Biudžetinis aparatas + objektyvas
Vilmantas: 2018.08.02, 10:46  Pokalbiai:  Keičiamų objektyvų fotoaparatai  54
 

Ieškau biudžetinio varianto. Būtų smagu, jei pasidalintumėte pastebėjimais, patirtimi. Gal kažkas naudojęs ar naudoja kokį nebrangų derinį, suteikiantį geresnę, nei vidutinę foto kokybę?

 

Ieškau aparato + 1 plačiakampio objektyvo + ateityje 1 „klasikinio“ židinio nuotolio objektyvo (35-50mm)

Biudžetas: aparatui - ~500-600eur; vienam objektyvui - ~300-400eur.

Turiu kelis senus, sovietinius objektyvus, tad sisteminis – prioritetas.

 

Kokie teoriniai variantai?

 

Fujifilm X-T100

Pliusai: „normalus“ Bayer jutiklis. Gero židinio nuotolio pusiau su bėda kitinis 15-45. Vartomas ekranas.

Minusai: labai brangi optika. Laikiau rankoje – nepatogus, bet priprasti įmanoma.

 

Canon M50

Pliusai: tapšnojamas ir vartomas ekranas. Puikus fokusas. Idealiai poreikius atitinkantys objektyvai už įkandamą kainą: 11-22mm ir 22mm f2. Pusiau su bėda kitinis 15-45. Su adapteriu galima uždėti visus Canon objektyvus.

Minusai: mažai mažų M objektyvų. Na ir šiaip, čia juk Canon, o Canon šiais laikais nemėgti beveik madinga.

 

Sony A6300

Pliusai: galimybė uždėti puikius Sigma 16 ir 30mm f1,4 objektyvus. Galimybė uždėti Sony FF objektyvus nenaudojant adapterio. Nuostabi trečiųjų gamintojų objektyvų pasiūla.

Minusai: aparatas brangus. Kai kurie objektyvai neracionaliai įkainuoti.

 

Technologiškai ir funkcionaliai pažangiausias, matyt, Sony. Nors realybėje kaži ar šios trijulės nuotraukų kokybė labai skiriasi.

Kalba eina apie beveik 1000eur. Už tokius pinigus jau išeina ir koks gyvenimo matęs seniokas Canon 6D arba Nikon D600/610 su 50mm ar kažkuo panašiu.

Ačiū už pastebėjimus!


Komentarai
 • Olegas Dem
  Olegas Dem 
    2018.08.02, 14:30, rašė:
  Nikon D600 naudotas - 600 Eur, ir Nikon 35f1.8 + 85f1.8 - po 300 kazkur... arba 20-35f2.8 =300
  Savo met D600+50f1.8 fotografavau ligai - lengua patogu inversalu, ir nuotraukos geriau tikrai
 • ro.
  ro. 
    2018.08.02, 17:36, rašė:
  Neparašei kam naudosi.
  Foto kokybė identiška jei naudosi RAW, o JPG apdorojimas kartais turi niuansų skirtingose firmose.
  Canon dabar gana pigiai. Ir čia nesuprasi: ar jie auginą rinką ar išsiparduoda likučius prieš užsidarydami kaip Samsung, Nikon ar Pentax sisteminiai...
 • Vilmantas
  Vilmantas 
    2018.08.03, 10:37, rašė:
  Bendram naudojimui. Gamta, miestai, asmeninio gyvenimo akimirkos. Nėra vienos specifinės srities. Dėl to ir reiktų vieno plačiakampio, vieno 35-50mm fikso. Arba kokio zūmavyko - 11-22 kropui ar 16-35 pilnam. Tele niekada neprireikia.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.02, 18:52, rašė:
  Sony A7 naujas ~890 Lietuvoje, naudotas tikrai už 500-600 turėtų rastis kur nors.. 
  Canon 6D, naudoti Apie 800 vaikšto. 

  Ant šių dviejų uždėsi daugiausiai iš senos optikos. Abu turi FF jutiklį. 6D bus greitesnis savo veikime, jokių mini lagų, jokių delay, jokių nesąmonių.. A7 serija vis gi nėra toks stebūklas kaip visi šneka,  ir kampuose kokybė kris, ši serija su ultra wide angle draugauja sunkiai...

  Plačiakampis jeigu filtrų nereikia 14mm samyang 2,8f 


  Cropius visus galima per tvorą mest, kai FF tokios kainos. Fuji išvis... 

  Dėl nuotraukų kokybės, papildomas DR gerai, bet stebuklo nebus. Jeigu fotografuoji kokybiškai, tai to DR neišnaudosi. 


 • Vilmantas
  Vilmantas 
    2018.08.03, 10:17, rašė:
  Skaičiau kelias temas, kur pats plačiai aprašei Sony problemas. Buvo geras nuleidimas ant žemės. Nežinau, kaip su A7iii, bet pirmi du tikrai nevykę modeliai. Puiku, kad radai laiko viską aprašyti!

  Va tame ir esmė - ieškai biudžetinio varianto, bet 1000eur vis vien susideda. Žinoma, visad galima pirkti kokį senuką už 150-200eur, pigų objektyvą ir tilpti į 500eur. Bet tokiu atveju gal geriau ir toliau liksiu su mobylka.

  6D teko mėginti. Patiko.
  Nikon nelaikęs rankose.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.03, 21:17, rašė:
  Sony toks sakyčiau riboja naudotoją labiu nei gali atrodyt. iš vienos pusės duoda galimybes naudot objektyvus kurių ant kitų sistemų neuždėsi iš kitos pusės su juo sudėtinga fotografuot prasto apšvietimo sąlygose, sudėtinga naudot plačiakampius objektyvus, reikia papildomų bent 2-3 baterijų net naudojant neprofesionaliai..

  Daiktas prie kurio turi taikytis, o ne atvirkščiai... Va tas ir kažkiek nervuoja..
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.05, 11:37, rašė:
  O kas krope ten yra blogai?

  Ikeliu dvi nuotraukas viena daryta su cropu kita su FF, objektyvas naudotas tas pats ant abieju fotiku. Surask skirtumus :)

  Crop FF 1  
  Crop FF 2  
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.05, 13:23, rašė:
  Atstumas iš kurio fotografuota kiek skiriasi :))? Dabar taip pat padaryk eksperimentą su žmogum pilnu ūgiu... Ir po to dar detalumą nuotraukų palygink...
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.05, 13:47, rašė:
  Atstumas tas pats, tik kad FF nuotrauka nukirpta pagal cropa.
  Su zmogaus ugiu tas pats gausis is tokio pacio atstumo fotografuojant.
 • zaltysz
  zaltysz 
    2018.08.05, 14:05, rašė:
  Jei apkerpi FF, gaunasi cropas vs cropas, o ne FF vs cropas.
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.06, 22:09, rašė:
  Taip FF cropas gaunasi su ta pacia nuotraukos kokybe kaip ir cropas.

 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.07, 20:38, rašė:
  :D Bet mes gi ne kropą su kropu lyginam... Niekas FF neperka, kad cropintų iki crop lygio.. Čia tik tu gali tokius lyginimu sugalvot...
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.07, 21:28, rašė:
  As nieko negalvuju, man is vis tokie lyginimai neidomus, cia tik tau daviau peno kad pamatytum, kad skirtumo beveik nera tom paciom salygom.
  Taip kad kiekviena lazda turi du galus. Vienu atveju kropas geriau kitu FF dar kitu MF. Nors rezultata galima gauti panasu.
  Senais Nikon ir Canon laikais, tai taip cropas galbut speceliai nebuvo tobulinimas nes niekas nebutu pirke FF Nikon ar Canon. Bet ateje kiti zaidejai cropa pastate i vieta ir parode kad skirtum kaip ir nera.
  Man tai is vis keista ka Nikon ir Canon kramte kad dar sistemonio padoraus neturi. Nors Nikon jau susimaste ir si men liktai pristatys savo pirma rimta sistemini. Na ka konkurencija tik i nauda mums :)
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.08, 10:25, rašė:
  Nieko keisto, kad tau keista, nes su tokia logika kaip tavo aš irgi stebėčiausi kodėl canon ir nikon vis dar padoraus sisteminio neišleidžia :)) Jie mato potencialias problemas, to paties sony ir kitų gamintojų, dėl to ir neskuba į šitą traukinį.
  Niekas tų sisteminių negarbina, ta dalis kuri juos taip myli sudaro labai maža vartotojų segmentą, kurių biudžetas ribotas ir kurie negalės užtikrinti šio segmento nuolatinio atnaujinimo. Priešingai nei profesionalų rinka, žurnalistai, kurie turi ir aukštos klasės optiką susipirkę iš labai senų dienų. Pvz tokie fotografai kurie fotografuoja futbolo čempionatus, fotografai kurie nuolat fotografuoja autosportą ir panašiai.. Pagrinde dėl tokių daromos visos investicijos ir tobulinama visa technika, kad pagerintų darbą jiems. O ne dar vienam mėgėjui kuris fotoaparatą perka 5 metam į priekį.. Neapsimoka tokio segmento plėtot, jis nerentabilus... O tokiam segmentui kuris keičia body kas keliatą metų, nereikia lago paspaudus preview mygtuką, nereikia lago fotografuojant tamsoje, jam nereikia fotoaparato kuris intensyviai dirbant per dieną sudegina 10 baterijų.
  Jam reikia tikslaus, greito, užtikrinto body, kurį numetus ant žemės jis nesubirs į 40 detalių...

  Dėl to ir neskuba investuot niekas milijardų į segmentą kuris įdomus blogeriams, youtuberiams, mėgėjams ir t.t. Neapsimoka tai..
  Kitas dalykas "lens line up" reikia galvot apie naują mount, kuris dar labiau sumažina pirkėjų segmentą, nes joks profas nepirks sisteminio ir nekeis viso savo sukaupto objektyvų arsenalo į body kuris atlieka visiškai tą patį, ką jo dabartinis body... Nėra prasmės investuot... Papasakok tu profui, kad jam darbo metu, norint uždėt objektyvą, reikės kuprinėje susirast 1 iš 5 skirtingos sistemos adapterių.. Sakys gal tu durnas?? Jie vien dėl to kitos sistemos nenaudoja... Px jam tas 4k 120fps ar ten kažkoks IBIS, ar ten dar kokia focus stacking funkcija. Jam reikia, kad paspaudus preview ir prizoominus nereikėtų laukt 2sec...

  Visi normalūs gamintojai tą supranta. O Sony ar Oly ir t.t. jie griebiasi šiaudo su sisteminiu, nes tai vienintelė rinka kurioje šie gamintojai gali tikėtis kažką uždirbt, paleidę labai labai daug neadekvačios reklamos.

  Tos reklamos atgarsius tamsta ir transliuojate. Bandot čia kažką su kažkuo lygint ir t.t. Kad tik priverst kuo daugiau publikos patikėt, tom pasakom apie tai kaip ten kas geriau, ar lygu kažkam..

  Atsverskit pixelpeeper ir pasilyginkit dabartinį OLY modelį su 15 metų senumo 5d mark I prie aukšto ISO ir nebeliks apie ką diskutuot..

  Skirtumas ir atsiranda sudėtingom sąlygom. Tai kam pritk ribotą daiktą už tokią pat sumą pinigų, už kurią išeina profesionalus? Aš nelabai suprantu, ko čia nesuprast šitoj vietoj?

  Tavo puodėlių lyginimas, kaip jau minėjau, su tuo pačiu objektyvu fotografuojant naudodamas crop būsi priverstas fotografuot iš 1,6x didesnio atstumo, jeigu norėsi tokią pat kompoziciją padaryti. Dėl šios priežasties, tavo nuotraukos detalumas nukentės, nes fotografuosi iš tolimesnio atstumo. Tą nesunku patikrint jeigu lygintum Crop vs FF, bet tu čia lygini kažkokias iškarpas..
  Nukenčia tavo nuotraukos gylis, crop atveju ryškumo zona ne tokia siaura ir tai įtakoja nuotraukos bendrą vaizdą.

  Nukenčia tavo ISO performance, reikia įrodymų, atsiversk pixelpeeper ir pasilygink ISO3200 savo OLY su bet kuriuo FF..
 • Vilmantas
  Vilmantas 
    2018.08.08, 14:45, rašė:
  Neretai pasižvalgyti užsuku į 35photo.ru. Mano nuomone, ten daug puikių darbų. Skiltyje Equipment galima pamatyti aparatų modelius, kurias per pastaruosius tris mėnesius buvo padaryta daugiausiai nuotraukų. Žinoma, visi gali pasakyti, kad tai beverčiai duomenys, nes ne visi autoriai rodo exif, tik 3 mėnesiai, tik vienas puslapis ir tt ir tt.

  Bet vardan įdomumo. Sąraše 35 aparatai. Paskutinėje vietoje vienas telefonas. Nė vieno sisteminio. O pirmas penketukas atrodo taip:

  1 Canon EOS 5D Mark III - 1123
  2 Canon EOS 6D - 986
  3 Canon EOS 5D Mark II - 795
  4 Canon EOS 600D - 575
  5 Nikon D750 - 468

  Bent šiame puslapyje žmonės nesuka galvos ir nepuola pirkti naujausios technikos ir juo labiau sisteminių.

  Nemažai teisingų dalykų parašei, kas liečia fotografavimą. Nuji biudžetiniai modeliai kainuoja tiek, kiek senesni, bet aukštesnės ar aukštos klasės daiktai. Na pvz, dinozauras D700 už ~400. 6D vis dar laiko savo kainą, D610 kiek pigesnis. Visada naudotą techniką labiau apsimoka pirkti, bet dar prieš kelis metus lyg nebuvo tokios kainų situacijos. Samas rekomenduoja XT-20 + 18+55mm. Nenoriu Fuji vien dėl X-Trans, bet ir kaina - ~1000eur. Taip žinau, kad šitas kitinis geras, 4k, daug fokuso taškų, bet brangu.


 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.08, 22:10, rašė:
  Prieš porą dienų padėjau vienai pažįstamai įsigyti fotoaparatą, 5d mark II 500e, fotoaparatas, gripas, dvi baterijos dvi CF kortos po 32gb, kortelių skaitytuvas, valymo priemonės, tašė, išorinė blykstė...
  parodžiau kaip naudotis, kiek bandžiau ISO performance nei kiek nenusileidžia mano turimam A7 II. Va tau ir "technologiniai laimėjimai"... Greičiau marketingo burbuliavimas 24/7...

  To fotoaparato dar 10 metų į priekį užteks...
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.08, 23:06, rašė:
  Statistika galima rasti kokiu tik nori, kad ir tokia.
  www.fujirumors.com/fujifilm-is-reaching-50-digital-camera-ma.../

  Dar paieskojus galima ivairesniu surasti, tik kokia is to nauda, laiko gaisimas.

  Kai pasidarbuosi su siteminiu (as nekalbu apie bandymys) apsiprasi ir suprasi koks kaifas fotografuoti kai matai jau koks rezultatas nenuspaudus mygtuko, nereikia sukti galvos ir ziureti ekrano parametrus ar kadras per sviesus ar per tamsus ir t.t.

  Teko pries savaite fotosesija daryti, pasiemiau sisteminiu ir veidrodini, as jau pora metu dirbu tik ant sisteminio, tai vos nesugadinau fotosesijos, teko veliau padeti i sali veidrodinuka: daug sugadintu kadru, turi susikoncentruoti ne tik i vaizda, bet i visokiu parametru ziurejima arba tikrinti vos ne kiekviena kadra ka priburiau.

  O ka jau kalbeti kad visi tie seni fotikai, neturi vartomu ekraneliu, na nezinau kaip bekalbetu skeptikai apie vartomus ekraneliu, bet be jo man jau butu taip pat  sunku darbuotis.


  Pajaco  
 • Vilmantas
  Vilmantas 
    2018.08.09, 10:59, rašė:
  Sutinku, skaičių galima rasti kokių tik nori. Ir skaičiai yra gerai. Bet! Iškeliu kontroversišką klausimą! Kaip tuos skaičius susieti su atliktais darbais?

  Na pvz, Dpreview bendruomenėje labai daug žmonių vis atsinaujina ir naudoja naujausią techniką, apie ją kalba, lygina, testuoja, ginčijasi ir tt. Senesnioji minima geru žodžiu, bet juk yra naujesnių, geresnių, greitesnių... O forumuose įkeliamos nuotraukos su ta nauja technika - nenoriu teisti - neretu atveju šiaip sau. Panašu, fotografavimas ar fotografija apskritai daugeliui patapo keistu hobiu - pirkti brangią techniką, ja nefotografuoti ir nuolat sėdėti foto technikos forumuose diskutuojant apie technines charakteristikas. O gamintojai, panašu, mato šitą tendenciją ir ja sėkmingai naudojasi.

  Kokia šito reziumė? Bendri skaičiai yra iškreipti. Užimama rinkos dalis pasako tik apie... užimamą rinkos dalį, bet tik tiek. Kas su technika nuveikiama, jau kitas klausimas. O, pvz, 35photo galima pasižvalgyti, kas su ta technika nuveikiama. Gal yra ir kitų saitų, kuriuose rezultatai visai kitokie. Galėjau viską trumpai parašyti - naujausias daiktas yra gerai, bet nebūtinai geriausias pasirinkimas.

  Neneigiu, kad neateis laikai, kai DSLR bus raritetas. Matyt, ateis. Ir tegul. Bet tuo metu daugelis sisteminių, manau, bus panašūs į kokį Fuji XH1. Ty - dideli, sunkūs, bet patogūs ir gerai surinkti. Kažkas rašė, kad žmonės prisipirkę DSLR objektyvų ir dabar save teisina. Bet tik laiko klausimas. Adapteriai patobulės ir galėsime dėti bet ką ant bet ko. Dirbat su Fuji, jums patinka ir tai yra labai gerai.

  Permečiau skelbimus. Už ~400 išeina XT10, A6000, gal ir koks XT1. Kainos kaip ir geros. Bet pasigilinus kiek atšalo didelis entuziazmas pulti prie sisteminių.
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.09, 17:00, rašė:
  Jei lyginti XT1 ir XT2 tai labai dideli skirtumai. As i XT1 arba XT10 net nebeziureciau. Manau tas pats ir su Sony butu.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.09, 19:54, rašė:
  Optikos kainom pasidomėk... Aš diskusiją jau baigiu, nes ji be pabaigos... Taip sakant, visą informaciją suteikiau. Tingiu toliau vaikščiot ratais aplink tiesmuką atsakymą.

  Kalbant apie "Darbą" su sisteminiu, tai nežinau, jeigu su DSLR reikia 1 baterijos, o su sisteminiu tokiam pat darbui vos 3 užtenka, čia geram pusdieniui fotografuojant. Tai apie kokį darbą galim kalbėt.. Gal tą darbą kiekvienas skirtingai suvokia ir kiekvienas skirtingai dirba, nuo to reikėtų pradėt.. Jeigu 700-800 foto per eventą padarant neužtenka 3-4 batarkių, tai toks fotoaparatas darbui tikrai netinkamas.

  Užtenka dslr ir sisteminį ant trikojo pastatyt naktį ir pasižiūrėt ką rodo abiejų live view streamas. DSLR atveju vaizdas realiu laiku rodomas, sisteminis lagina kaip kompiuteris iš 90`s Kokios to priežastys, kad canon 500d naktį geriau reaguoja nei A7 II - klauskit Gudručio.. Kaip efektyviai naudotis tokiu live view, kuris be kita ko dar ir tamsus kaip Š, lyginant su DSLR irgi klauskit Gudručio. Anoje temoje jis sakė, kad neužsiima tokiom fotografijom, nes užsiima rimtesnėm, todėl jam neaktualu tokie trūkumai... Dauguma tų kurie rekomendavo panašiai atsiliepia kai užsimeni apie trūkumus - jie nežino, nedarė, jiem neaktualu, jie fotografuoja ką kitą ir t.t. Vnž iš pradžių rekomendas 100proc. vėliau "poker face" įkerta ir maždaug tu pats kaltas, kad nusipirkai nepasidomėjas..

  Linkiu, kad tamstai taip nebūtų, rekomenduoju prieš pirkimą išsinuomot ir išbandyt absoliučiai visom įmanomom sąlygom..


 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.11, 00:03, rašė:
  Nesuprantu ptoblemos del baterijos, baigiasi isikisi kita, keliu sekundziu darbas, tai mazas minusas kuri net nepastebi, dar nuo stiliaus fotografavimo priklauso. O jei noresi daryti koki "time lapse" tada DSLR gali neuztekti 3 bateriju o sistemins ir 1 pakaktu.

  Skaitau tuos zodzius "live view" ir vis pagalvoju kam jis reikalingas. Nepamenu kada buvau preidejas aki prie akutes :)

  Fotografuoju kartais nakti ir problemu nematau, net naktinius eventus. Nepastebejau lagu kurie maisytu, gal tai dar nuo modelio priklauso.
  Pries rasydamas "Kaip efektyviai naudotis tokiu live view, kuris be kita ko dar ir tamsus kaip Š" paskaityk bet jau istrukcija sisteminio fotiko, jie turi keleta rezimu, vienas is ju butent tamsoje kur jau tavo akys ir veidrodinis beveik nieko nemato, sisteminis parodo, kazkas panasaus i naktinio matymo akinius :)
  Jei jau apie naktine fotografija kalba uzvire veidrodinukai taip ir sugeba fotografuoti ar tik speliodami fotografuoja. • SAMas
  SAMas 
    2018.08.08, 22:57, rašė:
  As apie batus tu apie ratus.
  Mes kalbam apie kokybe nuotraukos, niekam nesakiau parduok savo turima technika ir pirk kita.
  As pats turiu FF ir ji naudosiu kol suluz :) bet naujo veidrodinio tikrai nepirksiu, o gal ir nesulauksiu kol suluz, parduosiu :)
  Va nauja fotika tik sistemini ir visi tie tavo isveziojimai apie lagus, tai tik tie kalba kurie bande kazka fotografuoti sus sisteminiu ir nesuprato kaip ir kas vyksta. As ju nematau arba as taip pripratau kad man to truksta veidrodiniame :) Cia atskira tema.

  As drasiai galiu teigti kad veidrodiniai ismirs kaip dinozaurai ir tas ne uz kalnu. Dar paziuresim kas laimes kara sisteminiu fotiku rinkoje, bus idomu nes Nikonas jau ateina :)))))))))

  Ir visi tie tavo sporto PRO fotografai tikrai kazkada perbegs ant sisteminiu, as nekalbu apie megejus sporto fotografus kurie vos sukrapsto kapeikas paprastam objektyvui.

  Klausimas o kodel as turiu fotografuoti puodeli su peisazu, jei man reikia tik puodelio. Kaip pagal tave gausis puodelis ne cropinan o priejus arciau su FF fotiku, kiek puodelio beliks fokuso zonoje.
  Pro fotografas is bet kurios situacijos issisuks ir nesvarbu ar tai cropas ar FF rezultata padarysi panasu.
 • 6x9
  6x9 
    2018.08.09, 14:52, rašė:
  Na, blogeriu ir youtuberiu siais laikasi keliasdesimt kartu daugiau nei profesionaliu fotografu kurie fotkina formule ar futbola... Klausimas, kiek is ju potencialiai naudosis fototechnika,,,
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.09, 19:39, rašė:
  Klausimas kiek iš jų perka tą įrangą, o kiek gauna išbandyt, padaryt review...
  Tai juk marketingas..
 • zaltysz
  zaltysz 
    2018.08.08, 07:13, rašė:
  Ta prasme, apkirpus FF sumažini nuotraukos kokybę iki cropo lygio? Tas tiesa, tačiau kam toks pagalys į ratus? :)
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.05, 14:43, rašė:
  Nu tai kam karpai? Dėk pilną.. Kam šlanga apsimetinėt, nesuprantu aš tavęs...

  Tas pats gausis, tik apkirpt reikės.. ? :)) nu kažkokia komedija iš tamstos...

  Dar prie to paties parodyk FF vs Crop pria atvirų diafragmų, pvz 1.4f tą patį objektyvą naudojant... 

  Vienu žodžiu abu suprantam, kad skirtumas yra, bet kodėl tamsta būtinai siekiat kažką paneigt, tai negaliu suprast... 

  Dabar tu man pasakoji, kad tas pats 50mm objektyvas ant FF ir crop fotografuoajnt iš to paties atstumo duoda tokį pat vaizdą? Ir dar pridedi, kad FF apkirpta iki crop lygio... Ar tau pačiam nejuokinga?
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.06, 22:01, rašė:
  Nieko as neneigiu, daviau pavyzdi kokia kokybe gaunasi prie to pacio atstumo su tuo paciu objektyvu, nes tavo posakis cropus per tvora mest teiginys apie nieka.

  Jeigu desiu pilna FF ne karpyta ir dar prie 1,4 diafragmos , tai kaip manai ka FF padarys su tuo puodeliu. Turbut daugiau kaip puse puodelio bus nefokuse.

  Forografui tam ir yra duota galva kad fotografuojant galvotu o ne tik mygtuka spaudinetu. Su cropu reikia vienaip galvoti su FF kitaip MF dar kitaip.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.07, 20:35, rašė:
  Dar kartą įsitikinau, kad su tavim diskutuot nėra apie ką...

 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.07, 21:32, rašė:
  Tai kad tu nieko nepateiki, as ir pavysdeli daviau, net buvo paciam idomu ar kokybe ta pati gausis, nes as turiu ir FF ir Cropa.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.08, 10:26, rašė:
  Jeigu mpx skaičius tas pats, nufotografuok žmogų pilnu ūgiu, naudodamas tokį pat objektyvą. Tada prisizoomink photoshope abi foto ir pasilygink detalumą, jeigu skirtumo nematysi, tada nežinau ką daugiau pasakyt...
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.08, 23:18, rašė:
  As tai galiu tai padaryti tik man tai neidomu o tu ar turi tokia galimybe ar tik is puslapiu kurie pipelpixelina imi informacija.
  Ir ka pamatysiu kad kitoks fokuso gylys bus, tai tu paimk puodeli tiktai viena nufotografuok ir pazuuuumink PS ir kiek puodelio fokuse bus, mes taip be galo galim rasyti tu is vienos lazdos galo ziuri, o paziurek i abu lazdo galus.
  Tam yra galva ant peciu fotografui ir objektyvai.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.09, 19:40, rašė:
  Na žmogau, aš tau faktą pateikiu, o tu man sakai jog tau neįdomu ir priedo pateiki kažkokias iškarpas kurios turėtų kažką įrodyt :D
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.11, 00:19, rašė:
  Tai cia net nereikia fotografuoti, jei zinai kas yra crop ir FF, su tuo paciu objektyvu bus skirtinga ryskumo zona (ar dar kitaip vadinama)
  skirtingi matimo kampai.
  Visais atvejeis ar fotografuosi zmogu ar puodeli visu ugiu cropas tures didesni ryskumo zona fotografuojamo objekto.
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.02, 23:27, rašė:
  Perki sistemini ir megaujiesi fotografavimu. Nebenoriu gryzti prie veidrodeliu.
  As Fuji imciau, nes jau turiu du :)
  Dabar galima paimti Fujifilm X-T20 su objektyvu XF 18-55 F2.8-4  1000€.
 • Vilmantas
  Vilmantas 
    2018.08.03, 10:30, rašė:
  Prieš Fuji nieko neturiu. Puiki sistema, puikus dizainas, matosi progresas teigiama linkme ir tt.
  Bet X-Trans. Nepatiko. Bandžiau XE2 + 35mm. Gal nemokėjau, gal neįsigilinau, bet RAW apdorojimas pasirodė problematiškas. Reik naudoti nišines programas arba visokius konverterius... Per daug žingsnių. Ir optika - puiki, bet kainos baido.

  Ir šiaip kažkada kilo natūralus klausimas: jei jau Fuji "eina prieš sistemą" ir deda kitokį RGB filtrą, kodėl nesukuria programinės įrangos, geriausiai tinkančios X-Trans(?) Atsakyti nebūtina. Visiškas šios problemos ignoravimas. Bet čia gal tik man taip atrodo.
 • SAMas
  SAMas 
    2018.08.03, 21:44, rašė:
  Visi konverteriai kuo puikiausiai kramto fuji RAW failus, neturejau jokiu bedu, LR net turi fuji fotiko profilius.
  Optika gera bet kurioj sistemoj brangi, nors galima rasti ir pas fuji pigios optikos megejams.

  Nezinau kam reikalinga gamintojo programine yranga, jei kitos puikiai tai daro. Nikon ir Canon irgi turi, bet patogume naudojime nulis naudos.

  FUJIFILM X RAW STUDIO
  www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/x_raw_stud.../

  Yra sukurtas labai geras Fuji konventeris Iridient X-Transformer
  www.iridientdigital.com/products/xtransformer.html
 • Gudiska
  Gudiska 
    2018.08.03, 22:47, rašė:
  Radai kas klauso tavo ereziju?
 • FredeRika
  FredeRika 
    2018.08.03, 12:05, rašė:
  cameradecision.com/compare/Fujifilm-X-T100-vs-Sony-Alpha-a63...čia sulyginta visais įmanomais būdais. Analogiškai galima pasilyginti kitus
 • Olegas Dem
  Olegas Dem 
    2018.08.04, 01:07, rašė:
  FujiFilm S5 Pro
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.08.04, 16:35, rašė:
  Šiais laikais gausybė geros fototechnikos, malonumas rinktis. Nebūtina žiūrėti naujausius modelius, nes ir truputį senesni yra pakankamai geri. Siūlyčiau atsirinkti tuos, prie kurių širdis labiau linksta, išsinagrinėti pasiūlą skelbimuose, antrinės rinkos kainas ir imti tą, kurį rasi už tikrai gerą kainą. Jei pasinaudojus kurį laiką nepatiks, galėsi parduoti maždaug už tą pačią kainą ir imti kokį nors kitą už gerą kainą. Žinoma, paklausių dalykų pasiūlymai už tikrai gerą kainą neužsiguli, reikia sekti. Beje, neatmesčiau ir m4/3 sistemos, taip pat būna gerų pasiūlymų.
 • Fearless
  Fearless 
    2018.08.08, 22:45, rašė:
  Visi canonistai ir nokonistai uzsipuole sony ir bando irodyt kaip jis nusileidzia ir ispustas burbulas. Paskutiniu metu kaip tik visur stebiu daug kas pereina prie sisteminiu. Na aisku taip save galima paguosti kai investaves belekiek saibu i veidrodinius ir objektyvus.  Nezinau, mazas ne gremezdas veidrodinis koks, jau antra sony nusipirkau, naudoju ne profesionaliai tai pats tas.
 • 2kitp1n1gu
  2kitp1n1gu 
    2018.08.08, 23:07, rašė:
  Fearless rašė:
  Paskutiniu metu kaip tik visur stebiu daug kas pereina prie sisteminiu.

  Kur čia ir kokiu metu, tamsta tiek užmatei perėjūnų? :)
  Vienas canonistas mėgino pereiti ... dabar spjaudosi ... kakis gavosi iš mėginimo pereiti. :)
  Didžioji dalis perėjūnų, tai buitiniai vartotojai, neatsiliekantys nuo mados. O, kad sisteminiai yra kompaktiškesni, tai dirbtinai kuriamas mitas, kitaip tariant, tas jų kompaktiškumas keletu mm neguodžia.
  Asmeniškai aš nevertinu Sony technikos, ne tik foto, bet jokios ... Kartą pirkau, tai buvo pirmas ir paskutinis kartas. 

 • Fearless
  Fearless 
    2018.08.09, 07:27, rašė:
  Na is jus anketos matosi kad negalima tiket niekuo ka rasot. Jei jusu lukesciu nepateisino tai nebutinai ir kitiems taip bus. Zmogui ir reikia ne profesionaliam naudojimui. Snekat kad tik sneket
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.09, 19:42, rašė:
  Jeigu planuoji naktinei fotografijai, nerekomenduoju... Perėjau nuo canon ir tikrai nerekomenduoju sony..
  Žaidimams ok, rimtesniems dalykams nepatariu..
 • zhvejys
  zhvejys 
    2018.08.23, 13:56, rašė:
  tamsta o ar dangaus fotografavimas cia pagal jumi rimtas labai dalykas ar zaidimas..? ;))
  sekmes forumu klajokli tiesos beieskant;)
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.08.23, 15:40, rašė:
  Fotoaparatui tai rimtas išbandymas, o jum galbūt ir žaidimas :). Geriau papasakok, kodėl pats parduodi tokį išsvajotą daiktą :))
 • 2kitp1n1gu
  2kitp1n1gu 
    2018.08.23, 20:11, rašė:
  zhvejys rašė:
  tamsta o ar dangaus fotografavimas cia pagal jumi rimtas labai dalykas ar zaidimas..? ;))
  Ech, ryboke, ryboke, už tokį tavo supratimą apie naktinio dangaus fotografavima, jei galėtų, astronomijos mėgėjai tikrai kepurėm užmėtytų. :)
 • zhvejys
  zhvejys 
    2018.08.23, 13:54, rašė:
  heh paskaiciau diskusija, ir panasu kad tas canonistas sistemos keliauninkas pats yra neka daugiau uz buitiny kaki :) sekmes forumu klajokliams ;)
 • Linasch
  Linasch 
    2018.08.09, 11:25, rašė:
  Naudoju ir Canon 5D iv ir 6D II ir Sony A7 III (kelionėse labiausiai) su G objektyvais. Pranašumas man yra dydis ir portrete akies fokusas pas A7 III. O šiaip cool Žaisliukas yra Sony. Kažkiek laiko susitaupo nes viską realiai matai ekrane kaip sakant prieš fotografuodamas jau matai nuotrauką.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.08.09, 19:21, rašė:
  Kai tik susitinka SAMas su Debesuotu, taip ir prasideda linksmybės :)
   
  Šiaip jau aš sutinku, kad dabar seną FF galima nupirkti už visai saikingą kaina ir gauti su juo gana geros kokybės nuotraukų, ypač jeigu dažnai reikia fotografuoti su aukštais ISO. Nelygu, kokie kieno poreikiai. Man sisteminio (kalbu apie m4/3) privalumas yra kompaktiškumo ir funkcionalumo santykis. Turėjau kažkada nemažą DSLR, kelis nemažus objektyvus ir kuprinę viskam sudėti. Kuprinė beveik visada gulėjo namie, pasivaikščioti eidavau su mažesniu krepšiu, kuriame tilpo DSLR su vienu pagrindiniu objektyvu ir tas mano „sumažintas“ rinkinukas svėrė 1,7 kg. Dabar dar mažesnis krepšiukas su „didžiuoju“ sisteminiu ir 4 mėgstamais objektyvais sveria apie 1,3 kg, o savo „mažąjį“ sisteminį su fiksu eidamas pasivaikščioti kartais tiesiog įsidedu į kišenę ar pasikabinu ant rankos dirželio. Dabartinis komplektas funkcionalumu beveik visais atžvilgiais lenkia anksčiau turėtą mažakadrį DSLR.
   
  Jeigu žmogus yra investavęs į DSLR, turi krūvą optikos, tai, žinoma, nėra reikalo skubėti visko atsikratyti ir pulti prie sisteminių (nebent reikėtų nusipirkti kompaktišką sisteminį kaip priedą). Jeigu fotopriedų prikaupta nėra, tai aš kaip ir nelabai matau reikalo dabar mėgėjui investuoti į plytas, jeigu galima verstis su lengvesnėmis alternatyvomis, kurios turi mažesnį polinkį likti namie.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti