Canon EF 28-105mm f/3.5-4.5 II USM
dreiggy: 2012.02.25, 01:06  Grupė: Canon 9

Sveiki Canonistai :) Tai vat atsirado pasiūlymas nusipirkti Canon EF 28-105mm f/3.5-4.5 II USM (www.efoto.lt/objektyvas/canon_ef_28-105_35-45_usm_ii). Ar verta tokį daiktą už 400 Lt paimt? Jo kokybė prastesnė už kitinio 18-55 IS? Ar už kokius ~400 galima geresnę alternatyvą susirast? Pagal the-digital-picture testinius palyginimus prastesnis (www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.a...). bet kaip gyvenime (darbo aplinkoje)?

Komentarai
Turinys
  • mindogas
    mindogas 
      2012.02.25, 01:58, rašė:
    Tikint tavo minėtu testu galima teigti kelis dalykus - kitinis (šiuo atbeju Canon 18-55mm f3.5-5.6 IS II) tikrai gražiau piešia, tačiau tame pačiame teste ar bandei žiūrėti kas gaunasi privėrus skylę? Bent jau man pasirodė kad pvz ant F8 Kitinis ne taip gerai tvarkosi. Va kas ant Canon EF 28-105mm f/3.5-4.5 II USM prastokai, tai aberacijos šonuose. Čia jau tragedija, tačiau viskas priklauso nuo to ant kokio fotoaparato dedi, nes dabar tas testas darytas ant pilno kadro fotoaparato. Dedant šį objektyvą ant pvz nepilno fotoaparato tai objektyvo netobuli kraštai pasislėps ir tos aberacijos bus netokios stiprios.
    Na aš kai tokio objektyvo turėtojas aišku dedu pliusa jam. Man nereikia plataus kampo, daigiau zoom, didesnė diafragma esant didesniems židinio nustatymams (nors ja ir reikia vartoti saikingai dėl minėtų aberacijų, ryškumo) , progai pasitaikius naudoju F8. Visgi nepamiršti reikia, kad dedant ant nepilno kadro fotoaparato šį objektyvą, jo židinys didėja, dar labiau prarandi platų kampą, bet įgauni zoomo. Be to šis objektyvas yra nepirmos jaunystės, tad kad ir turi gerensi fokusavimo mechanizmą (full time fokuso koregavimas, USM), bet jis jau morališkai pasenęs.
    Visgi jei susigundysi 28-105mm variantą įsigyti tai žiūrėk, kad ant jo būtų užrašas MAKRO, o ne nupiešta gėlytė, mat šis yra paskutinio leidimo. Pastarajame leidime buvo atnaujintas ir diafragmos bleidų skaičius iš 5 į 7.
    Aij dar jei įdomu tai čia keli kadrai kuriuos dariau su šitu 28-105mm. www.efoto.lt/user/43072/nuotraukos/tag/22741 Nedaug bet vis šis tas :)
  • tikras
    tikras 
      2012.02.25, 02:57, rašė:
    pas mane kaip tik priešingai,kol turėjau juosta jis man puikiausiai dirbo,ant cropo buvo visiškas muilas,tad buvo numestas penkiems metams kol nusipirkau pilnakadrį, ant jo vėl gyvenimui prisikėlė
  • dreiggy
    dreiggy 
      2012.02.25, 11:23, rašė:
    O tai gal cropui kokia geresnė alternatyvą yra? (už panašią kainą)
  • mindogas
    mindogas 
      2012.02.25, 11:48, rašė:
    Na kad muilo yra tai tiesa, tačia juk ekonominė klasė. Deja neturėjau progos pažiūrėti kas vyksta su pilnu kadru, net idomu dabar pasidarė,mat niekur kitur forumuose nemačiau to teigiant. Visuomet minusuojama už pernelyg susiaurėjusį kampą, bet ne dėl suprastėjusios optinės kokybės.
  • tikras
    tikras 
      2012.02.25, 11:39, rašė:
    ne alternatyva tiesiog visiškai kitoks stiklas 50 1,8
    jei neiškleręs 28-105 pritraukus vaizdą gana gražius portretukus galima daryti bet aštrumas jo prasideda tik nuo 5,6,taip pat ant plataus kampo 24 muilas,nebent jau maniškiam taip. Bet už kitinį jis greičiau fokusuoja,mažiau prašautų kadrų,spalvos man labiau patinka,netoks kontrastingas,didžiulis pritraukimo skirtumas kur 55 kitinio o šio 105
    tiesa chromatinės aberacijos nemažos bet jos kompe pakankamai gerai ir nesunkiai susitvarko
  • dreiggy
    dreiggy 
      2012.02.25, 14:33, rašė:
    50 F1.8 turiu :) Dar pirmą versiją su metalinę jungtim... ;) Tai geras daiktas. Dabar turiu Sigma 24-70 F2.8 EX DG macro, bet tai ne mano, o dėdės, tai jis tiesiog jo nenaudoja ;) Tik vat Sigma būna prašauna ir muilas dažnai pasitaiko prie atvyros diafragmos ;)
  • paubut
    paubut 
      2012.02.25, 16:14, rašė:
    Manau nemesk ir tu 400 Lt. be reikalo i ora o pataupes nusipirk kazka normalesnio. Daugelis pritars kad su geru stiklu ir prastesniu body gali daugiau nei su geru body ir pigiausiais stiklais. T.y. nemesk pinigu i pigiausius stiklus, tiesiog greitai nusivilsi ir ieskosi kur parduot.
  • dreiggy
    dreiggy 
      2012.02.25, 17:00, rašė:
    Nium tavo tiesa :) Visgi apsisprendžiau pataupyt geresniam stiklui :) Bent jau kokiam Tamron 17-50 ;)
  • Krolis
    Krolis 
      2012.02.25, 23:04, rašė:
    Turėjau tokį ir naudojau vietoj kitinio. Jeigu nereikia plataus kampo - tikrai geriau. Pardaviau prieš nepilną pusmetį už 340Lt, naudojau tikrai nemažai, dulkių nepritraukė viskas veikė be priekaištų; bet vis dėlto tai yra pasenęs daiktas tiek morališkai, tiek techniškai ir už nedaug didesnę kainą galima rasti naują (ne canon).

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti