Gelbėkit: Nikon D7000 ar Nikon D300s
Vaidas Vinx: 2014.11.07, 17:52  Grupė: Nikon 21
 
Planuoju pirkti naudotą Nikoną. Finansai kolkas neleidžia imtis pilno kadro, tad bandau rinktis tarp šių dviejų: Nikon D7000 ir Nikon D300s.
Svarbiausias prioritetas - sutilpti į 2000 LT su šviesiu objektyvu, tinkančiu peizažams ir astrofotografijai...
Būsiu dėkingas už nuomones.
P.S. Gal turite ir kokią trečią alternatyvą šiems dviems???

Komentarai
Turinys
  • Vaidas No
    Vaidas No 
      2014.11.07, 18:20, rašė:
    Šviesus objektyvas, tai siūlyčiau iš samyang kažką, kropui yra nemažas pasirinkimas. Jei tik astro, tai D7000 optimaliausias variantas būtų.
  • FotoArt
    FotoArt 
      2014.11.07, 18:34, rašė:
    Peizazams rekomenduociau tik placiakampi, zinoma priklausomai nuo landsafto... Su astrofotografija susiduriau menkai, bet kiek mano smegenis isnesa - jai reikalingas didelio zidinio nuotolio objektyvas - 300 ar netgi 500mm. Tiek placiakampis tiek sviesus Nikoniniai stiklai, kuriu diafragmai keliami reikalavimai - bent f2.8 yra brangus. Siuo metu cropui idealus reikalas(teko isbandyti pora savaiciu) yra www.efoto.lt/objektyvas/nikon_17-55_28g_afs_dx , liuks reikalas, bet brangus. Pigesnis yra www.efoto.lt/objektyvas/nikon_12-24_4g_afs_dx . Kas liecia tele-stikla - sviesus kosminem kainom...nebent nebijosi eksperimentuoti su senais fiksais su m39 ar m42 sriegiu per adapter. Kas liecia fotikus... Mmm, cia gincytinas reikalas.... Papuole I Lietuvele nemazai d7000 su fokusavimo problemomis, teko apie pusmeti zaisti su vienu ir manau man nepasiseke, spalvos - nie pro kur, fokusas sokinejo daznokai, bet filmavo visai neblogai... D300s yra semi-pro lygio senasis mohikanas. Visiskas analogas D300, tik filmuojantis. Zinoma, D7000 yra inovatyvesnis, charakteristikos aukstesnes, bet valdymas man asmeniskai yra zymiai patogesnis D300 ar D300s, juose visu pagrindiniu funkciju valdymas ir nustatymai "lauke". Manuo subjektyvia nuomone naudojant paciam D300 apie tris metus (turiu du aparatus :) ) yra vienareiksmiska - D300s (jei filmuosi). Del stiklu - aparato su sviesiu "universaliu" (atleiskit man fotodievai uz si keiksmazodi) uz 2000 nenupirksi... Jei nefilmuosi (nafik to reikia) uzteks D300 su galbut www.efoto.lt/objektyvas/tokina_11-16mm_116 (galima rasti naudota uz 1200 kazkur)...
  • Vaidas Vinx
    Vaidas Vinx 
      2014.11.07, 20:22, rašė:
    Rašydamas "astrofotografijai" turėjau omenyje žvaidždėto dangaus fotografavimui, o tam, kiek skaičiau, reikalingas šviesus plataus kampo objektyvas...
  • Lensman
    Lensman 
      2014.11.07, 20:29, rašė:
    .
  • Vaidas Vinx
    Vaidas Vinx 
      2014.11.07, 20:41, rašė:
    Dėl perteklinės informacijos - čia jau tikra teisybė :)))
    Reiks apsišarvoti kantrybe, kol Mindaugas Riauka važiuos į pajūrį ir prilipt prie jo kaip vantos lapui prie vienos vietos :)))
    Kadangi "pasibandymui" įsigijau sisteminį Fujifilm X-A1, susidūriau su bėda, kad objektyvai jam brangūs ir nėra jokių pigesnių alternatyvų... jaučiu reikės ieškotis adapterio Nikkor stiklams :)
  • vyga.foto
    vyga.foto 
      2014.11.07, 21:43, rašė:

    jei jau turi Fuji X-, pažiūrėk čia: http://www.lonelyspeck.com/best-lenses-for-milky-way-photo... Samyng'ai (Rokinon) geri, ir ne tokie brangūs )

  • Vaidas No
    Vaidas No 
      2014.11.08, 09:40, rašė:
    Jei labiau patyrę megėjai astro pataria 50mm, tada pas mane tikrai perteklinė informacija, kuri tikrai gali klaidinti tokius, kaip tamsta Lensman:))
    P.S Samyangas turi 12F2.8, 14F28, 24F1.4 visi jie FF
  • Lensman
    Lensman 
      2014.11.08, 09:55, rašė:
    :)
  • busas
    busas 
      2014.11.08, 10:08, rašė:
    50 kaip etalonas gal pilnam kadrui, nors etalonu jo nepavadinčiau :) Šiaip mano nuomone, peizažams jis per siauras. Portretams ir panoramoms - pusė velnio
  • Vaidas No
    Vaidas No 
      2014.11.08, 10:32, rašė:
    Šiektiek jaudina tokie pasisakymai (ne komentarai) kuriuose juntamas tikslas sumenkinti kitą. Bet man labiau rūpi teisingo supratimo žmonės, kurie tikrai atsirinks kas ir kaip...
    Dėl 50mm... tai temoj aiškiai parašyta, ko reikia jos autoriui. Siulau labiau pasigilinti prieš sakant kažką... Kitas dalykas, tas kad tokio tipo fotografijai, pvz. aš asmeniškai, galėčiau panaudot ir 85mm, tiesiog libdyčiau iš daug kadrų vaizdą. Tai sudėtinga, bet įmanoma. Tačiau yra objektyvai skirti būtent tam, todėl ir nesiūlau etalonų. Dėl etalonų, tai kaikam, pvz. peizažistui etalonas yra 14F2.8 taspats Samyang, kurio puikios optinės savybės už geriausią kainą, arba Tokina 11-16F2.8 jei būtinas AF. Man asmeniškai etalonas yra 85F1.4 su 35F1.4 komplekte. O 50mm... jis tinka viskam, bet liaudis sako, tas, kas tinka viskam, ištikro dorai netinka niekam. Portretus kraipo (ypač ant FF), peizažams netinka, vestuvėms pritaikomas, gatvės fotografijai pritaikomas... Kam jis tobulas? Turbūt, dėl savo perteklinės informacijos, nežinau.
    P.S Jei kalba apie Nikkor 50F1.4, tai jis geras tik dėl savo kainos. Jis komplekte su 12mpx kamera OK, bet su daugiapikseline kamera... Pvz. su D610, ar su D810 turėsi daugmaž tą patį, ką ir su D700. Aišku DD, spalvų gylio tas neįtakoja. Taipkad, laikai keičiasi, etalonai taippat, aišku tiems, kas mato atmerktomis akimis.
  • darelldas
    darelldas 
      2014.11.07, 20:46, rašė:
    d7100
  • Vaidas Vinx
    Vaidas Vinx 
      2014.11.07, 21:00, rašė:
    Jeigu įpirkčiau - pasirašyčiau :)
  • Vaidas No
  • Vaidas Vinx
    Vaidas Vinx 
      2014.11.08, 11:03, rašė:
    Time left: 5d 06h...
    Atėjus laikui kaina jo bus...
    Aš jau porą mėnesiu kasdien eBay stebiu. Nė velnio ten net aukcionuose kainos ne mažesnės nei naudotų Lietuvoj :)
  • Vaidas No
    Vaidas No 
      2014.11.08, 11:16, rašė:
    Siūlau stebėt. Dar neseniai atsirado naudotų, todėl ir kainos tokios, bet kas norės parduot, tas pastatys normalią kainą, todėl reikia pastoviai stebėt, kad nenuneštų iš panosės, o ir variantų ten tikrai daugiau, nei LT. Beja ar matei ridą ano, jis vos "bėgiojęs". Atsiradus su didesne rida kaina būtų mažesnė. Beto, tų pačių D7000, ar D300 ridos nebus mažos. Gal D7000 daugiau šansų rast su mažesne rida. Patarčiau temptis iki D7100, nes mano nuomone tai labiausiai pažengęs (vaizdo kokybės atžvilgiu) nikonas iš šiuolaikinių, esančių rinkoj.
  • Vaidas Vinx
    Vaidas Vinx 
      2014.11.08, 11:24, rašė:
    Ar ne geriau tada Nikon D700 pabandyt pagauti? Pilno kadro visgi, nors ir senukas...
  • Vaidas No
    Vaidas No 
      2014.11.08, 11:58, rašė:
    Sunku pasakyt... Manau, kad už 2000lt bus sunku rast normalų. Su 80 000 ar daugiau rida pardavinėja už daugmaž 3000lt. O D7100 gerokai naujasnis, kaip produktas, neturi filtro prieš jutiklį, dėl ko kokybė visumoj gal būtų šiektiek geresnė, iso gerai laiko, neką prasčiau už D700, spalvų kokybė D7100 naudai. Mano galva pilnas kadras labiau atsiskleidžia, kaip privalumas, portretinėj fotografijoj su portretine optika.
  • 1Photo
    1Photo 
    nesiseka
      2014.11.08, 12:49, rašė:
    Nezinau kokia kaina nori pirkti deveta, bet naujas net £500 nekainuoja(d7100), nors ebejuje nenaujas £480 stovi likus 3 d . Ebejus tik pirkti sendaikcius, normalaus daikto nenupirksi-buna isimciu, bet retai.
  • Vaidas No
    Vaidas No 
      2014.11.08, 18:56, rašė:
    O kur daugiau nupirkt su tokiu saugumu, kaip eBay?
  • 1Photo
    1Photo 
    nesiseka
      2014.11.08, 19:11, rašė:
    Betkur ,jei moki kreditke... Negavai prekes, paskambinai ir babkes garzino... Nors nzn kaip veikia tai lt.... Kalbu apie creditines , o ne debitines. Seip turiu 2 saitus, is kuriu esu viska pirkes ir nelabai bijau is ten pirkti. Pirmakart rizikavau darydamas pavedima(d800E pirkau).Viskas parslydo , tad nerizikuosi -negersi sampano :D
  • Vaidas Vinx
    Vaidas Vinx 
      2014.11.12, 16:19, rašė:
    Perkant iš fizinio asmens, bet per internetinį puslapį, kaip eBay, operatorius (e.puslapis) vaidina garanto vaidmenį, bet jei ieškoti tiesiogiai iš fizinių asmenų, pirkimo sąlygas ir kainas geriausia aptarinėti puslapyje, kur autorizuojama asmens tapatybė (net ir fiktyvi). Susirašinėjimo istorija tokiame puslapyje pasitarnauja praktiškai kaip sutarties pasirašymas, jei kas klaustų ;)
    Šiandien vykdysiu on-line fotiko patikrinimo operaciją tarp Palangos ir Panevėžio (shutter Count ir matricos patikrinimas) ;) Jei kam įdomu - galėsiu vėliau papasakot kaip pavyko ;)
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti