Juostos ant skenuotos juostos :D
Meshkis: 2018.12.30, 22:19  Grupė: Fotojuosta 8
 
Labas. Gal kas žino kodėl atsiranda tokie dryžiai? skenuoju
dryžiai  
dryžiai

su paprastu skeneriu Epson xp-245.

Komentarai
Turinys
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2018.12.31, 07:29, rašė:
  reiktų visą procesą smulkiau aprašyti - skeneris pirktas naujas ar naudotas, kaip fiksuojate juostą ant jo (tiesiog dedate ant stiklo ar rėmelyje). Iš dryžių formos panašu, kad problema visgi su pačiu skeneriu. Jeigu tai pigus skeneris, jūsų darbas turi mažokai prasmės, išsaugant istoriją. Kokybė bus tikrai žema.
 • Meshkis
  Meshkis 
    2018.12.31, 11:42, rašė:
  Skeneris naujas, pirktas pries pusmeti. Atspauzdinta kelios nuotraukos ir atskenuota viena juostele. Tiesa jis neskirtas juostom skenuot, bet as pasidariau papildoma pasvietima is virsaus, ko pasekoj labai gerai skenuoja, neskaitant dryziu. Juosta dedu ant stiklo ir sonus prispaudziu su kartoniniu ale laikikliu-prispaudeju-pasvieteju. (Cia kur pats pasidares) suprantu kad skeneris pigus ir neskirtas tam, ka as darau, bet esme, kad yra dryziai, nesvarbu ka skenuociau, juosta, teksta, ar nuotrauka. As skenuoju foto rezimu 9600 arba 6400 dpi. Bet dpi netuti itakos, nes bandziau visokius dpi- jokio skirtumo. Skaiciau, kad gali but trugdziai, del blogu laidu, bandziau pastatyt skeneri toliau nuo visos kompiuterio laidu kruvos- nepadeko. Buvau uzdejes ferito zieda ant laido, prie pat ajungimo i spauzdintuva- nepadejo. Turbut reiks pirkt specialu skeneri, bet taip nesinori... sitas kuo puikiausiai tenkintu mano poreikius, jei ne tie dryziai...
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2018.12.31, 13:40, rašė:
  matyt, pats paruošimo skenavimui procesas neturi įtakos tiems dryžiams atsirasti. Jeigu garantinis skeneris, grąžinčiau kaip nekokybišką.
  O šiaip perfotografuoti juostą su makro objektyvu ant FF kameros - vienas iš variantų. Net 12 Mpix kamera duos geresnį rezultatą nei šis skeneris.
  Juostos perfotografavimas / skenavimas yra laiko reikalaujantis procesas, jeigu negauni kokybės, tada tik šviastai laiką. Aš pasidaręs perfotografavimui savadarbį prietaisiuką, pritaikęs LED lempą. Jeigu juosta nekarpyta, tai perfotografuoju 36 kadrus per 10 min. į 36 Mpix FF formatą. Naudoju 100 mm f2,8 makro objektyvą, f8.
  Turėjau svečiuose kolegą fotografą, kuris turi didelį juostinį archyvą. Jis man parodė su geru skeneriu skenuotus TIF ir JPG, tada perfotkinom tą patį kadrą su mano įranga. Nesigirsiu, bet skirtumas buvo tiek akivaizdus, kad kolega nusipirko jau ir makro objektyvą, ir priedėlį perfotografavimui (pas jį karpyta po 6 kadrus).
  Kuo dar patogus perfotografavimas? Turi RAW failą, kuri gali visaip "vartyti" kokiame nors Lightroome ir jo dydis visada lieka tas pats, o TIF sveria daugiau, jeigu padarai pakeitimus ir juos išsaugai, - jau pakeistas failas. Saugoti pradinį ir pakeistą - daugiau reikia vietos.
  Ir skenuotas 35 mm kadras, anot kai kurių šaltinių internete, geriausiu atveju turės apie 24 Mpix (su įkandamo skaino sdedikuotu skeneriu). Visi staliniai netraukia daugiau 6 Mpix. Net ir tie, kur rašo, kad rezoliucija 9600x9600. Skiedalai tai.
  Kita vertus, iš juostinio kadro galima išspausti apie 12 Mpix, tik iš labai kokybiškų smulkiagrūdžių juostų - daugiau. Įvertinus dar ir naudotos optikos fotografuojant rezoliuciją, 12 Mpix yra protinga reali riba.
  Keli pavyzdžiai perfotografuotų kadrų
  ¤nėra¤nėra¤nėra
 • PixelOnMars
  PixelOnMars 
    2018.12.31, 20:36, rašė:
  Kaip tvarkote spalvas po perfotografavimo? Nes čia mano pagrindinis galvos skausmas su spalvotom juostom. Atrodo, lyg ir davedu iki normalaus vaizdo, bet vis kankina jausmas, kad gali būti geriau :)
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2018.12.31, 21:44, rašė:
  Pirmas dalykas perfotografuojant spalvotas juostas - šviesos šaltinis. 6000 K arba 6500 K LED. Netinka nei 3700, nei 4000, nes daug raudono spektro, kurį invertavus iš negatyvo viskas patampa mėlyna.
  Beje, kalbu apie darbą Lightroom programa.
  Su 6000 k lempa jau pavyksta gauti neblogą rezultatą. Bet papildomai dar pritaikau custom color profile, kurį esu susikūręs su DNG profile editor. Tik dabar tiksliai nepamenu parametrų. Tada atsiranda galimybė dar labiau praplėsti WB koregavimo ribas.
  Invertuoju irgi LRe. Pasidarės presetą.
  Dar pradžioje fotkinu tuščią juostos kadrą. Jį panaudoju samplingui su WB pipete. Neretai visai gerai pavyksta gauti spalvas. Manau, kiekviena juosta turi savo spalvą, tad verta pasilikti tokį tuščią kadrą wb korekcijai ar bent jau pabandymui.
  Šiaip LR turi tetheringo funkciją, kurioje galima iš karto nustatyti norimą presetą. Fotkini negatyvą, per usb kadras keliauja į LRą ir ten iš karto iš negatyvo padaro pozityvą. Labai patogu.
 • Juris
  Juris 
    2018.12.31, 14:11, rašė:
  "... su paprastu skeneriu Epson xp-245"
  ... tos juostos yra visų skenerių bėda įtakota pačiu skenavimo procesu - tam tikro plotelio skenavimas per tam tikrą laiko tarpą (slankiojanti nuskaitymo galvutė/paduodama juosta) ...
  ... skenavimo metu kintantis minimaliai įtampų lygis matomai ir gadina rezultatą ...
  ... tam skirtos (ne OEM) skenavimo programos kažkiek patvarko išeigą sulygindamos kontrastą, ryškumą, spalvas etc. (yra komercinė viena verta dėmesio)
  ... dedikuoti skeneriai su tuom tvarkosi gerai.
  ... <<MG>> aprašytas alternatyvus būdas irgi gerai, yra savų niuansų ...
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2019.01.03, 11:24, rašė:
  Aš irgi už perfotografavimą. Net prisiklijavęs juostą prie lango stiklo dangaus fone gausi geresnį rezultatą, nei šio skenerio.
 • Kriaušė Krioklys
  Kriaušė Krioklys 
    2019.01.04, 15:05, rašė:
  O dar geriau nuotrauką atspausdinti didintuvu ir tada ją nuskenuoti. Nebebus jokių brūkšnių tada.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti