Kliba Minolta rokkor objektyvo priekinis stiklas
shpy: 2019.04.01, 19:47  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  7
 
Sveiki. Pirkau ebay linzę ir dabar tik supratau kas ne taip. Kažkas linzėje klebėjo, galvoju gal vidinis elementas kažkuris. O čia pasirodo priekinis stiklas turi vos vos laisvumo. Kas pataras ar kažką daryti ar neverta. Čia gal suveržimo problemos, gal buvo valytas, bet įrankių atitinkamų neturiu. Pridedu video: drive.google.com/open?id=1GvQgtCUE6DeY4CAK4_KSmFpjMyGHmzHi...

Komentarai
Turinys
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.04.01, 23:06, rašė:
  justinlow.com/articles/repair-minolta-md-rokkor-x-50mm-f-1-4... vot link neblogas

  Antra foto, mano supratimu pas tave laisvas tas žiedas ant kurio parašytas objektyvo pavadinimas, arba laisvi varžteliai esantys po juo.

  Kaip jis nusiima, tam yra specialus įrankis vadinamas spanner tool, tačiau galima bandyt ir su dviem atsuktuvais.
  Ant žiedelio su objektyvo pavadinimu pastebėsi bus du tarpeliai, spanner tool įsistato į juos, tada jį tiesiog pasuki ir žiedelis tokiu būdu išsukamas.
  Tai tau realiai reikia pasitikrint, ar tas žiedelis nėra laisvas, jį priveržt ir žiūrėt ar niekas nesikeičia. Jeigu pokyčių nėra, tada bandyt jį nuimt ir pasižiūrėt ar ten esantys varžteliai priveržti. Juos priveržus pasižiūrėt kas keičiasi.. Jeigu niekas, tada nežinau, arba ieškot info dėl galimų kitų variantų, arba nešt meistrui.
 • Leo R.
  Leo R. 
    2019.04.05, 00:27, rašė:
  Žiedas su pavadinimu paprastai būna tik dekoratyvinis. Tikrasis fiksuojantis žiedas slepiasi po juo.
 • shpy
  shpy 
    2019.04.01, 23:23, rašė:
  Ačiū, tą patį galvojau. Mačiau ebay prietaisą galima iki 5 eur nusipirkti, su acuktuvu gal kažkaip ir pavyktų, nesinori išmalt skilučių, reiks pažiūrėt, reiks pamegint, negaila :)
 • Piktuolis
  Piktuolis 
    2019.04.02, 08:50, rašė:
  Pradžiai gal užtektų guminių pirštinių tam žiedui su užrašais atsukti. Toliau kaip matau atsuktuvas reikalingas.
 • shpy
  shpy 
    2019.04.02, 15:53, rašė:
  pabandysiu :) ačiū
 • Leo R.
  Leo R. 
    2019.04.05, 00:24, rašė:
  Konkrečiai tokio objektyvo nesu turėjęs, bet bendras principas panašus. Žiedas su pavadinimu turėtų būti tik dekoratyvinis, o tikrasis fiksuojantis žiedas - po juo. Jei yra kokie nors varžteliai - jie jungia korpuso elementus, bet ne patį lešį. Sukama įstačius kažką į dvi skylutes arba išpjovas žiede. Išsiverst galima ir su pora plonų atsuktuvėlių, bet be specialaus įrankio yra nemaža rizika ką nors subražyti, nes atsuktuvėliai nesunkiai išsprūsta. Stiklų tfu tfu tfu nesu subraižęs - bet tie dekoratyviniai žiedai dažnai nukenčia. Siūlau atsargiai pabandyti atsukti tą žiedą su pavadinimais - jei pasiduos lengvai, tai toliau jau bėdų nebus. Bet jei priešinsis - tai jau spręsk kiek esi pasiryžęs rizikuoti išvaizda. Jei lęšis kliba - tai tą apatinį žiedą paveržt nebus didelė problema. Labai užveržt ten nereikia.
 • shpy
  shpy 
    2019.04.10, 12:24, rašė:
  Nieko ardyti nereikėjo, buvo atsilaisvinęs žiedas, pasukau stipriau ir prisiveržė, dabar kaaip ir ok :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie shpy
shpy
 
Mindaugas Malisauskas

Daugiau >