Fotografija ir trikojis
Rob0tukas: 2021.04.12, 12:38 R  Pokalbiai:  Keičiamų objektyvų fotoaparatai  9
 
Ieškau trikojo maisto fotografijai. Skaičiau, teiravausi kitų, bet vis tiek pabandysiu dar kartą pasidomėti ir paklausti. Tikiuosi galėsite pagelbėti ir čia pavyks priimti sprendimą. Taigi... Pabandysiu papasakoti, ko noriu ir kokios kyla mintys apie visa tai.

1. Kaina. Kaip ir visada, tai turi įtakos apsisprendimui. Žinau, kad labai pigaus nereikia pirkti, bet kiek tada skirti? Ar pavyktų nusipirkti iki 200 eurų? O gal verta investuoti daugiau? Juk daiktas ne vieneriems metams...
2. Naudojamas bus namų sąlygomis. Kol kas į lauką neštis neplanuoju (nors tikrai negaliu tvirtinti, kad taip nebus). Žinau, kad svoris turi įtakos stabilumui, bet tikrai nesinori labai sunkaus.
3. Svarbu, kad būtų galimybė fotografuoti iš viršaus.
4. Filmavimas. Vis sukasi mintys pabandyti ir tai. Bent jau ateityje... Ar trikojis turi tam didelės įtakos?
5. Valdymas. Surinkti, išskleisti... Dar kažką padaryti. Nesinori daikto su kuriuo kiekvieną kartą reikėtų "vargti".

Kiti pastebėjimai:
- rutulinė galva ar trikryptis?
- su rutuline galva negalima (o gal sunku) bus filmuoti (skaičiau tokią nuomonę). Ar tikrai? Kodėl
- su rutuline galva "prasikankinsi". Sudėtingesnis valdymas, kažkas nepavyksta... Iki galo neišsiaiškinau.
- su rutuline galva darbas vyksta greičiau.

Kol kas tiek pastebėjimų. Labai laukčiau nuomonių.

Komentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.04.12, 21:12, rašė:
  Šitas gal tiktų www.skelbiu.lt/skelbimai/manfrotto-190xprob-su-galva-804rc2-...
  Tik kaina didoka (kaip už naudotą).
 • Rob0tukas
  Rob0tukas 
    2021.04.13, 11:08, rašė:
  Dėl kainos, tai aš įvairius variantus žiūriu. Dažniausiai ir būna brangesni. Bet, kai už tokį daiktą, kurio reikia, tai gal visai verta.

  Bet dėkui už pasiūlytą variantą :)
 • bronislovas
  bronislovas 
    2021.04.13, 12:45, rašė:
  Iš aprašymo taip ir nėra aišku ko reiktu, tai nežinau ar pagelbėsiu, bet galiu pasidalinsi savo patirtimi. Turiu sisteminį (ir nesu joks profas) tai ieškojau lengvo statyvo (nėra poreikio laikyti daug daug kg). Buvo ne super brangus (80 eur turbūt) Jis turi mažą (bet tikrai neblogą) rutulinę galvą ir mane super džiugino. Kai nusprendžiau filmuot, supratau, kad deja reikia tepalinės galvos. Ir tokią nusipirkau iš aliexpress gal už 25 eur. tada dar labiau pamėgau štatyvą ir nusipirkau makro bėgelius ir Z formos galvą. Ir mano poreikiam sočiai, nes daiktai dar ilgai tarnaus (žinoma ėmiau žinomiausių jei taip galima išsireikšti). Jei dabar reiktų tai imčiau imčiau superini statyvą iš tali už pusę tavo norimos sumos ir turėsi super variantą. Pilnas youtube review ir tikrai liksi patenkintas. Jokių konkrečių modelių neminėjau, nes turbūt idėjos tai nekeistų...
 • Zhalias
  Zhalias 
    2021.04.13, 12:48, rašė:
  Jei žiūrite įvairias kainas, tai siūlyčiau Gitzo, kažką iš Systematic serijos. Modulinis, visiems gyvenimo atvejams.
 • Edis
  Edis 
    2021.04.16, 10:42, rašė:
  Aš nusivyliau Gitzo trikoju.
  Po metų naudojimo pradėjo prasisukti gumos, suluzo 2 plastikai kurie yra pirmūjų kojų viduja, tai dabar turiu saugoti, kad neišsitrauktų visiškai is vamzdžio.
  Buvo saugotas ir prižiūrėtas.
  Turėjau Manfrotto trikoji gal 5 metus ir su minimalia priežiūra. Tikriausiai dar puikiai tarnauja iki šiol tam žmogui kuris nusipirko iš manes pavogtą trikojį.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.04.16, 11:30, rašė:
  Gitzo kosmosą kainuoja. Gerokai pigesni ir pakankamai kokybiški yra Benro, Sirui.
 • šinšilas
  šinšilas 
    2021.04.13, 12:48, rašė:
  Iš savo patirties galiu pasakyti kad geriau pasitaupyt,arba (jei finansai leidzia) nusipirkt gera patikima daikta.maźiau nervu kainuos naudojant.
 • ComCamCom
  ComCamCom 
    2021.04.13, 16:59, rašė:
  Čia tokia amžina dilema ir man atrodo, kad beveik beveik visi užlipa (aš pats ten pat buvau:)) ant to pačio grėblio. Paprasčiausias atsakymas - reikia rinktis geriausią iš to ką gali įsigyti dabar (žvelgiant iš finansinės ir visokių kitų galimybių pusės).
  Pradžioje tikriausiai viskas bus visai gerai su bet kuo ką padoresnio įsigysite, bet tikėtina jog rimtai dirbant pasimatys, kas netinka, nepatogu, kur gaišti laiką ir ką reikėtų keisti. Na, o jau kai tampi maisto fotografijos meistru - tai tavo studijos setup'as tampa konkrečiai toli gražu nuo to apie ką mes čia diskutuojame, o tas pirmasis trikojis tikriausiai pasilieka kokiam „gopro“ ar iPhonui laikyti „back stago“ scenos fiksavimui ;)
  Viską reziumuojant - Vaizdinio pasiūlytas variantas visai puikiai atitiktų didelę dalį keliamų reikalavimų. Jei rinktis iš naudotų - tuomet pasitikrinti viską, ar laikosi, ar nekliba, ar visokie užspaudėjų tempimo varžteliai „gyvi“ ir pan.
  Dėl video - galvą patarčiau įsigyti skirtą video t.y. tepalinė ar su slenkamaisiai guoliais... Žinoma statinius vaizdus galėsi filmuoti ir su bet kuom...
  Sėkmės pasirinkime ir lauksime skanių kadrų ;)
 • Rob0tukas
  Rob0tukas 
    2021.04.13, 18:01, rašė:
  Labai ačiū visiems už išsakytas mintis ir pasiūlymus :) Iš tikrųjų nėra lengva išsirinkti. Tuo labiau, kai tam tikri dalykai varžo. Kol kas ieškau optimaliausio varianto šiai dienai, o kaip bus ateityje - matysiu :)

  Ką galėčiau dabar pats pasakyti, tai... Naudoto daikto šiek tiek privengiu, tuo labiau, kai ne itin suprantu tuos dalykus.

  Jei konkrečiai, tai akys užkliuvo už šių variantų:

  1. www.fotoaparatas.lt/trikojis-manfrotto-190-alu-3-segments-tr...
  2. www.fotoaparatas.lt/449074-1-manfrotto-tripod-kit-mk190xpro4...
  3. Dar galvojau apie šį, bet tarsi abejoju dėl kainos www.fotoaparatas.lt/trikojis-manfrotto-055-alu-3-segments-tr...

  Gal turit, kokių nors minčių? Kaip šie variantai? :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti