Juozo Budraičio paroda „Mano Paryžius“

Gruodžio 8 d. (ketvirtadienį), 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks Juozo Budraičio parodos „Mano Paryžius“ atidarymas. Renginyje dalyvaus aktorius ir fotografas Juozas Budraitis, vizualinės kultūros tyrinėtoja Margarita Matulytė, Vytauto Kasiulio dailės muziejaus vadovė Ilona Mažeikienė.

Parodoje dėmesys fokusuojamas į Paryžiuje užgimusį fenomeną – slampinėjimo (flâneurie) kultūrą. Individualus pasakojimas apie miestą kuriamas iš Juozo Budraičio 1979 m. sukurtų fotografijų, matytų prancūzų filmų, klausytų vinilinių plokštelių, asmeninėje bibliotekoje surinktų knygų. Parodos kuratorė Margarita Matulytė pažymi, „kad į modernios kultūros ir meno sostinę įžengiame su neeiliniu interpretatoriumi, plačios kūrybinės veiklos asmenybe.
Juozo Budraičio nuotrauka  
Žinomas aktorius, diplomatas, fotografas, pasižymintis didele erudicija ir išlavinta estetine pajauta, atveria savo Paryžių. Jo fotografijos yra unikalus darinys iš tiesioginių refleksijų bei atminties sukaupto arsenalo – sutikti žmonės, žiūrėti filmai, klausyta muzika, perskaitytos knygos padeda užčiuopti genius loci pulsavimą, atidengia giluminius miesto struktūros sluoksnius. Nerimstančios slampinėtojo vaizduotės pagauti akimirkų blyksniai suteikia naujus orientyrus, nutiesia kontekstinius ryšius su epocha, plečia kultūros topografiją“.

Pasitelkus vienos asmenybės kultūrinę patirtį, siekiama atskleisti nestereotipinį požiūrį į Paryžių, skatinti visuomenę pažinti ypatingus ir ne visada pastebimus reiškinius, atrasti naujus vardus ir įvykius, suprasti jų sąveiką, ieškoti sau aktualių ir artimų sąlyčio taškų.

Parodos kuratorė Margarita Matulytė

Paroda veiks iki gruodžio 23 dienos.

Partneriai: VšĮ „Meno avilys“, Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje, Prancūzų institutas Lietuvoje

Rėmėjai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, UAB „Ekspobalta“, baras „In Vino“, restoranas „René“

Juozo Budraičio nuotrauka  
Juozo Budraičio nuotrauka


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti