Mano fotografijos kelias
andrius.s: 2011.08.11, 16:20 R  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  30
 
Būtų įdomu, kad efoto.lt bendraminčiai pasipasakotų istorijas kaip pasirinko fotografijos kelią, ką dėl to paaukojo, kaip tapo kuo dabar yra. Tikrai naudinga išgirsti kas nuo ko pradėjo, su kokiais sunkumais susidūrė ir ką turėjo išgyventi.
Labai būtų įdomu išgirsti gerbiamo redaktoriaus Igno istoriją, bei kitų asmenų ... svarbu, kad žmogus norėtų papasakoti savo istoriją kitiems.
nuoširdžiai tikiuosi, kad tokių kas norės pasipasakoti atsiras

Komentarai
Turinys
 • Kubrick
  Kubrick 
    2011.08.11, 16:42, rašė:
  atsimenu vaikystej isardziau padaliam smena 8 berods. tai va ja ir paaukojau :)
 • Rimstel
  Rimstel 
    2011.08.11, 17:05, rašė:
  Visi juk nuo kažo pradėjom: kas dviratį, kas radijo imtuvą, kas laikrodį kas dar kažką, kas fotoaparatą.
  Vat taip ir prasidėjo ............. O sunkumai - jei domiesi ir įdomu tai ir sunkumų kaip nebuvo, ai .... tais laikais visko sunku buvo gauti, (jei tėvai nepuvo partijos nariai.) Bet tai ir buvo įdomumas gauti ir padaryti. Gatavo ryškalo nebuvo - gamindavom, fiksažas nebedirba "gaivinam" - kol kur nors payks gauti. Radijos nori - bet jose negirdeti "Amerikos balso iš Vašingtono", o kaip padaryti kad girdėtūsi, kaip ji dirba? ir t.t. O ne kaip dabar - gauti ir turėti. Ai nemoku pasakoti, tikriausiai knygų neardžiau kai mažas buvau, (tik laikraščius draskiau) bet ten kažodėl nieko viduj neradau...........

  p.s. gal pirma pats papasakok. A?
 • jonasb
  jonasb 
    2011.08.11, 18:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Jaunystėje fotkinau su kažkokia tai juostine muiline. Paskiau prasidėjo skaitmeninė era. Įsigijau Pentax Optio S40 berods. Sėkmingai atitarnavo tas aparatas 2,5 metų. Bet per savo vestuves tiesiogine to žodžio prasme "prageriau". Sulaužiau nepataisomai. Tada buvo kokia 3 metų pertrauka fotografijoje, bet mintis vis sukosi apie tai. Pasidomedavau karts nuo karto kas naujo tame fronte. Po to pasitaikė proga įsigyti Sony DSC-H2. Tas buvo aparatas super. Daug gerų kadrų padaręs esu, keletą ir čia įdėjęs. Dar yra daug archyve (reiks kada perverst). Bet galų gale pradėjo nervuoti jo lėtumas visa kame. Ir tada buvo priimtas sprendimas, pirkti veidrodinį aparatą. Su kuriuo dabar ir tobulėju. Amen.
 • Cibudabis (išsitrynęs)    2011.08.11, 19:56, rašė:
  Aš kadangi dar tik naujokas, bet galiu pasakyt ką paaukojau - 60 litų ant seno nikon 35mm bodzio ir 100 ant objektyvo kažkokio (kaip įtariu kitinis tik naujesnis šiek tiek). Tai va, o patiko fotografija jau senokai, tik niekaip neatsiradavo kabliuko, nes turėjau tik muilinę, o su ja jokio malonumo, mat man labiausiai patinka procesas :).Nusipirkus juostinį ir pajutus svorį, nugaroj įstrigo inkaras...nesu tikras ar ilgam, taip pat net nesu tikras ar man reikia DSLR. Nuojauta kužda, kad juosta visvien patiks labiau, nes "daugiau" proceso ir vertė tarsi kita tų nuotraukų kokios jos ten bebuvę :)

  Trumpai tariant vis dusindavau save, kad neturiu jokio pomėgio, o jis buvo ranka pasiekiamas :)

  Ps.: beje, Sirijaus 2CR5 elementas laiko jau 7 juosta ir nė nemano išsikraut...keista :)
 • oreviras
  oreviras 
    2011.08.11, 20:13, rašė:
  atsimenu bent jau keletas tokiu temu ;)
 • 15 čigonų
  15 čigonų 
    2011.08.11, 21:00, rašė:
  Iš pradžių paaukojau visus pinigus kiek turėjau ir dabar vis dar aukoju, aukojau laiką ir vis dar jį aukoju, nors tokie nereikšmingi dalykai laikas ir pinigai, tik dėl vieno gaila - paaukojau tėvynę :)
 • baltavarna
  baltavarna 
    2011.08.11, 21:05, rašė:
  Dabar apie tai nesakysiu nieko. Vėliau apie tai parašysiu knygą :)
 • Manvid
  Manvid 
    2011.08.11, 21:27, rašė:
  Du senukai turguje aiškinasi santykius: Pirmasis sako: - Tu dar nežinai kas aš esu ! Antrasis atkerta: - O tu nežinai kuo aš buvau ! Jei prisimenu, Антон Павлович Чехов sakė, kad kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra tik siužetas nedideliam apsakymui. Kalbėti, rašyti apie gyvenimo kelią, apie tai kuo esu, kai autoriui tik 23, truputį nerimta. Autobiografijas rašo tik iškilios asmenybės, atlikusios reikšmingus ir plačiai pripažintus darbus, sugebančios matyti ir įvertinti save iš šalies. Bet dažniausiai apie asmenybes rašo biografai. Linkiu ir Andriui, kad būtų ką apie jį skaityti.
 • Fotos
  Fotos 
    2011.08.11, 22:11, rašė:
  Panašu į užrašą virš kapinių vartų: "Kuo tu esi - tuo aš buvau. Kuo aš esu - tuo tu būsi".
 • andrius.s
  andrius.s 
    2011.08.12, 13:40, rašė:
  apie save dar neturiu ką rašyti, net prie alaus bokalo nežinau ar ką būtų pasakoti :) . galbūt temos antraštę galima dvejopai interpretuoti, bet manau įdomu išgirsti visokių žmonių istorijas. pamatyti kas kiekvienam yra fotografija ir kodėl tai daro ką daro
 • ro.
  ro. 
    2011.08.11, 22:05, rašė:
  Gal kada knygą straipsniuką parašysių atviraudamas ;)

  Ir džiugu kad kiti pasisako, ne tik juokais. Pirmyn!
 • kavolis
  kavolis 
    2011.08.11, 22:50, rašė:
  ką reiškia "fotografijos kelią"? Skamba labai kategoriškai: "fotografija man yra viskas" maždaug ar kažkas pan. Efoto didžiajai daliai fotografija - hobis, o jie, kad ir kokioje srityje bebūtų, ryja pinigus ir laiką :)
 • Vytccocacola
  Vytccocacola 
  nesiseka
    2011.08.11, 22:52, rašė:
  ///
 • dreiggy
  dreiggy 
    2011.08.15, 14:16, rašė:
  Kas tas BGAK? ;)
 • Taurelė
  Taurelė 
    2011.08.15, 14:54, rašė:
  BGAK - buitinio gyventojų aptarnavimo kombinatas, buvo tokie sovietiniais laikais - siuvykla+kirpykla+foto atelje+cheminė valykla ir pan. :)
 • puodukas.
  puodukas. 
    2011.08.12, 10:09, rašė:
  Mane i si liuna itrauke Draugai...ne nezinau kaip jiems atsidekosiu. Pirma laksciau paskui drugelius ir visokius vabalus su Sony Ericson K750i (vis tik biologija yra mano pirmas pasaukimas), keista kaip arti jie mane prisileisdavo...tada nusipirkau prima DLSR ir laksciau paskui tuos pacius drugelius iki kol neislekiau is salies. Tada atradau gatve, reportaza - zmoniu fotografija. Istrigau ten amziams.
 • baltavarna
  baltavarna 
    2011.08.14, 03:04, rašė:
  Tik gaila, kad mums savų darbų nerodai.
 • puodukas.
  puodukas. 
    2011.08.15, 22:52, rašė:
  Ir is tiesu, net nezinau kodel. Tinginys apemes ribas nuotraukoms deliot, kad i efoto ikelt :)
 • opiumas
  opiumas 
    2011.08.12, 10:40, rašė:
  na viskas prasidejo dar turbut kai man buvo 1 metai pries objektyva megdavau maivytis, nes tevuko hobis buvo fotografija, turiu daug nuotrauku is vaikystes fotikas pas tevuka visada buvo rankose :) paskui kokiu 6 metu gavau is savo mociutes savo pirmaji fotika jeigu gerai pamenu tai buvo agat, paskui sendaikciu parduotuvejo po kokiu 2metu naudojau tevuko fed3, pasilikdavau po pamoku ir eidavau i fotografu bureli ten fotografuodavom pora valandu paskui namie tevukas padedavo ryskinti juostas, daryti nuotraukas, bet paskui prasidejo 1991 ir baigesi visi bureliai ir mano fotografija baigesi...... 2004 metais isigyjau pirmaji skaitmenini fuji s5500 su juo truputi supratau kas, ka mazdaug daro, kad sumazinus f skaiciu ir gerai prizuminus isplaukia galinis vaizdas, paskui po 3 metu jis sugedo ir teko galvoti apie nauja...... galvojau apie fuji s9600 ,bet tuo metu jo kaina buvo daugiau negu puse kainos d40x taip ir sugalvojau toki nusipirkti..... bet nuejes i parduotuve palaikiau rankose d40x ir po jo d80, tai taip ir nusipirkau ir vsio susirgau fotoliga........ dabar kaip tevukas fotikas visur su manim ir kiap tevukas vairuoju tik motocikla......fotodabar didelis didelis hobis......
 • Lempinis
  Lempinis 
  nesiseka
    2011.08.12, 11:55, rašė:
  mano istorija butu baisiai ilga. reiks kada nepatinget ir sest surasyt su foto pavyzdziais :)
 • JMB
  JMB 
    2011.08.12, 13:01, vertino: Gerai, , rašė:
  Tiksliai nepamenu, bet dar vaikas buvau kai paėmiau kaimyno fotoaparatą (matyt genai suveikė, nes tėvukas jaunystėje irgi paveikslavo), nusipirkau fotojuostą ir pleškinau draugus, nustatęs tik metrus. Kai išpleškinau, išsitraukiau juostą pasižiūrėti, ogi jinai visai tuščia. Tada tėvelis pamokino, kad reikia juostą ryškinti ir užfiksuoti. Miestelyje foto prekėmis parduotuvė neprekiavo, tad teko 20 km dviračiu minti į Priekulę. Pasitaikė gera pardavėja vis pamokindavo. Pasidaręs chemikalus, su tėvuku tamsoje lėkštėje (ryškinimo bakelio dar neturėjau) išryškinau pirmąją savo fotojuostą. Tai džiaugsmo buvo. Nuo tada ir užsivedžiau. Patiko lakstyti po laukus, klaidžioti po miškus, slampinėti palei Veiviržą ir viską paveiksluoti. 3 metus galvojau studijuoti fotografiją, bet įstojau į aukštąją mokyklą (nereikėjo eiti į sovietinę kariuomenę). Dabar kai atsirado galimybė www.efoto.lt parodyti savo nuotraukas, tai tuo ir džiaugiesi, kad tavo nuotraukas pamato daugiau bendraminčių. Nepretenduoju į didelius foto meninkus, bet norėčiau taip paveiksluoti kaip Marius, RB, Šventupys, Vidma 315 ar kt. Vėl lakstau po laukus, braidžioju paupiais, klaidžioju po miškus ir tuo džiaugiuosiu :)
  P.S eh, perdaug jau čia visko prirašiau.
 • Badas
  Badas 
    2011.08.12, 13:03, rašė:
  Del to kuo tapau - turiu dekoti merginoms. Nuogoms merginoms :). Kazkada seniai turejau paprasciausia juostine muiline, su vienu mygtuku (neskaitant on/off), ir kaip visi pafotografuodavau gimtadienius, draugus ar siaip viens kita prie juros saulelydzio fone, prie grazaus medzio ir panasiai - na suprantant ka turiu omeny ;). Bet turejau drasia drauge, kuria kartais pafotografuodavau nuoga. Dabar kai pagalvoji - tai buvo baisi buitine erotika, bet atrode grazu, nes ir nebuvo su kuo palyginti, o anuomet spaudoje retai tepasitaikancios kokybiskos meniskos nuotraukos atrode lyg kazkas is kito pasaulio, nepritaikoma ir nepasiekiama. Paskui turejau kita drasia drauge... Taip, uzgriebia tas nuostabus vaizdas uz sirdies ir ne tik, visgi vienas is banginiu ant ko laikosi pasaulis :))). Taigi juosteles pleskinau viena po kitos ir uzsimaniau kazko su daugiau mygtuku - kad butu galima bent keleta skirtingu variantu nufotografuoti (nors dar neisivaizdavau kokiu). Ir cia vienas draugas, anksciau dirbes prie fotoaparatu pardavimu, pasiule paimti skaitmenine muiline - kad nekainuotu juostele ir eksperimentai. Va tada ir prasideeeeejo :). Pleskinau aplinkui viska is eiles, bet aisku mieliausiai fotografau nuoga drauge. Prasidejo eksperimentai, kurybines ir technines paieskos, nauji vaizdu apdorojimo budai, ir taip toliau. Paskui buvo trecia drasi drauge... Issigelbeti nebeturejau sansu :D. Taigi, aciu jums, merginos :*
 • Susiedas
  Susiedas 
    2011.08.12, 16:00, rašė:
  Taigi pradžioje buvo išardytas KOMSOMOLCAS (kas žino) paskui tėvo diržas....Oi! Tada man buko kokie šešeri...dar paskui tėvo pamokymai.....,taip ir vargstu po šiai dienai,mokausi, skaitau knygą "25 fotografijos pamokos", knopkes spaudau kai yra laiko....,va toks tas pomėgis,hobis taip sakant.....,tik laiko vis trūksta.
 • H.M.
  H.M. 
    2011.08.13, 11:15, rašė:
  Trumpai. Man tai padėjo neišprotėt būnant bedarbiu. Tiek.
 • Montas
  Montas 
    2011.08.13, 23:54, rašė:
  Viena diena draugas parodė savo foto iš kelionės, o jos atrodė tokios mmmmm.....Taigi

  susiradau su kokiu foto aparatu buvo fotografuota "Nikon D40" ir nusipirkau. Kadangi turėjau

  foto aparata tai reikėjo ir bendraminčių susirasti. Radau - parodė efoto.lt kuris ir buvo mano

  pirmas mokytojas, susitikimai, žaidimai, daug valandų praleista efoto.lt - išmokė manęs,

  nebezirsti dėl taškų ir pradėti rimtai žiūrėti į tai ką dabar darau. Na žinoma po to $6000

  investicijos į techniką, dar vienas kitas šimtas į knygas ir rezultatai po biškuti eina geryn ir

  geryn :) Na dabar dar šiek tiek investicijų į knygas į foto užsiėmimus ir tada bus dar geriau :) • dreiggy
  dreiggy 
    2011.08.15, 16:12, rašė:
  Pirmasis aparatas buvo muilinė canon powershot a400, tai tikriausiai buvo 2005 (tiksliai nepamenu), tada fotografuodavau draugus, save ir t.t. žodžiu viskas į one.lt ;) Na tikras menas prasidėjo po pirmos nelaimingos meilės (buvau turbūt devintoje klasėje), norėdamas nukreipt mintis pradėjau domėtis fotografija. Pradėjau nuo gėlyčių, macro, traukinių... Na ir pajutau, kad per mažai man tos muilinės, tada įsigyjau fuji S5700, nepatiko iš kart pardaviau ir tada nusipirkau fuji S6500fd, vat ten buvo daiktas ir prasidėjo mano naktinio miesto fotomenas. Ir dabar mėgstu naktį į miestą išlėkt pavažinėt ;) Na o dabar pagrindinis dėmesys nukreiptas į portretinę fotografiją... ;) Tai tiek mano sutrumpintos istorijos... ;)
 • gagilas
  gagilas 
    2011.08.15, 22:16, rašė:
  Geras klausimas. Sitiek metu, o taip ir netapau. Gal kada tapsiu.
 • secam
  secam 
    2011.08.15, 23:19, rašė:
  Niekad nemaniau kad kada nors imsiu fotografuot. Kažkaip nebuvo įdomu - nuo 4 mokyklos klasės iki 4 kurso neturiu nei vienos savo nuotraukos albume. O ir per tuos 12 metų išfotkinau dvi juosteles - vieną su tėvo zenitu (nesigavo nei viena foto), kitą - fotografijos kurso pas Paukštį atsiskaitymams (paskaitas sąžiningai pramiegojau...)... Pirmasis veidrodinis namuose atsirado netikėtai - pirkau jį dovanų, o gavosi kad naudojausi juo pats, nes labiau suprasdavau kurį ten mygtuką spaust. Taip pradėjau fotografuoti savo ir ne savo malonumui - neužilgo ir darbe nupirko fotoaparatą, o kadangi aceit buvau prie meno - tekdavo fotografuoti man. Aš pats tą darbą vadindavau "padirbėti štatyvu". Štai jau 10 metų praėjo nuo tų bandymų, profesionaliai fotografuot neišmokau, tačiau fotoaparatą imu su savim baveik visur.
 • Mantas_V.
  Mantas_V. 
    2011.08.16, 10:14, vertino: Gerai, , rašė:
  Jau greit bus penkeri metai kaip glaudžiai draugauju su fotografija. Mane fotografuoti labiau ir gilintis į fotografijos meną paspartino efoto.lt bendruomenė. Pamenu kai prieš beveik 5 metus nusipirkau Nikon D40, ėjau ir pleškinau bet ką ir bet kaip, žinoma tada apie žmonių ir renginių fotografavimą nė negalvojau, buvo tik gamtos vaizdai. Kai atradau šį puslapį ir pradėjau dėti savo darbus, gavau daug kritikos ir patarimų, kas įtakojo labiau gilintis ir padaryti geresnių darbelių. Dabar fotografuoju nuo laukinės gėlės žiedo iki vestuvių. Susiradau nemažai bendraminčių su kuriais gali kalbėtis ir kalbėtis apie fotografiją. Man fotografija tapo ir papildomu pajamų šaltiniu, kas gali būtį geriau jog dirbi savo mylimą darbą ir dar už tai gauni pinigėlių. Manau jog nemažai čia esančių fotografų turėtu dėkoti efoto.lt bendruomenei, dauguma naujokų čia atėje užsikabliuoja ant fotografijos rimčiau :)
 • andrius.s
  andrius.s 
    2011.09.04, 22:19, rašė:
  labai smagu, kad atsirado pasisakiusiųjų, tikrai nesitikėjau tiek sulaukti. Be galo įdomu išgirsti kitų istorijas, pradžių pradžią, kelią ....

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti