Grupės taisyklės
Pasiūlytas grupės taisyklių kūrimo laikas baigėsi. Pabandysiu suformuluoti viską eilės tvarka.
Grupė "arčiau dangaus"
Taisyklės

1.Grupėje talpinamos tik kokybiškos nuotraukos. Be skaitmeninio triukšmo,be šiukšlių ir nesuprantamo dydžio grūdo,jei nuotraukos darytos juostine technika.
2.Tvarkinga kompozicija. Tiesūs (jei tokie natūraliai buvo ) horizontai,atskiriami pirmieji ir antriniai planai ir etc.
3.Spalviniai sprendimai be montažo,spalvų pakeitimo ir manipuliacijų. T.y. derinimai tokie,kokie paprastai kasdien minimaliai ir daromi - kontrastas,šešėliai,pašviesinimas. HDR priimtina,bet su saiku.
4.Grupės raktažodžiai: saulėtekis,saulėlydis,rūkas,dangus,vaivorykštė,mėnesiena,debesys,pašvaistė,žaibas. Su laiku šis punktas dar gali pasipildyti.
5.Į geriausiųjų galeriją patenka nuotraukos surinkusios 5 ( vėliau bus didinama ) balsus.
6.Grupėje netoleruojama barniai,įžeidinėjimai ir panašūs reiškiniai.Visi ginčai sprendžiami mandagiai ir pagarbiai vienas kito atžvilgiu.Komentarai
Turinys
 • Amžinas_proguras_Vidmusas
  Amžinas_proguras_Vidmusas 
    2009.02.21, 20:27, rašė:
  aga. aš už (visko neskaičiau, tingiu, bet pritariu :)
 • RedStudio
  RedStudio 
    2009.03.06, 12:03, rašė:
  ir as!
 • CumulusCirrus
  CumulusCirrus 
    2009.03.02, 23:33, rašė:
  Klausimas- o kaip su debesimis iš viršaus-ar tinka?
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.03, 14:13, rašė:
  Žinoma :)
 • Buonaventura
  Buonaventura 
    2009.03.06, 06:56, rašė:
  Manyčiau, kad kuo daugiau taisyklių, tuo mažiau meno. Jei atvirai, sakyčiau beveik viską iš čia reikia išmesti. Nesupykite. Tiesiog taip bus paprasčiau gyventi. Juk kiekviena nuotrauka yra individuali ir sunkiai apibūdinama taisyklėmis. Pakomentuosiu po kiekvienu punktu

  1.Grupėje talpinamos tik kokybiškos nuotraukos. Be skaitmeninio triukšmo,be šiukšlių ir nesuprantamo dydžio grūdo,jei nuotraukos darytos juostine technika.
  "Kokybiškos" yra labai platu ir kiekvienam savaip. Man pinholas visada nekokybiškas,bet tai nereiškia, kd jis nekokybiškas apskritai. Skaitmeninis triukšmas yra irgi sunkiai ivertinamas. Mano fotike jis yra gana didelis. Be to, kartais tas triukšmas yra meninės išraiškos priemonė. Galiausiai, plyz, atsižvelkime į tai, kad ne visi turi gerus fotikus, galinčius sukurti crisp clear vaizdą.
  2.Tvarkinga kompozicija. Tiesūs (jei tokie natūraliai buvo ) horizontai,atskiriami pirmieji ir antriniai planai ir etc.
  Tvarkinga kompozicija būna vadovėliuose, o komponavimas jau savaime yra menas. Manau, neverta šito reglamentuoti taisyklėmis (antraip, būnant nuosekliems, tektų apibrėžti kas yra tasiyklinga kompozicija). Planų atskyrimas irgi šalintinas iš taisyklių, nes taip, bendruoju atveju jie turi būti atskirti, o štai Cukrinė Aveliūkštė paims ir viską labai gražiai sulies. Kas tada? Horizontą, jei norite galite palikti, nors aš irgi mesčiau. Kartais jis būna nehorizontalus (kalnuose), ar specialiai pasukus nuotrauką kampu. Pastabą visada galima komentaruose nurodyti.
  3.Spalviniai sprendimai be montažo,spalvų pakeitimo ir manipuliacijų. T.y. derinimai tokie,kokie paprastai kasdien minimaliai ir daromi - kontrastas,šešėliai,pašviesinimas. HDR priimtina,bet su saiku.
  Mano manymu, tai - labiausiai netikęs punktas. Mano giliu įsitikinimu esminis meno elementas yra asmenybės saviraiška, todėl meno ir nemeno riba negali būti apibūdinima priemonėmis. Fotografija gali būti menas (kai žmogus fotkina savo malonumui, ir visai nesvarbu, ar tos nuotraukos kam nors patinka) ir nemenas (pvz. teisminės ekspertizės nuotraukos). Taip, kad siūlau neriboti priemonių. Tiesiog žiūrėkim kaip kas mato ir įsivaizduoja pasaulį, nes juk mūsų pasaulis iš esmės yra įsivaizduotas...
  4.Grupės raktažodžiai: saulėtekis,saulėlydis,rūkas,dangus,vaivorykštė,mėnesiena,debesys,pašvaistė,žaibas. Su laiku šis punktas dar gali pasipildyti.
  5.Į geriausiųjų galeriją patenka nuotraukos surinkusios 5 ( vėliau bus didinama ) balsus.
  6.Grupėje netoleruojama barniai,įžeidinėjimai ir panašūs reiškiniai.Visi ginčai sprendžiami mandagiai ir pagarbiai vienas kito atžvilgiu.

  4;5;6 punktams pastabų neturiu. Juos siūlyčiau ir palikti kaip grupės taisykles.
 • Birutė
  Birutė 
    2009.03.06, 12:02, rašė:
  Vau. Kaip čia suvartei įdomiai. Bet ko gero teisingai. Juk taisyklės tam ir yra, kad jas laužytumėm. Gal pavadinkim jas GAIRĖMIS geriau, o ne TAISYKLĖMIS.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.06, 17:06, rašė:
  Na ir kur gi tu buvai,kada grupės kūrimo metu tas taisykles ( ar gaires ) dvi savaites viešai svarstėme? :))) Ką dabar daryti - perdaryti iš naujo,niekieno neatsiklausus? kvepia mano autoritarizmu - to nenoriu. Skelbti naują diskusiją ir po to pakeisti? Galima,žinoma,jei atsiras daugiau nuomonių. Nors ,jei rimtai,tai nieko nesiruošiu kitiems reguliuoti ar drausti. Puikiai suprantu,kad siekiant didesnės išraiškos galima daryti vienokį ar kitokį apdorojimą ir kompozicinį sprendimą,bet ne veltu sakoma ( o sau tai taikau visada ) "IŠMOK TAISYKLES - ŽINOSI KAIP JAS LAUŽYTI". Turėk omenyje,kad didžioji grupės narių dalis yra pradedantieji fotografai. O jiems pirmiausiai reikia išmokti daryti tvarkingas ir kokybiškas nuotraukas,o jau po to imtis "menų". Grupę steigiau su ta mintim ( Ignas šios idėjos autorius ) ,kad skatinti pirmiausiai naujokų mokymąsį ir tobulėjimą - taip ir "meistrų" sveikatą pasaugosim :))) Žodžiu darom taip: jei yra norinčių taisykles tobulinti,tai skelbiame terminą iki mėnesio pabaigos - lai visi,kas netingi,dar kartą išsako savo nuomones. Tada ir apibendrinsim. Tinka?
 • Buonaventura
  Buonaventura 
    2009.03.06, 18:32, rašė:
  Oi, sorry... Atrodo, įnešiau į ramią grupę kokio tai košmaro:) Man viskas tinka, bet lieku prie savo nuomonės. Ta prasme, kad neburbuliuosiu prieš taisykles ir būsiu geras, bet sau jas taikysiu pagal savo supratimą:))
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.06, 18:44, rašė:
  Negi taip griežtai atsakiau,kad atsiprašinėti reikia? :DDD Viskas tvarkoj :)) Turi nuomonę ir ją išsakai - tai labai gerai,nes dauguma tylėjo ir nesikišo. Neturiu nieko prieš korekcijas,tik etiška kitų atžvilgiu būtų jas apsvarstyti viešai ir susitarti visiems,ar bent jau tiems,kam tikrai tai rūpi. Taip,kad kol kas pagyvensim pagal tai,ką jau turim,o tobulinti galima ir reikia :)) Tegul ir kiti pasisako, Balandžio pirmomis dienomis susumuosime kas gavosi ir sudėliosim naujus nuostatus.
 • Buonaventura
  Buonaventura 
    2009.03.06, 20:13, rašė:
  Vysks yr OK:)
 • Giedrius.P
  Giedrius.P 
    2009.03.07, 23:54, rašė:
  skaityt , bet uriu tik viena klausimą ,kaip su komp manipuliacijomis,tokias i grupę priimat?
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.07, 23:59, rašė:
  Čia slidi tema. Lengvas HDR iki šiol priimamas,na o montažas,manau,nelabai tiktų. Stiprūs apdorojimai irgi nevisai gal tinka. Iki Kovo pabaigos turim nuspręsti tokius momentus.
 • Giedrius.P
  Giedrius.P 
    2009.03.08, 11:28, rašė:
  aš asmeniškai net hdr nepriimciau,apie komp manipuliacijas nei kalbos negali but .Peizazas ir yra tam peizazas,kad pamatyta labai grazu vaizda kuom geriau atvaizduot , o ne uzfiksuota vidutiniska vaizda paskui grazinti su kompu.Zinai, maciau tokiu saitu kur chebra su kompu tokius bairius padaro ,kad oi,oi,oi ,ir svarbiausia ,kad beveik nesijaucia manipuliacijos .zodziu , geras grafikas tau gali pasodinti ka nori fotkeja .
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.08, 11:32, rašė:
  Suprantu,kad viskas įmanoma,bet vargu ar kas tikrai stengsis apgauti kitus,kad manipuliaciją,kuriai dar ir laiko nemažai prireiks,bandytų iškišti kaip naturproduktą. Tiesiog laiko turėtų gaila pasidaryti.
 • Giedrius.P
  Giedrius.P 
    2009.03.08, 11:37, rašė:
  viena fotke i morga nuvare vien del to ,kad labai matesi ,kad sitkla pablurinau,ten jie beprotiski naturalistai,pas Kaziuka beveik visas fotkes i morga nusiunte ,tad save gerbiantis fotografas turi minimal manipuliuoti
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.08, 11:54, rašė:

  Va va. Manau,kad jau fotografuojant reikia mąstyti apie galutinį rezultatą. Tada kompas taps geru pagalbininku,o ne fotoaparato pakaitalu.

 • kaziuks
  kaziuks 
    2009.03.11, 14:31, rašė:
  Rusai yra rusai, pas juos mentalitetas kitas.O save gerbiantis fotografas turi viska isbandyti.
 • Giedrius.P
  Giedrius.P 
    2009.03.08, 11:45, rašė:
  ant 180 zmoniu yra labai mazai, daryciau bent 5 procentus o tai butu 9 balsai, o dar geriau 10 procentu koki 15 balsu.
  siaip pastebejau pas jus nuotraukose keleta fotkiu su padegintais debeseliais ,berods Hariux'o,kaip pats zinai perkeptas dangus nelabai puosia vaizda
 • Ramis
  Ramis 
    2009.03.10, 00:12, vertino: Gerai, , rašė:
  Naivus ir perdėm optimistiškas esi :), jei manai, kad bent dešimt procentų užeina ir dar peržiūri pateikiamas fotas.
  O jei rimtai, tai gal moderatoriai gali matyti, kokia grupės lankomumo statistika?
  Iš lankomumo statistikos, o ne iš dalyvių skaičiaus galima būtu burti dėl relaus balsų barjero.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.10, 08:53, rašė:
  Dabar specialiai pasižiūrėjau - statistikos niekur nesimato. O kad lankytojų skaičius nėra labai didelis - tuom esu įsitikinęs,nes bent jau tas nuotraukas,kurios siūlomos į geriausias,visada pasižiūriu,kiek žmonių pasiūlė. Kaip taisyklė,daugiau šešių balsų,rekomenduojančių į geriausias,retai būna. Žinoma kiti tik balus pliusuoja ir į grupę nebesiūlo,nes nuotrauka jau joje.
 • Ineta G
  Ineta G 
    2009.03.31, 19:42, rašė:
  AS IR UZ

 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.31, 20:35, rašė:
  Dabar jau nebesupratau - už ką? :)) Sukonkretink,jei nesunku :)
 • Ineta G
  Ineta G 
    2009.04.01, 13:27, rašė:
  uz taisykles
 • gfoto
  gfoto 
    2009.04.02, 20:11, rašė:
  Supratau :))
 • Ineta G
  Ineta G 
    2009.04.04, 20:27, rašė:
  sorikas as tik apie taisykles skaiciau, galo jau nebeperskaiciau, pernelyg daug skaitymo ir akiu gadinimo ;)
 • Silverminster (išsitrynęs)    2009.04.14, 18:38, rašė:
  Laikas parodys ar taisykles geros, bet ateity visada jas galima pakeisti, todel nematau cia daug bedu.
 • Mantas.B
  Mantas.B 
    2009.10.07, 18:39, vertino: Gerai, , rašė:
  sestas punktas geriausias, manau cia visi tolerantiski zmones ir tokiu dalyku tikrai neturetu buti.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.10.08, 10:40, rašė:
  Tolerancijos lygis kiekviename iš mūsų labai skiriasi,todėl,dėl viso pikto tokį punktą ir pasiūliau įtraukti privalomai :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti