Kas objektyvo viduje? nepastebejau anksciau sito.
Fearless: 2018.05.13, 20:34 R  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  16
 
Pirkau objektyva, ne nauja bet atrodo nepastebejau apziurejes kad kazkokie kaip juodi nutekejimai,kaip kokio tepalo pedsakai. Nei numetes buvau nieko panasaus. Gal kas nutuokia? prisegu foto. Sunku iziureti reikia tam tikru kampu pakreipti, nuotrauku kokybei netrukdo visai.
foto  

Komentarai
Turinys
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.05.13, 21:18, rašė:
  Atrodo lyg kokie dažai, klijai ar tepalas. Jei pridžiuvo ir toliau bus kraštelyje, nuotraukose nesimatys. Būtų gal blogiau, jei ten skystis ir pradėtų taškytis.
 • Juris
  Juris 
    2018.05.14, 00:13, rašė:
  ... jeigu matomi tik tam tikru kampu - įtarčiau sucementuotų lęšių atsisluokniavimą, ar priekinis lešis dvigubas reikėtų pasižiūreti pagal objektyvo modelį.
 • The20
  The20 
    2018.05.14, 09:50, rašė:
  nieko blogo, naudok toliau ir nesiparink
 • Fearless
  Fearless 
    2018.05.14, 10:30, rašė:
  Dekui uz atsakymus,tikrai nieko tragisko? Nes dar galiu grazinti,bet uz gera kaina pirkau tai nesinoretu vel ieskoti po to :)
 • bronislovas
  bronislovas 
    2018.05.14, 13:06, rašė:
  kaip sakoma greičiui įtakos neturi :) naudok ir mėgaukis
 • Manvid
  Manvid 
    2018.05.14, 16:52, rašė:

  miesto šviesos  
  1.) Nufotografuokite (naudojant trikojį ir paleidimo pultelį ar 2 sek. uždelsimą užraktui) laikraščio lapą su smulkesniu teksto šriftu kampuose ir pasididinęs perkeltas nuotraukas į kompiuterį pažiūrėkite ar objektyvas ryškiai "piešia" skirtinguose židinio nuotolio atstumuose (plačiu, vidutiniu ir siauru zoomo kampu)

  2.) Rankinio fokusavimo režime nustatykite ryškumą artimam atstumui (išjungus AF) ir nufotografuokite miesto žiburius sutemose. Žiburių apskritimai neturėtų būti su tais dažų nutekėjimais. Jei jie gadina bokeh - siūlau gražinti objektyvą.

 • Fearless
  Fearless 
    2018.05.14, 17:46, rašė:
  Dekui,pasimeginsiu!
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.05.14, 18:54, rašė:
  Antras punktas aiškus, bet nelabai supratau pirmo punkto esmės. Juk įprastas dalykas, kad kintamo židinio nuotolio objektyvų ryškumas skiriasi keičiantis židinio nuotoliui. Tai būdinga vos ne visiems zūmams, todėl ryšio su dažų dėme kaip ir neparodys. Na, nebent ten būtų kažkas labai kitaip.
 • Manvid
  Manvid 
    2018.05.14, 21:37, rašė:

  Tas "labai kitaip" gali būti, kad lešiuko kraštas teptas juodais dažais ne gamykloje (ten toks bajeris nepraeitų kontrolės, gamyklinės technologijos irgi peckioti lešių neleistų). Gali būti, kad objektyvas remontuotas. Lešių vieta objektyve apskaičiuota šimtųjų milimetro tikslumu. Dar svarbu ir lešio centravimas. Tad jei laikraščio tekstas skirtinguose kampuose bus atkurtas skirtingai - lęšis bus netinkamai centruotas. Vidutiniškas objektyvo astigmatizmas siekti apie 10%, tokie objektyvai naudotini.
  Vakar skaičiau interviu su vienu iš objektyvų projektuotoju. Nustebino, kad dalis objektyvų po patikrinimo gražinami į gamybą ir perrenkami iš naujo. Taigi, net gamyklinėmis sąlygomis nelengva pasiekti kokybę. Minėtas interviu: www.optyczne.pl/640.1-artykuł-Wywiad_z_Hubertem_Adamczykie..

  Apytikris poros sakinių vertimas: "Optikos testavimo procesas taip pat atliekamas keliais etapais. Tiek su specializuotų instrumentų pagalba, tiek tiesiog su fotoaparatais. Kai kurie objektyvai, kurie neatitinka kokybės bandymų, yra nukreipiami į išmontavimą ir pakartotinį surinkimą, nes po perrinkimo kokybė bus visiškai kitokia.

 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.05.14, 22:02, rašė:
  A, dabar supratau. Tai jūs čia vis dėlto siūlote lyginti ne skirtingus židinio nuotolius, o skirtingus kampus esant tam pačiam židinio nuotoliui. Prieš tai to nebuvo pasakyta.
 • Manvid
  Manvid 
    2018.05.15, 23:01, rašė:
  Be reikalo galbūt drumsčiu nuotaiką jaunam žmogui. Jei tie nutekėjimai matomi tik tam tikru kampu, gal objektyvo valymo metu pateko kokio skysčio naudoto valymui ir tik išdžiūvę jo pėdsakai kitaip atspindi šviesą. Nemačiau, o ir pamatęs nebūčiau tikras kas tai yra. Sovietiniai lęšiai būdavo dengiami prašviesinančios dangomis panardinant į cheminį tirpalą, arba užnešant dangą garais. Atspindimoje šviesoje retkarčiais būdavo matomi dangos netolygumai, lyg nutekėjimai, ypač, jei koks krislelis pasitaikydavo nutekėjime. Dėl to, kad zoom'ai skirtingais židinio nuotoliais (taigi - skirtingais regėjimo kampais) turi skirtingą skiriamąją gebą, žinau. Skaitinėju, lyginu grafikus įvairiuose šaltiniuose prieš pirkdamas kokį nors objektyvą. Tai truputį liga. Ne visur reikia maksimalaus detalumo. Objektyvai turi daug savybių ir privalumų, kaip ir fotografai turi skirtingus tikslus ir skonius. Atsiprašau dėl įtarumo, kad kas ardė, ar pan. To nežinau. Esu kaltas, kad kažką teigiu nežinodamas tiesos. Linkiu, kad klausimo autorius sėkmingai kurtų vaizdus, kurie kelia džiaugsmą.
 • Fearless
  Fearless 
    2018.05.15, 23:59, rašė:
  As labai dziaugiuosi,kad rimti zmones pataria kaip ka patikrinti, nes as tokiu budu net nezinojau.Suzinojau naudingos informacijos. Nesu profas,o kaip dabar atrodo nera kazko tokio kas gadintu vaizda ar kazkaip kitaip kenktu nuotraukoms,tai manau naudosiu ji ir toliau. Aciu uz pagalba!
 • The20
  The20 
    2018.05.24, 18:00, rašė:
  pirmas punktas netiks nes objektyvas yra šūdinos prigimties ir pats ryškus nėra
 • Fearless
  Fearless 
    2018.05.14, 23:18, rašė:
  Nu va viska pasidariau, fotkinau 18mm,52mm,105mm ant 105mm biski krastuose ne taip rysku, kituose bandytuose atstumuose normaliai. Bokech pasibandziau namie ant klaviaturos laptopo, nes mieste kur gyvenu nelabai tu sviesu daug.
  18mm  
  52mm  
  105mm  
  1  
  2  
  3  
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.05.14, 23:39, rašė:
  Kaip ir nesimato defekto. Ties 105mm kraštuose muiliukas, bet šitam objektyvui tai norma – jis toks iš prigimties :)
  www.imaging-resource.com/lenses/sony/e-18-105mm-f4-g-pz-oss-.../
 • Manvid
  Manvid 
    2018.05.15, 23:15, rašė:
  Bokeh to objektyvo "svogūninis" - koncentriniai netolygumai, lyg rievės perpjovus svogūną. Dažnai tokius pavyzdžius matau žiūrinėdamas objektyvų testus internete. Nutekėjimų nesimato. Skiriamoji geba prie 105mm viršutiniame kairiajame kampe sumažėjusi labiau, nei kituose kampuose. Bet tai gali priklausyti ir nuo laikraščio lygiagretumo matricai, kitaip - objektyvo ašies statmenumui į laikraštį. Pagaliau, kituose kampuose tekstas stambesniu šriftu, sunku matyti skyros sumažėjimo dydį. Reiktų testinės lentelės. Kai kurie terminai ir objektyvų testavimo būdai aprašyti : www.lenstip.com/2.1-article-How_do_we_test_the_lenses_.html...

Iki birželio 2 d.   fotobites.lt siūlo net  30% nuolaidą!

  Gera proga atsispausdinti nuotraukas kokybiškai ;) Nuolaida galioja:
30x21 cm Fotoknygoms Visiems Kalendoriams

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti