Ka naudoja profai dabar ? DSLR vs Mirrorless
Sapros: 2019.05.10, 21:05  Pokalbiai:  Fotomokykla, patarimai  15
 
Idomu ka naudoja zmones kurie is fotografijos uzdirba pinigus.Kokia iranga pasirinke ir kodel ? kurie kriterijai jum svarbiausi?

Komentarai
Turinys
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.05.10, 21:26, vertino: Gerai, , rašė:
  Aš kiek pažįstu profesionalų, nei vienas kol kas prie sisteminio neperėjo :)
 • Sapros
  Sapros 
    2019.05.10, 22:31, rašė:
  vat ir idomu del ko , galbut kad daug pinigu sukise i dslr iranga.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.05.10, 22:36, rašė:
  Mėgėjas gali leisti pinigus todėl, kad jam smagu, o profas, logiškai mąstant, turėtų skaičiuoti sąnaudų ir pajamų santykį.
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.05.10, 22:47, vertino: Gerai, , rašė:
  Manau ne piniguose esmė, profiasionaliam darbui DSLR patikimesnis ir greitesnis.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2019.05.11, 13:01, rašė:
  Sprendžiant iš klausimo, nesi profas, Mantai.
  Kokie tavo užmojai, pomėgiai fotografijoje? Kamerą reikia rinktis tokią, kuria fotografuosi, o ne kuprinėje laikysi. Tai gali būti visai skirtingas pasirinkimas nei profų. Mažiau juos sureikšmink, lengviau gyvensi...
 • Sapros
  Sapros 
    2019.05.11, 19:55, rašė:
  noriu pereiti i FF sistema. Dabar turiu xt20 ir kazkaip nesinori man tu pinigu kist i apsc sistema kai zinau kad vistiek noresis FF. Tai vat ir svarstau ar dslr koky d750 ar geriau koks sony a7 iii . Nes kiek paziurejau youtube tai ten toks vaizdas kad vos ne visi fotogrofai persoka ant mirrorless.Tai gal jau i ta dslr nebeverta merkt pinigu.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.05.11, 20:05, rašė:
  Čia kaip pažiūrėsi. Jei ko dažnai atsisakoma, tai tada krenta kaina ir paieškojus galima nebrangiai susidaryti pakankamai gerą komplektą. O madingų dalykų kaina bus didesnė ir atitinkamai didesnė tikimybė permokėti. Kita vertus, ne piniguose laimė. Svarbu, kad daiktas džiugintų ir tenkintų.
 • _«M.G»_
  _«M.G»_ 
    2019.05.11, 21:41, rašė:
  finansus savo žiūrėk ir fotografavimo stilių. Naujos kameros, tokios kaip a7III, yra santykinai brangokos. Plius joms reikia ir sony objektyvų, kad dirbtų pilnu pajėgumu - vėl gi Zeiss optika brangesnė. Ar tau reikės greičio? O gal dirbsi daugiau studijoje neskubėdamas ar kaip hobistas daugiau savam malonumui?
  Ir t.t. ir panašiai...
  Žodžiu, jeigu reikia greičio ir gero autofokuso, ypač Eye-AF, tada regis a7III bus pasirinktinas, jeigu be to gali gyventi - galima ir pigiau susirinkti gerą komplektą.
  Nepamiršk, kad nuotraukas daro ne kamera, o fotografas, nuo jo priklauso turinys
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.05.11, 22:20, vertino: Gerai, , rašė:
  youtube kaip žinių šaltinis labai pervertintas reikalas. Dauguma tų video yra influencerių/vlogerių video kurių tikslas yra venokia, ar kitokia produkto reklama. Jie už tų produktų reklamą gauna tiesioginį užmokestį, todėl jie gali pasakot "bileką", o dažniausiai, jie paprasčiausiai nušviečia stipriausias daikto puses, palikdami visus "nedadarymus" šešėlyje, taip sukurdami įvaizdį, kad tas daiktas labai geras.. Na jų darbas pritraukti kuo daugiau klientų ir parduoti kuo daugiau produktų.. Tiesiog mes kaip paprasti mirtingieji, dar neperpratome jų žaidimo ir tų video nevertiname kaip reklamos, nes mums nesusiformavo toks vertinimas, daug žmonių patiki autoritetu, ypač kai mato peržiūrų skaičių, ar komentarus, kurie dažnai irgi būna netikri...
  Negalvok, kad korporacija pirkdama reklamą iš influencerio, perka reklamą tik iš jo vieno, arba kad influenceriai tarpusavyje nėra susija ir pvz nesudaro kokio UAB ar asociacijos/grupės kurioje dirba vienoda kryptimi visi kartu ir taip sudaro įvaizdį, pavyzdžiui - "kad visi dabar juda link sisteminių", arba, "kas sony geriausia, o canon prasčiausia" ir t.t.
  Iš tikro, mes net nežinome, ar tie žmones save pristatydami fotografais iš tikro yra fotografai, ar jie paprasčiausiai sudaro tokį įvaizdį...

  Todėl youtube medžiagą, reikia vertinti labai atsargiai ir kritiškai...

  Kaip jau daug kur rašiau, jeigu reikėtų dabar riktis sisteminį, tikriausiai užmesčiau akį į canon sistemą. Kadangi pats naudoju sony, galiu pasakyt, kad man jis lėtas lyginant su turėtu canon 6d, high iso performance nenustebino (nors buvo visų išgirtas) ir iš principo nusipirkęs šį body supratau, kad šiai sistemai daugiau yra investuojama į reklamą, o ne į daikto tobulinimus. Kiekvienas skirtingus prioritetus turime, man ergonomika, tikslumas, ir daikto patogumas yra ženkliai svarbiau už keliais stopais geresnius DR parametrus. • heydekrug
  heydekrug 
    2019.05.12, 02:52, vertino: Gerai, , rašė:
  Prie sisteminiu nelenkia,kiti sensteleje proofai bando DSLR ir jo sunkius objektyvus nuvertinti,.zinoma systeminiai lengvesni,bet nemanau kad kokybiskai ta pati galima isgauti.As prie D700 ar D810 visuomet pasiimu Sony RX 100V.Jei fotografuoju su kokiu tele objektyvu,si kompaktine gelbsti netiketuose momentuose,ir nereikia objektyu staigiai keisti.Kas link kokybes,-ji turi ja,zinoma ka fotografuoji,bet prastame apsvietime-nepamainoma greitiems kadrams.
 • ro.
  ro. 
    2019.05.12, 13:06, rašė:
  Profai įpratę dirbti veidrodiniais, turi jų solidžius komplektus, jų funkcijų tikrai pakanka, fotoaparatai ir ypač objektyvai gana pigūs. Kaina čia nemažas argumentas: profesionalus įrankis ne hobiui perkamas, jis turi atidirbti investicijas.
  Tad jei skaičiuoji kas apsimoka? - tai veidrodinis. Jei dydis/svoris negąsdina.
  Kieti fotožurnalistai ir toliau naudoja veidrodinius
  petapixel.com/2019/04/22/the-cameras-that-shot-the-winning-p.../
  ir juos nesunku suprasti: jų darbe technika nemažai kankinama, tad geriau "drožti" jau turimą techniką o ne naują ir brangesnę ;)
  Bet kiti profai (vestuviniai, mados, miesto) vis dažniau renkasi sisteminius.
  Evoliucija neišvengiama ;) bet ne revoliucija, aišku.
 • ro.
  ro. 
    2019.05.12, 18:23, rašė:
  Nurodytame straipsnyje nesąmonė kažkokia: atseit sisteminius (mororless) naudoja tik 4.4% žurnalistų ir tuo pačiu: 10.5% naudoja Fujifilm. Juk Fuji negamina veidrodinių. Negi jie naudoja Fujifilm muilines? :)
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.05.12, 19:06, rašė:
  Ten matyti, kad dažnai naudojami Fujifilm X100 serijos kompaktiniai, jie turi didelį jutiklį ir nėra nei DSLR, nei sisteminiai.
 • ro.
  ro. 
    2019.05.12, 19:16, rašė:
  Ah taip, tikrai :)
  Tos šiuolaikinės 'muilinės' gana kietos!
 • Martynas Musteikis
  Martynas Musteikis 
    2019.05.20, 08:11, rašė:
  Pardaviau prieš 2 metus visus FF (D3, D4 ir D750). Su Fujifilm X-T2 ir 56mm 1.2 & 16mm 1.4 dabar dirbu. Pilnai viskuo patenkintas. Sumažėjęs svoris turi, bent man, labai didelę reikšmę. Visi kiti skirtumai DOF ir tt, nežinau, man arba niekada nebuvo labai svarbūs, arba nepastebėjau

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti