Fotografijos žanrai

2017.03.27  Naujienos:  eFoto.lt   +8.6  
 
Hmm.. gal pasiaurinkim temą, pakalbėkim apie žanrus eFoto sistemoje.
Kodėl? Tiesiog, matot, dabar pristatomi įvairių žanrų „mėnesio geriausi“. Akivaizdu, jog per mėnesį gerų peizažų čia matome kur kas daugiau nei studijinių nuotraukų ar reportažų. Teko pagalvoti, kaip dažnai pristatinėti tokius skirtingus žanrus. Ir štai kas gavosi ...  Skaityti toliau...

Geresnė kelionės nuotrauka - erdvės perteikimas

2017.03.24  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +26.7  
 
Fotobitės.lt pataria  
Norint, kad nufotografavus peizažą pavyktų labiau perteikti gylio įspūdį bei erdviškumą fotografuokite kuo platesniu kampu bei įtraukite į pirmą planą objektus - tai gali būti kalvos ant kurios stovite kraštas, gėlės, žmogus ar kt. Tai padeda žiūrovui pajausti erdvę, įsivaizduoti mastelį ir kaip kiti objektai yra toli nuo pvz. žmogaus kuris yra kadre.
Taip pat galite priverti diafragmą iki pvz. f/16, taip tiek pirmas, tiek antras planas bus ryškus. Jei turite galimybę naudokite stovą (dėl privertos diafragmos pailgėja išlaikymas, tad jei fotografuojate vakarėjant galite nebeišlaikyti stabiliai fotoaparato).

Išeik iš komforto zonos

2017.03.23  Naujienos:  Lietuvojeparodos   +44.4  
 
Eglės Vertelkaitės paroda  

... ir pasidomėk menu!
Fotkinam, fotošopinam, post'inam, renkam pliusiukus... Tokia eiga patinka daugeliui fotografuojančių, ji duoda momentinį atsaką gerais ar blogais komentarais. O „patinka“ kiekis ar statusas leidžia įvertinti progresą. Bet tai tik žaidimas savo kiemo smėlio dėžėje ;)  Skaityti toliau...

Kūno (N18) galerijos atskyrimas

2017.03.22  Naujienos:  eFoto.lt   +24.8  
 
Portreto galerijos geriausios  
eFoto erdvėje yra puikių akto fotografų. Kūno nuotraukos net dominuoja portreto geriausių galerijoje. Tikriausiai ir dėl populiarumo ;)
Bet nuogo kūno nuotraukos ne visiems malonios ir ne visiems leistinos!
Tad padarytas pataisymas. Kūno nuotraukoms bus skirta atskira galerija, jos nebus portreto galerijos papildymas.
Tiesiog, įdedant  N18 nuotrauką reikės pažymėti 1 galeriją, o ne 2.
Beje, jei nenorite matyti kūno nuotraukų pažymėkite NE čia: www.efoto.lt/n18
Bus ir daugiau patobulinimų atskiriant (bet neslepiant) N18 srautą.  Komentarai..

Geriausi dalinasi patirtimi: Eva White portretai

2017.03.18  Naujienos:  mėnesio geriausiportretai   +44.1  
 
Eva White: Ulrika   Komentarai [4]

Ieva (Eva White) gyvena ir dirba Londone.
Apie jos profesionalią karjerą tikimės paklausinėti vėliau, o šį kartą paprašėme papasakoti apie jos naujausius, didžiulio susidomėjimo sulaukusius darbus - tai „Ulrikos“, „Vilko“ ir „Ledo karalienės“ nuotraukų serijos.  Skaityti toliau...

Patarimas: paryškinkite juodai baltas nuotraukas

2017.03.16  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +29.2  
 
Fotobitės.lt fotoknygų redaktorius  
Juodai baltos nuotraukos yra žavingos, kai eliminuojame spalvas, visas dėmesys susitelkia į šviesą, šešėlius, linijas bei formas. Tačiau svarbu teisingai konvertuoti spalvotas nuotraukas į juodai baltas. Vienas paprasčiausių būtų pasirinkus įprastą juodai baltą filtrą - padidinti nuotraukos kontrastą. Kadras tiesiog atgyja!

30 PDN geriausių

2017.03.15  Naujienos:  pasaulyjesavaitės tinklapis   +4.5  
 
Ronan Donovan. Biologas tapo fotografu tyrinėdamas Yellowstone'o pilkuosius vilkus.  

Šiuolaikinės fotografijos žurnalas Photo District News (PDN) paskelbė 30 perspektyvių autorių galeriją. Sąrašas buvo sudarytas atrinkus iš 300 jaunų įdomių fotografų, kuriuos pasiūlė kuratoriai, kritikai ir fotožurnalų redaktoriai.
Vertintas iki 5 metų fotografų darbas. Matyti, jog šie fotografai turi savo stilių ir jo laikosi. Dominuoja žmonių istorijos viename kadre ar serijoje. Tokia šiuolaikinė aktualioji fotografija.  Skaityti toliau...

Geriausi dalinasi patirtimi: Aurimo Valevičiaus portretai

2017.03.11  Naujienos:  mėnesio geriausi   +30.9  
 
Aurimas Valevičius: Gentis   Komentarai [7]

Šią savaitę pristatome geriausius profesionalius portretistus. Darbų nėra labai daug todėl šioje kategorijoje apžvelgiame 6 pastarųjų mėnesių darbus.
eFoto bendruomenei labiausiai patiko Aurimo Valevičiaus (www.fotopin.lt) fotografijos. Darbus pristato autorius!  Skaityti toliau...

Fotoaparatų pardavimai krenta bet tai ne katastrofa

2017.03.09  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataiveidrodiniai fotoaparatai   +24.1  
 
Camera & Imaging Products Association (CIPA) report  
Camera & Imaging Products Association (CIPA) organizacija paskelbė pasaulinių pardavimų ataskaitą ir išraiškingą paveiksliuką, kuriame parodyti krentantys fotoaparatų pardavimai ir į kosmosą šaunantys išmaniųjų telefonų pardavimai. Taip, 2016 metais parduota 32% mažiau fotoaparatų, bet didžiausią kritimą (44%) lėmė kompaktiškų fotoaparatų pardavimai, o keičiamų objektyvų fotoaparatų parduota tik 11% mažiau. Objektyvų parduota 11% mažiau.
Tai tikrai nėra „tikrosios“ fotografijos mirties ženklai. Tiesiog šiuolaikiniai skaitmeniniai fotoaparatai jau nesusensta per kelis metus kaip anksčiau, o objektyvų vertė kartais net didėja. Senesnė technika neišmetama, tad bendras rimtesnės technikos kiekis pas žmonės vis auga. Viskas bus gerai ;)

Lietuvio fotografo Tado Kazakevičiaus kadras – tarp geriausių

2017.03.07  Naujienos:  konkursaipasaulyje   +45.2  
 
Ugnė, Dovydas ir Egidijus. Tado kazakevičiaus nuotraukos  

„Sony“ pasaulinių fotografijos apdovanojimų komisija atrinko lietuvio fotografo Tado Kazakevičiaus darbą „Ugnė, Dovydas ir Egidijus“ tarp dešimties geriausių nuotraukų iš viso pasaulio Atvirojo konkurso portreto kategorijoje.  Skaityti toliau...

eFoto straipsnių komentarai

2017.03.06  Naujienos:  eFoto.lt   +24.8  
 
Kaip atsikratyti beprasmės eFoto straipsnių kritikos? Šis klausimas čia nagrinėjamas jau bent metus.
Atsakymas: niekaip. Atrodo, joks tinklalapis pasaulyje nerado būdo. Tad gal ir mes, turėdami kur kas mažesnes galimybes, nebemėginsim perauklėti plačios auditorijos.
Pabandom taip: eFoto naujienose komentarus galės rašyti tik eFoto NARIAI (mokama paslauga).
Komentatoriai nebus varžomi jei jie neperžengia padorumo ir LR įstatymų ribų.
Taip, daugumai naujiena nelabai maloni, bet jie gal nesijaus nuskriausti, nepasiges šios funkcijos - jie nematys jokių naujų straipsnių ir naujienų  komentarų.
Beje, toks kritikos apribojimas leis atgaivinti pamėgtą skyrelį „Mėnesio geriausi“.  Komentarai..

eFoto rekomenduojami sisteminiai fotoaparatai

2017.03.03  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai   +8.6  
 
Canon EOS M6  

Sisteminiai fotoaparatai jau nėra egzotika: modelių ir objektyvų pasirinkimas didelis. Kai kurie pigesni ir beveik visi aukštesnės klasės sisteminiai turi greitą fazinį fokusavimą ir gerą ieškiklį, tad ir teoriškai ir praktiškai šie fotoaparatai nenusileidžia atitinkamos klasės veidrodiniams.
Bet sisteminiams visad trukdys pagrindinis jų privalumas: kompaktiškesni fotoaparatai patogesni nešioti bet nepatogesni valdyti. Jie labiau patiks pasikliaunantiems automatika.  Skaityti toliau...

„Vilniaus fotografijos ratas“ paskelbė nugalėtojus

2017.02.28  Naujienos:  Lietuvoje   +24.1  
 
festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ finalistai ir Lietuvos fotožurnalistai prie festivalio parodų eksponuojamų Vilniaus knygų mugėje.  
Jau dešimtą kartą sostinėje surengtas tarptautinis fotožurnalistikos festivalis „Vilniaus fotografijos ratas“ vėl subūrė fotografus iš viso pasaulio. Festivalio „Fotografų savaitgalio“ metu vilniečiai galėjo pamatyti konkursinės programos fotografijas, kurios buvo eksponuojamos Litexpo parodų ir kongresų centro aikštėje, Vilniaus knygų mugės metu. Vėliau fotopasakojimai iš viso pasaulio persikels į kitas atviras Vilniaus vietas bei kitus šalies miestus. Savaitgalį Vilniaus universiteto „Teatro salėje“ buvo apdovanoti geriausių festivalio fotopasakojimų autoriai.  Skaityti toliau...

Ir vėl apie tą patį ..

2017.02.27  Naujienos:  eFoto.lt   +22.0  
 
Klausia: kodėl ištrinti Alberto ir kiti komentarai prie portreto fotografavimo patarimo?
Ištrinta nes žinomo kritiko Alberto komentaras prasidėjo: „Nesutinku, visiška NESĄMONĖ.“
O sekantys komentuotojai pasisveikino dar grubiau...
  Skaityti toliau...

Fotobitės pataria. Naudok paprastą foną

2017.02.23  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +28.6  
 
Jurgita: ***   FOTOISTORIJA [3]

Žmogaus portrete svarbiausia akys, veidas. Akcentuokite tai, o foną stenkitės parinkti kuo mažiau spalvingą ir kontrastingą. Sumažinti fono kontrastą ir detalumą padės fono „išplovimas“ naudojant portretinį objektyvą.
Beje, paprastai geriau jei fonas tamsesnis už veidą.