Filtrų sistemos
11alpina: 2021.02.23, 15:27  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  4
 
Na, pakalbam apie filtrų sistemas.
Fotografuoju daug metų, bet vientisos filtrų sistemos taip ir neįsigijau. Turiu keletą atskirų užsukamų filtrų (pažiūrėjau, kad dauguma Hoya), manau pribrendau visai sistemai.
Pirma mintis - NiSi. Paskui kolega užrodė Benro, pradėjau skaityti - sudomino. Nežinau kodėl, bet Lee man kažkaip atkrenta.
Ką jūs naudojat/esat bandę? Kas patiko/nepatiko?
P.s. naudosiu ant NikonD750 ir Nikoninio 35 mm F1,8 objektyvo.

Komentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.02.24, 20:31, rašė:
  Neturiu tokio daikto. Jeigu yra poreikis sluoksniuoti filtrus, dėti juos ant objektyvų, neturinčių filtro sriegio, tada sistema pravers. Tik brangus dalykas. Jeigu dėsite tik ant vieno objektyvo (ir tas vos 58mm), dažnai nekaitaliosite, tai kam tada ji? Gerai ir užsukamas filtras. „Lee“ (bent senesnių) kainos ir kokybės santykis nekoks (kiek teko skaityti), dabar jau yra ne prastesnių, bet pigesnių.
 • D-7
  D-7 
    2021.02.25, 21:10, rašė:
  Turiu ir naudoju Nisi 150 GND ir Haida 150 10- stopu, labai patenkintas. Prieš tai turėjau Cokin, labai vargindavo perdėtas purpurinis atspalvis, vėliau įsigijau Formatt-Hitech, visai neblogai, bet visgi tai plastmase. Reziume: geriau po truputi, bet stikla, jei objektyvas 77mm, na ne kosminė investicija, jei koks 14-24, jau kandžiojasi kaina, Haida pigiau, Nisi brangiau, bet mano galva Haida būtu puikus pasirinkimas. Visai geras asortimentas photo4b.pl, ir siunčia visur.
 • 11alpina
  11alpina 
    2021.02.26, 23:39, rašė:
  Ačiū, pasidomesiu!
 • Edis
  Edis 
    2021.02.27, 12:43, rašė:
  Aš turėjau Lee sistemą ir naudojau gal 3 metus. Rėmas paprastas plastikinis, bet pakankamai tvirtas ir lengvai uždedamas. Stiklai sunkiai valydavosi, stipriai mėlynas atspalvis nuotraukose, bet aišku visa tai ištaisoma su LR. Arba keičiant filtrus vis nustatinėti spalvos temperatūrą atitinkamai pagal kiek stopų filtras naudojamas. Kokybė patenkinama.Patys filtrai su laiku nusibrūžino šonuose kur įsistato į bėgelius. Nusitrynė ir užrašai su kiek stopų filtrai ( be abejo buvo galima kas kartą vis dėti taip kad užrašas nebūtų bėgelių pusėje).Dabar jau apie metus naudoju Nisi V6 sistemą.Skirtumas didelis lyginant spalvos temperatūrą. Galiu fotografuoti su dienos ar debesuotos dienos baltos spalvos balansu ir visos nuotraukos natūralių spalvų (gal kiek truputį šiltesnės).Įdomumo dėliai buvau sudėjęs 10+6+3 stopų filtrus dienos metu ir spalvos gavosi truputį šiltesnės nei iš tiesų, bet man net gražiau taip atrodė.Filtrai valosi labai lengvai palyginus su Lee.CPL filtras gražiau panaikina atspindžius. Su Lee dažniau koncentruotoje dangaus dalyje atsirasdavo didesnis patamsejimas. Nisi labiau išsklaidytas. Nisi sistemoje turiu tiek Landscape CPL tiek paprastą. Landscape CPL gražiau ,,piešia,,.Nisi filtrai pakolkas neturi jokių apsidėvėjimo požymių. Kvadratiniai filtrai yra truputį platesni užrašų pusėje, tad jie nenusitrina, bet ir nesimato, kad kiti šonai būtų apsibrūžinę.Nisi filtrų rėmelis nepasakyčiau, kad patiko. Daug atsargiau reikia dėti, nes mažiasnės užkabinimo kojelės. Taip kartą rėmelis sugebėjo iškristi iš rankų betvirtinant ant objektyvo prisukto žiedo. Krintančio rėmo smūgį bandžiau stabdyti su batu, bet sugebėjo lūžti varžtelis su kuriuo prisukama tam kad sistema nesisukiotu uždėjus. Retai aš jį naudodavau, tad labai nepasigendu jo, bet galvoju, kad galėtų būti tvirtesnio metalo, nes smūgis buvo pakankamai silpnas.Viską susumavus jokiais būdais nekeisčiau į Lee sistemą. Naujoji Lee sistema grynas plastikas- senoji atrodė solidesnė.Filtrų dėkliukai: Labiau patiko Lee sistemos, nes užima mažiau vietos. Nisi yra labai tvirtas dėkliukas, bet truputį didelis, gal kiek sudėtingiau išsitraukti filtrus, nors Nisi turi ir minkštąjį variantą, bet jo nebandžiau.Dvejų sistemų vienu metu sulyginti negalėjau, nes Lee sistema buvo pavogta su visa kita įranga.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti