Apie vertinimų sugriežtinimą
gfoto: 2009.03.09, 16:40  Grupė: Reportažas. Visada fronto linijoje 16
 
Kolegos,džiugu,kad mūsų skaičius jau artėja prie 100. Įkurdamas grupę net nesitikėjau tokio aktyvumo. Smagu,kad pagausėjo reportažinių nuotraukų kiekis didelėje efoto erdvėje.
Tačiau realybėje štai kas atsiranda - nuotraukų daugėja,o vertinimo kriterijai iki šiol yra tokie pat,kaip ir grupės kūrimosi stadijoje. Ar ne laikas būtų kartelę kilstelėti? Visgi labai smagu būtų,kad geriausiųjų saraše tikrai būtų to nusipelnę darbai. Kaip manote? Išsakykit savo nuomonę.

Komentarai
Turinys
 • Polia
  Polia 
    2009.03.09, 17:38, vertino: Gerai, , rašė:
  Pritariu, galima kilstelt ir iki 5 balsų.
 • Slomazz
  Slomazz 
    2009.03.09, 18:19, rašė:
  Gaila, kad negalima suskirstyti reportažų pagal temas, kadangi reportažų tikrai būna visokių. Tada galėtume pasirinkti vieną iš geriausių tam tikro skyriaus reportažus.
 • senato®
  senato® 
    2009.03.09, 18:19, rašė:
  Pritariu Jolantai :)
 • abphoto.lt
  abphoto.lt 
    2009.03.09, 18:21, rašė:
  nelabai matau priežasčių kelti balsų skaičių. Tiesiog būkime patys kažkiek griežtesni ir objektyvesni. Ypač tai parodė Kaziuko mugės reportažai: tokiais atvejais gal geriau keletą dienų rinkti visus reportažus krūvon ir po to jau išrinkti tą geriausią, ką parodys ir bendras visų vertinimas. Kiek pamenu, panašiai buvo padaryta su riaušėmis ir Sartais.
 • Shkacas
  Shkacas 
    2009.03.09, 19:49, vertino: Gerai, , rašė:
  ir griežtinam ir kartelę keliam...

  IMHO :)
 • Asta.A (išsitrynęs)    2009.03.09, 20:38, rašė:
  praktiškai visose grupėse iki penkių yra, tad kuo šita prastesnė. Jei reportažas surinks 5 balsus, reiškia jis iš ties stiprus
 • Valdas M
  Valdas M 
    2009.03.09, 21:10, rašė:

  penki !

 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.10, 07:38, rašė:
  Pabandysiu atsakyt visiems kartu. Suskirstyti reportažus grupėmis būtų labai gerai,bet tinklapis tokios galimybės nesuteikia. Džiaukimės,kad yra galimybė bent pagal žanrus burtis. Apie griežtumą patiems sau - slidus reikalas. Visgi vertindami kartais padarome nuolaidą bendraminčiui,paskatiname avansu ir panašiai. O jau didesnis atrankos barjeras kaip ir automatiškai filtruoja rimčiau. O tai,kad kitose grupėse barjeras yra penki balsai - ne tiek svarbu. Gyvename savo gyvenimą ir tvarkomės taip,kaip susitarsime.
 • abphoto.lt
  abphoto.lt 
    2009.03.12, 21:08, rašė:
  labai norėčiau užsikabinti už to žodžio "slidus" ir "paskatiname". Skatinti galima kiek nori, tam ir yra balai, tam galime parašyti, koks tu šaunuolis ir t.t., bet skirti į grupės geriausius reportažus, gal vizdėlto reikėtų rimčiau pagalvoti, ar tas reportažas tikrai to vertas. Paskutinės kelios savaitės tiesiog buvo perpildytos švenčių, įvykių, tad ir reportažų buvo tikrai pakankamai. Bet matydamas, kaip visi reportažai paeiliui yra siūlomi į grupės geriausius, tiesiog suabejojau ta sąvoka "geriausias". Mano manymu, reportažas yra geras tada jei jame užfiksuojamas tikrai nepaprastas įvykis ar momentas ir niekas kitas to unikalaus momento nematė, nespėjo ir dėl to likai vienintelis. Kitas dalykas, jau jeigu visi aplinkuj fotografuoja tą įvykį, tai geriausias gali būti tik tas, kuris tai sugeba pateikti kitaip, įdomiai. Tai, aišku, yra nelabai paprasta. Buvo kaziukas, buvo Kovo 11-a, galima paskaičiuoti, kiek reportažų pakliuvo į grupę. O mano manymu, turėjo patekti maksimum kokie penki. Kitus taip...galima paskatinti. Bet ir čia...manau geriausias paskatinimas silpnam reportažui yra jo kritika ir pasikalbėjimas apie tai, kas negerai. Bet čia jau kita tema ir jau išsemta, nes tos kritikos niekada nesulaukiu, kad ir kiek jos esu prašęs:), o ir prie kitų darbų nelaba jos matau.
  www.efoto.lt/node/178370#comment-852829 praktiškai vienintelis geras reportažas iš kovo 11-os, nors vos iš penkių nuotraukų, bet jų per akis pakanka.

  p.s. Lietuvos spaudos fotografijos konkurse dalyvauja iki 15000 nuotraukų(jos jau yra vienos iš geriausių), o atrenkama tik apie 150, ar net dar mažiau.

  adamas:   Kovo 11, Klaipėda

  adamas: Kovo 11, Klaipėda (Nusprendžiau ir aš pasidalinti šios dienos akim...)   FOTOISTORIJA [42]

  Nusprendžiau ir aš pasidalinti šios dienos akimirkomis
  adamas: Kovo 11, Klaipėda (1 nuotrauka)
  adamas: Kovo 11, Klaipėda (2 nuotrauka)
  adamas: Kovo 11, Klaipėda (3 nuotrauka)
  adamas: Kovo 11, Klaipėda (4 nuotrauka)
  adamas: Kovo 11, Klaipėda (5 nuotrauka)
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.13, 13:28, rašė:
  Tavo argumentai pasverti ir nenuginčijami. Va todėl ir reikia kilstelt vertinimų kartelę. Gal net iki kokių septynių balsų - tada ir turėsim geriausius.
 • Lima
  Lima 
    2009.06.01, 14:28, rašė:
  Kaip pirštu į akį, - nėra ką pridurti. Pasakysiu tik tiek, kad mano pirmas reportažas, su kuriuo buvau šiandien pakviesta į grupę, tikrai nebuvo ruoštas kaip reportažas, bet didelis ačiū, kad pakvietėte. Kadangi daug metų rašau reportažus iš aviacinių varžybų, pažadu bet ko nekelti pati ir bet ko nesiūlyti į geriausias. Pažadu atvirai išsakyti pastabas kitiems, juo lab jums, AB :))) Sutinku taip pat, kad kuo stipresnė būtų atranka.
  Malonu prie jūsų prisijungti
 • Lima
  Lima 
    2009.10.02, 02:20, rašė:
  Atsakau į AB komentarą:
  Senas komentaras, bet perskaičiau vėl ir rašau todėl, kad dabar į jūsų žodžius pažiūrėjau kiek kitaip. Esate vienas iš moderatorių ir pats parašėte: "...manau geriausias paskatinimas silpnam reportažui yra jo kritika ir pasikalbėjimas apie tai, kas negerai. Bet čia jau kita tema ir jau išsemta, nes tos kritikos niekada nesulaukiu, kad ir kiek jos esu prašęs:), o ir prie kitų darbų nelaba jos matau." Taigi, vienas iš mano reportažų surinko net 8 meistrų siūlymą į geriausius, pateko tarp geriausių, o ryte radau jį išmesta iš ten be jokio paaiškinimo, be menkiausios pastabos. Ne mane ar mano darbą sumenkinot, bet tų aštuonių Meistrų nuomonę pamynėt po kojom. Taip kad ne tik aš, šios grupės narė, likau nesužinojusi, kas netiko jums, kokias klaidas padariau, bet ir kiti, siūlantieji, toliau rinks į geriausias tokius niekalus, koks, matomai, ir buvo mano reportažas.
 • Sniper (išsitrynęs)    2009.03.10, 23:49, rašė:
  Reik daryt konkursą, kurį beroc Ignas organizuoja. išrenkam visi ir kalam kaip[ geriausią ...
 • SigiSun
  SigiSun 
    2009.03.11, 21:39, rašė:
  Pritariu, juk tada labiau kiltų mintys pasistengti, galvą palaužyti, kad kuo geriau padaryti :)
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.23, 19:47, rašė:
  Kadangi niekas daugiau nebediskutuoja,o tie,kas savo nuomones išsakė,pritaria - padidinau iki penkių.
 • Amžinas_proguras_Vidmusas
  Amžinas_proguras_Vidmusas 
    2010.02.02, 22:05, rašė:
  gali ir iki 10 didint. miršta grupė. paskutinis reportas praėjusias metais iškeltas, o dabar kiek buvo, visi be dėmesio liko... kažkas nebe taip

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti