Keistas rėmas kadre
gdc: 2009.07.23, 15:10  Grupė: Mamiya 27
 
Sveiki,

Pastebėjau, jog manoji RZ kartais mėgsta įrėminti kadrą. Įdėtam pavyzdy matosi viršuje esanti dvigubą linija, o šonuose šešėliai. Keistas dalykas tas, jog prie tų pačių ekspozicijos nustatymų viename kadre rėmas yra, o jau kitame - ne.

Pavyzdys  

Labiausiai pasireiškia šaudant prie siauros diafragmos ir didelio užrakto greičio.

Būtų smagu, jei susidūrę su tokiu atveju galėtų paaiškinti šį reiškinį, ar šiaip turintys idėjų, jomis pasidalintų. Tai nėra didelė problema, bet kartais erzina karpyti šonus daugiau nei reikia...

Iš anksto dėkoju ;)

Komentarai
Turinys
 • Evelina..
  Evelina.. 
    2009.07.23, 15:20, rašė:
  mano Lubitelis irgi kažką panašaus daro. bet man taip atrodo, kad ir ima plačiau, nei rodo vaizdo ieškiklis. tai aš tikiu, kad galiu be baimės tus kraštelius nukirpt, bo juk nemačiau jų :))
 • d.chmieliauskas
  d.chmieliauskas 
    2009.07.23, 15:50, rašė:
  idomus dalykas, man kazkaip nebuvo tokiu kuriozu, vienintelis ka mamka daro tai neprognozuojamai sugeba uzlipint kadera ant kadro. ir niekaip neina sukontroliuot :)
 • gdc
  gdc 
    2009.07.23, 16:10, rašė:
  Šitai man dar nepasitaikė :)
 • hideo
  hideo 
    2009.07.23, 15:57, rašė:
  ne crossas kartais cia?
 • gdc
  gdc 
    2009.07.23, 16:08, rašė:
  Krosas, bet tai neturi įtakos - rėmas tiek ant bw, tiek ant skaidrės, tiek ant paprastos spalvotos juostos matyt...
 • hideo
  hideo 
    2009.07.23, 18:04, rašė:
  na pas mane ant vieno backo panasus dalykai darosi - butent su violetine spalva, tiesa su h

  pabandyk kita backa pabandyt
 • gdc
  gdc 
    2009.07.23, 18:08, rašė:
  Dėkui, turėsiu omeny :)
 • mnym
  mnym 
    2009.07.23, 16:12, rašė:
  nuo kazkuo atsispindi svesa - gal juodumas kur nusitrines?
 • gdc
  gdc 
    2009.07.23, 16:23, rašė:
  Niekur nieko nesugebėjau rasti, visur viskas švaru ir juoda, tiek kūne tiek nugaroj...
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2009.07.23, 19:37, rašė:
  Įdomus reiškinys. Pabandyk patikrint ar juosta normaliai prispaudžiama prie lango (rėmelio). Tiesiog nesugalvoju kitos priežasties. Jei juosta blogai prisispaudžia, viršus ir apačia gali mesti blikus, ypač jei ji nejuoda.Šonai kitokio charakterio, bet vėlgi panašu i blogą prispaudimą, iš kažkur atsispindėjusią šviesą.
  Gaila, visiškai nežinau šio fotoaparato. Kitas apšvietimo šaltinis galėtų būti vaizdo ieškiklis. Kiek suprantu, čia yra šachta panaši į Liubitelio , bet ir joje įmanomi nesandarumai ar atspindžiai.
 • gdc
  gdc 
    2009.07.23, 20:47, rašė:
  Išbandžiau su sena juosta, kuri susukta gulėjo daugiau nei 20 metų - prispausta ir visiškai prigludusi. Jokių problemų. Tai daro bene keturi voleliai, kurie atrodo tvarkingi, niekur niekas neatsilaisvinę. Juostos back'o vidus visiškai juodas ir niekas nenusitrynę tiek, jog galėtų atspindėti šviesą. Dar man kyla įtarimas dėl "dark slide", kuris, ironiška, yra metalo spalvos :) Mąstau, jog esant stipriam apšvietimui jis gali kiek įnešti šviesos arba takelis, kuriuo tas "slaidas" juda nėra iki galo sandarus.
  Visai kaip išžiūrėjau šachtą. Ten viskas padengta visiškai juodais matiniais dažais, kurie dar kokią tai "pūkuotą" faktūrą turi. Viskas atrodo šviežiai ir niekur jokio įbrėžimo. Veidrodžio nugara padengta tokia pat medžiaga ir dar su kokiais tai paminkštinimais, kad minkščiau prisispaustų. Už veidrodžio yra dar tokia didelė užuolaida, kuri pakyla veidrodžiui pakilus ir nusileidžia prieš jam nusileidžiant. Ji, kaip ir veidrodis, tvarkingai ir tvirtai prisispaudžia tiek nuleista, tiek pakelta. Taigi,nuo vaizdo ieškiklio kaip ir dviguba apsauga - veidrodis ir ta užuolaida.
  Kaip ir minėjau, gali būti kažkur mikroskopinių plyšelių, kuriu nepastebiu. Aparatas gi jau su amžiumi ir rodos buvo tvarkingai, tačiau gan intensyviai naudojamas :)

  Šiaip ar taip, dėkui už mintis ir idėjas ;)
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2009.07.24, 12:06, rašė:
  Visi veidrodiniai turi savybę šviesą gaudyti per vaizdo ieškiklį. Turbūt ne naujiena, kad ir skaitmeninio ieškiklį reik pridengt ranka ar spec dangteliu, jei nepriglaudi ten akies. Taigi teoriškai galimi užuolaidos užsidarymo ir veidrodžio pilno prigludimo mikro nesutapimai.
 • zenza
  zenza 
    2009.07.24, 13:19, rašė:

  visada galvojau, kad taip reikia daryti tik matuojant ekspoziciją, kad pro ieškiklį patenkanti šviesa neiškreiptų parodymų. modeliuose be TTL eksponometrijos net nemačiau tokių dangtelių. galiu būti ir labai neteisus.

 • gdc
  gdc 
    2009.07.24, 13:26, rašė:
  Hmm, reiks kitą kartą neužmiršt specialiai uždengti ieškiklio, žiūrėsim kas gausis.
 • zenza
  zenza 
    2009.07.24, 14:46, rašė:
  garantuotai ne prie ko. jei ligt seal'ai ir visiškai nusidėvėjo bei atsirado dar kažkokie tarpai (gal riešutus kamera skaldei?), tai parazitinis apšvietimas būtų matomas 1) visuose kadruose ir 2) labiau pastebimas būtų ten, kur išlaikymas ilgesnis buvo. ir dar kartą sakau - kadro kraštai tamsesni - reiškiasi ten MAŽIAU šviesos pakliuvo. jei būtų apšviesti - jie būtų šviesūs.
 • gdc
  gdc 
    2009.07.24, 14:56, rašė:
  zenza rašė:
  ...tai parazitinis apšvietimas būtų matomas 1) visuose kadruose ir 2) labiau pastebimas būtų ten, kur išlaikymas ilgesnis buvo...

  Taip, visiškai sutinku, o light sealai visiškai sveiki ir nėkiek nenusidrožę...
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2009.07.24, 21:40, rašė:
  turiu pripažinti, kad mano hipotezė čia netinka, reik kelt naujas teorijas :)))))
 • hideo
  hideo 
    2009.07.23, 22:19, rašė:
  jei juostan neprispausta butu, butu viskas nefokuse juodai
  nes su MF kyla problemu kai kuriuose aparatuose (pvz h) naudojant 220 juostos backe 120 juosta - nes del popieriaus ji siek tiek storese, emulsija iseina is fokusavimo plokstumos per milimetro dalis ir basta

  kad mestu seseli, tai jau turetu but per milimerus atvepe - butu visiskai nerysku

  del sachtos irgi abejoju - cia gi SLR, veidrodis pasikelia ir uzdengia ieskikli... kitaipir per ieskikli apsisviestu
 • zenza
  zenza 
    2009.07.24, 11:05, rašė:
  prie ko čia šachta, blikai ir darkslaidas? jei būtų nesandaru - tai juk būtų "zasvetkė", o ne patamsėjimas. pas mane vienas plokštelių laikyklis nesandarus ir saliute galas nesandarus buvo - tai visai kitokio pobūdžio zasvetkė - kaip šviesūs liežuviai į kadro gilumą.

  sakai toks dalykas pasitaiko ne ant visų kadrų, darytų ta pačia ekspopora? ar ant visų su maža skyle ir trumpu išlaikymu? o ar su visais objektyvais (jei turi žinoma tuos kelis objektyvus ir gali patikrinti). man tai toks efektas panašus į difrakciją. pvz kei nuotraukas po didintuvu darau, tai tenka dažnai tokį reiškinį stebėti ties rėmelio projekcijos kraštais ant balto lapo. tai tipo vinjetė, tik stačiakampio formos ir atkartoja rėmelio kraštines. pakeitus lempos aukštį/kampą viskas pasitvarko. gal ir čia užvėrus diafragmą gaunasi kažkas panašaus?
 • gdc
  gdc 
    2009.07.24, 11:26, rašė:
  Peržiūrėjau nuotraukas, darytas tuo pačiu metu, kaip ir įdėtas pavyzdys. Aplinkos apšviestumas toks pat, ekspopora (maks. užrakto greitis ir beveik iki galo užverta diafragma) per visus kadrus ta pati. Rėmas matosi vieninteliam kadre - šiame.
  Pažiūrėjau kitas nuotraukas, darytas paplūdimyje saulės atokaitoje. Ten viskas maksimaliai greita ir užverta buvo (labiau nei aukščiau minėtą dieną). Rėmelis vos matosi keliuose kadruose, bet labai labai neryškiai. Viename kadre gal kiek ryškiau, bet visiškai neįkyriai, o kitame tik pėdsakai.
  Kitas dalykas dėl diafragmos. Turiu kadrų darytų su maks. užverta, bet su ilgesniu išlaikymu (~0.5s) - jokių rėmų nematyti.
  Gaila, šiuo metu kito objektyvo neturiu, todėl negaliu išbandyti ar kas pasikeistų jį uždėjus...
 • zenza
  zenza 
    2009.07.24, 11:37, rašė:
  o kaip užuolaidėlė juda pas mamiya? bronicoje centrinis užraktas, o pas mamkę juk fokalinis? ar čia nebus toks visiems saliutininkams ir kievistams88 žinomas reiškinys kaip "stulpai". dėl netolygaus užuolaidėlių judėjimo ant ilgų išlaikymų atsiranda šviesesnės ar tamsesnės juostos kadre. gal čia kažkas panašaus? jei išlaikymas labai greitas, tai "starto" ir "finišo" vietoje užuolaidėlė juda kiek greičiau ir dėl to kadre užtamsėjimai?
 • gdc
  gdc 
    2009.07.24, 11:45, rašė:
  Pas maniškę užraktas objektyve.
 • zenza
  zenza 
    2009.07.24, 11:58, rašė:
  tada pasiduodu:)
 • gdc
  gdc 
    2009.07.24, 11:59, rašė:
  :D
 • gdc
  gdc 
    2009.07.24, 11:32, rašė:
  Hmm, visos įrėmintos nuotraukos darytos saulėtomis dienomis. Ar gali šiam efektui tai turėti įtakos? Tarkim, kokiu kampu nuo saulės stovi aparatas, ar dar koks velnias...
 • zenza
  zenza 
    2009.07.24, 11:40, rašė:
  čia gal labiau utapimas, nes tik saulėtą dieną galėjai naudoti labai trumpus išlaikymus. nors jei laikytis vedsijos, kad šviesos spinduliai prie užvertos diafragmos "užlūžta" į kameros kraštus, tai intensyvi, koncentruota, neišsklaidyta šviesa turi labiau įtakoti tokį reiškinį.
 • kuda
  kuda 
    2009.07.24, 19:54, rašė:
  grazus brokas! +

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti