Juoda balta
foto megejas: 2018.01.18, 11:21  Grupė: Fotojuosta 33
 
Sveiki! turiu nostalgija juodai baltai juostai ir siam procesui.noriu paklausti ,koks yra skirtumas juostos ir skaimenos ,kokybes atzvilgiu ,kiek suprantu jei juosta skanuoji i skaitmena ,tai ar neprarandi kokybe ,tai tada ar verta taip zaisti .gal geriau tiesiogiai fotograjuoti su skaitmena ? Petras!

Komentarai
Turinys
  • JMB
    JMB 
      2018.01.18, 11:30, rašė:
    Pabandyk tą patį kadrą padaryti su skaitmena, o paskui su juosta ir tada pamatysi skirtumą. Pabandžiau spalvotai, man skirtumas buvo, o kai kurie rašo, kad nėra skirtumo :)
  • Badas
    Badas 
      2018.01.18, 12:48, rašė:
    Jei reikia kokybes geresnes uz skaitmena, tai ir skaneris turi buti neprastas, ar neklystu?
  • aion
    aion 
      2018.01.18, 14:15, rašė:
    Komentarą paslėpė komentaro autorius
  • begedis
    begedis 
      2018.01.18, 23:17, rašė:
    Daug nelyginau, bet skenavimo procesas neturi tiek įtakos dydžiui, kiek dydžio pikseliais ir spalvų gylio nustatymai. Vienodi rezultato nustatymai turi duoti panašaus, jei ne tiksliai tapataus, dydžio rezultatą. Teiginys "prie tokios pat raiškos duos skirtingai" neturėtų būti teisingas. Visgi, procesas gali turėti įtakos tikslumui ir maksimaliems pasiekiamiems rezultato parametrams.
  • aion
    aion 
      2018.01.18, 23:32, rašė:
    Ne aš pirmas pastebėjau, kad vietoje užduotų 6400dpi skenuodamas juostą su naminiu skeneriu realiai gaunu tokį vaizdą, lyg būčiau uždavęs tik pusę šio skaičiaus. ar pan. Plačiau: www.alexburkephoto.com/blog/2017/12/15/drum-vs-flatbed-scann...
  • begedis
    begedis 
      2018.01.19, 00:37, rašė:
    Išties, mano pastebėta panašiai tas pats. Aukščiausią rezoliuciją, kiek pamenu, gamintojas išvis aprašydavo kaip pasiekiamą per kažkokias programines interpoliacijas ar pan. Bet tų pačių parametrų failai bus panašaus dydžio - čia nuklydome kalbėti, kad parametrų kėlimas nepateisintas turinio .
  • 6x9
    6x9 
      2018.01.19, 09:37, rašė:
    www.filmscanner.info/en/FilmscannerTestberichte.html

    Jie gerus testus daro - daugumos skeneriu reali rezoliucija mazesne nei reklamuojama (nors yra isimciu)
  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2018.01.18, 13:01, rašė:
    Juostą gali ir skenuoti, ir atspausti tiesiogiai didintuvu. Skenuoti irgi galima įvairiais būdais, tačiau čia labai lengva sugadinti net ir kokybišką kadrą. Jei kokybė – tai grūdo nebuvimas, naujausi šiuolaikiniai fotoaparatai fotografuos geresne kokybe nei daugelis juodai baltų juostelių, o jei dar ir raiška – tokiomis kaip ADOX CMS 20 gal galėsi pasiekti panašią, tai labiau priklausys nuo objektyvo (bet mažas jautrumas, ne viskam tiks). Vidutinio formato juosta dar gali priešintis skaitmenai, bet ne visada, tai priklauso nuo fotoaparato/objektyvo ir nuo drebančių/nedrebančių rankų. Net ir su Hasselbladu galima lengvai susimauti. Taigi, jei nori tik kokybės – manau, kad gali nežaisti juosta, nebent norėtum išbandyti didelį formatą (4x5, 5x7, 8x10), bet tai jau visai kitoks fotografavimas ir kitoks ritmas, ne kiekvienam patiks ar užteks kantrybės.
  • foto megejas
    foto megejas 
      2018.01.18, 13:24, rašė:
    aciu uz informacija,pasidare aiskiau manau su savo sony 7s,gaunas neblogai ,buvo idomu skirtumas ,vos nenusipirkau Mamiya 645af teks susilaikyt nuo sios pagundos
  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2018.01.18, 15:00, rašė:
    Gali ir nusipirkti. O gal netgi labai patiks kaip man patiko? Žr. 6x9 komentarą apie dinaminį diapazoną. Niekas geriau nepasakys nei tu pats. Blogiausiu atveju pabandysi ir parduosi.
  • begedis
    begedis 
      2018.01.18, 23:35, rašė:
    "turiu nostalgija juodai baltai juostai ir siam procesui" - jos taip greit neliko?

    Tai yra kitokia fotografija, o jei tinka bile kokia, tai tiek ir tos kalbos.

    Mintys apie skenavimą, kaip viską nubraukiantį, yra klaidingos: kai šviesa pagauta emulsijoje kaip ir kokybiškesniu būdu (dinaminis diapazonas, emulsijos lankstumas prisitaikyti prie nukrypimų, tonų paėmimo kokybė, didelio emulsijos ploto variantai), tolesnis skenavimas optimizuojamas nesvarbu kokio dydžio skenavimo sensoriumi, ir mažai svarbu per kiek laiko nubrūžinamas į rezultatą - kai skaitmeninio aparato sensorius ir nutraukimo laikas yra smarkiai apriboti, kas kerta pasiekiamai kokybei. Tokiu būdu iš juostos galima pasiimti daugiau, kokybiškiau surinktos informacijos.

    Gal neblogai ir 6x4,5 bet yra kupetos 6x9 aparatų, ir tokiame emulsijos plote galima gražiai atskleisti privalumus.
  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2018.01.19, 10:33, rašė:
    OK, dabar apie juostos kokybę praktiškai. Vakar (iš dalies paakintas šio pokalbio) padariau savo vaiko nuotrauką. Fotoaparatas Sinar F, objektyvas Sinaron S 180mm, diafragma f/22, išlaikymas 1/125, juosta FP4plus 4x5 colių, ryškinimas LC-29 1:29, 20°C, 12 min, skeneris Epson 750, Epson SCAN programa, 3200dpi, automatiniai nustatymai, nieko nederinau, nekoregavau.
    Nuotrauka:
    Pozuojame su kamuoliu  
    Kriaušė Krioklys.  Pozuojame su kamuoliu


    Crop 100% akis:
    Crop 100 proc. dešinioji (vaiko) akis  
    Kriaušė Krioklys.  Crop 100 proc. dešinioji (vaiko) akis


    Crop 100% megztukas ant pilvo:
    Crop 100 proc. megztukas  
    Kriaušė Krioklys.  Crop 100 proc. megztukas



    Man čia tos kokybės su kaupu pakanka, su SilverFast gal ir daugiau detalių ištraukčiau, bet ar reikia?

    Ta pačia proga nufotografavau vidutinio formato aparatu, išryškinau, bet dar nenuskenavau. Šiandien vakare padarysiu, galima bus palyginti, jei norit.
  • JTrimailovas
    JTrimailovas 
      2018.01.19, 15:41, rašė:
    Man būtų įdomu pamatyt palyginimą ne tik didelio ir vidutinio formato, bet dar ir 35mm juostelės ir skaitmenos (jei galimybės yratai ir FF ir aps-c, jei ne - tai kas po ranka)
  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2018.01.19, 17:17, rašė:
    Duok pirštą – visą ranką sugrauš :) Norėjau tik parodyti, kad juosta gali būti ir kitokia nei dažnai įsivaizduojama, pvz., kai paimi ir nufotografuoji kuo nors kitu nei pinhole :) Dar reikia iš pradžių su minėta 120 juostele palyginti, įdomu, kas gausis nuskenavus. Ten pasijaučiau kaip "mados fotografas", kaip rodo televizijoje – fotografavau iš rankos, greitosiomis fokusuodamas jau nebenustygstantį vaiką. Dvylika kadrų per porą minučių – žybt, ir juostelė pasibaigė. To fotoaparato sinchronizacija su blykstėmis – 1/60 sek. Taip pat blyksčių buvo viena mažiau. Taigi, tai jau visai kitokios fotografavimo sąlygos.

    Jei norėtume labai rimtai palyginti, tam reikia skirti daug laiko – palyginimą reikia atlikti labai kruopščiai, ir nusistatyti tam tikrus griežtus parametrus, nes yra labai daug kintamųjų, galinčių įvairiai paveikti rezultatus. Kalbu apie apšvietimo sąlygų vienodumą, fotoaparato judesį (štatyvo stabilumas/veidrodžio ar užrakto vibracija), skirtingų juostelių, sensorių, fotoaparatų ir objektyvų savybes, fokusavimo tikslumą (ar sufokusuotas vaizdas ieškiklyje yra sufokusuotas ir juostelės/sensoriaus paviršiuje, čia svarbūs ir autofokuso back/front netikslumai), ryškinimo ypatumus, skaitmeninio fotoaparato nustatymus, skaitmeninės nuotraukos konvertavimo į juodai baltą ypatumus (vis dar kalbam apie juodai baltas fotografijas, ar ne?) ir kt. ir t.t. Dar iš pradžių reikėtų išbandyti ir palyginti turimus panašų kampą aprėpiančius objektyvus, kad rast "kokybiškiausią" prie atitinkamos jo "kokybiškausios" diafragmos...

    Oi, jau darosi bloga :) Gal ne, gal geriau tiesiog žiūrėt į nuotraukas, į galutinį bendrą vaizdą – patinka ar ne, nes kitaip galą gausim.
  • JTrimailovas
    JTrimailovas 
      2018.01.19, 17:37, rašė:
    Taip, jei galvotume apie objektyvų (netikėtas žodžių žaismas) palyginimą - tai nuo to bloga pasidarytų labai greitai.

    Siūlydamas, turėjau omeny temos autorių. Jei gerai supratau, bendrom sąlygom fotografuojant skaitmena vs juodai balta juosta - ar matytųsi kažkoks kokybinis skirtumas ar ne?

    Mano įsivaizdavimu, ko gero būtų įdomiausia palyginti kasdienę 35mm juostelę prieš kasdienį aps-c ar m4/3 sensorių. Aš įtarčiau kad baisiai didelio kokybinio skirtumo nebūtų (web naudojimui ar spausdinimui į albumą 10x15).

    4x5 juostą, palygininat su skaitmeniniais atitikmenimis - tai high endas. Nežinau su kuo čia būtų teisinga lygint. :) Maksimalia kokybe galima neabejot.
  • made not in china
    made not in china 
      2018.01.20, 11:24, rašė:
    Kažkada kitoje temoje buvau įmetęs quick and dirty palyginimą juostos vs aps-c. juostos pranašumas dinaminiame diapazone daugiau nei akivaizdus. Visa kita skonio reikalas
    www.efoto.lt/forumas/kai_fotoaparate_apsigyvena_voras...
  • dvi geltonos slyvos
    dvi geltonos slyvos 
      2021.11.13, 10:09, vertino: Mėgstama!, , rašė:
    tu čia visai neblogai užsukai visą šoblą joblą, čirškia kaip geras cigelis
  • Kriaušė Krioklys
    Kriaušė Krioklys 
      2018.01.20, 00:20, rašė:
    Gerai, gal jau per daug, bet kadangi prižadėjau - štai tas pavyzdys 120 juostele. Juostelė išdžiūvo truputį išsirietus, buvo keblu skenuoti. Fotoaparatas Bronica EC, objektyvas Nikkor 75mm, diafragma f/16, išlaikymas 1/60, juosta FP4 plus 120, ryškinimas identiškas. Fokusas gavosi labiau į petį, nei į akis.
    Nuotrauka:

    Pozuojame su kamuoliu  
    Kriaušė Krioklys.  Pozuojame su kamuoliu


    Crop 100%, akis:

    Crop 100%, akis  
    Kriaušė Krioklys.  Crop 100%, akis



    Crop 100%, megztukas palei alkūnę:

    Crop 100%, alkūnė  
    Kriaušė Krioklys.  Crop 100%, alkūnė


    Skirtumas palyginti su 4x5 aiškus. Gal f/16 šiam objektyvui yra per daug, nežinau. Galų gale svarbu, kad pati nuotrauka man patinka, o "kokybės" vėlgi man pakanka su kaupu. Gerai, viskas, daugiau neberašinėsiu, pačiam spręsti, ar vis dar nori fotografuoti juosta. Sėkmės!
  • aion
    aion 
      2018.01.18, 15:08, rašė:
    Kriaušė Krioklys rašė:
    Jei kokybė – tai grūdo nebuvimas, naujausi šiuolaikiniai fotoaparatai fotografuos geresne kokybe nei daugelis juodai baltų juostelių,

    Jei fotografas nori pabėgti nuo grūdo, kas trukdo imti kokį vidutinio formato Ilford Pan F (ISO 50), o po to juostą su labai geru skeneriu nuskenuoti? :) Toliau jūs teisus, kad būtų galima pasimėgauti gera kokybe, gali tekti statyti kamerą ant trikojo, gera optika tokiu atveju irgi taria savo žodį.
    www.flickr.com/photos/91559120@N02/11844582153/in/photolist-...
  • 6x9
    6x9 
      2018.01.18, 15:14, rašė:
    siuo atveju geriau net koks adox CMS 20, gerokai smulkiau nei Ilford. Adotex'e ryskinant rezultatas stulbinantis - ziuredamas i 35mm gali pagalvoti, kad vid. formato kadras.
  • aion
    aion 
      2018.01.18, 15:26, rašė:
    Šios kombinacijos nemėginau, bet tikiu, kad taip ir yra.
  • 6x9
    6x9 
      2018.01.18, 15:34, rašė:
    www.flickr.com/photos/12913993@N05/33685883224/in/photostrea.../

    cia vienas pavyzdys - gerokai kropintas ir downsizintas 35mm kadras skanuotas tikrai ne idealia rezoliucija.
  • aion
    aion 
      2018.01.20, 20:36, rašė:
    Komentarą paslėpė komentaro autorius
  • JTrimailovas
    JTrimailovas 
      2018.01.20, 21:40, rašė:
    Visiškas off-topic'as, bet man įdomu kur Lietuvoj būgniniu skeneriu skenuoja? Kažin ar procentras turi (niekad neklausiau)? Bei įdomu kiek toks malonumas kainuoja (kaina per kadrą ar juostelę 35mm, 120 ?)
  • .Krivis.
    .Krivis. 
      2018.01.18, 13:55, rašė:
    Yra daugybė programinių galimybių sugadintį geros kokybės skaitmeninį kadrą iki juostos efekto, tačiau pataisyti juostinio kadro iki skaitmeninio kokybės - ne. Daugelis pilno kadro šiuolaikinių skaitmeninų kamerų savo fotografijų kokybe lenkia, net keturis kartus didesnio ploto 6×9cm vidutinio formato juostos kokybę, žinoma esant adekvatiems objektyvams.
  • 6x9
    6x9 
      2018.01.18, 14:35, rašė:
    kas yra "sugadinti iki juostos efekto"? jeigu tas efektas yra specialus kokybes nesiekimas, tada gal. tik geriausi skaitmeniniai fotikai (tokie kaip dedikuoti Leica Monochrom) gali duoti dinamini diapazona ir tonus artimus juostai. kazkodel visi "juostos kokybe" suvulgarina iki rezoliucijos ir lomo tipo kadru. man grudo nebuvimas net napapuola i kokybes savoka. grazus grudas yra dalis juodai baltos juostos zavesio. neveltui skaimenininkai naudoja visokius plug'inus, kad gautu "juostos efekta". deja, plastikas lieka plastiku...
  • aion
    aion 
      2018.01.18, 15:32, rašė:
    O kai kurie, ryškindami Kodak Tmax 100 arba Rollei RPX 100 su, tarkime, Rodinaliu specialiai daro stipresnį ryškalą, kad vaizdas būtų labiau grūdėtas... :) Ir tai tikrai labai vykusios (asmeninė patirtis) meninio rezultato prasme kombinacijos.
  • .Krivis.
    .Krivis. 
      2018.01.18, 16:06, rašė:
    Juosta irgi plastikas + kenksminga chemija. Gražus grūdas vs gražūs pikselių kvadratėliai. Kam kokia priklausomybė patinka. Alkoholis - kai kam brolis, nikotinas - vitaminas:) Kažkada labai domėjausi 6×9 kameromis, fotkinau su maskva-5 ir rimtai dairiausi į geresnius fuji 9×6, į mamyja, bet kai kelias savaites pasirausęs pasaulio profų forumuose, supratau, kad neverta, nes verčiant į skaitmeną net brangiausiais skeneriais aš prarasiu visus privalumus ir neperspjausiu šiuolaikinių skaitmeninių pilnakadrių, o turėsiu daugybę vargo, nepatogumų, išlaidų ir prisidėsiu prie aplinkos nuodijimo chemikalais. Kam man tas mazochizmas? Susiradau ebejuje tinkamą sony a99v ir man jo per akis, ir klaidos nepadariau. Kai reikia grūdo, pustonių ar ddiapazonų - įmetu su šopu ir nė pats velnias neatskirs nuo juostos net per mikroskopą:) IMHO
  • 6x9
    6x9 
      2018.01.18, 16:21, rašė:
    Šrekas rašė:
    Kai reikia grūdo, pustonių ar ddiapazonų - įmetu su šopu ir nė pats velnias neatskirs nuo juostos net per mikroskopą:) IMHO


    Jei jus neskiriate, tai jau jusu problema (zmones mato skirtingai). Tada tikai - neverta svaistyti laiko juostai. Mikroskopo tam tikrai nereikia.
  • dvi geltonos slyvos
    dvi geltonos slyvos 
      2021.11.13, 10:14, vertino: Mėgstama!, , rašė:
    visiškai v žopu teisus, tik be reikalo įsivėlei į snargliu diskusiją, ką čia kam paaiškinsi , juk profai visi
  • 6x9
    6x9 
      2018.01.18, 16:30, rašė:
    leicaphilia.com/the-difference-between-black-and-white-digit.../

    vienas is techniniu aspektu paaiskintas...
  • Fotogiedrius
    Fotogiedrius 
      2018.01.18, 17:43, rašė:
    Jei pasaulyje būtų tik "verta/neverta" klausimas, dviračiai turėjo išnykti vos pasirodžius automobiliams :) Manau, kad čia labiau tiktų klausimas "Kodėl fotografija yra mano hobis?" Nemėgstu kategoriškų kraštutinumų, fotografuoju skaitmena ir juosta savo malonumui. Apie skaitmenos tecnines galimybes padaryti fotografavimą greitesnį, patogesnį ir (požiūrio klausimas) pigesnį kalbėti neverta, nes tai akivaizdu. Skaitmena atėjo ir nebeišeis, bet galiu įvardinti keletą priežasčių, kodėl mano gyvenime visuomet bus ir juosta:
    • Betarpiškas dalyvavimas visame procese, supratimas, kaip šviesa pavirsta vaizdu popieriuje.
    • Ji lėta, bet tai ir yra nuostabu, neskaičiuojant laiko išfotografuoti 12 ar mažiau kadrų, ryškinti yra puikus poilsis būtent todėl fotografija ir tampa hobiu.
    • Technika, man patinka laikyti 60-ųjų "Hasselį" ir jausti kaip po daugiau kaip pusės šimtmečio nuostabiai veikia mechanizmas, kuris savo laiku, galimas daiktas. buvo vienas geriausių pasaulyje kai tuo tarpu net ir nebloga šiuolaikinė kamera po kurio laiko pasens ir pasimirš.
    • Kalbos apie kokybę žiūrint monitoriuje atrodo kiek nerimtai, o spausdinant ir rėminant kokybė ir emoocija jaučiasi visai kita.
    • Kaina mėgėjui pasiekiamame lygyje, aišku mėgėjų būna įvairių ir jų galimybės skirtingos, bet įperkamumas skiriasi bet kokiu atveju. Suprantu, kad geriausi skaitmeniniai gali būti arti geriausių juostinių, bet tai visiškai skirtingos kainų kategorijos ir palyginamos gali būti sunkiai.
    O šiaip pasirinkimas paprastas: norisi greičio/kiekio/patogumo - skaitmena, norisi neskubant pajausti visą fotografijos žavesį, nueiti visą kelią nuo juostos įdėjimo iki atspausdinimo ir įrėminimo (ypatingais atvejais :) ) - tiktai juosta :)


  • dvi geltonos slyvos
    dvi geltonos slyvos 
      2021.11.13, 10:21, vertino: Mėgstama!, , rašė:
    Neseniai sutikau buvusi senų laikų profą, sakė po šiai dienai sapnuoja fotochemijos smarvę, nors seniai nebedirba profesionaliu fotografu. Progresas ne kumelio šmotas
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti