Eilato spąstai arba Izraelis trumpai
2016.12.04  Straipsniai:  KelionėsJūsų straipsniai  12 18841
 
Maršrutas ir žvilgsnis aiš aukščiau  

Kai spusteli šaltukas, ranka nejučiomis atidaro puslapį „Pigūs skrydžiai į...“, o akys ieško pietinės šalies kur galima pašildyti senus kaulus ;)
Taip 2016 metų sausį atsidūriau Izraelyje ...Skrydžiai į kurortinį Eilato miestelį kainuoja nuo 70€ į abi puses (juokai!), bet tai tik išlaidų pradžia. Izraelis, o ypač šis kurortas - labai brangus. Na bent aš nepratęs už alų (atskaitos taškas) mokėti 10€...

Golden beach prie Eilato  
Golden beach prie Eilato

Žinovai kalba, kad Izraelis yra šiek tiek „tarybinė“ šalis. Ten įmonės rūpinasi darbuotojų poilsiu ir perka jiems atostogas Izraelio kurorte, nuošaliame Eilat'e. O toks prievartinis paslaugų naudojimas paslaugų tiekėją išlepina: Eilat'e kainos didžiulės, o paslaugos - prastos. Šiaip dar neseniai Eilat'as buvo tik karinis uostas, forpost'as. Iš vienos pusės Egiptas ir kitos pusės - Jordanija. O iki civilizacijos (šiaurinio Izraelio) - šimtai kilometrų tuštokos dykumos. Tai, mūsų sutikti lietuviai Eilate, pavadino „Eilato spąstais“.
Greta esančiuose Egipte ar Jordanijoje (sako) geriau, bet Izraelis susigriebė, įvedė sienos kirtimo mokestį... ;)

Saulė - tai ko reikėjo ;)  
Saulė - tai ko reikėjo ;)

Eilatas - brangokas, nuobodokas. Nuotraukoje „pigus“ kainininkas. Kainas dalinti iš 4 - bus €  
Eilatas - brangokas, nuobodokas. Nuotraukoje „pigus“ kainininkas. Kainas dalinti iš 4 - bus €

Pajūris - neįmantrus  
Pajūris - neįmantrus

Brangios vaišės su maloniais tautiečiais  
Brangios vaišės su maloniais tautiečiais


Eilate sausį vandens ir oro temperatūra apie 20C. Kartais vėsiau, kartais galima pliažintis.

Bilietus paėmėme savaitei, kuklų butuką išsinuomavom AirBnB pagalba (300€ savaitei). Kelionei iš anksto nepasiruošėme, galvojome vietoje susigaudysime. Susigaudėme, kad kelias dienas pasikaitinus pajūryje, reikia dumti kur į šiaurę.
Auto nuoma: gal geriau nuomoti iš anksto - bus pigiau, nei vietoje rasit. Nuomoti verta gal visam kelionės laikui nes sausį oras gana permainingas, ne visos dienos tinkamos degintis. Tada norisi pakeliauti. Be to, iki normalesnės pakrantės važiuoti autobusu, iki Egipto sienos. Važinėja autobusai ir taksi, bet geriau su savo auto.

Beje, gal kas žino ką daryti su parkavimo bauda? Gigantiška, 70€.
Draudžiamieji parakvimo ženklai ir bauda išrašyta tik žydiškai, aišku. Neapmokėjau nes kvitą pamečiau. Auto nuomos atstovas sakė, kad neapmokėjus užsiundys savo advokatą, bet jokių žinių nesulaukiau. Ar grįžus į Izraelį mane suims? :)  Grįžti norisi... Nežiūrint paburbėjimo, ten gerai buvo. Ypač kai Vilniuje - šlapdriba ...

Toliau - gana padriki įspūdžiai naudojant ir atsispaustos fotoknygos puslapius (tekstai knygoje - draugės).

Į dykumą ...  
Į dykumą ...

Dykumų peizažai  
Dykumų peizažai

Link Jeruzalės  
Link Jeruzalės

Jeruzalė  
Jeruzalė

Labai keista bažnyčia - religijų simbiozė  
Labai keista bažnyčia - religijų simbiozė

Gatvelės tuštėja  
Gatvelės tuštėja


1 nakčiai priglaudė pažįstama Lietuvos žydė Gila.
„Vaikštinėjote naktį Jeruzalėje...?  Ten dabar teroristai (palestiniečiai?) žmones peiliais bado. Nors gal turistų jie neliečia...“.
Beje Gilos vienas sūnus dirba Intel'yje, o kitas suka filmukus. Ne, ne vestuvinius, o žydų sukurtų vaistų pristatymo filmus didmenininkams. Va taip va ...
Ir dar: „Anksčiau auginome žolę, bet ji per brangiai kainuoja - laistyti reikia“. Toks gyvenimas dykumoje.

Priglaudė pažįstami  
Priglaudė pažįstami


Po trumpos Jeruzalės tyrinėjom nacionalinius parkus. Jie paprastai mokami. Rekomenduojame paimti nacionalinių parkų kortelę, kuri leidžia juos aplankyti pigiau. Kiti sutikti lietuviai atidavė savo neišnaudotą kortelę. Beje, jie per 3 dienas apvažiavo ir pamatė daugiau nei mes per savaitę. Sprinteriai. Bet jie kasdien kėlėsi 7-8 val! Ne, tai ne atostogos .. ;)

Beit Guvrin nac. parke  
Beit Guvrin nac. parke


Parkuose labiausiai patiko natūralūs gamtos paminklai: sukultūrinti urvai ir kalvos. Beje, jų nacionaliniai parkai be augmenijos. Neįprasta.

O tai geriausia kelionės nuotrauka.
Ne ypač reikšmingus objektus „saugo“ žydaitės su automatais. Štai kelias prikalbinome nusifotografuoti kartu (nors tai joms draudžiama).  Puikus kadras, bet mano Sonio akumuliatorius mirė! Dariau 3 kadrus - visuose nesekmė.

Žavios merginos su automatais  
Žavios merginos su automatais


Nekenčiu įmonių, gaminančių nestandartinius dalykus. Štai sonis sumanė, kad jų fotoaparatus reikia įkrovinėti specialiu Sonio USB laiduku. Turėtas paprastas - netinka. Tai kas, kad lemputė mirksi. Tai tik reiškia, kad laidas prijungtas ir akumuliatorius iškrovinėjamas, o ne įkraunamas. Sukčiai kažkokie. Beje, Eilate nėra Sony prekių, nes negali būti - pagal Sonio instrukciją prekes galima pardavinėti tik iki ~100km nuo jų autorizuoto serviso. O Eilatas - toli nuo civilizacijos. Kita fototechnika ten pardavinėjama.
Likusią kelionę fotografovau su  mobilka ir juostiniu aparačiuku.

Vienas iš daugybės griuvėsių. Faina pasivaikščioti kai nekaršta  
Vienas iš daugybės griuvėsių. Faina pasivaikščioti kai nekaršta

Urvai  
Urvai

Po parkus važinėti dviračiu arba automobiliu  
Po parkus važinėti dviračiu arba automobiliu

Gigantiški „pirštai“. Sujungta nuotrauka  
Gigantiški „pirštai“. Sujungta nuotrauka

Žvilgsnis “pro pirštus“ ;)  
Žvilgsnis “pro pirštus“ ;)

Meteorito krateris  
Meteorito krateris


Kas paliko didžiausią įspūdį?

Mane visad labiausiai jaudina kitoks, nepažįstamas žmonių elgesys ir ypač - motyvacija.
Jeruzalėje, vakare vaikščiojant judria gatve mačiau kelis kareivių pulkelius, o kiek toliau prabėgo jaunuolis su automatu rankose.
!?!  Pas mus tai kaip pamatyt marsietį. O ten - įprastas reikalas, atrodo. Greičiausiai tai buvo arba specialias funkcijas atliekantis kareivis arba tiesiog eilinis. Juk privaloma karinę tarnybą atliekantys namo išvyksta su ginklu.
Taigi, Izraelis - tai jaudinantis kraštas ;)
Jį gana gerai charakterizuoja ši nuotrauka. Tai išvažiavimo užtvara. Ja automobiliu gali pravažiuoti tik į 1 pusę. Pražiopsojai - pats kaltas. Izraelyje, tikiuosi, ant vienkartinių kavos puodukų nerasite užrašų „Atsargiai, karšta“.

Užtvara  
Užtvara


Izraelis yra europietiška šalis Afrikoje, tad ten gali jaustis gana komfortiškai, tave supras. Yra (ne visad) aiškios taisyklės kurių paprastai laikomasi.
Noriu grįžti.

Vaizdai fotojuostoje:

Timnos parke  
Timnos parke  
Timnos parke  
Timnos parke  
Timnos parke  
Timnos parke  
Prie Negyvosios jūros  
Prie Negyvosios jūros  


Patarimas: Kelionės knygos gale priklijuotike voką, kuriame saugokite likusius įdomius kelionės „artefaktus“. Jie puikiai papildo pasakojimą ir atgaivina prisiminimus ;)
Ignas

Spausdino: Fotobitės.lt  
Spausdino: Fotobitės.lt

Turite savo pasakojimą?  Paskelbkite jį čia!

Komentarai
Turinys
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2016.12.05, 01:04, rašė:
  Dėl 70 eur Lt neieškos. Bet jei vėl gryši į Izraelį visko gali būti.. Esu girdėjęs visokių istorijų dėl nesumokėtų baudų, bet sumos buvo visai kitokios.
 • mjupower
  mjupower 
    2016.12.06, 09:40, rašė:
  nuskaičiuos iš depozito kreditinėje, kurį sumokėjot nuomojantis automobilį... ir labai rekomenduoju nesinuomoti firmoje Hertz, kaip autorė ;)
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2016.12.06, 14:32, rašė:
  Taip dažniausiai nuskaičiuoja is kreditinių kortelių, bet kad specialiai ieškotų tai kaži.
 • Albertas K.
  Albertas K. 
    2016.12.06, 09:22, rašė:
  :) :) joo, – gal aš geriau pasidažiaugsiu mūsų pušaitėmis šlapdriboj negu ežiu ant kelio į vieną pusę. Labiausiai patiko alaus atskaitos taškas ir vaizdai fotojuostoj, ypač ketvirta nuotraukytė – jaučiasi, kad ten tiek saulės, kiek pas mus darganos. Gerai Ignai, – su patirties pasidalinimu ir pamokymais ateinančioms turistų kartoms. galima atskirą rubriką padaryti, "Kai aš turistu buvau" :)
 • mjupower
  mjupower 
    2016.12.06, 09:37, rašė:
  Buvau Izraelyje dvi savaites, š.m. lapkritį. Iki Eilato nebespėjom... kitą kartą... Jei kas bus Ceasarijos Nacionaliniam parke užsukit į restoraną "Crusaders" - susigadinsit visą gyvenimą, nes skaniau valgyt neteks.. ir ne tik Izraelyje :)
  Crusaders  
 • vidman
  vidman 
    2016.12.06, 12:43, rašė:
  Teko pabuvoti Izraelyje, filmuojant dok. filmą apie litvakus. Kartą, Haifoje pietavome, arabų restoranėlyje, užsakius, visą stalą nuklojo nedideliais dubenėliais su įvairiausiais patiekalais ... neužmirštama, buvo velnioniškai skanu.
 • mjupower
  mjupower 
    2016.12.06, 19:30, rašė:
  Taip, Izraelyje maistas labai skanus, išbandžiau keliasdešimt maisto įstaigų keliuose miestuose ir žydų ir arabų, bet ŠITA VIETA išskirtinė. Vėliau sužinojau iš vietinių gurmanų, kad ten pavalgyt važiuoja ir iš Jeruzalės ir iš Haifos ir net iš Eilato. Taip, kad jei būsit, nepraleiskit progos :)
 • Badas
  Badas 
    2016.12.06, 15:27, rašė:
  Gera mintis apie "artefaktu" nufotografavima.  Atrodytu smulkmena, bet parsiveztas vieno miesto turistinis zemelapis atgaivindavo labai gyvus prisiminimus, kaip klajojom po ta miesta... Nors visi zemelapiai telefone, bet ne appsas, o butent tas viesbutyje gautas popierinis zemelapis - apglamzytas, nuciupinetas, tusinuku pazymetais objektais - yra tikras prisiminimas.
 • mjupower
  mjupower 
    2016.12.06, 19:37, rašė:
  O jei važiuosit prie Negyvosios Jūros, pabandykit už Kumrano susiras laukinį pliažą su karštais sieros šaltiniais (tik nepamirškit prisipilt keleto butelių gėlo vandens, ten suprasit kam :) )
  Lehaim ;)  
     
     Lehaim! :) :) :)
 • ZKUP
  ZKUP 
    2016.12.06, 23:39, rašė:
  Identišką kelionę su identišku maršrutu (nu gal kiek ilgesniu, pas mus gavosi 1,2k km) turėjome prieš metelius. Dar aplankėme Jordaniją, kur visai patiko :) Net ir baudą gavom, kurią beje, nuskaitė nuo kreditinės nuomos agentūra praėjus keliems mėnesiams.
 • Gintariukštis
  Gintariukštis 
    2016.12.07, 14:04, rašė:
  Būnant Eilate reiktų pasinaudoti proga nuvykti į Petrą, visai šalia.
  Petra  

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti