Canon R ir seni veidrodinių objektyvai
Girių dvasia: 2020.07.28, 17:00  Grupė: Canon 11
 
Tema apie Canon R buvo, bet susidarė įspūdis , kad praslydo paviršiumi. Domina būtent Canon R darbas su adapteriu ir EF objektyvais. Gal kas yra bandęs uždėti ant R EF100-400 antrą versiją su 1,4 konverteriu? Kaip dirba kiti objektyvai ?

Komentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.07.29, 15:19, rašė:
  Olympuso istorija parodė, kad tie adapteriai veidrodinių objektyvams uždėti dažnai yra tik laikinas sprendimas, kol nenusiperki sisteminiam skirto objektyvo. Sisteminiams skirti objektyvai su sisteminiais veikia sklandžiau, maloniau. Spėju, kad ta pati istorija bus ir su canikonu. Atsiras geresnės optikos (proga gamintojui užsidirbti, juk tai sistemos keitimas), o senesnės optikos kaina ir paklausa ilgainiui mažės.
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2020.07.29, 17:22, rašė:
  Oly istorija - ne pavyzdys save gerbiančiai firmai. Veidrodiniai ir jų vartotojai tiesiog buvo išmesti už borto su visa optika. Canon praktika ženkliai geresnė. Jau teko girdėti atsiliepimų, kad Canon R su EF objektyvais dirba netgi truputį geriau negu patys veidrodiniai.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.07.29, 18:40, rašė:
  Niekas nebuvo išmestas už borto. Skaičiau ne vieną Oly E-M1 serijos naudotojo atsiliepimą, kad su tais aparatais DSLR skirti objektyvai veikia taip pat ar net geriau nei su DSLR. Reikalas tas, kad sisteminiams skirti objektyvai veikia DAR geriau – jie turi tylesnius ir greičiau, tolygiau veikiančius varikliukus (nes dauguma projektuoti taip, kad tiktų ir fotografavimui, ir filmavimui).
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2020.07.29, 21:03, rašė:
  Aš susidūriau su problema, kad turimo E-3 nebuvo kuo pilnaverčiai pakeisti. Pirktus pro objektyvus teko parduoti pusvelčiui. Šiek tiek geresni sisteminiai atsirado po didokos laiko pertraukos, todėl iki šiol esu piktas ant Olympus.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.07.29, 21:27, rašė:
  Nežinau, kada pardavinėjote objektyvus, bet jau prieš 5–6 metus pirmos kartos E-M1 skelbimuose buvo palyginti nebrangus, o už E-3 jis daug kuo geresnis ir veikia su DSLR objektyvais.
 • sadasukas
  sadasukas 
    2020.08.21, 23:42, rašė:
  Kaip tik tuo metu su E-M5 bandžiau naudoti per adapterį kelis veidrodinių Olympus objektyvus. AF buvo tragiškai lėtas, brūžindavo pirmyn atgal ir negalėdavo sufokusuoti. O štai šiuolaikinių Canon R ir Nikon Z adapteriai jau pakankamai ištobulinti. Canon pats nebandžiau, bet bet ant Nikon Z6 per adapterį FTZ naudoju kelis Nikkor ir Sigma objektyvus, skirtus veidrodiniams ir negaliu atsistebėti, kad čia jie netgi greičiau veikia, negu ant Nikon D750.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2020.08.22, 11:32, rašė:
  Aš taip pat bandžiau. Pirmos ir antros kartos E-M5 turėjo tik kontrastinį fokusą, o DSLR objektyvai tam nebuvo pritaikyti, todėl AF buvo tragiškas. Todėl ir sakau, kad dėl DSLR objektyvų reikėjo pirkti E-M1 – ta serija vienintelė turėjo fazinį fokusavimą. Nebandžiau, bet žmonės sako, kad fokusas veikia ne blogiau ar net geriau nei su veidrodiniais. Sisteminiai canikonai pasirodė vėliau, jie eina jau su faziniu AF. Bet jų sisteminiams skirti objektyvai vis tiek turėtų veikti sklandžiau nei senieji objektyvai per adapterį.
 • Vytautas aš
  Vytautas aš 
    2020.07.29, 16:54, rašė:
  Nebandžiau su 100-400 (nors labai norėčiau pabandyti), bet jau antrus metus naudoju su EF 24-70 F2.8, 70-200 F4, 35mm ir 50 mm fiksais - dirba kuo puikiausiai. Canon adapteris nieko nekeičia komunikacijoje tarp kameros ir objektyvo, kamera naudoja tuos pačius EOS protokolus, taip kad tikrai nėra ko bijoti. Teoriškai rizika padidėja tik dėl to, kad atsiranda daugiau jungčių tarp kameros ir objektyvo ir jei jungtys bus nešvarios arba oksiduosis - sutriks duomenų perdavimas. Bet tai tik teoriniai pasvarstymai, praktikoje man dar neteko susidurti su apsinešusiais kontaktais.
 • Po vandeniu
  Po vandeniu 
    2020.07.30, 08:07, rašė:
  Pasibandziau eos r su 300 f4. bodzio-objektyvo darbo skirtumo nepastebejau arba jis ant tiek mazas kad jo nesimato. r valdymas kitoks, prie to reik priprast. pirma vakara buvo daug bedu su nefokusavimu, bet kaip paaiskejo - cia mano/bodzio ergonomikos klausimas. Man laikant bodi desiniu nyksciu net nejausdamas liesdavau viena is mygtuku ir tada bodis nebefokusuoja. gal ir maza problema, bet man nepatogu. Prie valdymo matyt galima butu priprast, bet tai kad r6 grazino valdyma panasu i buvusi DSLR matyt rodo, kad visgi nebuvo jis padarytas iki galo patogiai.
  tiesa kas labai nustebino tai fokusavimas ciut ne tamsoje. gerai yra tai, kad net ir prie minimalaus apsvietimo sufokusuoja objekta, bet tokiom salygom daryta nuotrauka vertinga nebent sniego zmogu nufotografuotum. ta prasme gali fotkint ciut ne nakti, bet vis tiek visas foto reik trint lauk, nes prie tokiu fotografavimo salygu kokybes but net teoriskai negali (kalbu apie gyvunu fotografija). Tai kaip ir faina kad tokia funkcija fotike yra, bet realiom salygom ji beverte.
  Antra vertus, mano nuomone, eos r nebera tas fotikas i kuri reiktu ziuret renkantis sistemini - r6 kainuoja tik 800 eur daugiau, o pranasumai jo gerokai didesni, vien jau 20k/s lyginant su 5k/s yra milziniskas skirtumas..
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2020.07.30, 17:08, rašė:
  R6 turi jutiklio stabilizaciją, bet korpusas neatsparus dulkėm ir drėgmei ( o mums tai labai svarbu) R - atvirkščiai be stabilizacijos bet atspariu korpusu. Dėl valdymo - prie visko priprantama, o liečiamas ekranas užduoti palengvina. Tie beveik 3000eur. tik dėžutei irgi nedžiugina :)
 • andrius.s
  andrius.s 
    2021.01.09, 18:57, rašė:
  Naudoju RP su adapteriu, visi objektyvai EOS mount (24-105 f4; 85mm f1.8; 50mm f1.4, 100mm macro) . Net sigma 70-200 f2.8 sport veikia gerai su adapteriu

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti