Foto įranga naujokui
Ignas Ignas: 2019.05.16, 19:38  Grupė: Canon 10
 
Kaip jums toks rinkinys pradedančiajam, kuriam labiausiai įdomu nakties fotografija ir portretai (biudžetas apie 450eur):
Canon EOS 1300D
en.wikipedia.org/wiki/Canon_EOS_1300D

Canon EF 50mm f/1.8 STM
www.canon.lt/lenses/ef-50mm-f-1-8-stm-lens/

Jei galite, patarkit į vertėtų atkreipti dėmesį renkantis pigesnę foto įrangą.

Komentarai
Turinys
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.05.16, 22:35, rašė:
  Na jeigu įdomu nakties fotografija ir portretai tai silpnai čia bus su šiuo setupu..
  naktį stipriai reikalai pagerėtų, jeigu už tą sumą sugebėtum rast canon 5d mark I, ar labai gerai mark II (teko prieš gerą pusmetį mark II už tiek paimti..), įmanoma tikrai. Dėl didesnio sensoriaus, šie fotoaparatai duos geresnius rezultatus tiek naktį, tiek prasto apšvietimo sąlygose. Mark I jau senukas, jo optimali kaina ~200e už brangiau nei 250 nežiūrėčiau.. Mark II už ~300-400 įmanoma, bet siūlau pasiteiraut FB grupėse, skelbimuose tikriausiai už tiek nerasi.

  Tas pats galioja ir portretams, didesnis sensorius leis gražiau suliet foną už pirmo plano.. Skirtumas matosi akivaizdžiai lyginant fotoaparatus... Taip pat su pilno "kadro fotoaparatu" 50mm objektyvas turės platesnį matymo kampą, tai bus žymiai patogiau nei 1300d tik su 50mm objektyvu, su tokiu combo nelabai ką daugiau ir padarysi apart portreto.

  Objektyvas kaip ir tinkamas, pigiausias šviesus su AF, jis tik tiek 1300d tiek ir mano išvardintiems body.
  Tik čia portretinis daugiau. naktį norėsis platesnio matymo kampo, todėl ateičiai teks galvot apie plačiakampį objektyvą, pvz samyang 14mm 2,8f vienas pigiausių šviesių plačiakampių rinkoje.

  Kompromisinis variantas galetų būti 28mm 1,8f universalus, daug kam tinkamas objektyvas su autofokusu ir pakankamai šviesus. Tiesa jis tavo biudžetą viršyja, bet ateityje galbūt...

  Žinoma, gali pirkt ir 1300d su 50mm 1,8f priedo dar kitinį objektyvą pasiimt 18-55mm nes be jo bus labai sunku tik su 50mm fixu.. Bet manau, kad mano išvardinti variantai yra kur kas pranašesni ir jie tau tarnaus ilgiau iki kol nusibos ir teks parduot...

  Į ką atkreipt dėmesį, mygtukų būklę ar labai aptrintas body, ar daiktas veikia. Svarbiausia dalis mechaninis užuolaidėlių mechanizmas - shutteris jis dėvisi nuo padarytų kadrų skaičiaus. Gali sulūžt prie 50tūkst, gali prie 400 tūkst, paprastai kritinė riba ~80-100tūkst, na tiksliau ties šia riba jau 50/50, remontas priklauso nuo fotoaparato modelio, paprastai iki ~200e
  Kaip patikrint, ar shutteris gyvas, pasistatai fotiką į M režimą, kur visos automatikos išjungtos, tada shutter speed 1/4000 ar 1/2000, na trumpas išlaikymas ir darai seriją nuotraukų vieną po kitos kokį ~10 foto, palauki kol įrašo į kortelę ir žiūri ar visos nuotraukos atrodo vienodai, ar nėra ženkliai šviesesnių/tamsesnių, ar nėra tokių kur pusė kadro juoda, kita pusė normali ir t.t. Taip pat šitą testą reikia daryt lauko sąlygom, nes greit fotografuojant kambaryje prie lempos, tikrai užfiksuosi kaip ji prigesta ir tai įtakos tavo testo rezultatus..
  Dar gali pasibandyt autofokusą, ar gerai dirba fokusuoja tiksliai į tolimą ir artimą objektą. Išimti įdėti bateriją ir kortelę - patikrint ar nenulansktyti kokie kontaktai.
  Kaip ir viskas.


 • Ignas Ignas
  Ignas Ignas 
    2019.05.17, 08:43, rašė:
  Ačiū labai.
 • ro.
  ro. 
    2019.05.16, 23:20, rašė:
  - Reikia pigaus automobilio naujokui. Ką patarsit?
  - Imk sunkvežimį. Skelbimuose ar kaimuose paieškok, rasi pigiai
  - Kam man sunkvežimis?
  - Na gi visko tiek daug telpa, viską veža, profesionalai naudoja! Jei nuvažiavo 500000km, tai dar tiek pat nuvažiuos!
  Į Serbentyno patarimus ironiškai galima reaguoti :) Nors apie objektyvus teisingai surašė
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.05.17, 00:06, rašė:
  Kas parduotuvių pardavimus didint stengiasi, o kas štai "ironiškus" komentarus rašo, kurie kai kam kliūna tiek, kad net būtina dirbtinai menkinti pašnekovo kompetenciją :) Iš ties galėčiau ir aš ironizuot, bet žinot, tingiu, daug kas klausia patarimų, ne tik čia bet ir privačiai, ir per kitus kanalus, nusiskundusių kažkodėl dar nebuvo, nors "ironiškų" komentarų ir jiems rašiau..
 • ro.
  ro. 
    2019.05.17, 00:32, rašė:
  Ne į temą.
  Ironizavau apie dydį o ne apie naujumą.
  Fotoaparatų pardavimai katastrofiškai krenta. Ir šiaip žmonės fotoaparatus naudoja vis rečiau. Net jei turi nusipirkę pagal atrodytų gerus draugų patarimus! "Turiu, bet dulka spintoje...".
  Ne todėl, kad žmonės nustojo fotografuoti. O kodėl? Siūlau pagalvot apie tai ;)
  www.matthewreillyphotography.com/blog/2018/6/19/astrophotogr...
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.05.17, 17:19, rašė:
  Tokiose sąlygose kur jis fotografavo tai su bulve ryškus paukščių takas išeina :)) Nekalbu jau apie tai, kad pietų pusrutulyje jis kur kas ryškesnis... Lietuvoj reikia FF paveiksliukus stackint, ka tokią kokybę išgaut. O kuris įrankis yra jautresnis šviesai ir kvailam aišku, kur sensorius smeigtuko galvutės dydžio, o kur 28 ar 43mm skersmens..

  Tiem kam užtenka telefono, tegul perka telefonus, tie kurie mato telefonų trūkumus, ieško geresnių variantų, dėl to čia žmogus ir parašė komentarą.
  Žmonės fotoaparatus naudoja rečiau, nes fotografijos mada nukrito lyginant su pvz 10 metų atgal, kuomet buvo pats pats bumas. Nesunku tai efoto statistikoje pamatyt, tiek ir lankytojų sumažėjime ir t.t. Bet žinoma, mes matom, tai ką norim matyt..
  Motyvuotam individui nei svoris nei kaina nėra problema, tačiau, kai motyvacijos nėra, čia jau kitas klausimas...
 • ro.
  ro. 
    2019.05.17, 18:41, rašė:
  Siūlau mastyti plačiau o ne kraštutinumais ;) yra ne tik mobilkos ir FF fotikai.
  O apie motyvaciją tai teisingai pasakyta. Bet negi jūs manote kad kiekvienas čia turės motyvaciją tampytis seną 1KG komplektą? Na gal turės savaitę, mėnesį... Viskas, pas 99% ta motyvacija baigiasi.
  Jūs patariate, ką įsigyti, o aš nuolat susiduriu su pasekmėmis "Fotografas patarė, nusipirkau profesionalų fotoaparatą, bet va nefotografuoju, per didelis, per sudėtingas"
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.05.17, 22:36, rašė:
  Žinoma, aš negaliu žinoti pirkėjo motyvacijos, bet tai nereiškia, kad vien dėl to kad to nežinau, turiu jam rekomenduot prastesnį variantą..
  Rimtas daiktas visuomet bus sunkus, sisteminiai neišimtis.. Rimtas sisteminis sveria virš 1kg su objektyvu ir daugiau, o ir "žaislinių" klasėje skirtumai ne tokie didesni, tas dydis/matmenys yra tik marketinginis triukas, jeigu sensorius tokio pat dydžio, atitinkamai ir objektyvai tokio pat dydžio, veidrodžio mechanizmo pašalinimas iš sisteminio body geriausiu atveju sutaupo ~200gr.. svorio ir tai klausimas ar nemažiau..
 • ro.
  ro. 
    2019.05.17, 20:53, rašė:
  Gana dažnas poreikis. Deja, portretiniai objektyvai brangoki, tik Canon ir Nikon turi tokius iki 200€
  Nikon pats fotikas brangesnis, tad lieka tik Canon veidrodinis.
  www.efoto.lt/fotoaparatai/search?cameras=*canon_eos_4000d+*c...
  50mm objektyvas visgi smarkiai specializuotas.
  Geriau 35mm. Bet tokio pigaus Canon neturi, Nikon turi:
  www.efoto.lt/objektyvas/nikon_afs_dx_35mm_f1.8_g
  Na pagal biudžetą tai tik Canon susikomplektuoja su 35mm objektyvu, pvz Yongnuo YN 35mm f/2
  www.efoto.lt/objektyvas/yongnuo_35mm_f2
  jis ne stebuklas aišku, bet pradžiai pakaktų pilnai.

  Na dar ekonominis kompaktiškas variantas: koks sisteminis + rankinio fokusavo portretinis už 50-100€. Imčiau arba kokį f/1.4, 28mm, 35mm, ar 50mm, priklausomai kokio suliejimo norisi :)
  fotikai: www.efoto.lt/fotoaparatai/result?size=4&in_price0=350...
 • Ignas Ignas
  Ignas Ignas 
    2019.05.17, 22:51, rašė:
  Ačiū

Iki birželio 2 d.   fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą!

  Gera proga atsispausdinti nuotraukas kokybiškai ;) Nuolaida galioja:
30x21 cm Fotoknygoms Visiems Kalendoriai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti