Entry level aparatas
Fotoliurbis: 2019.01.21, 17:19  Pokalbiai:  Keičiamų objektyvų fotoaparatai  15
 
Laba diena, esu visiškas grybas. Noriu nusipirkti fotoaparatą. Patirtis nulinė, esu spaudęs tik kažkokios olympus muilinės ir kažkokio 10 metų senumo canon powershot ar kaip ten mygtukus. Net nežinau ar man reikalingas veidrodinis, čia gal kas paprotins ant kito varianto. Naudojimas buitinis/gėlytės/grybukai. Noriu nebreikindamas banko įkelti bent vieną koją į macro pasaulį kiek įmanoma, tačiau išlikti mėgėjiškam fotkinimo tik sau lygyje. Biudžetas ~300. Suprantu kad su tokiu galiu pretenduoti tik į entry lygio daiktus su kitiniais stiklais, rebel t6/t7 arba truputį primetus d3500. Net neklausiu kuo skiriasi ir kodėl vienas pigesnis kitas brangesnis, gal galima kokių bendresnio pobūdžio pamastymų. Ir dar, kokie yra dėvėto daikto pirkimo niuansai? Ką sako atliktų kadrų rida? DĖKUI!

Komentarai
Turinys
 • Gudiska
  Gudiska 
  nesiseka
    2019.01.21, 17:42, rašė:
  Telefonas
 • Fotoliurbis
  Fotoliurbis 
    2019.01.21, 17:55, rašė:
  Čia ironija? Telefonas, fotkinantis geriau nei bulvė, kainuoja kaip trys fotikai.
 • Gudiska
  Gudiska 
  nesiseka
    2019.01.21, 18:04, rašė:
  megstu ironija kaip "teve musu", bet ne, si syki ne ironija. o tai kam pirkt nauja? ar toks vargsas esi, kad be telefono vaikstai?
  beje, makro tikrai nera nei pigu, nei lengva... nors dar kaip tu ta makro isivaizduoji..
 • Mindaugas Lightsilver
  Mindaugas Lightsilver 
    2019.01.21, 18:04, rašė:
  Telefonas + telefono objektyvai ( jai taip juos galima pavadint) ir turėsi įžanga į macro o po to spresi ar nori tolyn ait ar ne.
 • Fotoliurbis
  Fotoliurbis 
    2019.01.21, 18:55, rašė:
  Telefono nuotraukos tik telefone ir atrodo ok, o švitru patrinto objektyvo stiklo efektas nelabai traukia. Tai siūlymas yra mokėti 600-700 už telefoną su decent kamera ir paskui žiūrėti ar patiks? Gerai supratau?
 • ro.
  ro. 
    2019.01.21, 19:23, rašė:
  Su mobilka gausi tik muilą ir dar plačiu kampu. Pridėjus kokius stikliukus vaizdas tik pablogės.
  Jei labai rimtai nusteikęs, tai gali imti kokį pigų naudotą sisteminį ar veidrodinį ir jam konstruoti makro objektyvą..
  Fotikas turi turėt vartomą ekranėlį. Objektyvo charakteristikose žiūrėk kuo didesnį 'Makro didinimas'.
  Jei naują, tai gal tik toks išeina, jei dar pasiduoda
  www.efoto.lt/fotoaparatas/fujifilm_xq1
  Foto visai pakenčiamos
  www.efoto.lt/exif/fujifilm/fujifilm_xq1?view=geriausios...
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.01.21, 19:35, rašė:
  Canon 5d mark I ir Helios 44 objektyvas.
  Fotikas ~200-300e
  Objektyvas su adapteriu iki 50e
  macro žiedai šiam objektyvui ~20e

  Privalumai: Body - tanko lygio. FF - profesionalaus standarto sensorius, tai lems gražius portretus, gerą darbą prasto apšvietimo sąlygose.
  Trūkumai: Nebus autofokusavimo, teks ranka fokusuot. Netinka greitai fotografijai. Helios 44 yra 58mm objektyvas taigi ~standartinis, bet su juo plataus vaizdo neapimsi. Tai daugiau portretinis vintažinis objektyvas, tokie buvo ant senųjų Zenit fotoaparatų. Internete pilna nuotraukų pavyzdžių ką su juo galima nuveikti.


  Kitas variantas, pigiena pilna skelbimuose kaip ir minėjai t6/t7, vienu žodžiu bet kas nuo canon 50d iki naujesnių bus prieinama už tokius pinigus.

  Privalumai: Turėsi su kit objektyvu kuris galės zoomint, tai reiškia, kad bus universalesnis.
  Trūkumai: Didelis nuvertėjimas, prasto lygmens kit objektyvas, visame kame prastesnis darbas lyginant net ir su senom FF alternatyvom.

  Aš imčiau pirmą variantą, dėl to, kad jis duos aukšto lygio rezultatą net ir su pigiausiais objektyvais. Didelio sensoriaus galimybės leis daugiau jeigu bus noro investuot toliau. Nereikės galvot, kad norint pasiekt kitą lygį reikia parduot body vien dėl to kad jo sensorius nesukuria norimo rezultato ar riboja darbą tamsoje.


  Kas liečia dėvėto daikto patikrinimą, geriausias tikrinimas nusistatyt manual rezimą ir daryt seriją nuotraukų prie trumpo išlaikymo, pvz 1/4000 padaryt kokį 15 foto. Tada žiūrėt ar visos jos sueksponuotos vienodai, ar nematyt jose kokių šešėlių ir kitokių negerumų. Čia užuolaidėlių mechanizmo tikrinimas. Iš principo tai kiekvieno rimtesnio fotoaparato achilo kulnas, nes užuolaidų mechanizmas dėvisi ir aišku ateina laikas kai jis pradeda pjaut grybą... Keitimo kaina priklauso nuo body, kiek domėjaus naujesnio canon 6d keitimo kaina buvo 120e, tai tikrai nėra kosmosas. Senukų manau bus pigiau.
  Užuolaidos kaip automobilio pagrindinis diržas, kartais nutrūksta po 50tūkst. km kartais atvažinėji ir 200tūkst ir nieko nenutinka.
  Iš principo pigienos vidutiniškai tarnauja apie ~50-60tūkst. kadrų, kas reiškia vidutiniškai, pažįstamas turėjo 350d kuris atfotkinęs 350tūkst.. Bet čia išimtys. Manau normali riba kai galima prkt pigienas ~20-40tūkst, kadrų.
  Profesionalūs FF paprastai tarnauja ~120k+ (vėl gi vidutiniškai) Tikrai profesionalūs pagal gamintoją tarnaut gali ir 200k+ Toks tankas kaip 5d mark I manau drasiai gali tarnaut 100k+

  Čia gali pastudijuot, statistika www.olegkikin.com/shutterlife/


  Kas liečia kitus tikrinimus. Iš principo pasižiūrėk fotiko būklę, ar labai patrintas. Mygtukus, kaip jie veikia. AF sistema ar veikia. Kortelių lizdas, dažniau pasitaiko, pvz užlinkus adatėlė ar panašiai..
  Bet tokie dalykai jau yra antraeiliai, paprastai mažai kam nutinka taip, kad sugestų kažkas rimčiau. Na nebent tiems kurie dirba ekstremaliom sąlygom.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.01.21, 19:48, rašė:
  P.s. Yra ir canon 50mm 1,8f STM dėvėtų kainos apie 60e, su šiuo objektyvus turėsi AF ant 5d mark I, bet neturėsi macro
  Yra ir pigesnių alternatyvų Youngnuo, kiniškos Canon kopijos, kurios dirba gana neblogai ir kainuoja mažiau. Tame tarpe yra ir 35mm 2f, kuris duos platesnį kampą.
 • Fotoliurbis
  Fotoliurbis 
    2019.01.22, 12:30, rašė:
  Labai ačiū už tokį turtingą komentarą, davė peno pamastymui, o ir šiaip apie dėvėtos technikos pirkimą buvau pernelyg skeptiškas ir atsargus.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2019.01.22, 18:34, rašė:
  Daugiau niuansų yra su naudotais objektyvais, nes ten išorinių pažeidimų, ar vidinių pažeidimų gali nepastebėt. Galbūt buvo nukritęs, ar sutrenktas ir tai jau gali turėt įtakos vaizdo kokybei. Čia jau ir patyręs fotografas pirkdamas dėvėtą daiktą nėra visiškai 100proc. užtikrintas, kad tikrai viską ištestavo, o kartais net ir nepastebi trūkumų, kol nepalygina su kitais objektyvais.
 • ro.
  ro. 
    2019.01.22, 18:37, rašė:
  Ar tau reikia patarimų kaip pirkti sendaikčių turguje?
  Tau tikrai reikia tanko? :) Debesuotas vis jį perša...
  Taip, kažkada profesionalūs veidrodiniai dabar tikrai labai pigiai kainuoja. Bet ne veltui - žmonėms jie nereikalingi. Pas mane keli spintoje dulka. Neparduodu nes nieko negausiu...
  Dabar laikas - pinigai. Kantriai žaisti su antikvariatu gali tik reti žmonės. Ne visiems jis tinka. Pagalvok apie tai ;)
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.01.21, 20:19, rašė:
  Jeigu iš Canon, tai kažkas tokio būtų visai neblogai įvairioms mėgėjo reikmėms www.skelbiu.lt/skelbimai/naujas-canon-g1x-mkii-38907569.html...
 • Vytautas L
  Vytautas L 
    2019.01.22, 09:31, rašė:
  Komentarą paslėpė moderatorius
 • kavolis
  kavolis 
    2019.01.28, 17:41, rašė:
  bet kas ne senesnis kaip 4-5 metai ir su galimybe keisti objektyvus. Per tiek laiko iš esmės nelabai kas pasikeitė, nebent kad standartas tapo nebe 16 megapikselių, o 24, kas esmės nesudaro, jei nespausdinsi plakatų A1-A0 formato.
 • pauulius
  pauulius 
    2019.01.30, 22:34, rašė:
  Gali pirkt betkoki entri veidrodi.perki Makro ziedus ir suki juos prie kitinio stiklo. aisku siaura ryskumo zona prie didelio didinimo bet sujungi is daugiau kadru ir olia telpi be problemu i biudzeta ir dar lieka pinigu apsvietimui :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Fotoliurbis
Fotoliurbis
 
Regimantas Gimbutis

Daugiau >
Pokalbiai

Pokalbiai grupėse