DSLR aušinimas
mindogas: 2012.04.02, 12:10 R  Grupė: Naktinė fotografija 6
 

Sveiki, Norėjau pasiteirauti ar iš užkietėjusių naktinio dangaus fotografuotojų yra tokių kurie naudoja kokią tai įrangą fotoaparatui aušinti. Nepaslaptis, kad fotoaparatui esant aukštesnės temperatūros triukšmas yra ryškiai didesnis. Internete panaršęs radau kelis ekspermentus kurie būtent tai ir patvirtina:

www.zodiaclight.com/astrophotography/chipHeating5.htm

ghonis2.ho8.com/rebelmod550duncooledcomparison.html

Aušinimo įrangos radau irgi nemažai, nuo kažko panašaus į šaldituvą (pvz, ghonis2.ho8.com/rebelmod450d16.html) iki kiek ekstremalesnių metodų aušinant iš karto CMOS sensoriu (pvz. http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150320923217455.336948.269275547454&type=3)

Taigi idomu ką jūs matore apie tai? Ar tokios aušinimo technologijos (ne paskutinis pavyzdys aišku kuris yra kiek per daug drastiškas) naudingos mėgėjiškui dangaus fotografavimui? Šią technika labiausiai naudoja fotografuojantys su teleskopu, na bet ir mes juk fotografuojame dangų netrumpais išlaikymais.

Kodėl aš klausiu? Turiu praktiškai visa reikiamą įrangą tokio šaldituvėlio gamybai ir galvoju ar verta pradėti kažką daryti.


Komentarai
Turinys
 • Žvilgsnis
  Žvilgsnis 
    2012.04.02, 19:36, rašė:
  Naudojant mažą ISO, kaip ir netenka skųstis triukšmais. Jei netenkina, tada daug apytrumpių išlaikymų ir spec. apdorojimas programa sky stacker ar kažkai panašiai - reik žiūrėt svetaines, kas astrofotografija užsiima. Čia jau pačiam pasverti, ar tau verta tuo užsiimti.
 • aion
  aion 
    2012.04.02, 22:20, vertino: Gerai, , rašė:
  Jei Jūsų nevaržo pinigai..., galima būtų pasidomėti firmos, kuri toje srityje specializuojasi, paslaugomis: www.spencerscamera.com Jei teisingai supratau apie ką jie rašo, užtenka išsiųsti savo kamerą, ir jie ją parengs dirbti tiek astro, tiek ir IR fotografijos žanruose. 4-ajame punkte (Cooling System Only) apie tai ir dėstoma.
 • mindogas
  mindogas 
    2012.04.02, 22:28, rašė:
  Oj ne ne. Perdarimas fotoaparato visi6kai nedomini. Ir Šiaip esu mėgėjas viska pats daryti ir darimo procesu mėgautis. Aplamai ne astronomijos nuotraukom galvoju susikonstruoti bent kažkoki įrenginuką, o šiaip dangų papliauškinti :) Idomiaisiai buvo žinoma žmognių kitų patirtis su aušinimu, bet matau kad tokių nelabai yra kurie tai naudoja ar bent jau galvoja ta linkme..
 • aion
  aion 
    2012.04.02, 22:35, vertino: Gerai, , rašė:
  Suprantu :) Kai turiu laiko, ir man patinka savadarbiai sprendimai, tad šią nuorodą priimkit tik kaip alternatyvą (jei ką). Beje, jie ir nesako, kad perdarys fotoaparatą nuo-iki. "Installation of our patented imaging sensor heat reduction system only. No other modifications or adjustments performed. Installation of our heat reduction system will not adversely affect any other operations or performance of the camera but will reduce the imaging sensor heat related digital noise in the final images."
 • mindogas
  mindogas 
    2012.04.03, 08:45, rašė:
  Na bet vistiek siuloma kastruoti iš dalies fotika. Žinoma tai gerai kai esi užkietėjęs teleskopo naudotojas ir savo patirimi daliniesi su pasauliu. Tokiu atveju aukoti fotoaprata perdirbimui manau žmogui tikrai negaila. Žinoma astronomai profesionalai aplamai nenaudoja DSLR. Skaičiau net apie apie specialius astronomijai skirtus CMOS sensorius.

  Anyway, manau mėgėjui labiau priimtina ta sistema "šaldytuvas". Dabar vienintele proglema matau fotoaparato valdyme, mat kai idedi fotoaparata ir uždarai dėžę ji turi bendt pusvalandi šalti kad temperatura pakistu iki norimos. Taigi visa pusvalandi po nustatymų keitimo nebegali nieko daryti.. Šiuo atveju matau dideli pliusą kameros valdymo su PC ar telefonu.
 • polaris
  polaris 
    2012.04.05, 16:04, rašė:
  Bent jau iš tų, ką pažįstu, niekas tokio šaldymo nenaudoja. Tai nereiškia, kad jis nenaudingas, tiesiog gal vieniems tai patogumo reikalas (tarkim, man nepatogu, nes nenaudoju kompiuterio fotoaparato valdymui, o fokusuotis kažkaip reikia), o kiti naudoja išvis ne DSLR, o specialias kameras, kuriose šaldymas yra gamyklinis.

  Jei mėgsti pats kažką konstruot - kodėl gi ir nepabandžius? Dar įdomu, kaip tą dangų ruošiesi pliauškint, jei maždaug taip www.efoto.lt/node/580270, tai tada jokio aušinimo ir nereikia, tiesiog darai daug trumpesnių kadrų ir po to sudedi į vieną.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti