Apie fototechniką
Apie fotografijos techniką. Naudojimosi gudrybės.
Tai rekomenduojami objektyvai sisteminiams fotoaparatams turintiems iki APS-C (22-28mm) jutiklį.
Sąraše ne patys geriausi (t.y. brangiausi) o padorūs objektyvai pradedantiesiems ir pažengusiems.
Skaityti toliau...
Objektyvų veidrodiniams fotoaparatams - šimtai. Nuo ko pradėti kolekciją?
Tai trumpas populiariausių objektyvų gidas naujokams.Rekomenduojami nebrangūs (<500€) objektyvai skirti turintiems mėgėjišką veidrodinį fotoaparatą su APS-C formato (28mm) jutikliu.
Beje, eFoto
objektyvų kataloge galima atsirinkti ir brangesnius ir viso kadro jutikliams skirtus objektyvus.
Skaityti toliau...
Yra daugybė fotoaparatų modelių ir jie pakankamai smarkiai skiriasi. Neseniai atsirado sisteminių fotoaparatų, sparčiai tobulėja kompaktiniai aparatai.
Taigi, kokį pasirinkti? Šis vizualus gidas padės išsirinkti pirmą (ar antrą) fotoaparatą. Jame rasite ir kelis patarimus, kaip išsirinkti objektyvą.
Skaityti toliau...
Turite veidrodinį fotoaparatą ir abejojate, ar jo automatinio fokusavimo sistema yra pakankamai tiksli? Garantinio aptarnavimo skyriuje tikina, kad viskas gerai? Imkite ir įsitikinkite patys, kiek tos autofokusavimo problemos yra tikros, o kiek įsivaizduojamos.
Skaityti toliau...

Kaip išsirinkti ir sėkmingai naudoti atminties korteles

Mažos ir talpios – tokios yra atminties kortelės, kuriose galime saugoti milžinišką informacijos kiekį.
Yra daug FLASH atminties kortelių tipų, įvairiausių charakteristikų Kokią išsirinkti, kaip taisyklingai naudoti? Šiame straipsnyje tai aptarsim.
Skaityti toliau...
Įsigijus fotoaparatą, prieš pradedant juo naudotis raskite laiko ir kantrybės susipažinti su vartotojo vadovu. Tai – bene svarbiausia taisyklė. Kitas informacijos ir praktinių patarimų, neretai ir “greitosios pagalbos” šaltinis – įvairūs foto forumai. Čia pateikiame svarbiausius patarimus, kaip elgtis su savo fototechnika, kad ji ilgai Jums tarnautų, kad būtų išvengta rimtų gedimų, neretai kylančių dėl nežinojimo ar neapdairumo, ir, be abejonės, didelių sąskaitų už remontą.
Skaityti toliau...
Tobulėjant fotografavimo įgūdžiams, didėja turimos fototechnikos bagažas. Jei ruošiatės į kelionę ir ketinate daug fotografuoti, sunku atsispirti pagundai prigrūsti lagaminą įrangos. Vis dėlto nepamirškite, kad rengiatės aktyviai poilsiauti, o ne dirbti. Tempti ant kupros 10–20 kg sveriančią mantą tikrai nebus lengva. Su kiekviena kelione patirtis didėja, tampa aiškiau, ką pasiimti, o ko – ne. Kad būtų lengviau apsispręsti, pasiūlysime kelis rinkinius.
Skaityti toliau...

Reflecta ProScan 7200 + digital ICE

Tai Reflecta siaurų juostų (35mm) skenerių palyginimas-testas.
Išbandyti 4 skeneriai kainuojantys nuo 275 Lt. iki 1899 Lt.
Skaityti toliau...
Kokį apšvietimą naudoja fotostudijos, kokie būtiniausi komponentai, kuo skiriasi tūkstančius kainuojanti profesionalų įranga nuo mėgėjų įrangos? Tokie ir panašūs klausimai kyla norintiems įsirengti savo pirmąją fotostudiją ar bent jau susikurti jaukų kampelį, kur galėtų pasinerti į kūrybą.
Bandome
Electra,
Multiblitz ir
Elinchrom blyksčių komplektus.
Skaityti toliau...

Canon laidinis paleidiklis

Firminiai fotoaparatų nuotoliniai valdymo pultai sudėtingi ir brangūs. Dažnam mėgėjui pakanka paprastesnių. Paprastą fotoaparato paleidiklį galima pasidaryti pačiam.
Žurnale
FOTO spausdintame
Ginto Kavoliūno straipsnyje detaliai aprašyta, kaip pasigaminti paleidiklį beveik bet kokiam veidrodiniam fotoaparatui.
Skaityti toliau...
Fotografiniai filtrai yra neatsiejama fotografijos mokslo ir meno dalis. Dažnai, naudojant filtrus, sukuriamas toks atvaizdas, kad gali tik krapštytis pakaušį ir bandyt suvokt, kokią paslaptį žino jį sukūręs fotografas. Labai dažnai ta paslaptis būna ganėtinai paprasta. Tačiau juk viskas, ką žinome, atrodo paprasta, ar ne? Todėl šį kartą papildysime savo žinias apie įvairius fotografinius filtrus.
Straipsnis buvo spausdintas žurnale FOTO, bet papildytas netilpusiomis iliustracijomis. Skaityti toliau...
eFoto jau turi kelis straipsnius apie blykstes. Bet bendruomenės narys
Andrius Grigaliūnas (Andriusha) nusprendė, kad tie straipsniai nepakankami. Tikrai, jo parašytas straipsnis labai išsamus.
Galima pridurti:
naujokams skaityti būtina! :)
Taigi, apie blykstes, priedus ir naudojimo gudrybes...
Skaityti toliau...
P, M, Av? Kas tai? Toks klausimas dažnai kyla įsigijusiam rimtesnį fotoaparatą. Tai - fotoaparato valdymo ABC.
Šiame Ginto Kavoliūno straipsnyje trumpai aprašomi šie režimai. Straipsnis buvo spausdintas žurnalo FOTO
antrame numeryje.
(FOTO Nr3 pasirodys jau kitą savaitę ;)
Skaityti toliau...
Ką daryti, kai noras fotografuoti neišblėsta net nusileidus saulei? Arba jei fotografuojama patalpoje, kurioje nepakanka apšviestumo? Paprastai imame trikojį, parenkame pakankamai ilgą išlaikymą ir spaudžiame užrakto paleidimo mygtuką. Štai ir puikus kadras! O ką daryti, jei siužetas juda? Turbūt vienintelė išeitis - kreiptis pagalbos į blykstę. Ji gelbsti ir kitais atvejais, kai vienaip ar kitaip reikia koreguoti apšvietimą.
Skaityti toliau...
Skaitmeninių technologijų ir technikos žurnalas "
Naujoji komunikacija" kartais spausdina ir fotografams įdomius straipsnius. Išsamiu straipsniu apie vaizdo sensorius žurnalas maloniai sutiko pasidalinti su eFoto.
Dėkojame žurnalui ir autoriui Sauliui Pakrijauskui.
Straipsnyje detaliai aprašomi CCD, CMOS, Foveon ir kiti vaizdo jutikliai.
Skaityti toliau...

- šios temos RSS naujienų kanalas