuostabiausia šviesa). Per kelias sekundes kalbantis su žmogumi galima jį vis labiau atsipalaiduoti. Paspaudžiu keletą kadrų (gal 10-15), tada parodau porą iš jų nuotakai – ji labai nustemba ir apsidžiaugia. Tai suteikia jai dar daugiau pasitikėjimo. Tada bandom pakartoti tą patį procesą, tik pakabiname netoli jos dar ir suknelę, kuri dar labiau sustiprina vestuvių nuotaiką kadre. Šįkart paprašau jaunosios dar ir užsimerkti – taip nuotraukai pridedama daugiau emocijos. Štai ir viskas. Manau, paprasčiau, nei būtų galima įsivaizduoti ;) tiesiog reikia stebėti aplinką ir spausti mygtuką ;)

Tomą kalbino eFoto redaktorius

Tomas Saparis

Tomas Saparis

Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Geriausių patirtys: EmVa portretai
21 komentaras
Savaitgalio klausiniai: „IQ presingas“
50 komentarų
eFoto reikalai. Tenka drausminti
12 komentarų
Geriausių patirtys: Remigijus (macaw) apie Kosta Riką
2 komentarai
A.Navalno fotografas Evgenijus Feldman
2 komentarai
Kaip dirbti su nepatyrusiais modeliais
10 komentarų
Savaitės tema: „Lietsargis“
3 komentarai

Panašūs straipsniai

Geriausių patirtys: AA Studio vestuvių fotografija

2017.05.18  Naujienos:  mėnesio geriausivestuvės   +44.4  
 
AA Studio: ***   Komentarai [11]

Šiandien kalbiname geriausius vestuvių fotografus: AA Studio (aastudio.lt) nuotraukas eFoto lankytojai išrinko geriausiomis eFoto profesionalų lygoje.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: EmVa portretai

2017.10.16  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +71.1  
 
EmVa: *   Komentarai [19]
Kviečiu perskaityti  knygą Austin Kleon „Vok kaip menininkas”. Plona, įveikiama ir tiems, kurie nemėgsta skaityti. Laikau tai kuriančiojo Biblija.  Autorius sako:
“Kiekvienam menininkui užduodamas klausimas:
- Iš kur semiesi idėjų?
Sąžiningas menininkas atsakys:
- Vagiu.
Kokiomis akimis menininkas žvelgia į pasaulį?
Pirmiausia pagalvoji, ką verta vogti, tada imiesi kito dalyko."  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Remigijus (macaw) apie Kosta Riką

2017.10.02  Naujienos:  Gamtos fotografijamėnesio geriausi   +52.4  
 
macaw: Dvigalvis   Komentarai [5]
Naujausios Tavo nuotraukos iš Kosta Rikos. Papasakok apie kelionę ten.
Specialiai planuota? Ornitologinė?
Tai nėra naujausios nuotraukos, bet kelionės prisiminimai vis dar tokie ryškūs, kad man atrodo, jog jos darytos tik ką, nors kelionė vyko beveik prieš metus, lapkričio pabaigoje, tačiau sugulęs pakankamai didelis kiekis foto medžiagos pareikalavo labai daug (malonaus) laiko peržiūrėti, susisteminti ir  pagaliau įvertinti, kas nuveikta ir kur „prašauta“ dėl patirties ar techninių galimybių stokos.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Marius Morkevičius apie kūno fotografiją

2017.09.22  Naujienos:  kūnasmėnesio geriausi   +42.9  
 
mork: tekant   Komentarai [4]

Kalbiname geriausia mėnesio fotografą kūno temoje Marių Morkevičių (mork).

Kūno fotografija Tau: laisvalaikio hobis ar turi kokių didesnių tikslų?
Nesijaučiu menininku nei per se, nei visuomenine prasme ;)
Menininkai dažniausiai siekia supurtyti ar modifikuoti pasaulį, jį reprezentuoti saviškais kampais ir būdais. Ir dėl to labai kankinasi.  Skaityti toliau...

Geriausių patirtys: Mindaugo IR peizažai

2017.09.17  Naujienos:  mėnesio geriausipeizažai   +68.8  
 
_«M.G»_: Infrared - Vilnoja (9 vertikalūs kadrai)   Komentarai [20]
Fotografai - žmonės kūrybingi ir smalsūs. Beveik kiekvienas perserga įvairiausiom foto-ligomis: išbando makro, fotojuostą, studiją, pinhole ...
Štai Mindaugas (_«M.G»_) pabandė infraraudonųjų spindulių fotografiją, kuri labiau fiksuoja ne mūsų akims matomą vaizdą o šiltesnį, infraraudonų spindulių (infrared, IR) spektrą.
Mindaugo bandymai žiūrovams patiko ;)  Skaityti toliau...