Karalius mirė, tegyvuoja karalius
Vaizdinys: 2021.06.19, 21:58  Grupė: Olympus 5
 
Kai prieš metus Olympus paskelbė, kad kažkokiu nelabai aiškiu būdu atsikrato fototechnikos padalinio, daugelis šią fototechniką „palaidojo“ (jau ne pirmą kartą). Bet nuo šių metų pradžios Olympus fototechnikos gamybą (ir vardą) perėmusi OMDS (OM Digital Solutions) šaukšto nepadėjo. Gyvybės ženklai matyti ir jie teikia vilties, kad laidotojai paskubėjo.

Neseniai paskelbta, kad pasirodo Olympus E-P7 www.dpreview.com/news/9713009405/here-s-the-olympus-pen-e-p7...
Turbūt jau niekas netikėjo, kad ši serija bus pratęsta. Technologiškai nieko naujo (viduriai paimti iš E-M10 Mark IV ir sukryžminta su PEN-F programiniais privalumais), bet vis dėlto labai dailus aparačiukas išėjo, pranašesnis už bet kurį E-PL serijos atstovą. Visai norėčiau tokio (kaip papildomo aparato).

Didžiausias įdomumas – pasirodė M.Zuiko 8-25mm F4 Pro www.dpreview.com/news/9289501650/olympus-introduces-m-zuiko-...
Čia tai jau tikras gerulis. Labai patogus židinio nuotolio intervalas (nuo plataus iki standartinio), suskleidžiama konstrukcija. Dydis ir svoris maždaug kaip gerai žinomo 12-40/2.8. Mane tai šiek tiek nuvilia, tikėjausi, kad bus mažesnis ir lengvesnis. Vis dėlto labai viliojantis.

Kas toliau? Gandų nesigirdi, bet tikiu, kad dar ko nors sulauksime. Negaliu sakyti, kad ligonis sveikut sveikutėlis, bet dar gyvens.

Komentarai
Turinys
 • bronislovas
  bronislovas 
    2021.06.20, 14:35, rašė:
  The new E-P7 is going to be available in Japan and Europe but NOT in North America.
  8-25 jau buvo anonsuotas (kaip ir makro 100mm) dar iki "reformos". Todėl tikėtina, kad dar viskas eina iš eigos. Žinoma girdisi, kad pvz Kanadoje dingo pogarantinis remontas ir viskas siunčiama į USA, bet iš kitos pusės krentant visams sektoriui būttini sprendimai kaštų taupymui. Aš asmeniškai laukiu Panasonic GH-6 pristatymo, kuris ir parodys ko galiam tikėtis ateityje ir laukiu OMD naujienų. Beje net naujienos apie mirtį drastiškai neatpigo dėvėtos technikos kainų
 • ro.
  ro. 
    2021.06.21, 03:23, rašė:
  Pirma mintis apie 8-25mm F4 - OHO, neblogai
  bet kai prisimeni kad tai pusė kadro, paskaičiuoji, gaunasi 16-50mm F8 atitikmuo kas visai nieko gero. Net jei tai aukščiausia kokybė.
  Laimej yra bent
  Olympus M.Zuiko Digital ED 7-14mm F2.8 Pro
  čia vis seni kūriniai. Kažkas post-olympus pasirodys tik kitais metais
  Panasonic rodos irgi entuziazmu nedega.
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2021.06.21, 09:33, rašė:
  Šis objektyvas tikrai neskirtas mažam ryškumo gyliui pasiekti. Juk čia plačiakampis, kurio pagrindinis privalumas – universalumas. F4 šviesumo pakanka, o lyginant su FF didesnis ryškumo gylis esant tokiam židinio nuotoliui nėra joks trūkumas. Juk tai bendro plano objektyvas, o ne koks portretinis. 7-14/2.8 manęs visai nevilioja dėl savo dydžio, svorio ir galimybės užsukti filtrus nebuvimo (o ryškumo gylis ir su juo bus didelis). 8-25/4 man daug patrauklesnis, nors aš sutikčiau jį keisti į 8-25/4-5.6, kad būtų gerokai mažesnis, lengvesnis ir pigesnis.

  P.S. Rodos, tai apskritai pirmas 16-50mm atitikmens objektyvas, nė vienoje sistemoje atitikmens nėra nei šviesesnio, nei tamsesnio.
 • Badas
  Badas 
    2021.06.21, 20:07, rašė:
  Diafragma naudojama ne vien ryskumo gyliui pasiekti...
  Aisku, is kitos puses turime dydi, svori ir kaina.
 • Bilberry
  Bilberry 
    2021.06.21, 11:39, rašė:
  Na tikrai, kad renesansas :) Prisimenu, dar vasarį OMDS žadėjo bent vieną "WOW" produktą, tai net nežinau, ar jau pradėti aikčioti, ar dar susilaikyti :)


  O dar girdėjau, Sony lyg tai ruošia 4/3 BSI-CMOS sensorių, tai čia bus mažas žingsnelis fototechnikos pramonei, didelis šuolis Olympusui :D

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti