Fotobitės.lt pataria
Kokybiška ir greita fotoknygų, kalendorių ir nuotraukų spauda: www.fotobites.lt

Ieškokite atspindžių - jie visur!

2017.05.26  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +4.8  
 
Fotobitės.lt pataria  
Dabar, iki pirmadienio, vyksta eFoto konkursas „Atspindys“. Dalyvaukite!
Atspindys gali būti ežere, gali būti lange, o gal net Jūsų vandens taurėje ar šaukšte ;) Norint kokybiškai užfiksuoti, kad viskas būtų ryšku tiek subjektas, tiek ir jo atspindys - naudokite diafragmą f/11, taip geriau atsiskleis jų ryšys ir išryškės atspindys. Taip pat nepamirškite ieškoti geriausio fotografavimo rakurso - atsistojus matysite vieną atspindį, atsitūpus jis jau atrodys visai kitaip.
Kartais nufotografavus atspindį pabandykite kompiuteryje apversti nuotrauką, taip ji gali tapti įtaigesne. Kai pradėsite stebėti atspindžius nustebsite, kad jie yra praktiškai visur :)

Įdomesni rakursai gatvės fotografijoje

2017.05.17  Naujienos:  Fotobitės.lt patariareportažas   +24.5  
 
Fotobitės.lt pataria  
Jau šį šeštadienį vyks gatvės muzikos diena (ir mūsų konkursas!), tad bus galimybė užfiksuoti įdomų reportažą. Nuotraukos atrodys įdomiau jei pasirinksite netradiciškesnius fotografavimo kampus - fotografuoti nuo žemės, iš viršaus. Judesį galima fotografuoti pakreipus fotoaparatą.
Taip pat rekomenduojame fotografuoti ne tik vieną atlikėją, bet ir užfiksuoti jo santykį su aplinka, nufotografuoti kartu su publika. Kartais tiesiog užtenka atsistoti kitoje pusėje nei visi fotografuoja, nepamiršti pritūpti ar jei yra galimybė užlipti aukščiau nei visi ar tiesiog iškelti fotoaparatą. Puiku, jei Jūsų fotoaparatas turi vartomą ekranėlį.
Tokios gatvės šventės labai tinka nedrąsiems fotografams - į Jus niekas nekreips dėmesio! Tiesiog reikia šypsotis ir viską daryti lyg žaidžiant ;) Gerų akimirkų!  Komentarai..

Kelionių žemėlapis padės nepamiršti

2017.05.11  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +   
 
Fotobitės.lt pataria  
Prieš važiuojant atostogauti, gal laikas susitvarkyti praėjusių atostogų nuotraukas? Taip, būtent fotoknyga yra puiki motyvacija atsirinkti gražiausias akimirkas ir savo įspūdžius papasakoti fotoknygoje.
Beje neapsiribokite tik nuotraukomis, galite įkelti savo maršruto žemėlapius ir visą naudingą informaciją kurią sužinojote keliaudami. Rašykite vietovių pavadinimus, įspūdžius, kas patiko, kas gal ne, kokios kainos buvo ir t.t. Svarbu - šriftų dydžiai atitinka standartinius, tad 12 dydžio tekstas būna puikiai įskaitomas :)

Veido apšvietimas paprastomis priemonėmis

2017.04.27  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +4.8  
 
Fotobitės.lt pataria  
Primename, dabar vyksta konkursas „Autoportretas“. O šiandieninis patarimas - apie veido apšvietimo valdymą „namų sąlygomis“ ;)
Kontrastingas apšvietimas, kai yra ryškus šešėlis suteikia dramatiškumo įspūdį, jei norite tolygesnio, švelnesnio apšvietimo, galite panaudoti tiesiog baltą popieriaus lapą, jį laikykite prieš neapšviestą veido pusę, popierius turi atspindėti nuo lango krintančią šviesą.
Jei norite dar tolygesnės šviesos, naudokite aliuminio foliją (taip tinka ta kurią turite virtuvėje). Sėkmės eksperimentuojant!

Patarimas įkvėpimui - kaip fotografuoti architektūrą

2017.04.21  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +18.4  
 
Fotobitės.lt pataria  
Pastatas - tai ne tik jo fasadas, kartais jei yra galimybė žymiai įdomiau užeiti į vidinį kiemą ir ieškoti tinkamiausio apšvietimo bei fotografavimo kampo, kuris išryškintų norimas akcentuoti architektūrines detales. Juodai balta nuotrauka padės atsikratyti nereikalingo spalvoto „triukšmo“. O kam trūksta gyvybės, žmogus gali būti kadro elementas, svarbu, kad jis tik papildytų kadrą, o ne užgožtų!
Primename, dabar vyksta fotokonkursas „Lietuvos barokas“. Taip, savaitgalis lietingas, bet lašai nesutrukdys pasivaikščiojimo, jei turite tikslą ;)

Natiurmortas: kaip dailininkai, viską valdote Jūs!

2017.04.15  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +28.6  
 
Tai taip pat natiurmortas  
Pirmiausia pasirinkite tinkamą foną - geriausia, kai fonas neutralus ir neužgožia pagrindinių objektų, puikiai tinka įvairaus medžio paviršiai, įvairios medžiagas ar kiti variantai, kuriuos tik sugalvosite!
Yra mitas, kad geras natiurmortas, tik tada, kai yra daugybė daiktų. Geriausia pradėti nuo mažiau daiktų, o paskui jei turite idėją komponuokite ir daugiau objektų, eksperimentuokite.
Apšvietimas yra taip pat labai svarbu. Norint švelnaus išsklaidyto apšvietimo pasistatykite stalą su fotografuojamais objektais šalia lango. Jei norite sukurti dramatiškesnį apšvietimą sulaukite kol sutems ir eksperimentuokite su staline lempa. Dar galite fotografuoti tamsoje, naudojant ilgą išlaikymą ir su žibintuvėliu apšviesti tik tam tikrus daiktus, taip sukursite neįprastą apšvietimą.
Sėkmės eksperimentuojant!

Tikra ir nuoširdi šeimos fotoknyga - kaip tokią sukurti?

2017.04.11  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +33.9  
 
Mariaus Aksijonaičio fotoknyga  

Visų pirma patraukė dėmesį pati fotoknygos idėja - juodai baltas albumas. Toliau bevartant puslapius gali pasijausti tarsi šeimos nariu - nuotraukos tokios tikros, nesuvaidintos ir įtraukiančios, vis pasakojančios kitą istoriją. Įvairūs fotografavimo rakursai dar labiau pagyvina ir išryškina nuotaikas.
Kviečiame susipažinti su Mariumi Aksijonaičiu ir pakalbėti, kaip gi sukurti šeimos nuotraukų albumą pilną įvairių nuotaikų be suvaidintų šypsenų.  Skaityti toliau...

Kaip teisingai laikyti fotoaparatą?

2017.03.30  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +25.9  
 
Fotobitės.lt pataria  
Teisingas fotoaparato laikymas itin svarbu fotografuojant prietemoje ar dirbant su priverta diafragma. Jei Jūsų objektyvas gana didelis, laikykite kairės rankos delną padėję objektyvo apačioje (2 pav.), rankas (alkūnes) laikykite arčiau kūno.
Taip pat nesvarbu koks objektyvas, stabilumo prideda pasirėmimas kūnu į sieną ar kitą stabilų paviršių. Kaire ranka prilaikant tik korpusą ar objektyvą laikant iš viršaus duoda žymiai mažiau stabilumo nei laikant už objektyvo apačios.

Geresnė kelionės nuotrauka - erdvės perteikimas

2017.03.24  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +27.9  
 
Fotobitės.lt pataria  
Norint, kad nufotografavus peizažą pavyktų labiau perteikti gylio įspūdį bei erdviškumą fotografuokite kuo platesniu kampu bei įtraukite į pirmą planą objektus - tai gali būti kalvos ant kurios stovite kraštas, gėlės, žmogus ar kt. Tai padeda žiūrovui pajausti erdvę, įsivaizduoti mastelį ir kaip kiti objektai yra toli nuo pvz. žmogaus kuris yra kadre.
Taip pat galite priverti diafragmą iki pvz. f/16, taip tiek pirmas, tiek antras planas bus ryškus. Jei turite galimybę naudokite stovą (dėl privertos diafragmos pailgėja išlaikymas, tad jei fotografuojate vakarėjant galite nebeišlaikyti stabiliai fotoaparato).

Patarimas: paryškinkite juodai baltas nuotraukas

2017.03.16  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +30.4  
 
Fotobitės.lt fotoknygų redaktorius  
Juodai baltos nuotraukos yra žavingos, kai eliminuojame spalvas, visas dėmesys susitelkia į šviesą, šešėlius, linijas bei formas. Tačiau svarbu teisingai konvertuoti spalvotas nuotraukas į juodai baltas. Vienas paprasčiausių būtų pasirinkus įprastą juodai baltą filtrą - padidinti nuotraukos kontrastą. Kadras tiesiog atgyja!

Fotobitės pataria. Naudok paprastą foną

2017.02.23  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +31.0  
 
Jurgita: ***   FOTOISTORIJA [3]

Žmogaus portrete svarbiausia akys, veidas. Akcentuokite tai, o foną stenkitės parinkti kuo mažiau spalvingą ir kontrastingą. Sumažinti fono kontrastą ir detalumą padės fono „išplovimas“ naudojant portretinį objektyvą.
Beje, paprastai geriau jei fonas tamsesnis už veidą.

Dovanų idėjos fotografuojantiems

2016.12.13  Naujienos:  Fotobitės.lt patariaFotomokykla Rašyti komentarą  +4.8  
 
 
Jei dar nenusprendėte ką dovanoti, siūlome šias
dovanėles, patiksiančias fotografuojantiems žmonėms ;)
Atsiųsime iki Kalėdų, bet turite užsakyti šią savaitę.
Galite atsiimi ir mūsų būstinėje Vilniuje.  Skaityti toliau...

Fotokalendoriai - iki 50% pigiau

2016.11.11  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria Rašyti komentarą  +19.2  
 
Fotokalendoriaus maketavimas. Įsimintinas datas galite pažymėti šalia.  
Primename, mūsų draugai www.fotobites.lt siūlo pasigaminti ir gražius fotokalendorius. Pasirūpinkite asmeninėmis dovanomis iš anksto! Juk maksimali, iki 50% nuolaida galios tik iki lapkričio 20 dienos.
Fotobičių maketavimo programa nėra labai įmantri, bet gaminami kalendoriai tikrai aukštos kokybės, spaudžiami ant storo popieriaus. Jums pageidaujant, praeitais metais naudotas Silk popierius pakeistas į subtilesnį matinį. Paskubėkite ;)

Dėžutės USB atmintukams

2016.08.01  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +3.6  
 
Skaidrios dėžutės  

Naujiena profesionalams: mūsų draugai „FotoBitės" pristato stilingas bei modernias, skaidrias USB atmintukų dėžutes, kuriose itin gerai atrodo USB atmintukai su Jūsų logo!
Juk graviravimo paslaugas taip pat galite užsakyti Fotobitėse ;)


Nepamirškite nuvalyti objektyvą!

2016.06.05  Naujienos:  Fotobitės.lt patariapatarimai   +13.0  
 
Fotobitės.lt pataria  
Jei kada nors esate sakę, kad Jūsų fotoaparatas ar telefonas fotografuoja prastai - nuotraukos kaip per rūką, nėra ryškumo, spalvos išblukusios, pabandykite tiesiog nuvalyti objektyvą!
Geriausia valyti spec. objektyvo valikliu (pvz. “Lenspen”) arba servetėle skirta akiniams valyti, tačiau jei šią akimirką jų neturite, o fotografuoti reikia tiks ir Jūsų drabužiai (svarbu, kad medžiaga būtų švelni pvz. marškinėliai) - tik atkreipkite dėmesį, kad valymas drabužiais netaptu įpročiu, tai tinkama tik vienkartinėms situacijoms.
Fotobitės pataria!

RSS naujienos - šios temos RSS naujienų kanalas
 Konkursas „Atspindys“
Ar baloje, ar veidrodyje ...
Tai savaitgalio konkursas: visos nuotraukos.

Grupė Fotokonkursai rekomenduoja

Kai vanduo kalba Rodyti
Nugalėtojus renka grupės Fotokonkursai nariai turintys aukštesnį statusą. O išrinkti konkurso temą galite čia.