Gražu ?
Aurimas Valevičius: 2015.06.11, 17:55  Grupė: Nude Art 22
 

Labas visiems grupės dalyviams.
Kažkaip atėjo toks jausmas, kad pradėjau smarkiai pasigesti naujų įdomių nuotraukų (kalbėsiu tik apie šios grupės temą). Kad mažai naujų, tai dar pusė bėdos, blogiau kai daug neįdomių ir nekokybiškų.
Kokybės, estetinės ir techninės, klausimą ir siūlyčiau čia panagrinėti.
...
eFoto, savo diduma, yra mėgėjų tinklapis, tai gal nelabai ir verta kabinėtis prie kokybės ? Bet bent jau manau, kad turintys meistrų ar guru statusus turėtų rodyti "lygį". Va to labiausiai ir pasigendu, ir būnu nustebęs. Jei būtų kitas geresnis lietuviškas nuotraukų tinklapis, tai šios temos čia neužvesčiau, o dabar ... atleisk Ruslanai.
...
Šiais laikais nuo nuogo kūno nuotraukų lūžta internetas. Bet įdomių nuotraukų reikia paieškoti.
Todėl manau, kad jei čia fotografai vertina "gerai" ir palieka teigiamus komentarus, tai nuotrauka yra ganėtinai gera (bent jau turėtų būti). Tai ir klausimas: kas yra "gerai", "gražu", "įdomu" ???
...
Šią temą užvesti mane paskatino paskutinė Ruslano (Axe) nuotrauka: www.efoto.lt/node/1122819 . Neturiu jokių pretenzijų autoriui, bet nustebau peržiūrėjęs teigiamai vertinusius. Ypač linksmai nuteikė toks apibūdinimas: „Tvarkinga paprasta grazi foto be filosofiniu slieku :)“. Galiu sutikti, kad paprasta ir be filosofinių sliekų“, bet greičiau pavadinčiau „prasta“ nei „paprasta“. Jei modelis sėdėtų dienos ar lubų šviestuvo šviesoje, o kažkas, praeidamas, nufotkintų, - sutikčiau pavadinti paprasta. Bet kai tai yra studijinis „Pro“ statusą turinčio darbas, tai negaliu sutikti su epitetais „gražu“ ir „tvarkinga“, nes apšvietimas yra tiesiog primityvus, o retušas prašosi būti geresnis.
...
Gal bus aiškiau palyginus šias dvi, mažumėlę panašias (bent jau tiek, kad j/b, nugara, studija) nuotraukas – kas yra paprasta ir prasta; tvarkinga ir primityvu; šviesa; kūno kalba, t.t.

1  
2  

Komentarai
Turinys
 • B a s i k o m
  B a s i k o m 
    2015.06.11, 18:19, rašė:
  Paskaičiuokim, kiek tinklalapio gurų ir meistrų yra baigę fotografijos, grafinio dizaino arba bent jau meninės krypties mokslus, o kiek tiesiog šeip įsigijo aukštos klasės fotikus, tada pripyškino plikų subinių, gavo daug teigiamų įvertinimų (iš tokių pat) ir dabar gali afišuoti savo "meną" kaip "pro" lygio medžiagą (sex sells) :) Nėra ko piktintis manau - čia gi socialinė platforma, o ne meno galerija ir "statusai" yra tik vaikų žaidimas, paremtas (IMHO) keistoka vertinimo sistemos formule :) .
  Keista būtų jeigu prastam darbui labai kompetetingas meno kritikos atstovas pareikštų teigiamą nuomonę. Na, o ką sako studenčiokas, nesenai įsigijęs savo pirmą pentaksą ir galvojantis su juo pakeisti fotografijos istoriją, tai ... Na pats supranti (aš čia abstrakčiai, o ne apie kokį nors konkretų asmenį) :) Galbūt reikėtų specialaus statuso privilegijuotiems nariams ? tik statusas turėtų būti igyjamas parodžius tam tikrus dokumentus, o ne dėl to, kad žmonės gerai balsuoja. Pvz meistro statusą gauti užsiimant gyvūnų arba tarkim komercine daiktų fotografija čia kogero įmanoma ne greičiau nei per 50 metų. Bet jei savo portfelyje turėsi bent 40 porų papų ir šmaikštų liežuvė, su kuriuo šluosi visus forumuose, tai į meistrus gali teleportuotis net ir po metų musėt... Rimti darbai kaba parodose, o ne soc. tinklalapiuose :)
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.06.11, 18:32, rašė:
  Logiška... Meistro statusas čia gana lengvai įgyjamas - tai tiesa. Bet aukštesnis yra skiriamas redakcijos. Tai taip išeina, kad kaltę dėl nekokybės tenka versti redakcijai.
  Sorry, Ignai, kad kabinėjuosi.. ir tikrai to nedaryčiau jei būtų geresnis LT foto tinklapis. Tai kol kas dar labai nenoriu, kad šis blogėtų.
 • Badas
  Badas 
    2015.06.11, 18:43, rašė:
  Jeigu meistro statusas butu igyjamas sunkiai ir labiau pelnytai - kas pasikeistu? Ar tada geru darbu efoto padaugetu? Nepadaugetu. Tiesiog turim situacija, kad statusas cia nera labai reiksmingas rodiklis, ir tiek. Pacios nuotraukos nuo to nesikeicia.
 • Badas
  Badas 
    2015.06.11, 18:22, rašė:
  Idomus (originalus) ir grazus - tai tiesiog du skirtingi vertinimo kriteriai. Kartais jie sutinkami kartu, kartais atskirai. Ir kiekvienas kriterijus gali buti ivertintas zodziu "gerai". Pavyzdziui, pomidoru salotos - neoriginalu, bet skanu. Ir sveika. Joks statusas neipareigoja daryti nuotrauku tik originaliai. Man patinka ir paprastas grozis.
  Dar galim pasvarstyti, kuo skiriasi zodziai "paprasta" ir "primityvu". Mano nuomone, paprasta yra tiesiog paprasta - neutrali savoka. O zodis "primityvu" be kita ko dar reiskia sudetingumo lukesti, kuris nebuvo ispildytas. Bet jeigu tokio lukescio nera, tai ir nusivylimo nera. Taigi, tas pats kurinys gali buti pavadintas abiem zodziais, priklausomai nuo vertintojo vidiniu lukesciu.
 • Badas
  Badas 
    2015.06.11, 18:29, rašė:
  O kad dauguma nuotrauku neoriginalios ar nekokybiskos - tai cia visur taip, visuose zanruose, visuose portaluose. Kitaip ir buti negali. Originalumas visur ir visada sudaro mazuma.
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.06.11, 18:34, rašė:
  Toks vaizdas, kad tave tai tenkina, o geriau siekti ir nenori ?
 • Badas
  Badas 
    2015.06.11, 18:39, rašė:
  Gyvenimas - tai ne vien tik olimpines aukstumos. Netgi cempionas nekasdien nubega simta metru per 10 sekundziu, ar jis turetu sakyti "kasdienybe manes netenkina"? Kaip jis isgyvena paprasta eiline diena?..
  Medalis turi dvi puses. Is vienos puses, norisi siekti geriau. Is kitos puses, nuolat siekdami ateities rezultatu galim likti nepatenkinti dabartimi (arba neutraliai negyventi dabartyje). Manau kad galima suderinti abu variantus. Galima dziaugtis originalumu kai ji randame karta per savaite, ir tuo paciu galima dziaugtis tvarkingu paprastumu kasdien.
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.06.11, 18:49, rašė:
  Tiesą sakai - paprastumu džiaugtis gerai. Net ir rutina nėra blogai.
  Bet prastas tai nėra paprastas. Ir tavo paprastos pomidorų salotos man yra skanios, bet jei pomidorai neprinokę - neskanios, o jei labai daug druskos, tai ir neveika. Taigi, kai mano lūkestis yra pomidorų salotos su mozzarela, bet gaunu tik pomidorus - galiu juos suvalgyti ir būsiu patenkintas, bet jai salotos iš pagedusių pomidorų ar purvinos - man neskanu, o jei stalo kaimynas jas skaniai žiaumoja - tai mane stebina.
 • Badas
  Badas 
    2015.06.11, 18:55, rašė:
  Jei pomidorai neprinoke - tada nesakau "skanu" :D. Galerijoje yra daugybe paprastu nuotrauku, apie kurias negaleciau rasyt "grazu".
  "Paprastas" - tai kriterijus, o "prastas" arba "geras" - ivertinimas pagal ta (arba kuri nors kita) kriteriju. Jeigu kompozicija, estetika, atlikimas yra "geri", tada ir paprastumas yra geras. Ir priesingai. Pats paprastumas turbut negali buti nei geras, nei blogas, nes paprastumas yra nebuvimas. Gali ivertinti tai kas yra (sudetingumas, originalumas), o tai ko nera - ir vertinti negali. Bet auksciau pamineti dalykai - kompozicija, sviesa etc - visada yra, todel is tikruju vertiname juos, o ne tiesiai pati paprastuma.
 • kavolis
  kavolis 
    2015.06.11, 21:48, rašė:
  Kai žmogus pradeda kalbėti apie nuotrakos (ar apskritai kūrinio) gerumą, grožį ir t.t. kritikuojant, man visada labai užsinori pamatyti, kas, pagal to žmogaus supratimą, yra gražu, gerai ir t.t. Čia rimtai klausiu. Pasidalinkite, Aurimai. Tikrai smalsu.
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.06.11, 23:17, rašė:
  Tam ir įkėliau dvi nuotraukas, kad palyginti, kas bent mano supratimu yra blogai ir gerai.
  O šis forumas ir yra tam, kad aptarti - kas gerai, kas blogai.
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2015.06.12, 07:29, rašė:
  Bet Aurimai, negi pats nepastebi, kad lygini skirtingus dalykus? Sutapčių modelis (šiuo atveju, linijų darna Axe darbe) neturėtų būti lyginamas su originalios minties darbui, nes pirmąjame pats aktas yra n-taeilis dalykas. Čia esmė - linijų darna, atsikartojimai ir t.t. ir jų pateikimas. Apie tai ir reikėtų kalbėti. Gražu/negražu nėra ir negali būti diskusijos objektas, nes mūsų visų skoniai labai skirtingi. Nenustebsiu, jei architektui labiau patiks pirmasis darbas, o filosofui, ar gamtininkui - antrasis. Ir abu jie bus savotiškai teisūs, netgi kiekvienas sugebės išsamiai išdėstyti savus prioritetus. Tik stebina, kodėl apie tai nekalbame po konkrečiu darbu? Po kiekvienu, sukėlusiu kažkokias mintis! Visiems darbams atskirų temų neprikursim, o jei jau nori kelt bendrą efoto lygį, tokia diskusija yra būtina. Tik ar visi (Ignas) to nori? Seniai sakiau, kad jau sunkoka darosi brist per "seilių srautą", vis labiau panašėjantį į snukiaknygę
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.06.12, 09:38, rašė:
  Taip, Vyteni, esi teisus -tai kiek skirtingo išpildymo nuotraukos. Nesiūlau jų lyginti bendrąja kompozicijos prasme, bet bent jau šviesos suvaldymu (tai tikrai pirmaeilis klausimas tokioms abiem nuotraukom). nes jei nėra šviesos fotografijoje, tai nėra ir fotografijos.
  O toks temos pavadinimas "GRAŽU" tai tik dėl to, kad ir panagrinėti tuos grožio kriterijus.
  Po konkrečiais darbais kalbama, dažnai ir visaip. Po Axe darbu negaliu nes jis blokuoja visus negatyviai pasisakančius, kad surinkti geresnius balus. Bet čia tema ne apie jį, o apie bendrą nuotraukų lygį eFoto Nude grupėje.
 • voland
  voland 
    2015.06.12, 09:13, rašė:
  Aurimai- išlaisvink save- išsitrink iš efoto ;)
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.06.12, 09:38, rašė:
  Gal ir gera mintis...
 • Olegas Dem
  Olegas Dem 
    2015.06.12, 09:48, vertino: Gerai, , rašė:
  Visiškai sutinku su Aurimu - kuo toliau tuo labiau nesuprantu, už ką vertinamos nuotraukos - istorijos neišpasakotos, siužeto nebūna, kartais net bazinė apdirbimo kokybė šlubuoja... bet ką aš žinau... :)

 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2015.06.15, 06:48, rašė:
  Ne mano čia grupė, bet jei jau prakalbot apie nuotraukų kokybę, tai gal ir į geriausiųjų galeriją vertėtų kelti ne su 1, bet bent 3 balsais? Nes pažiūrėjus geriausių darbų galeriją, kažkiek šiurpas paima :)))
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.06.15, 07:18, rašė:
  Nespėju kartais, Vyteni, pratrinti... Bet jei bus 3 balsai - naujų nuotraukų nebus tiesiog visai.
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2015.06.15, 07:46, rašė:
  Tai reik apsispręst, ar tarp geriausių reik išskirtinės kokybės, ar masiškumo ;) Bet gal verčiau 3 geriausios, negu 50 eilinių?
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.06.15, 08:02, rašė:
  Pažiūrėk, Vyteni, kiek yra surinkusios 3 balsus, ir pakeisi nuomonę.
 • Vytenis P.
  Vytenis P. 
    2015.06.15, 08:50, rašė:
  Tai gal reik (kažkaip) kelt narių aktyvumą, o ne nužemint iki minimumo kartelę? Na, tebūnie 2 balsai, t.y., kad nepakaktų vien autoriaus balso išsikelt nuotrauką į geriausias :)
 • Quicker
  Quicker 
    2015.06.14, 13:13, rašė:
  Susilaikau nuo komentarų pagrindiniu klausimu, bet kas liečia techninę kokybę ir retušą, tai tokia nesąmonė čia būna, kai įkeli per didelį failą ir jis automatiškai sumažinamas... Tai čia dar klausimas kaip ten realiai yra su ta kokybe.

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Aurimas Valevičius
Aurimas Valevičius
 
Aurimas Valevičius

gyvena: Vilnius        Daugiau >

Nude Art
119 narių


 
             Tai nuotraukos siūlomos į grupės geriausias