12XP zenitas
akas: 2009.04.11, 14:39  Pokalbiai:  Retro - juostinė technika  6
 
Kas žinote pasakykite ar šis fotoaparatas turi vidinį eksponometrą? Kiek suprantu dvi apvalios baterijos ir yra skirtos eksponometro valdymui. Ir koks to eksponomerto veikimo principas? Jeigu išlaikymas regulioujasi ranka, diafragma taip pat valdoma ranka kaip visa tai vyksta? Biskutį nedabėga iki mano galvos jo veikimas.

Komentarai
Turinys
 • Čefyro Katinas
  Čefyro Katinas 
    2009.04.11, 14:21, rašė:
  Taip, turi :) Veikimo principas paprastas: statai išlaikymą ir diafragmą, tokius, kokie tavo manymu turėtų būti, spaudi iki pusės užrakto paleidimo mygtuką ir žiūri į vaizdo ieškiklį. Dega lemputė viršuj – pereksponuosi, dega apačioj – neišeksponuosi, koreguoji užrakto greitį arba diafragmą, kol užsidega abi lemputės iš karto. Tada šauni :)
 • akas
  akas 
    2009.04.11, 16:14, rašė:
  Gavau dovanų fotiką ;) bet kad neveikaintis eksponometras :( bėda
 • Grigas
  Grigas 
    2009.04.11, 18:35, rašė:
  o gal baterijos numirusios?

  Tai va: zenito eksponometras yra tik patariamojo pobūdžio, pats aparatas automatiškai ekspozicijos nenustatys. Ir tai gerai :)
 • Diax
  Diax 
    2009.04.11, 22:07, rašė:
  Pilnas TTL matavimas, ekspozicija matuojama esant pridarytai diafragma (iki pusės nuspaudus paleidimo mygtuką). Patikrint elementus reikėtų, galbūt negyvi. Gal kontaktas lizde apsioksidavęs, reikėtų pavalyti. Pabandyti keisti juostos jautruma ir išlaikymų reikšmes, tuos ratukus šiek tiek pasukioti. Jei tai nepadeda, galbūt viduj (po viršutiniu dangteliu) kontaktai apsioksidavę ar nulinkę/nulūžę šliaužiklio kontaktai.
  Instrukcija galima žvilgtelti:
  http://www.zenit.istra.ru/mans/index.html
 • nemoku.fotografuoti
  nemoku.fotografuoti 
    2009.04.11, 22:37, rašė:
  Mano pirmas veidrodinis buvo zenit 12sd (xp eksportinis variantas). Darbo principas toks: nusistatai juostos jautrumą ir norimą išlaikymą, tada spaudi mygtuką iki pusės. Ieškiklyje yra sumontuoti du šviesos diodai. Viršutinis rodo, kad šviesos per daug ir diafragmą reikia pridaryti, apatinis - atvirkščiai. Kai šviesos kiekis tinkamas - pradeda greit mirksėti abu. Paspaudimo "iki pusės" palengvinimui, užrakto paleidimo mygtukas fiksuojasi toje padėtyje sukant į dešnę, nes priešingu atveju galima nesunkiai paspausti per daug ir sugadinti kadrą. Išlaikymo nustatymo ratuko patariu pačiam neardyti, net jei ir apsinešę kontaktai. jei jau pats kažką mėginsi ardyti - pasiruošk gaudyti šratukus, tie nustatymų ratukai fiksuoja savo nustatymo padėtį būtent spyruokle spaudžiamų šratelių pagalba. Baterijos ten dedasi paprastos, berods 2x12GA tabletės. Krasnogorsko gamybos 12 serijos fotikai būdavo visai pakenčiamos kokybės kiek tai taikytina zenitams.
 • akas
  akas 
    2009.04.12, 06:00, rašė:
  Dėkoju už patarimus. Atsigavo mano eksponometras, kažkaip stebuklingai, taigi šiandie bus išbandymų diena:)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti