Ebay
rasis: 2017.08.10, 19:05  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  19
 
Klausimėlį arba gal labiau diskusiją noriu užvest. Soriukas jei tokia buvo.. Klausimas. Ar pirktumėt objektyvus iš ebay'jaus? pats žiūriu Tamroną 70-200 f/2.8 ir Sigma 12-24 ir matau, kad jie ten yra daugmaž 200 eurų pigiau. Suprantu, kad dėl ale garantijos ten būtų bėdų, nes garantija čia Lietuvoj negaliotų.
Ar gal jau pirkot tokį pirkinį, ar panašų iš ebay?

Komentarai
Turinys
 • 6x9
  6x9 
    2017.08.10, 19:09 rašė:
  90% savo fototechnikos pirkau ebay. Bet zinoma, reikia siek tiek patirties, kad neisidurtum. Taciau is esmes ebay pirkejas turi daugiau teisiu nei pardavejas... Gali grazinti, atgauti pinigus, gauti daline kompensacija ir pan. Tik atidziai skaityk aprasyma...
 • begedis
  begedis 
    2017.08.10, 19:20 rašė:
  Pasitaikydavo prastesnių patirčių, ir nesutikčiau, kad pirkėjas visuomet turi pranašumų. Apgadinama siuntimo metu - kas kaltas? Kas dengia grąžinimo išlaidas? Vokietijos eBay populiaru išreikalauti mokėjimo pavedimu (pardavėjui nereikia mokėti duoklės PayPal), tačiau eBay.de politika nepridengdavo pirkėjo, jei jis mokėjo ne PayPal - t.y. eBay.de tik atsižegnoja, jei negali permesti atsakomybės PayPal. Specifika, ir vien laimėjimų ten nėra.
 • 6x9
  6x9 
    2017.08.10, 20:39 rašė:
  todel ir kalbu apie patirti. moki tik paypal, atidziai skaitai grazinimo salygas, ziuri pardavejo feedback'a... etc. niekada nemoku pavedimu, cekiais ir pan. trejau keleta atveju, kad sh bande ikisti. grazinau atgal. buvo neatitiko aprasymo - nuleido kaina arba sutiko su grazinimu. Apgadino siuntimo metu? "Item not as described" ir su pastu aiskinasi pardavejas. . viskas ten ok. kaip sakiau - galima ir nukenteti, bet tik tada jei aklai pasitiki, neskaitai aprasymo, etc.
  zinoma, yra prekiu, kur is principo nepirksi ebay - jei brangi elektronika ir manai, kad garantija ne paskutinis dalykas, tada ziuri, kad ta garantija butu (cia jau atskira tema galima issukti - apie ebay pirktu daiktu garantijas). super brangiu, kelis k$ kainuojanciu elektonikos dalyku matyt nepirkciau taip paprastai. brangiausia, ka pirkau kainavo $1200 (Leica M6). o objektyvu po 400-600 EUR ne viena ir ne du... ir net ne todel, kad pigiau. kai perki nebegaminama Leica objektyva, jo musu parduotuvese tikrai nerasi... o kokiam uzsieniniam high street retail shop'e tie dalykai dvigubai kainuoja.
 • begedis
  begedis 
    2017.08.10, 19:13 rašė:
  Plius siuntimas, plius PVM, plius muitas, jei ne iš ES ir bemuitės zonos. Panašių temų buvo, maloniai naudokitės paieška.
 • rasis
  rasis 
    2017.08.10, 19:20 rašė:
  Žinau tuos mokesčius, iš Europos pirksiu jei pirksiu. Nu okay, kitaip perklausiu. Kokia dažniausiai pasitaikanti tokio lygio objektyvam bėda ir tų dažniausių bėdų sprendimo kaina. Vienintelis dalykas dėl ko dvejoju, yra tas, kad nesiruošiu jų siuntinėt pirmyn atgal pardavėjui jei suges, nes laiko gaila. Ps. d610 nikoną pirkau iš ebay. Veikia, viskas tvarkoje. Ne taip truputį klausimą suformulavau pradžioje.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2017.08.10, 21:42 rašė:
  Iš svetur bus muitai, o iš ebay.de kiek žiūrėjau, tai kainos dažnai didesnės nei pas mus, arba visai nesiskiria. Pvz sigma 85mm 1,4f ART, ebay.de naujas pigiausias kainuoja 899e, Lietuvoje pirkau už 980e. Na nežinau ar verta siuntinėtis iš tų užsienių kai kainų skirtums tik toks. nuo pigesnių objektyvų jis dar mažesnis.. Viskas kiek kitaip ebay.com, bet reikia nepamiršt, kad ten prisidės muitai ir PVM jeigu pirksit ne per UAB, tai nieko neišlošit ir tikėtina, kad dar pralošit..
 • 6x9
  6x9 
    2017.08.10, 22:30 rašė:
  Daugiausia islosi pirkdamas naudotus daiktus - ir pasiulos ir kainos prasme. Nauju daiktu kainos nesiskiria taip reiksmingai, bet 100-200€ gali sutaupyti jei perki kazka link 1000. Ir cia jau individualus sprendimas - daug tai ar mazai.
 • stepiu_vilkas
  stepiu_vilkas 
    2017.08.11, 13:13 rašė:
  Prie to pačio norėjau paklausti ar perkant per paypal is ebejaus yra koks paypal mokestis už pinigų sumokėjimą. Kitas dalykas jei perki už dolerius,paypal taiko savo kursą kuris yra labai nepalankus pirkėjui. Ar įmonamą apeitį tą valiutos konvertavimą į buhalterinį kursą? Ačiū.
 • 6x9
  6x9 
    2017.08.11, 14:36 rašė:
  ebay atveju paypal'ui moka pinigu gavejas (pardavejas). taip - kursas nepalankus ir paypal taip papildomai uzdirbineja, bet cia nieko nepadarysi
  P.S. begedis teisingai pateise - galima pasikeisti konvertavimo buda
 • begedis
  begedis 
    2017.08.11, 18:21 rašė:
  Netiesa, kaip taisyklė prieš operacijos atlikimą galima prisikasti iki jungiklio "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" po Conversion Options nuoroda. Jūsų kortelės operatoriaus valiutos keitimo kursas būna geresnis, turėtumėt rinktis jį. Taip pat galite pasikeisti šią pirmenybę savo PayPal profilyje:

  Payments -> Manage preapproved payments -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options (duotajai sąskaitai) -> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit
 • 6x9
  6x9 
    2017.08.11, 18:42 rašė:
  jo, teisingai. galima pasikeisti. Realiai bus tas, kuri tavo korteles kompanija (jei paypal prie korteles) taiko - mastercard ar visa... ar bankas, jei prie einamosios prirista
 • begedis
  begedis 
    2017.08.11, 19:13 rašė:
  Buhalterinis kursas yra oficialiai valstybės mastu pripažintas idealas, kabantis ore, nes nenumato jokio mokesčio už konvertavimą, ir praktiškai naudojamas tik kaip etalonas apskaitai. Tikros finansinių paslaugų įstaigos keičia komerciniais kursais, numatančiais ir uždarbį iš operacijos, juos nustato savo nuožiūra. Visgi, plačiai žinoma, kad PayPal kursas yra itin nepalankus, tad bet koks kitas komercinis turėtų būti geresnis.
 • Nerijus Murauskas
  Nerijus Murauskas 
    2017.08.12, 22:09 rašė:
  Prieš daugiau nei mėnesį per Ebay iš Italijos pirkau sau Pentax 24-70 mm. Kaina (~1200 mokėjau) mažesnė nei perkant Lietuvoje (1300), kokybė stiklo gera. Atkeliavo per mažiau nei savaitę. Pristatymas truko apie 4 dienas. Taip kad ir laiko sutaupiau, nes pas mūsų pardavėjus irgi užsakomoji prekė, kaip ir įprasta daugumai brangesnių prekių...
 • Piktuolis
  Piktuolis 
    2017.08.12, 22:36 rašė:
 • Nerijus Murauskas
  Nerijus Murauskas 
    2017.08.13, 14:13 rašė:
  aha
 • gsass
  gsass 
    2017.08.16, 19:19 rašė:
  tai, kad nesutaupėt
 • Nerijus Murauskas
  Nerijus Murauskas 
    2017.08.17, 15:52 rašė:
  Mokėjau mažiau nei 1200 Eurų, rankose laikiau 4 dieną nuo užsakymo ir dar suspėjau panaudoti fotografuodamas klientų šventę, kuri vyko savaitgalį. Taip kad ir pinigų šiek tiek sutaupiau ir laiko, nes pas mus, kiek teiravausi, tai buvo užsakomoji prekė, kurią mūsų pardavėjai užsakinėja iš savo tiekėjų ir numatomi pristatymo terminai apie 10-14 dienų...
 • B a s i k o m
  B a s i k o m 
    2017.08.15, 09:02 rašė:
  Pirkau objektyvą už ~300 eur. Kadangai tai buvo pirmas pirkinys už tokią kainą iš ebay, tai kroviau į kelnes, kaip vyras :D Bet nieko, atkeliavo, greitai, gyvas sveikas ir be problemų. Tai kaip ir sako kiti komentatoriai, paskaitykit pirma, pažiūrėkit, kad pardavėjas normaliai "laikų" turėtų, o ne koks nors šviežias ir viskas turėtų būti gerai. 
  Netgi jei apgaus, tai vistiek pinigus atgauti yra daug šansų. Kartą pirkau instax kasetes už 50 eur. Po savaitės žiūriu - nebėr nei pardavėjo nei pinigų, nei prekės. Parašiau ebay administracijai ir viską sutvarkė, pinigus gražino. Tai realiai yra saugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio :) p.s. visada bendraukit tik per ebay sistemą, nes kilus nesklandumams jie paskaito laiškus.
 • Šrekas
  Šrekas 
    2017.08.19, 16:13 rašė:
  Visiems normaliems pardavėjams rūpi jų reputacija, didelė ir teigiama pardavimų istorija, nuo ko tiesiogiai priklauso prekybos sėkmė, todėl paprastai niekas nieko neapgaudinėja, juolab, kad ebay ir paypal sistemos griežtai apgavikus baudžia, o pirkėjus patikimai saugo. Daug metų apsipirkinėju ebay, pradedant nuo kelis dolerius kainuojančių įvairių naujų foto priedų, kitų buitinių smulkmenų iš Kinijos (siuntimas dažniausiai nemokamas, juokingai mažos kainos, dėl ko nėra muito mokesčių tik siunčia visą mėnesį), naujų rubų, batų, naudotos fototechnikos iš Europos( ateina per savaitę), baigiant naujomis firminėmis, sunkiomis ir didelėmis autodetalėmis iš Anglijos savo, žmonos ir draugų Roveriams (sankabos pilnas komplektas su visu atsiuntimu beveik dvigubai pigiau negu Autoaibėje. Ateina per savaitę su kurjeriu iki durų ) Skubėjom apsipirkt, kol Brexit neatjungė nuo Europos:) Puikios kokybės naudoti objektyvai iš Japonijos. Gavau po dviejų savaičių. Nors prisidėjo mokesčių penktadalis kainos, likau patenkintas kaina ir kokybe. Iš Prancuzijos siunčiausi naudotą retą makro objektyvą iš žmogaus. Kai parašiau, kad suabejojau ar tik nuotraukose nematau šiūkšlių viduje, nunešė į taisyklą ir prieš atsiusdamas išvalė. Vakarų europiečių moralė aukštesnio lygio, mažiau įtakota slaviško ar azijietiško mentaliteto. Nors... 15 tūkstančių kadrų prabėgusį fotiką Sony A99 v už 1200 eurų atsisiunčiau iš vokiečių naudotos technikos parduotuvės. Patikrinus internete kadrų skaičių parodė 21 tūkstantį. Kai parašiau vokiečiui, kad jis manę apgavo, be jokių kalbų gražino į kortelę 200 eurų. Net pasigailėjau, kad nepaprašiau dvigubai tiek, neabejoju būtų ėjęs į minusą, bet sumokėjęs dėl šventos ramybės ir savo nesugadintos reputacijos. Pasiskundus ebay - maža jam nepasirodytų. Anglijos naujų fotoprekių internetinėje parduotuvėje pirkau Sony A7 už mažiausią visam ebay kainą. Pervedžiau pinigus ir gavau atsakymą, kad už tą kainą jie ką tik išpardavė gamintojo siuntą, manasis pasirodė su defektu, todėl jį išsiuntė atgal gamintojui ir dabar prekiaus naują gamintojo siuntą gerokai didesne kaina ir reikia man primokėti. Parašiau, kad pranešiu ebay, jeigu negražins pinigų. Gražino iš karto. Parašiau jiems gražų moralą apie prekybos moralę, vartotojų teises ir įrašiau atminčiai nelabai gražų atsiliepimą jų saite. Viskas su ebay gerai, tik reikia pirkti per paypal ir iš gerą patikimumo procentą turinčių pardavėjų. Nepatariu ko nors pirkti iš Amerikos, nors viso ko kainos mažesnės nei Europoje, bet labai dideli mokesčiai. Iš lietuvių internetinių ne ebay sistemos prekiautojų pirkau naują fisheye objektyvą tik todėl, kad buvo ta pati kaina, kaip ir ebay ir galėjau mokėti grynais kurjeriui pristačius prekę į namus. Bet prasikeikiau laukdamas užsakytos prekės net tris savaites, nors žadėjo savaitės bėgyje. Pirkdamas iš Vokietijos, Prancuzijos ar Anglijos per ebay už tą pačią kainą su siuntimu, būčiau gavęs per savaitę. Sėkmingų pirkimų ir gerų pirkinių:)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti