Infrared conversion
Mindaugas Lightsilver: 2018.07.01, 10:53  Grupė: Nikon 27
 
Sveiki visi, ne per seniausiai nusipirkau nauja fotoaparatą ir norėčiau senajam ( nikon D5500 ) pakeisti prieš sensorių esantį filtra į infrared 590nm. Ar būtų Lietuvoje kas tuo užsiimtų ar aplamai verta tai daryt šitam fotoaparatui ? P.s. šitam fotoaparatui turiu kelis objektyvus o parduoti jį ( neperdaryta) truputi sunkoka... Vis dėl to jis jau senas modelis :)

Komentarai
Turinys
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.01, 13:52, rašė:
  Senas kokiais parametrais? Aš naudoju Pentax k5. Jis dar senesnis. Ir tik 16 mpix. O čia net 24 mpix.
  Is praktinių aspektų labai svarbu greitas contrstinis fokusavimas per ekranėlį. Jeigu lėtas, nusibos greitai toks fotografavimas.
  590 nm - amerikoniškam skoniui. 720 - europietiškam.
  Kolari vision turi 665 nm filtrą. Manau, geras pasirinkimas. Aš naudoju 640 nm. Bet be antirefleksines dangos. Tam tikrais atvejais ji praverstų.
  Perdarymo metu labai svarbu nepalikti mikro dulkelių po IR stikliuku. Jei fotografuojant prie atviresnių diafragmų jų nesimato, tai privėrus iki daugiau nei f5.6 jai ima matytis. Taigi konversijai reikia ir švarios aplinkos ir dar šiek tiek sėkmės bei įgūdžių. Ir dar žinoti ka kuriuos kalibravimo po konversijos niuansus.
 • Mindaugas Lightsilver
  Mindaugas Lightsilver 
    2018.07.01, 17:00, rašė:
  Na gal kiek per stipriai pasakiau kad jis " senas " :) Dėl fokusavimo tai ir taip dažnai naudoju rankini fokusavima nes dažnai darau "focus stacking"... Man patinka nuotraukos darytos tiek su 590nm ir tiek su 665nm ( su 665nm nuotraukos atrodo rimtesnės) savaime suprantama, kad reikės daugiau darbo įdėti su fotoshop ir kitom programom. 720nm labiau tinka juodai baltai fotografijai, tai man jis nelabai tinka. Būtent dėl mikro dulkių aš ir nenoriu tokio dalyko darytis pats jau geriau sumokėsu daugiau bet tegul tai atlieka žmonės kurie tuo gali užsiimti. Dažnai fotografuoju nuo f5 iki f16 tai visos dulkės matysis jaigu konversija buvo atlikta nesėkmingai ir teks vėl ardyti fotoaparata. Ačiū už Jūsų nuomone, ji man labai vertinga.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.01, 18:02, rašė:
  Debesuotas pas kažką konvertavo savo fotiką. Jo paklausk. Nereiktų pamiršti kad prie labiau pridarytų diafragmų kai kurie objektyvai ima hot spotinti. Aš niekada neforkinu daugiau f6.3. Tarkim Samyang 14 f2.8 ar sigma art 18-35 įprastai naudoju f4. Imu tokius objektyvus kurie stipriai astrūs. Patinka pentax 15-30 f2.8. O portretui pradėjau naudoti infrared couting 100 f1.5 nuo karinės technikos naktinio matymo prietaiso. Fantastiškas aštrumas prie f2.8. Kiek pasitestavau, tai analogišką aštrumą pasiekiu su 100 mm makro objektyvu prie f5.6
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.07.01, 20:18, rašė:
  Konvertavo :)
  Full spectrum konvertavimas. Prieš sensorių nededamas joks filtras, vietoje to naudojamas filtras užsuktas ant objektyvo.
  Tokio konvertavimo trūkumas - nieko nesimato per ieškiklį naudojant 720nm+ filtrus. Įsigyjau 680nm tai per ieškiklį matosi raudonai viskas, vaizdas gana tamsus, kai saulė skaisti, matosi ~neblogai, manau naudojant su kokiu 590nm filtru matytūsi dar geriau :) Su 720nm ir daugiau tik LCD ekranėlio pagalba galima fotografuoti.
  Svarbu naudojami objektyvai, yra internete sąrašas kurie tinkami, o kurie duoda "hot spots", kadangi pas mane canon 500d tai naudoju su 10-22mm canon objektyvu, jis veikia tikrai puikiai.

  Konvertavimą man atliko fotomeistras.lt/ susisiekit su juo dėl kainos ir kitų klausimų.

 • Mindaugas Lightsilver
  Mindaugas Lightsilver 
    2018.07.01, 21:24, rašė:
  Na yra 2 konvertavimo būdai pirmas paprastas užsuki filtra ant objektyvo ir viskas kitas reikalauja pakeisti esantį prieš sensoriu filta į infrared pasirinkto tamsumo skirtumas tas kad antru būdu gali greitai fotografuoti ( nereikia trikojo) viska matai aiškai ir veikia autofokusavimas... youtu.be/lncP2mY5AZY?t=28m54s Labai AČIŪ už atsiliepimus kreipsiuosi dėl konvertavimo pas fotomeistras.lt gal jie tuo užsiims :)
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.07.02, 10:02, rašė:
  Kažką ne taip supratai....

  IR filtrą bet kuriuo atveju reikia nuimti nuo sensoriaus.
  Jeigu nuimsi IR filtrą ir neuždėsi jokio kito tai bus full spectrum konversija - matysi ir IR ir visible, tiksliau sakant visko mišrainę..

  Taigi kad matytum tik IR tada reikia specifinio filtro, pvz 850nm.. jeigu jį uždėsi prieš sensorių, tai fotoapratas matys tik 850nm ir trumpesnio ilgio spndulius.

  Jeigu neuždėsi nieko prieš sensorių ir filtrus naudosi ant objektyvo, tai galėsi juos keist greitai ir paprastai.

  Aišku jeigu ant sensoriaus uždėsi pvz 590nm, tai galėsi po to dar kartą išfiltruot dalį spektro, pvz ant objektyvo užsukus 720nm ar 850nm ir t.t.

  Abiem atvejais nereikia trikojo.. Nes fotoaparatas jau konvertuotas - panaikintas IR filtras.

  IR filtras esantis fotoaparate iš aplinkos šalina visą IR spinduliuotę, dėl to normalus fotoapratas IR nemato, arba mato vos vos.. Reikia ilgų išlaikymų, kad galėtum fotografuoti dienos metu IR. Dėl to perdarant fotoaparatą, tas filtras išimamas. Ir dėl to po konvertavimo gali fotografuot normaliais išlaikymais. Bet turėsi full spectrum, nebent vietoje gamyklinio IR filtros bus įdėtas koks 680nm 720nm ir panašiai. Arba gali nedėt jokio filtro prieš sensorių, o naudot užsukamą filtrą ant objektyvo - viskas tas pats išskyrus tai, kad nematysi vaizdo per ieškiklį, nes žmogaus akis nemato 720nm ar 850nm.. Už tai mato fotoaparatas, todėl LCD viskas matysis puikiai :)


 • Badas
  Badas 
    2018.07.02, 08:55, rašė:
  Konvertavimui dar galiu rekomenduoti infraredcamera.webnode.com/about-us/
 • Mindaugas Lightsilver
  Mindaugas Lightsilver 
    2018.07.02, 16:37, rašė:
  Labai AČIŪ už Jūsų nuomone, čia bus mano pirmas konvertavimas. :) iš fotoaparato išimt ir nedėt jokio kito filtro yra bloga mintis nes tas filtras kad ir koks jis būtų jis atlieka ir sensoriaus apsaugos funkcija (nebent įdėsi skaidrų stiklą kuris viską praleidžia). Tikras infrared prasideda nuo 700nm iki 1mm, tai suklydau sakydamas kad 590 yra infrared. Man 590 ar 665 filtras būtų labai universalus, jai reikia spalvų jų bus ( nedaug savaime suprantama) norint bus galima ir ant objektyvo užsukti dar viena filtra vėl kitas efektas ir taip toliau... Aš manau kad jai nesieki daryti juodai baltos fotografijos tai neverta dėti 700nm ar ilgesnes bangos ( 800nm) ant sensoriaus ir pilno spektro nesinori daryti nes po to kad fokusuotum reikes nusukt filtra ( per live view gali nematyt kur sufokusavai ( vis dėl to ekranėlis mažas ir nelabai tiksiliai parodo ką fotografuoji)) ir antras minusas su užsukamais filtrais tas kad dažnai sukinant galima visai nesunkiai sriegį sugadinti... Ir taip yra įdedami filtrai kurie gal ir išprestų šia problema :) Na gerai kai pasikeisu filtra į 665nm būtinai įdėsu čia rezultatus gal jum patiks :) Ačiū Jums už pagalba.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.03, 18:46, rašė:
  Manau darai vieną iš esmės klaidingą prielaidą dėl fokusavimo - geriau nei per ekranėlį tikrai nesufokusuosi.tai pagrindinis fokusavimo būdas infraredui. Galimas ir autofokusavimas per ekranėlį - jis dirba kontrastinio fokusavimo principu.
  Fokusavimas per optinį ieškiklį bus tikslus tik tam tikrame gana siaurame židinio nuotolių diapazone. Štai kodėl konversiją reikia daryti su pasirinktu objektyvu. Mano mažiausias židinio nuotolis yra 14mm. Jam suteguliavau manualinį fokusavimą į begalybę. Palikau vos vos atsargos. O autofokusinius objektyvus kalibravau faziniam fokusavimui prie 18 mm. Nes dažnai fotkinu platesniu kampu peizažus. Iki kokių 24 mm fazinis fokusavimas dar nesumeluoja, bet žymiai patikiau autofokusas veikia su kontrastiniu fokusavimu per ekranėlį.
  Tarkime prie 50mm fazinis autofokusas jau grubą pjau labiau. O prie 100mm iš viso pievos. Tai čia fokusuojsnt per ieškoklį su autofokusu. Bet ir manual fokusavimas meluoja. Nes per ieškiklį tu matai regimojo spektro bangas. O infrared bangos ilgesnės ir jos nesusifokusuoja į matricą kaip regimojo spektro bangos.
  Taip kad neveltui sakiau, kad fokusavimas per ekranėlį turi būti greitas. Kitaip kontrastinis autofokusas smaukysis. Tankiniam fokusavimui prireiks daugiau laiko.
 • Badas
  Badas 
    2018.07.04, 08:30, rašė:
  Teisybe byloji, tik dar pridursiu: gamta dazniausiai fotografuojama su priverta diafragma (del platesnio DOFo), todel nedideles fokusavimo paklaidos turetu likti nepastebimos. Tyrimo nedariau, bet galbut matomo fazinio fokusavimo paklaida pasisleps DOFo zonoje.
  Teoriskai dar galima sufokusuoti i hiperfokalini atstuma ir uzklijuoti fokusavimo zieda su izoliacija :). Bet sitas budas tinkamas tik patyrusiems fotografams, kurie zino jog internetiniai DOF kalkuliatoriai skaiciuoja su gedinga 10x paklaida.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.04, 08:41, rašė:
  Fokusuojant į begalybę net labai menkas helikoido pasukimss jsu išmuša aštrumą.
  Aš asmeniškai didelių f reikšmių nenaudoju. Fotkinu prie aštrisusios diafragmos. Sigma art 18-35 pagal testus geriausia f4-5.6 diapazone. Ir svarbu kad ne hotspotintų privėrus stipriau.
 • Badas
  Badas 
    2018.07.04, 08:51, rašė:
  Jei nenaudoji dideliu f, tai aukoji DOF'a (ir galbut kampu kokybe, priklauso nuo objektyvo). Reikia viska vertinti kompleksiskai. Beje, difrakcijos itakotas vaizdo degradavimas pasireiskia letai, galima drasiai priverti uz "teorinio maksimumo" ribos. As ramiai naudoju f/8, galima priverti ir dar labiau, tik tuomet jau tektu kelti ISO.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.04, 10:11, rašė:
  Teisingai - dėl kampų rezoliucijos gali būti blogiau prie mažesnių F reikšmių. Bet konkrečiai su 18-35 Art Sigma f4-5,6 yra optimalu ir centrui ir kampams. Bent taip pagal testinius rezoliucijos grafikus atrodo.
  Samyangui 14 mm - optimalu f5,6, jeigu imsim ir centrą ir periferiją, bet centrui truputį geriau f4
 • Badas
  Badas 
    2018.07.04, 14:12, rašė:
  O su DOF'u tikrai viskas gerai? Butu smalsu padaryti side-by-side testa f/4 vs f/8-11 nekeiciant fokusavimo tasko ir panagrineti nefokuso linijoje esancias detales.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.04, 14:25, rašė:
  reikės pamėginti. Bet kai aš pirmame plane nebrokiju mažesnio aštrumo dėl savo pomėgio gerokai didesniam bliurui (panoraminiai 3D peizažai su 141/1.9 objektyvu), tai, įtariu, man neužklius. Nes iki šiol nekliuvo. Bet jei reikia didelio DOF, žinoma, jokių problemų priverti diafragmą.
 • Visiskai
  Visiskai 
  nesiseka
    2018.07.04, 19:00, rašė:
  Prie kokiu cia mm domiesi?
 • Mindaugas Lightsilver
  Mindaugas Lightsilver 
    2018.07.03, 21:13, rašė:
  Hmm įdomu... už tat ir norint pirkt filtra duoda pasirinkt ar noresi pirkt kalibravimo pirmones ir instrukcijas... Aš naudosu tik sigma 18-35 art objektyva. Turbut dar jam reikės nusipirkt kalibravimo jungtį... O gal ir servise galės jį sukalibruoti.

  _«M.G»_ Labai dėkingas už gerus patarimus :)
 • Visiskai
  Visiskai 
  nesiseka
    2018.07.03, 22:30, rašė:
  Jei susikalibruosi sita stikla IR , jis nebebus naudotinas normaliam fotikui.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.04, 05:42, rašė:
  Nereikia sigmos kalibruoti. Kontrastinis fokusavimas dirba su belekaip nesukalibruotu. Tiesiog kitas fokusavimo principas. Jokių fine focus adjustment neteikia.
  Be to, juk ne vestuves infraredu fotkinsi:) nors čia idėja :) būtų originalu :) Beje, sigma 18-35 turi svelnų hotspotinimą. Jis tam tikrose situacijose pasimato.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.07.04, 10:41, rašė:
  Aš naudoju rankinį fokusavimą. Kadangi fotografuoju pagrinde peizažą, visuomet peizažo fotografijoje naudoju rankinį fokusavimą. Nesvarbu ar IR ar ne.
  Kas liečia ryškumo klausimą, reikia paminėt tokį dalyką, kad objektyvai gaminami regimosios šviesos spektrui fiksuoti, o ne IR, tai po bet kokių konversijų, tas ryškumas šiek tiek suprastės. Mano subjekyvia nuomone jis pakrito per ~10proc. ar panašiai lyginant su tuo ką turėjau, kai fotoaparatas nebuvo konvertuotas.
  AF kalibravimas kažin ar pavyks, manau neturėsi tikslaus AF per visą "zoom range" greičiausiai jis bus tikslus tik prie vienos reikšmės.
  Nemanau, kad tokiam fotoaparatui AF itin svarbu.


 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.04, 14:33, rašė:
  AF labai svarbu, kai fotkini iš rankos ir ne tik peizažą. Aš, tarkime, fotkinu kelionėse iš rankos, portretus. Kartais nėra laiko žaisti su rankiniu fokusu, o portrete svarbu ir akimirką pagauti.
  Tiksliai sukalibruoti fazinį fokusavimą teoriškai ir praktiškai gali tik siauram židinio nuotolio diapazonui. O kontrastiniam fokusavimui tas visai nesvarbu, - fokusavimo motoriukas pastums lęšių grupę tiek, kiek reikia. Esmė - turėti begalybę, o ją reikia tvarkyti dar ir mechaniškai, derinantis prie mažiausio naudojamo židinio nuotolio - tam turi būti atitraukiamas visas matricos blokas (truputį atitolinimas arba priartinamas prie bajoneto jungties). Kiek tai reikia daryti priklauso nuo uždėto IR stikliuko refrakcijos.
  Kai konvertavau savo K-30, vienas iš darbo etapų buvo būtent rasti tą matricos atstumą iki bajoneto jungties, kuriame galima išgauti aštrią begalybę su 14 mm Samyang. Jeigu turėčiau ir naudočiau 8 mm objektyvą, tektų begalybę pagal jį kalibruoti.
 • Visiskai
  Visiskai 
  nesiseka
    2018.07.04, 19:05, rašė:
  Kadangi pagrinde ''AF'' rankinis,gal geriau tada koki sistemini kankinti?
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.04, 19:24, rašė:
  aš prie Pentax kol kas prisirišęs, sisteminiams reiktų kitų objektyvų.
 • Visiskai
  Visiskai 
  nesiseka
    2018.07.04, 20:42, rašė:
  Turejau ne tamsta omenyje, bet aplamai.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.04, 20:54, rašė:
  kartais painiojasi man čia, kam skirtas atsakymas. Sorry :)
 • Visiskai
  Visiskai 
  nesiseka
    2018.07.04, 21:34, rašė:
  Klauismas buvo skirtas jums. Bet ne asmeniskai apie jus . Klausimas buvo bendro pobudzio :D
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2018.07.04, 22:32, rašė:
  taip, sisteminis fotikas turėtų gerai tikti infrared konversijai. Daug kas taip ir daro

Visą vasarį   fotobites.lt siūlo net  20% nuolaidą!

  Valentino diena - viena iš progų pasveikinti mylimuosius ;)
Nuolaida galioja daugumai gaminių...
Fotoknygos ir albumai Kalendoriai ir fotožurnalai
Atvirukai ir plakatai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti