Atsarginių kopijų saugojimas Himalajuose
GiKu: 2019.05.11, 13:11 R  Grupė: Fotokeliautojų klubas 11
 
Sveiki, planuoju kelionę i Himalajus porai savaičiu rugsėjo mėn. kur vyks apie 8 dienų kopinėjimo, ėjimo šlaitais ir panašūs žygiai. Planuoju imti mylimą DSLR, bet klausimas mane vis kankina kaip aš būdamas už civilizacijos ribų galėsiu atsargines kopijas išsisaugoti? Kompiuterio ar planšetės nesivešiu. Esu skaitęs ir girdejęs atsiliepimų kad Nepale nesvarbu kuriuose arbatos namuose apsistotai nakčiai, nevisada yra pastovi elektros srovė, o nekalbu apie interneto ryšį. Naudoju 32 ir 16gb atminties korteles kameroje, jos yra Sandisk pro ir extreem kategorojos ir niekada nesu praradęs nuotraukų jose, bet kadangi kelione yra labai ilgai planuota nesinori tureti problemų del dingusių, failų todėl galvoju kaip tas 'backup' nuotrakas pasidaryti bunant ten.
Pirmas variantas: Pirkti išorinį kietą diska su funkcija jog sukurs failų kopijas kietam diske, plius pakraus baterja nes yra 'batterybank' galimybė.- Arliktų darba kaip priklauso, bet brangus kaip tokiai vienetinei kelionei, nes vėliau kažin ar bus naudojamas tokiam tikslam. Ar Neverta investuoti? youtu.be/3OfCU1Qvl9A
Antras variantas: Pirkti korteliu skaitytuvą su funkcija kad prisijungs prie telefono kaip 'file manager' ir galesi nuotraukas iš sd kortės perkelti į tarkim prijungtą usb raktą.- patogus ir lengvas budas, neapsikrovimas kelionėje. Dėja nera galimyės kaip 'battery bank", todel reiks pirkti jį atskirai. youtu.be/UtAxvoCVHDs

Aš rinkčiausi antrą variantą, kadangi daug paprastesnis variantas, mažesnės išlaidos. Gal kam teko susidurti su panašia situacija ir turite alternatyų sprendimą šiai sistuacijai? Jeigu taip, maloniai lauksiu jūsų pasiūlymų.P.s. komentarai ne į temą bus ištrinti, prašau kometuoti protingai. Dėkoju iš anksto :)

Komentarai
Turinys
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2019.05.11, 20:37, rašė:
  Kodėl tau reik tų back up? Aš kiek keliauju tai darau taip: pafotkini kelias dienas ir imi naują kortele. Kartais jei matau kad gavos išskirtiniai kadrai iškart ištraukiu kortelę ir įdedi naują. O kelionėse visko būna bet nuo jų nesi apsaugotas, bet tai labai mažos tikimybės kad kas nutiks. Kelionėse o ypač kalnų aš mobiliais nepasitikėčiau kaip duomenų bankais. Ir šiaip kai gryši į civilizaciją po ilgo laiko be ineto žiūrėk kokie atnaujinimai ir ten netyčia gali prisidirbti.
 • GiKu
  GiKu 
    2019.05.11, 23:08, rašė:
  dėl kortelių keitimo tai čia labai geras pasiulymas, reikės pagalvoti. Dėkui labai :)
 • AliZ
  AliZ 
    2019.05.11, 20:57, rašė:
  Jai kalba apie D750, daryčiau taip - į vieną (talpesnę) rašai RAW (NEF), į mažesnę - JPG (dėl viso ko), paskui, kaip rašė Tomas. Dviejų savaičių kelionei užtektu dviejų tokių (kaip tavo) komplektų, būtu apie 1500 originalių kadrų su kopijomis.
  Nežinau, kokią turi aukštuminę aklimatizaciją, turbūt per paskutinį pusmetį buvai ant 3500-3800.
  Fotoaparato maitinimui imčiau GRIPą.

 • GiKu
  GiKu 
    2019.05.11, 23:00, rašė:
  hhmmm. gripo niekada nemėgau del papildomo svoriu, vietoje jo turiu pora papildomų baterijų bet dėkui už pasiūlymą. Fotografuoju tik Raw, todėl nebent į antrą kortelę daryti kopijas ir laikyti joje atsargines kopijas.
  Bendrai paemus turesiu 16+32gb vietos nuotraukoms ~870 Raw kadramas, todėl manau turetu kaip tik užtekti kiek iš ankščiau turėtos patirties galiu pasakyti.
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2019.05.11, 22:23, rašė:
  Labai nuoširdžiai patariu - atsipalaiduoti. Turėk pakankanai atminties kortelių ir saugią joms dėtuvę. Kuo maziau apsikrausi, tuo labiau dziaugsies kelionėje. Po źygio, net jei ir asilai viską neš, menkas dźiaugsmas uźsiiminėti failų tvarkymu. Elektros tikrai dažnai gali trūkti. O dar labiau laisvo laiko.
  Geriau daugiau dėmesio skirti .... batams :)
 • GiKu
  GiKu 
    2019.05.11, 23:06, rašė:
  Na savo įragos nelabai duosiu kaska kitam nešti, nerizikuosiu. Backup dienos metu niekada nedarau, dažniausiai prieš miegą tai darau kad kitą bučiau pasiruošęs kelionei su tuščia kortele, o batai jau senai Ispanijos kelnuose išbandyti todėl praktiniam kopinėjimui pasiruošęs bet dekui už komentarą :)
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2019.05.13, 09:52, rašė:
  Smalsu kokia paties patirtis "kopinėjimuose". Jei tik Ispanija, tai Himalajai šis tas kitokio.
  Esminis dalykas - ar tai fotografų kelionė, ar tiesiog chebrytė, kurią tau reikės vis vytis po kiekvieno stabtelėjimo nuotraukai padaryti. Jei, žinoma, bent trikojį naudosi.
  Tai gi, jei ne fotografų kelionė, tai VISOS nuotraukos bus tiesiog mielos, bet reportažinės - ne meninės. Nes meninei nuotraukai reikia pasiruošimo, o tai reiškia - reikia laiko.
  Guldau galvą - norėsi gražaus saulėlydžio ar saulėtekio. Bet gali nepavykti, nes nakvynės bus kur nors slėnyje, o ne ant kalno keteros. Ir tiesiog nebus laiko tą saulėlydį pamatyti ar keltis tamsoje, kad prieš pusryčius dar ant keteros užlipti ir saulėtekį pagauti.
  Himalajuose šturmavom 6150m viršūnę ir tempiau kamerą, trikojį, t.t. ... o užlipom į debesį, kai matomumas 10m.
  Tai gi dar kartą patarimas - atsipalauduoti :))))
  www.efoto.lt/node/1185217
 • GiKu
  GiKu 
    2019.05.13, 20:02, rašė:
  Dėkui už pasidalintus patyrimus.
  Stovas žinoma keliaus kas be ko. Keliausiu su vietiniu Nelapiečiu draugu, abu fotografuosime tai daugmaž stosime ir busime kiek norėsim. Aišku saulėlydžiai ir saulėteliai bus tikslas užfiksuoti, bet žinant kad nevisada juos pavyks pavyti tiesiog bandysiu sukurti akimirkas kurios bus lengviau prieinamos :)

  Dėkui dar kartelį už mintis :)
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2019.05.14, 10:05, rašė:
  O! Jei dviese, su vietiniu ir abu fotografai, tai gali būti labai šauni foto kelionė.
 • busas
  busas 
    2019.05.12, 01:18, rašė:
  Turiu daug kortelių, ir nesuku galvos. Tiek gerų nuotraukų, kiek kortelių tikrai nebūna. Išorinis diskas, bet kokiu atveju bus sunkesnis nei kelios kortelės. Seniau būdavo daugiau problemų, reikėdavo nešts juosteles, kurios užima daugiau vietos, ir talpina mažiau nuotraukų, nei paprasta kortelė.
 • GiKu
  GiKu 
    2019.05.14, 12:49, rašė:
  Ok, dekui visiems už pasiūlymus ir rekomedacijas. Pagal situaciją nuspresiu kuris variantas yra tinkamiausias :)

  fotobites.lt siūlo  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti