kas čia per dėmės?
pavido: 2009.04.09, 21:13  Grupė: Nikon 26
 
Sveiki,
iškilo toks klausimas. Su draugu padarėm šią nuotrauką ir viršuje pastebėjom tas dvi dėmes. vėliau padarėm dar vieną ir tas pats toje pačioje vietoje - jos ir vėl buvo. Kas tai galėtų būti?
Nikon D40 gana mažai naudotas dar.
pavido: dėmės   Komentarai [7]

Komentarai
Turinys
 • AP
  AP 
    2009.04.09, 21:19, rašė:
  Jo jo.. Pas mano muilinę Sony irgi tokių buvo.. Tik pas mane per vidurį.. Čia sakau, gal kokia detalė suėjus yra?;DD
 • pavido
  pavido 
    2009.04.09, 21:27, rašė:
  kad aš žinočiau :)
 • ZyX
  ZyX 
    2009.04.09, 21:52, rašė:
  Tai vadinamieji "karšti" pikseliai arba kaip tai vadina Nikon - pikseliai su defektu. Kaip ir visa elektronikos įranga su sensoriais ir ekranais, fotoaparato sensorius gali iš gamyklos turėti keletą blogų pikselių ir tai pasireiškia prie ilgesnio nei 1 sekundės išlaikymo. Sprendimas pataisytį šį akivaizdų defektą yra kameroje įjungti "noise ruduction" funkciją arba atskiros programos randa šiuos karštus pikselius ir pataiso galutinį fotografojos variantą.
 • Razabaitas
  Razabaitas 
    2009.04.09, 21:06, rašė:
  Galimas variantas, bet labai jie koncentruoti tada, nes nemažo ploto spalva kitokia. Ten jų šimtais viename plotelyje. Paprastai taip nebūna. Jie tūrėtų statistiškai būt išsibarstę po visą matricą.
 • pavido
  pavido 
    2009.04.09, 22:03, rašė:
  noise reduction man rods buvo off. reiks pabandyt įjungus. dėkui
 • rpf
  rpf 
    2009.04.19, 16:42, rašė:
  tai nera karsti pikseliai. jei kalbama ne apie maza taskiuka apatiniame kairiajame kampe, o apie purpurines demes virsutiniuose kampuose :)
 • Razabaitas
  Razabaitas 
    2009.04.09, 21:54, rašė:
  Viršutiniame dešniame kampe yra dar trys dulkės. Rausvos dėmės manau galimos dėl matricos perkaitinėjimo esant ilgiems išlaikymams. Pamėgink padaryti kadrų esant trumpesniems išlaikymams ir pastebėk ar dėmės kažkiek kis.
 • pavido
  pavido 
    2009.04.09, 22:00, rašė:
  gerai pabandysim. šitos nuotraukos išlaikymas ~15min, darėm vos keletą..
 • ZyX
  ZyX 
    2009.04.09, 22:54, rašė:
  Kogero kažkas ir su pačiu sensorium yra kada toks ilgas išlaikymas. Va dar radau pavizdį to dalyko pixinfo.com/img/Nikon/D40X/a/longexpo_oa.jpg tik čia jau tos dėmės atskiruose kampuose. Taip kad pasitaikantis dalykas vadinas su tais pigiais aparatais.
 • pavido
  pavido 
    2009.04.12, 18:08, rašė:
  aha čia jau ir tie karšti pikseliai aiškiai matosi. na kai pabandysim su "noise reduction on" ir dar dangteliu uždėjus parašysiu ar kas pasikeitė
 • darWin
  darWin 
    2009.04.10, 00:56, rašė:
  Esant ilgiems islaikymam pabandykite uzdengti vaizdo ieskiklio akute :)
 • pavido
  pavido 
    2009.04.10, 11:26, rašė:
  manai dėl to?
  reiks ir taip pabandyt aišku.

 • darWin
  darWin 
    2009.04.10, 11:46, rašė:
  buna parazitine sviesa ir per ta vieta...
 • MaNolietuva
  MaNolietuva 
    2009.04.10, 19:10, rašė:
  aš sutikčiau su perkaitinimo teorija, nes kai su muilinėm ilgai fotografuoji, (nes pas jas matrica visa laik dirba) o kai poto padarai juodą kadrą, atsiranda panašių dėmių, dažniausiai kraštuose.
  o čia prieš tai dar laikyta 15 min, pirmoj nuotraukoj turbūt tokių dėmių nebuvo?
 • pavido
  pavido 
    2009.04.10, 19:16, rašė:
  prieš tai nefotkinom nieko.pirmas kadras 15 min ir toks rezultatas.
 • MaNolietuva
  MaNolietuva 
    2009.04.10, 20:28, rašė:
  Na nežinau, su panašiom, su muiline, dėl per kaitinimo, dėmėm esu susidūręs, o čia tada net nežinau kas čia galėtų būt
 • rpf
  rpf 
    2009.04.19, 16:43, rašė:

  Tai nera jokie karsti pikseliai jei kalbama ne apie maza taskiuka apatiniame kairiajame kampe, kuris turbut yra siaurine zvaigzde, o apie purpurines demes virsutiniuose kampuose :) Kazkur skaiciau apie tai, pabandysiu rasti dar. Taip buna tik esant labai ilgiems islaikymams.

  edit: Radau. Kenas valdo :)

  www.kenrockwell.com/nikon/d200/d200-dark.htm

  Tai ne kiek nepriklauso nuo to, ar aparatas pigus ar ne, kaip matote.

  Trumpai tariant tai "Ilgu islaikymu triuksmai", geriausiai matosi prie gan ilgo islaikymo+aukstas ISO (~1600), pasak Rockwell'o. Ijungus "Long Exposure NR" Nikono meniu si problema neturetu siaip kilt, bet, kiek suprantu, is esmes fotikas toliau tesia kadra jau uztvarui uzsiverus tam, kad pasalint si defekta, todel ekspozicija trunka dar tiek pat. Bijau suklyst :) siaip maza problema tai, jei nedarai tokiu ilgu islaikymu. Tikiuos padejau :)

 • ZyX
  ZyX 
    2009.04.19, 18:45, rašė:

  "There are some dim red sparkles (hot pixels) at 3200 and 1600 if you look at 100%. They go away completely with Long Exp NR ON."

  Matyt kažko nedaskaitei, kaiptik taip ir pats Nikon'ų Guru tą reikškinį pavadino ir tai nėra vienintelis šaltinis kur taip vadinama.

  Toliau esi dalinai teisus, tai tik ilgo išlaikymo ir didelio ISO triukšmas, bet pavaizduotų modelių pavyzdžiai (D70 ir D300) skiriasi prie tų pačių nustatymų. Tad akivaizdu tai priklauso ir nuo kameros kokybės (tuo pačiu ir kainos). Nors ši karštųjų pikselių problema neturėtų varginti fotografuojant mažu ISO ir su išlaikymais neviršijant 30s.

  Bent man tokios problemos su savuoju D60 dar nebuvo ir manau, kad nebus.

 • rpf
  rpf 
    2009.04.19, 20:23, rašė:

  Velgi, as daskaiciau viska, tai nera "karstieji pikseliai, o lygino jis d200 ir d70 :)

  stai, nueik cia ir uzvesk kursoriu ant nuotraukos www.kenrockwell.com/tech/hot-pixels/index.htm

  "Hot pixels are individual pixels which look much brighter than they should. They are also called sparkles."

  Toliau - nuo kokybes/kainos neprikauso, kadangi d200 dar vis lenkia d60, apie kaina net nekalbu. Jis gal ir senesnis, bet "kokybiskesnis" tikrai. Toliau - tai sensoriaus defektas, o daugybe modeliu turi tuos pacius sensorius - d50 ir d70, d80 ir d200 bei speju d40x su d60. Tad ne kiekvienas modelis ir turi, bei nuo pacio modelio nepriklauso.

 • ZyX
  ZyX 
    2009.04.19, 21:17, rašė:

  Na taip, lygino jis D70 ir D200, tik aš per klaidą D300 parašiau. Bet mano citata būtent iš tavo pirmosios nuorodos ir ten aiškiai taip pavadinta, tad nesuprantu ką tu čia bandai paneigti. Gal turi tokiu atveju savo pavadinimą tokiam reiškiniui?

  O apie tuos pavienius "taškiukus" yra atskira kalba, tai jau vadinamieji mirę pikseliai, anglų kalboje labiau paplitė kaip "dead pixels" ir jie neturi nieko bendra su ISO ar išlaikymu, nes jų elekrtros krūvis nuolatos skiriasi nuo visų kitų sensoriaus pikselių krūvio, tokiu būdų jie sąveikaudami su šviesos dalelėmis (fotonais) nesukuria tinkamo signalo konkrečiai spalvai nurodyti ir užsižiebia įvairiom spalvom, nebūtinai raudonai, kas ir matyti antroje nuorodoje.

 • rpf
  rpf 
    2009.04.19, 21:57, rašė:

  Butent,o dead pixels yra sinonimas hot pixels :)))

  Akivaizdu, kad neskaitei ne vieno straipsnio isigilindamas arba to neleidzia anglu kalbos zinios :) is antrojo paskaityk pirmasias pirmas dvi skiltis tarkim.

  Tai du visiskai skirtingi straipsniai, apie skirtingus dalykus. Antrasis butent apie tai ka tu apibudinai.

  "They appear as one or a few unnaturally bright individual pixels. - antrasis straipsnis, o ne pirmas, nes pirmame apie purpurines demes, kaip ir sios temos pavyzdyje.

  They will be at exactly the same single-pixel location in every frame. They do not move. They literally are locked in stone on the sensor. They will be one pixel, and therefore much sharper than anything else in the image." - vel antrasis straipsnis, nes jie bus, kai jau atsiras, visose nuotraukose.

  "They are much more visible at high ISOs.

  They are tiny, so they are more visible at high magnification."
  - taigi, matomi ir prie mazu iso, bet prie didesniu daugiau. Long exp noise, kaip siam pavyzdy ir pirmam straipsny, matomi prie ilgu islaikymu ir dar geriau, kai kartu keliamas ir iso. Prie trumpo islaikymo nera.

  Taigi, jis abejuose straipsniuose mini Hot pixels, bet visgi tai du skirtingi dalykai, nors ir susije gal. As paaiskinau konkreciai ir tiek, kadangi tai nera visai hot pixels, nes atsiranda kaip demes ir tik ilgu islaikymu metu.

  Savo pavadinimo neturiu, bet turi Rockwell'as - "Nikon D200 Long Exposure Noise and Noise Reduction" Tas pavadinimas visiskai nesvarbus. tiesiog tai nera hot pixels, nevisai, nors ir palyginama :)

 • ZyX
  ZyX 
    2009.04.19, 23:25, rašė:

  Galiu tik padėkoti, išties pasistengta, gal netgi daugiau nei reikėjo, nes visgi tema buvo apie raudonas dėmes ir kas jos per tokios.

  Atrodo šis klausimas jau išspęstas, tai tiesiog mistiškas ilgo išlaikymo raudonas triukšmas ir jokie karšti pikseliai ("Kadangi prie ilgų sensoriaus apkrovų dėl jokių pirežasčių ir jokiais būdais negali jokios mikrodalelės įkaisti ir nieko panašaus nutikti") Taigi nepainiokime įvairiausių sinonimų, juo labiau angliškų, nes galim patys dar labiau susipainioti.

  May the peace and Nikon be with you.

 • rpf
  rpf 
    2009.04.20, 07:14, rašė:

  Dekoju, kad dekoji ir kad viskas nevirto didziausiu triuksmu ;)

  ir istikruju viso to padeka tau, nes as dar nebaigiu - karsti pikseliai nereiskia, kad toje vietoje nukrenta kazkokia dalele ir ikaista, nieko panasaus.

  "Leakage currents are electric charges which leak into sensor wells. These excess electric charges increase the voltage at the well (pixel) and make it look brighter than it should.

  Manufacturing variations will cause some pixels to have much more leakage current than others. It's these few pixels on each sensor which are called "hot.""
  - kitaip tariant, tai didesne kaikuriu pikseliu itampa ant sensoriaus.

  O del sinonimu, radau tik galima paaiskinima "dead pixels". Cia kalba eina apie monitorius, kuomet kaikur galima pastebeti juodus taskelius, kurie juodi visur. Lyg ten nepatektu tiesiog visos spalvos, toje vietoje, tam mazam taskely, monitorius tiesiog nerodo. Va cia yra mire pikseliai. :)

  tikiuosi padejau kazkiek.

 • simikiki
  simikiki 
    2009.05.09, 22:10, rašė:
  Pas mane taip pat yra dėmių, tik jos kitokios. Pasitaiko gan dažnai. Pakeičiau nustatymus, susireguliavau viską. Truputi pagerėjo, bet vistiek pasiatiko. ¤nėra
  2  
 • Giedrius
  Giedrius 
    2009.05.27, 14:19, rašė:
  a tum supranti kad tos tavo demes tai atspindys nuo stiklo :)DDDDD blicas atsimusa ir pasekoje matosi tie burbuliukai
 • simikiki
  simikiki 
    2009.05.27, 15:34, rašė:
  Ačiū tikrai :)DDD Taip kvailai dabar pasijaučiau, kad nežinojau tokio dalyko :DD

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti