Įdomesni rakursai gatvės fotografijoje
2017.05.17  Naujienos:  Fotobitės.lt patariareportažas
 
Fotobitės.lt pataria  
Jau šį šeštadienį vyks gatvės muzikos diena (ir mūsų konkursas!), tad bus galimybė užfiksuoti įdomų reportažą. Nuotraukos atrodys įdomiau jei pasirinksite netradiciškesnius fotografavimo kampus - fotografuoti nuo žemės, iš viršaus. Judesį galima fotografuoti pakreipus fotoaparatą.
Taip pat rekomenduojame fotografuoti ne tik vieną atlikėją, bet ir užfiksuoti jo santykį su aplinka, nufotografuoti kartu su publika. Kartais tiesiog užtenka atsistoti kitoje pusėje nei visi fotografuoja, nepamiršti pritūpti ar jei yra galimybė užlipti aukščiau nei visi ar tiesiog iškelti fotoaparatą. Puiku, jei Jūsų fotoaparatas turi vartomą ekranėlį.
Tokios gatvės šventės labai tinka nedrąsiems fotografams - į Jus niekas nekreips dėmesio! Tiesiog reikia šypsotis ir viską daryti lyg žaidžiant ;) Gerų akimirkų!
Straipsnių komentarai matomi tik eFoto NARIAMS. Tokia pykčio prevencija ...


Įdomiausi mėnesio straipsniai

Geriausių patirtys: Romualdo (dykumų vėjas) portretai
1 komentaras
Geriausi dalinasi patirtimi: EmVa portretai
6 komentarai
Mėnesio geriausias peizažistas Marius Kastečkas
0 komentarų
Ar grąžinti statusus?
34 komentarai
Konkurso „Autoportretas“ nugalėtoja
1 komentaras
Fotokonkurso „Fotografija nuo žemės“ nugalėtojas
12 komentarų
Geriausių patirtys: AA Studio vestuvių fotografija
1 komentaras

Panašūs straipsniai

Ieškokite atspindžių - jie visur!

2017.05.26  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +4.8  
 
Fotobitės.lt pataria  
Dabar, iki pirmadienio, vyksta eFoto konkursas „Atspindys“. Dalyvaukite!
Atspindys gali būti ežere, gali būti lange, o gal net Jūsų vandens taurėje ar šaukšte ;) Norint kokybiškai užfiksuoti, kad viskas būtų ryšku tiek subjektas, tiek ir jo atspindys - naudokite diafragmą f/11, taip geriau atsiskleis jų ryšys ir išryškės atspindys. Taip pat nepamirškite ieškoti geriausio fotografavimo rakurso - atsistojus matysite vieną atspindį, atsitūpus jis jau atrodys visai kitaip.
Kartais nufotografavus atspindį pabandykite kompiuteryje apversti nuotrauką, taip ji gali tapti įtaigesne. Kai pradėsite stebėti atspindžius nustebsite, kad jie yra praktiškai visur :)

Kelionių žemėlapis padės nepamiršti

2017.05.11  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +   
 
Fotobitės.lt pataria  
Prieš važiuojant atostogauti, gal laikas susitvarkyti praėjusių atostogų nuotraukas? Taip, būtent fotoknyga yra puiki motyvacija atsirinkti gražiausias akimirkas ir savo įspūdžius papasakoti fotoknygoje.
Beje neapsiribokite tik nuotraukomis, galite įkelti savo maršruto žemėlapius ir visą naudingą informaciją kurią sužinojote keliaudami. Rašykite vietovių pavadinimus, įspūdžius, kas patiko, kas gal ne, kokios kainos buvo ir t.t. Svarbu - šriftų dydžiai atitinka standartinius, tad 12 dydžio tekstas būna puikiai įskaitomas :)

Veido apšvietimas paprastomis priemonėmis

2017.04.27  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +4.8  
 
Fotobitės.lt pataria  
Primename, dabar vyksta konkursas „Autoportretas“. O šiandieninis patarimas - apie veido apšvietimo valdymą „namų sąlygomis“ ;)
Kontrastingas apšvietimas, kai yra ryškus šešėlis suteikia dramatiškumo įspūdį, jei norite tolygesnio, švelnesnio apšvietimo, galite panaudoti tiesiog baltą popieriaus lapą, jį laikykite prieš neapšviestą veido pusę, popierius turi atspindėti nuo lango krintančią šviesą.
Jei norite dar tolygesnės šviesos, naudokite aliuminio foliją (taip tinka ta kurią turite virtuvėje). Sėkmės eksperimentuojant!

Patarimas įkvėpimui - kaip fotografuoti architektūrą

2017.04.21  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +18.4  
 
Fotobitės.lt pataria  
Pastatas - tai ne tik jo fasadas, kartais jei yra galimybė žymiai įdomiau užeiti į vidinį kiemą ir ieškoti tinkamiausio apšvietimo bei fotografavimo kampo, kuris išryškintų norimas akcentuoti architektūrines detales. Juodai balta nuotrauka padės atsikratyti nereikalingo spalvoto „triukšmo“. O kam trūksta gyvybės, žmogus gali būti kadro elementas, svarbu, kad jis tik papildytų kadrą, o ne užgožtų!
Primename, dabar vyksta fotokonkursas „Lietuvos barokas“. Taip, savaitgalis lietingas, bet lašai nesutrukdys pasivaikščiojimo, jei turite tikslą ;)

Natiurmortas: kaip dailininkai, viską valdote Jūs!

2017.04.15  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +28.6  
 
Tai taip pat natiurmortas  
Pirmiausia pasirinkite tinkamą foną - geriausia, kai fonas neutralus ir neužgožia pagrindinių objektų, puikiai tinka įvairaus medžio paviršiai, įvairios medžiagas ar kiti variantai, kuriuos tik sugalvosite!
Yra mitas, kad geras natiurmortas, tik tada, kai yra daugybė daiktų. Geriausia pradėti nuo mažiau daiktų, o paskui jei turite idėją komponuokite ir daugiau objektų, eksperimentuokite.
Apšvietimas yra taip pat labai svarbu. Norint švelnaus išsklaidyto apšvietimo pasistatykite stalą su fotografuojamais objektais šalia lango. Jei norite sukurti dramatiškesnį apšvietimą sulaukite kol sutems ir eksperimentuokite su staline lempa. Dar galite fotografuoti tamsoje, naudojant ilgą išlaikymą ir su žibintuvėliu apšviesti tik tam tikrus daiktus, taip sukursite neįprastą apšvietimą.
Sėkmės eksperimentuojant!


 Konkursas „Atspindys“
Ar baloje, ar veidrodyje ...
Tai savaitgalio konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Kai vanduo kalba Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.