Geriausi dalinasi patirtimi: Simonos (simulcika) manipuliacijos

2017.04.23  Naujienos:  fotomanipuliacijosmėnesio geriausi   +   
 
simulcika: Nuobodulys / Boredom ("Boredom is the conviction that you can't change ....)   Komentarai [10]

Publikuoji, dažniausia, manipuliacijas-fantazijas. Todėl?
Realus (tikroviškas) pasaulis netenkina? :)
Nepasakyčiau, kad netenkina, taip pat nepasakyčiau, kad labai ir patinka,  bet  čia truputį kitaip. Manipuliacijos yra tai, kas dedasi mano galvoje - tai jausmai, pojūčiai, idėjos, mintys, požiūris, sapnai, perteikti vaizdine išraiška :)  Skaityti toliau...

Patarimas įkvėpimui - kaip fotografuoti architektūrą

2017.04.21  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +18.4  
 
Fotobitės.lt pataria  
Pastatas - tai ne tik jo fasadas, kartais jei yra galimybė žymiai įdomiau užeiti į vidinį kiemą ir ieškoti tinkamiausio apšvietimo bei fotografavimo kampo, kuris išryškintų norimas akcentuoti architektūrines detales. Juodai balta nuotrauka padės atsikratyti nereikalingo spalvoto „triukšmo“. O kam trūksta gyvybės, žmogus gali būti kadro elementas, svarbu, kad jis tik papildytų kadrą, o ne užgožtų!
Primename, dabar vyksta fotokonkursas „Lietuvos barokas“. Taip, savaitgalis lietingas, bet lašai nesutrukdys pasivaikščiojimo, jei turite tikslą ;)

Profesionalus sisteminis Sony A9

2017.04.19  Naujienos:  sisteminiai fotoaparatai   +45.6  
 
Sony A9  
Sony pristatė profesionalų sisteminį fotoaparatą Sony A9.
Fotoaparatas kainuos apie 5000€ tad jame viskas aukščiausios klasės: viso kadro jutiklis (46mm), 20 kps fotografavimo sparta ir 4K filmavimas. Fotoaparatas taikytinas profesionaliam sporto fotografavimui (apžvalga).

Taip pat pristatytas naujas teleobjektyvas šiam fotoaparatui Sony FE 100-400mm F4.5-5.6 GM OSS, kuris kainuos apie 3000€.
Dabar viso kadro Sony sisteminiai fotoaparatai turi 20 jiems tinkančių objektyvų, su autofokusavimu.  Skaityti toliau...

Konkurso „Natiurmortas“ nugalėtojas

2017.04.19  Naujienos:  konkursai   +27.3  
 
2pasauliai: Du batai ir kačiukai   Komentarai [8]
Sveikiname 2pasauliai (Rytis Kandrašovas) - mūsų savaitgalinio konkurso „Natiurmortas“ nugalėtoją! Verta paminėti ir alternatyvų Algimanto Tirliko natiurmortą.

Šio savaitgalio konkurso tema išrinkoteLietuvos barokas“.  Juk pavasaris - geriausias metas fotografuoti mieste. O gal rasite naujojo 'baroko' pavyzdžių? :)
„Barokinė architektūra yra teatrališka, reprezentatyvi, paradiška.“-wikipedia. O nuotraukose atrodo taip.

Fotoaparatus palyginti - patogiau

2017.04.18  Naujienos:  eFoto.lt   +27.3  
 
Fotoaparatų pasirinkimas  
eFoto fotoaparatų ir objektyvų katalogas buvo ir liks patogiausias ir išsamiausias katalogas Lietuvoje. Jis nuolat tobulinamas, papildomas.
Šiandien kataloge atsirado dar viena funkcija - paprastas fotoaparatų pasirinkimas palyginimui. Taip, seniai reikėjo ;)
Jei turite klausimų, pastabų ar norite nurodyti klaidą, rašykite mums.
Beje, kataloge būtinai parašykit įspūdžius apie savo naudojamą techniką - juk kitiems fotomėgėjams tai labai naudinga!

Natiurmortas: kaip dailininkai, viską valdote Jūs!

2017.04.15  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +28.6  
 
Tai taip pat natiurmortas  
Pirmiausia pasirinkite tinkamą foną - geriausia, kai fonas neutralus ir neužgožia pagrindinių objektų, puikiai tinka įvairaus medžio paviršiai, įvairios medžiagas ar kiti variantai, kuriuos tik sugalvosite!
Yra mitas, kad geras natiurmortas, tik tada, kai yra daugybė daiktų. Geriausia pradėti nuo mažiau daiktų, o paskui jei turite idėją komponuokite ir daugiau objektų, eksperimentuokite.
Apšvietimas yra taip pat labai svarbu. Norint švelnaus išsklaidyto apšvietimo pasistatykite stalą su fotografuojamais objektais šalia lango. Jei norite sukurti dramatiškesnį apšvietimą sulaukite kol sutems ir eksperimentuokite su staline lempa. Dar galite fotografuoti tamsoje, naudojant ilgą išlaikymą ir su žibintuvėliu apšviesti tik tam tikrus daiktus, taip sukursite neįprastą apšvietimą.
Sėkmės eksperimentuojant!

Konkurso „Kičas“ nugalėtojas

2017.04.12  Naujienos:  konkursai   +29.2  
 
Aris123: Fun....   Komentarai [10]
Sveikiname Aris123 (Virginijus Juozapavicius), kurio nuotrauką išrinkote geriausia mūsų savaitgaliniame konkurse „Kičas“. Gaila, ne visi suprato žodžio „kičas“ reikšmę - konkursui siūlė konkursui netinkančius darbus. Kitus konkursus stengsime pristatyti su paaiškinimu ;)
Šio savaitgalio tema „Natiurmortas“.
Natiurmortas (pranc. nature morte – negyvoji gamta) – dailės žanras, kuriame dažniausiai vaizduojami negyvi daiktai, nuskinti vaisiai, gėlės ir pan.
eFoto neturi natiurmorto galerijos, bet jūsų nuotraukos tiks „Iš arti“ arba „Peizažo“ galerijoms.  Komentarai..

Tikra ir nuoširdi šeimos fotoknyga - kaip tokią sukurti?

2017.04.11  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +33.9  
 
Mariaus Aksijonaičio fotoknyga  

Visų pirma patraukė dėmesį pati fotoknygos idėja - juodai baltas albumas. Toliau bevartant puslapius gali pasijausti tarsi šeimos nariu - nuotraukos tokios tikros, nesuvaidintos ir įtraukiančios, vis pasakojančios kitą istoriją. Įvairūs fotografavimo rakursai dar labiau pagyvina ir išryškina nuotaikas.
Kviečiame susipažinti su Mariumi Aksijonaičiu ir pakalbėti, kaip gi sukurti šeimos nuotraukų albumą pilną įvairių nuotaikų be suvaidintų šypsenų.  Skaityti toliau...

+1=3 garantijos metai

2017.04.09  Naujienos:  partnerių reklama   +9.1  
 
2+1=3 METAI GARANTIJA !!!  

Mūsų draugai ir tinklapio rėmėjai - parduotuvė www.fotoaparatas.lt - siūlo papildomą 1 metų garantiją pas juos perkamiems veidrodiniams fotoaparatams ir daugumai objektyvų veidrodiniams ir sisteminiams (beveidrodiniams) fotoaparatams.
„Fotoaparato“ prekes rasite ir eFoto fototechnikos kataloge ;)

Geriausi dalinasi patirtimi: Aurimo Valevičiaus aktai

2017.04.07  Naujienos:  kūnasmėnesio geriausi   +57.4  
 
Aurimas Valevičius: *   Komentarai [7]

Pastaruoju metu vis užduodu sau klausimą: „kodėl fotografuoju nuogus žmones ?“ Gal ir daugiau kas savęs to paklausia. Ir paprastas atsakymas būtų  - patinka. Bet kodėl ? Kodėl ne apsirengusius ? Vieną iš paprasčiausių atsakymų sau turiu tokį, kad tai tiesiog paprasta – praktiškai nereikia grimo, galima apsieiti be išankstinio siužeto, galima dirbti bet kokioje lokacijoje – gamtoje, interjere, studijoje..., nereikia papuošalų, rūbų, šukuosenų, t.t. Na, gerai... gerai kai yra, bet nebūtina.  Skaityti toliau...

SNAP festivalis - už 2 savaičių

2017.04.06  Naujienos:  Lietuvoje   +7.0  
 
SNAP konferencija  
Jei dar nežinai, kas yra SNAP ir esi žalias fotografijoje,
štai tau 3 priežastys ateiti:
• Kokybiškesnės nuotraukos socialiniuose tinkluose - net su mobiliuoju telefonu. Daugiau like - daugiau žiūrovų!
• Padrąsinimas iš geriausių Lietuvoje fotografų - proga parodyti savo pirmąsias nuotraukas ir gauti patarimų, kaip elgtis toliau.
• Susipažinimas, kas yra ta fotografija, kurią aistringai įsimyli daugelis: gal tai naujas tavo hobis ar net pašaukimas!
Visa programa, pranešėjai ir bilietai - čia: www.snap.lt/lt/festivalis/programa.html

Savaitgaliniai fotokonkursai

2017.04.05  Naujienos:  konkursai   +23.1  
 
Tima Sergeev (www.tima-off.ru) nuotrauka  
Reikia stimulų kūrybiškai fotografijai ;)
Nauja funkcija čia: mini konkursai, kurie vyks nuo temos paskelbimo dienos savaitės vidury iki pirmadienio. Dalyvauti konkurse paprasta: dedant nuotrauką į eFoto tereikia nurodyt konkurso galeriją.
Darbai rodomi anonimiškai, o nugalėtojas renkamas sumuojant bendrą vertinimą (populiarumas) ir grupės „Fotokonkursai“ narių rekomendacijas (objektyvumas).
Prizas nugalėtojui simbolinis: eFoto NARYSTĖ mėnesiui.
Šio savaitgalio tema: „Kičas“.
O kiekvieno kito savaitgalio temą rinksite Jūs!  Komentarai..

Fototechnikos naujienų nebebus!

2017.04.03  Naujienos:  sisteminiai fotoaparataiveidrodiniai fotoaparatai   +49.7  
 
fujifilm X-Pro2  

Tai ne apie eFoto.
Pastaruosius metus beveik kiekviena fototechnikos naujiena sutinkama nepasitenkinimo šūkiais „booo, nieko naujo nepristatė“. Ir tai tiesa. Kartais naujiena būna net megapikselių ar svorio sumažinimas..
Gaila, bet taip. Rimtos fototechnikos gamintojai kenčia nuo idėjų krizės. Tai ne jų kaltė. Tiesiog pakankamai gerą ir patogų prietaisą labiau patobulinti neįmanoma. Bent kol kas.  Skaityti toliau...

eFoto paieška patobulinta

2017.04.01  Naujienos:  eFoto.lt   +36.0  
 
Pieškų evoliucija. (C) Ben Gardner, SEO Expert  
eFoto jau yra 752825 puslapiai ir virš milijono nuotraukų!
Kad tokia saugykla veiktų sklandžiai, tinklalapį tenka tobulinti, optimizuoti. Šį kartą atsisakyta nelabai prasmingos tekstinės paieškos nuotraukose - dabar jos dėliojamos tik pagal raktažodžius. Taip gal net geriau, tinklalapis ir paieška pradėjo veikti sparčiau. Patobulinta ir teksto (fototechnikos) bei fotografų paieška .
Bet eFoto paieška dar neperšoko į web 2.5 lygį - linksnių ir sinonimų neatpažįsta, gramatinių klaidų netaiso. Tad ieškodami, pirmiausia pamėginkite bendratį, daugiskaitą. Paieška atlaidi sveplavimams, bet fotoaparatų pavadinimų už jus nepataisys:  600 D vs 600D ;)


Kaip teisingai laikyti fotoaparatą?

2017.03.30  Naujienos:  Fotobitės.lt pataria   +25.9  
 
Fotobitės.lt pataria  
Teisingas fotoaparato laikymas itin svarbu fotografuojant prietemoje ar dirbant su priverta diafragma. Jei Jūsų objektyvas gana didelis, laikykite kairės rankos delną padėję objektyvo apačioje (2 pav.), rankas (alkūnes) laikykite arčiau kūno.
Taip pat nesvarbu koks objektyvas, stabilumo prideda pasirėmimas kūnu į sieną ar kitą stabilų paviršių. Kaire ranka prilaikant tik korpusą ar objektyvą laikant iš viršaus duoda žymiai mažiau stabilumo nei laikant už objektyvo apačios.