Kaip rinkti nugalėtojus?
ro.: 2015.05.13, 19:49 R  Grupė: Fotokonkursai 19
 
Mieli grupės nariai...

Na visad problema:
konkursų rezultatais dažnai nesat patenkinti, bet tuom pačiu rinkimuose nedalyvaujat.
Suprantu, konkursų daug. Tai pabodo.
Kaip rinkti konkursų nugalėtojus?
Kaip motyvuoti "Komisija"?

Primenu, komisija dabar - tai 200 žmonių. Bet nugalėtojus renka 20...
Nelabai objektyvu. Reikia kažką keisti.

Komentarai
Turinys
 • D
  D 
    2015.05.13, 20:16, rašė:
  tegul renka naujokai ir pazenge :D
 • Pivonija
  Pivonija 
    2015.05.13, 20:37, rašė:
  O kas komisijoje?
 • Mindaugas Navickas
  Mindaugas Navickas 
    2015.05.13, 20:40, rašė:
  Rinkciau, bet kažkaip nujaučiu Igno ranka mano statuso svyravime :) % minusuojami ir nieko nedarant, taip per viena nakti statusas ir sumenksta :) Ne pirmas toks atvejis.
 • dzews2007
  dzews2007 
    2015.05.13, 20:44, rašė:
  Tai jei renka pastoviai tie patys 20 žmonių gal tik Jiems ir palikti tas teises ?
 • Aurimas Valevičius
  Aurimas Valevičius 
    2015.05.13, 21:55, rašė:
  Matyt, kad reikia keisti.
  Kodėl turi būti taip sudėtingai ? Kodėl negali būti paprastai: autorius pristato nuotrauką konkursui, o laimėtoją lemia paprastas dabar esantis balsavimas. Galėtų net ir senesnė nuotrauka, jau surinkusi tam tikrą vertinimą, būti pristatyta konkursui.
  Jei jau turim vertinimo sistemą (nors ir veikiančią pagal slaptą algoritmą), tai gal ji gali vertinti ir konkursines foto ?
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2015.05.13, 22:15, rašė:
  Pritariu Aurimui, konkursą turėtų laimėti daugiausiai balų surinkę darbai, tik nepritariu idėjai jog gali dalyvauti senai įkelti darbai, tai sumažintų norą kurti naujus darbus, o be to visada smagiau matyti dar nematytas nuotraukas..
 • ro.
  ro. 
    2015.05.14, 01:18, rašė:
  Dažnai šaukiam "Valio, yra paprastas sprendimas, bet kažkodėl padaryta sudėtingai". Dėja, paprastų sprendimų nėra.
  Taigi, jei rinktume tik už bendrą vertinimą, tai VISIŠKAI neatsižvelgtume į konkurso temą. Taip vertinti neobjektyvu. Kaip kad greičiausią ar gražiausią  automobilį/fotoaparatą rinkti pagal jo kainą ar populiarumą.
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2015.05.14, 11:10, rašė:
  Nepyk Ignai, bet manau jog esi neteisus.. Neobjektyvu kai išrenka masė vartotojų ir objektyvu kai išrenka keli, - su mintim ar galimybe - tu man aš tau? Įdomu koks būtų aktyvumas renkančiųjų jeigu siūlymas į konkurso nugalėtojus būtų nematomas..
 • ro.
  ro. 
    2015.05.14, 11:32, rašė:
  Bet ką daryt jei darbas visai 'ne į temą' ar 'šiek tiek' ne į temą? Dažnai taip būna. Laimei už juos dabartinė komisija nebalsuoja, nes mato jog konkursui netinka. O visa masė balsuoja už gražų vaizdelį - gi nežiūri tinka konkursui ar ne.
  Ką daryt tokiu atveju kai į Šunų konkursą įmeta efektingą HDR peizažą su mažyčiu šuniuku? Tai apie šunis ar visgi apie peizažą?
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2015.05.14, 15:32, rašė:
  O tai Ignai, ką pačiam neužtenka kompetencijos, apžiūrėti daugiausiai balų surinkusius darbus ir tuos kurie konkursui netinka tiesiog atsijoti.. Užtruktum keletą minučių, nes ne tiek jau ir daug gerų darbų prisirenka.. Ir dar vienas dalykas, nebūtinai statusą "meistras" turintis fotografas nusimano ar visaip kitaip yra išprusęs labiau fotografas nei pažengęs ar naujokas.. Atvirkščiai, gali būti labiau išprusęs ne kaip fotografas, bet kaip padlaižūnas" su ženkliuku meistras"
 • ro.
  ro. 
    2015.05.14, 15:42, rašė:
  Ir taip ant manęs visus šunis karia, nuolat pyksta.
  Norėjau truputi pasidalinti atsakomybe ir neapykanta, bet va neišeina..
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2015.05.14, 16:05, rašė:
  Tokia jau tavo dalia Ignai,visiems neįtiksi - nėra gerų vadovų, redaktorių, adminų ir pan. :))) Visada atsiras murmeklių, aš irgi ne išimtis, Be to paeksperimentuoti visada galima ..
 • Badas
  Badas 
    2015.05.14, 18:10, rašė:
  Pykstama tada, kai nuviliami teisingumo lukesciai. Todel svarbu nuo pat pradziu nesuformuoti pernelyg dideliu lukesciu. Reikia is anksto deklaruoti, jog rezultatus lemia paslaptinga, neperprantama, subjektyvi, korumpuota ir apskritai antikonstitucine tarpgalaktine komisija, o kam tai nepatinka - tegul nedalyvauja :). Juk visada galima ideti nuotrauka nepazymint konkurso varneles.
 • Badas
  Badas 
    2015.05.14, 11:49, rašė:
  Manau geriau tureti netikslu bet aktyvu balsavima, negu tikslu ir neaktyvu. Is dvieju blogybiu rinkimes mazesne. Siulau naudoti standartinio balsavimo rezultatus paliekant meistru+ vertinimus.

  O kalbant apie nugaletojus, manau kad organizatorius gali savo iniciatyva atmesti gerus bet "ne i tema" darbus, isteigiant jiems atskira nominacija "diletantu favoritas" :D. Na gerai, kad netrolinti per daug, pavadinkime "ziurovu favoritas" :). O ka daryti, jei balsuojama atsainiai. Visiems neitiksi. As visa laika manau, kad geriausia yra ismintingas balansas tarp demokratijos ir autoritatizmo. Siaip jau "neiteminiai" darbai turetu buti ismesti is karto, bet jeigu tam truksta pajegumu arba politines valios, tada revizuokime rezultatus, ka padaryti paprasciau.
 • ro.
  ro. 
    2015.05.14, 11:52, rašė:
  Na maždaug ir aš taip mąstau.
  Reikės kombinuoti masės ir komisijos balsus. Ir šiek tiek mano įsikišimo neišvengiamo.
 • skarbonke
  skarbonke 
    2015.05.13, 21:57, rašė:
  iki neseno laiko rinkdavau aktyviai, dėl vis pasikartojančio bambėjimo objektyvumo tema, bei amžino nepataikymo nubalsuoti už lyderius (sarkazmas) mečiau šį reikalą. ir nematau kodėl turėčiau elgtis kitaip.
 • Rima Prusakova
  Rima Prusakova 
    2015.05.13, 22:51, rašė:
  o kaip apskritai efoto aktyvumas Ignai? tiesiog įdomu, ar čia tik konkursų rinkime pasyvumas jaučiamas, ar globaliau
 • sin
  sin 
    2015.05.14, 10:24, rašė:
  O jei ... konkurso metu atskirai sudėtume nuotraukas be jokio vertinimo, o papildomai vertinimui skirtą savaitę galėtų kiekvienas eFoto narys skirti tik I-mą, II-trą ir III-čią vietas (pvz.: 3, 2 ir 1 balai),  jei norit sudėtingiau, - balai gali skirtis priklausomai nuo statuso... 

  p.s.: aktyvumas, motyvacija, populiarumas, masiškumas... - sąvokos iš konkursų ABC... :)
 • .Krivis.
  .Krivis. 
    2015.05.14, 18:09, vertino: Gerai, , rašė:
  Mano galva, dedant darbą į konkurso galeriją, nuspaudus mygtuką " į konkursą", darbas turėtų automatiškai tapti anonimiškas, be galimybės komentuoti ir tik pasibaigus konkursui skirtam laikui, galėtume pamatyti, kiek kuris darbas surinko balsų ir kas už jas balsavo. Surinkę daugiausiai balsų darbai ir tampa nugalėtojais. Neatitinkantys konkurso reikalavimų pašalinami, paaiškinant, kuo jie netiko. Skirti vertinimui atskirą laiką po konkurso, manau negerai, nes gal būt kas nors tuo metu negalės balsuoti, o būtų galėjęs balsuoti anksčiau, nereikia gaišti papildomo laiko, nugalėtojai iš karto aiškūs ir t.t. Balsuoti gali visi. Balso svoris - pagal statusą. Paprasta, objektyvu.

Paruoškite dovanėles su fotobites.lt


Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti