kriterijus ir diskusija apie grupės bendrabūvio taisykles
gfoto: 2008.12.29, 17:00 R  Grupė: Jo didenybė Peizažas 36
 
Mislyju,kad atrankos kriterijus gal ne statusas turėtų būt,o kokybiški ir įdomūs ( gražūs ) darbai. Juk ne kiekvienas naujoko statusą turintis tikrai yra naujokas mūsų reikale.

Komentarai
Turinys
 • senato®
  senato® 
    2008.12.29, 17:07, vertino: Gerai, , rašė:
  Irgi geras pasiūlymas. Belieka daugumai patvirtinti už ar prieš.
 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2008.12.29, 17:24, rašė:
  ...taip,taip!...tai pagrindinis ir veik vienintelis kriterijus!...ir tai taip pat pagrindinis statuso augimo kriterijus...taigi...rankiojam tuos teisinguosius darbus...ir pildom geriausių foto galeriją...taip pat nepamirštam pakviest užtiktą kuklesnį (nedrįstantį kandidatuot) autorių... ;)
  ir dar...dėl balsų kartelės... ar 10 proc.grupės narių balsų nebus ta optimali suma patekimui ing geriausias?...
 • gfoto
  gfoto 
    2008.12.29, 17:38, rašė:
  gal 10 proc. mažoka? Ką kiti mano?
 • Gražina
  Gražina 
    2008.12.29, 18:45, rašė:
  Sunku numanyti kaip būtų geriau - jei dauguma narių bus aktyvūs, tada, misliju, ir tuos %galima bus didinti, o dabar, kol grupės narių nedaug ir jei tie patys ne visi bus aktyvūs, tai 10% riba gera.
 • gytispaliskis
  gytispaliskis 
    2008.12.30, 02:14, vertino: Gerai, , rašė:
  Pritariu tau, gal nekelkime katrelės iškart ir drastiškai, nes grupė gali tapti neįdomi daugumai, jei tai labai sunkiai pasiekiama. Aš už dešimt proc.
 • ritika
  ritika 
    2008.12.29, 17:42, vertino: Gerai, , rašė:
  Na tikrai pritariu, kad statusas neturi but atrankos kriterijumi. Ne statuse esme juk...manau reiketu labiau kreipti demesi i naturaluma, originaluma, na ir kokybe zinoma ir nesvarbu ar naujokas ar meistras ar guru ji pateike... :)
 • Rudolph Diesel
  Rudolph Diesel 
    2008.12.29, 20:26, rašė:
  hmm. nereik jokiu kriteriju issigalvoti. 3 moderatoriai turi teise priimti. uzmeta aki i jo e-foto portfolio ir viskas tampa aisku, ar zmogus tikrai domisi peizazu (kad ir nesigauna kol kas) ar tik viena nuotrauka is simto yra artima peizazui. va pvz. grafilogikos as nenoriu priimti, nors jos darbai super. paprasciausiai jau jaukiau bus kitose grupese.
 • gytispaliskis
  gytispaliskis 
    2008.12.30, 02:24, vertino: Gerai, , rašė:

  Kad visiems būtų lengviau, nors Grafilogiką jau priėmiau, siūlau įvesti tokį mažą paprastą kriterijų pradžios atrankai - gali būti priimtas tas fotografas, kurio bent viena peizažo nuotrauka bet kurioje galerijoje perkopė 100 balų ribą, vėliau galėtume grieštinti atranką. Pamąstykite apie tokį variantą.

 • Gražina
  Gražina 
    2008.12.29, 21:19, rašė:
  Dėl atrankos į narius - visiškai pasitikiu moderatoriais - ir kaip peizažistais, ir kaip reikalų tvarkytojais, todėl narystę palikčiau jų "teismui" :) Tik va....ką darysim, jei į geriausias pradės pakliūti to nevertos? Kai turim tokį platų pasirinkimą, tai taip norisi maksimumo :)) Tai gal dar ir čia būtų gerai, kad moderatoriai turėtų galimybę svaresniam savo balsui...
 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.02, 19:40, rašė:
  ...visų narių balsas vienodas...moderatorius gali tik didint praėjimo barjerą... :) ...bent kol kas...
  ...tiesiog ing geriausias siūlykim atsakingai!... ;)
 • gytispaliskis
  gytispaliskis 
    2008.12.30, 02:23, vertino: Gerai, , rašė:
  Taip ir darom, bei tik pats turi tokią teisę ir džiugu, tikrai pasitikime tavo sprendimais. Netinkamas nuotraukas grupės nariai gali priimti, taip pat gali išbalsuoti, tai atranka tikrai bus griežta ir sąžininga, pasitikėkime rimtų žmonių rimta nuomone.
 • Elge
  Elge 
    2008.12.30, 02:48, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Sveiki,
  tiesą sakant, kol kas stebiu nelabai suprasdama, kas čia vyksta, ir nelabai suvokdama šito visuotinio skirstymosi į grupes prasmės - esu susidūrusi su interesų grupėmis kituose puslapiuose, bet daugiau kaip su priemone naudingai informacijai keistis ir diskusijoms būtent ta tema, bet ne atskirai narystei puslapio viduje su atskirom geriausių galerijom ir diskusijom, kas to vertas, kas ne.
  Bet jei jau taip yra, tai manau, kad ne narystė turėtų būti svarbiausia - nereikėtų užtrenkti durų žmonėms, kurie nori mokytis, nors dar nelabai turi ka parodyti, arba daugiau linkę į kitą tematiką. Uztektu gal kaip nors riboti balsavimo ir atrankos i geriausių galeriją teisę? Suvokiu, kaip tai sudėtinga visais požiūriais... Man tik, kaip ir Gražinai, nesinorėtų, kad ta "geriausių galerija", jei jau ji tokia yra, pildytųsi poprastėmis nuotraukomis...

  Tiesiog norėtųsi, kad kiekvienas grupėje dalyvaujantis gautų iš to kuo daugiau naudos, informacijos būtent šia tematika, naudingų nuorodų, ir kad tai nevirstų tuščiomis diskusijomis su naujų taisyklių krūva...

 • Walldis
  Walldis 
    2008.12.30, 10:38, rašė:
  Ir as manau , kad atrinkimas turetu buti ne saliskas (pagal giminyste ,draugyste ar statusa) ,o gan grieztas .... jei jau kila abejone del darbo, gal verta susilaikyti ir nesiulyti ....visada ta spesim padaryti ... lai i geriausiu galerija renkasi tikrai verti to darbai ...
 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.02, 19:43, rašė:
  ...na...patekimo barjeras pakeltas iki 10 proc. daba tai 5 pasiūlymai...
  ...sėkmės visiems renkant geriausias...
  ...ps...šiuo metu Siūlomose nuotraukose neveikia puslapiavimas...matosi tik naujausiai pasiūlytos nuotraukos,bet gavau administracijos patikinimą,kad tai greitu laiku bus pataisyta...gal netgi bus reitingavimas pagal pasiūlymus...o kolei kas galima žiūrinėt Tinkamas ... :)

  ...pps ...puslapiavimas jau veikia... 2009-01-01...gerų Jums metų ir peizažų!...
 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.08, 01:20, vertino: Gerai, , rašė:

  man dar vienas dalykas ramybės neduoda -

  sakykim aš naujokas (nu vat dabar matau du naujokus laukiančius patvirtinimo), ieškau savo vietos po efoto saule ;)) peržiūrėjau aš jų portfolio - nu dar anksti ten apie peizažisto karjerą kalbėt ;))) bet vat man klausimas - kokį mūsų grupės veidą sutiks ir įsimins tas naujokas :))) gal kokį nors tekstuką sumislyt reikėtų (nu tipo "labai gerai čia tau sekasi, bet tu dar pafotkink peizažų, kad matytųsi jog tikrai tau rūpi tas reikalas" ar pan...)

  ir dar gal kokį kriterijų (ar galima tą į grupės aprašymą ar kažkur ten prijungt) kad žmogus savo portfolio turėtų atitinkamą fotkių skaičių su raktažodžiu "peizažas" - radus užklausimą, būtų paprasčiau peržiūrėt portfolio ir gal tada būtų galima užvesti temą kur būtų įrašomi ypatingai besistengiantys pakliūt į grupę - grupės nariai tada pamatytų, peržiūrėtų, gal pakomentuotų. viskas lyg skaidriau būtų, nes moderuotojas tai kaip sena patranka - gali ir prašaut kada nors :))))

  bet tai čia jau tolimesni reikalai. man tai kažkaip pirmiausia rūpėtų žmonišką grupės veidą padaryt, kad ateinantys būtų pasitikti ir mandagiai pasiųsti kur nors toliau, arba draugiškai priimti ;)))

  yra kokių idėjų dėl to?

 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.08, 08:14, rašė:
  ...apie šitą momentą jau rašiau kitoj temoj...mano galva,teisingiausia būt priimt visus norinčius,bet su apribotom teisėm pradžioj (kol nepraeitas kažkoks gerų nuotraukų kriterijus)...
  ...kita...reikt kažkam imtis bendraut su kandidatuojančias ing grupę...pasidomėt ketinimais...ir tt...

  ...na...dar galimėt kažkokias taisykles... rašytas ar nerašytas...nu...garbės kodeksą ar ką panašaus sukurpt...va...tada ir naujokų teises galima būt ten apibrėžt... taigi veikla būt ribojama ne programiškai... :)
  ...kas imtūsi projektėlį primest?...
 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.08, 11:42, vertino: Gerai, , rašė:

  tu - projektėlį, o mes - paredaguosim :)))

  dėl "visų norinčių" priėmimo tai... sakyčia su visais norinčiais pasikalbėt - tai taip. būtinai. bet jei žmogus bent dešimties peizažų neturi pas save, tai...

 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.08, 12:44, rašė:
  ...tai kad...
  nu keli punktai turėt būt...manyčia...
  1) grupės tikslai ir siekiai...
  2) narystė,priėmimas...
  3) geriausių nuotraukų rinkimas (siūlymas,balsavimas)...
  4) tvarka diskusijų temose...
  5) kas dar?...

  ...kas labjau raštingas...gal išvystysit plačiau?... :)
 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.11, 01:48, vertino: Gerai, , rašė:

  didelis naujagimis gavosi - numečiau į apačią.

 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.11, 01:51, vertino: Gerai, , rašė:

  taigi, gimdom:

  a) grupės tikslai ir siekiai:
  .....gilesnis žanro bei fotografų pažinimas
  .....["gilesnis" apima techninę ir meninę dalį, "pažinimas" - santykius bei pagalbą]

  b) narystė:
  .....pareiškusieji norą prisijungt, pasitinkami geranoriška žinute [tekstas pridedamas]
  .....kandidatuoja fotografai savo galerijoje turintys bent 10 peizažo žanrą atitinkančių fotografijų
  .....arba asmeniniu moderuotojo kvietimu
  .....[siūlau priėmimo reikalą palikt moderuotojams - taip bus greičiau]

  c) balsavimas už nuotraukas, jų komentavimas ir pan.
  .....siūloma elgtis "srauto" būdu - negailėti geranoriškos kritikos
  .....siūloma elgtis "mokyklos" būdu - dalinti patarimus į kairę ir visas kitas puses
  .....kol kas su nuotraukų siūlymu ir balsavimu už jas - makalynė....
  .....NB! siūloma neskubėti su Vizitine galerija. ten - tik šedevrams!

  d) diskusijų temos
  .....technologinės temos [hdr, filtrai, objektyvai ir pan.]
  .....meninės temos [kompozicija ir pan.]
  .....su naryste [pastebėti verti otografai, prašymai peržiūrėt galerijas ir pan.] susijusios temos
  .....su grupės reikalais [kriterijai, siūlymai, idėjos ir pan.] susijusios temos
  .....NB! šitos kelios - būtinos, bet aišku ne vienintelės.
  .....NB! siūloma laikyti šias temas tarsi "kategorijomis" - kol nebus sumąstyta koks nors temų grupavimo "mechanizmas", verčiau ne kurti naujas temas, bet geriau rašyti naujus komentarus toje pačioje temoje sukuriant pvz "Caps Lock" pavadinimą, arba naują "temą" paties komentaro tekste paryškinant "bold", "underline" ir pan. Šiuo metu esančias sukurtas temas reikės ko gero kažkaip paredaguot.....

  e) tvarka forumuose aiški - rašom pagal galimybes ne šveplai ir be keiksmažodžių :))))

  * žinutės tekstai [ne-kandidatui; kandidatui]

  Labas,

  matau, kad pareiškei norą dalyvauti "Jo Didenybės Peizažo" grupės gyvenimo džiaugsmuose bei rūpesčiuose ;)) labai smagu! Šioje grupėje narystės taisyklės tokios - fotografas norintis būti grupės nariu turėtų savo galerijoje turėti ne mažiau kaip 10 peizažinių nuotraukų (pageidautina, kad vienas iš raktažodžių būtų "peizažas"). Tada jo nuotraukos peržiūrimos moderatorių ir ... arba - arba :)))

  tad sėkmės fotografuojant! lauksim Tavęs grupės gretose! :)

  patogumo dėlei, surinkęs reikiamą nuotraukų skaičių (ir būtinai - reikiamą kokybę!), parašyk vienam iš moderuotojų privačią žinutę prašydamas peržiūrėti galeriją.

  viso ko geriausio!

  pagarbiai:
  "Jo Didenybės Peizažo" grupės moderatorius.

  Labas,

  Peržiūrėjau Tavo galerijoje esančius peizažus ir sveikinu tave - esi priimtas (:arba priimta:) į "Jo Didenybės Peizažo" grupės gretas ;)))

  Pažadame tave gerbti ir mylėti, o kartu tikimės sulaukti ne tik gražių nuotraukų, bet ir puikių komentarų bei idėjų :))

  sėkmės!

  pagarbiai:
  "Jo Didenybės Peizažo" grupės moderatorius.

 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.11, 16:30, rašė:
  ...na va...užgimė!... :)
  ...daba gerai būt išgirst aktyvių kolegų pastabų,pasiųlymų,pasisakymų...

 • gfoto
  gfoto 
    2009.01.11, 17:20, rašė:
  Bralgio sudėliojimas,manau, labai geras pagrindas. Pritariu vienareikšmiškai.
 • Elge
  Elge 
    2009.01.11, 17:49, vertino: Mėgstama!, , rašė:

  Valio, kad judam! Ačiū, Algi, už darbelį :)

  Mano pamąstymai būtų dar tokie:

  - dėl a) - tikslų - jei jau vis dėlto kreipiam didelį dėmesį į tai, kad renkam ir kaip renkam geriausių nuotraukų galeriją, gal ir tai reiktų prie tikslų paminėti?

  - dėl b) - narystės - sutinku, kad tokia atranka, 10 nuotraukų, būtų sąžiningas kriterijus. Tik truputį abejoju, ar visi dabartiniai nariai turi bent po 10 peizažinių nuotraukų? ... Na bet atgaline data juk taisyklės netaikomos, taigi ok, žiūrim į priekį ;))

  - dėl c) - balsavimo - kol kas bijau ką sakyti, bet manau, kad geriausioms atrinkti reiktų dar kelti kartelę... (dar ko nelabai suprantu, kodėl rodomas tik vienas geriausių nuotraukų puslapis, o kur yra tos, kur jau buvo atrinkos anksčiau? Ir ar gali pareikšti kaip nors savo nesutikimą su rekomendacija į geriausias?)

  - dėl laiško kandidatams - man pačiai labai smagus tas draugiškas tonas ir kreipinys "tu". Bet pagalvojau apie garbesnio amžiaus žmones, - ar ta internetinė erdvė leidžia mums taip visus automatiškai "tujinti"?.. Gal bent pirmas pasveikinimas galėtų būti "Sveiki, matom, kad pareiškėte norą..." ir t.t., o santykių artumą ar šiltumą paskui jau pats bendravimas tegu rodo. (???)

 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.11, 18:13, vertino: Gerai, , rašė:

  ačiū už "ačiū" ;)))

  dėl "a" - kiek esu pastebėjęs tokiuose reikaluose, tai kuo tikslai (programos, uždaviniai etc.) migločiau ir bendriau išsakomi - tuo lengviau būna gyvent po to :))) būčiau linkęs palikti šitą formuluotę. juolab, kad galerija kaip bendravimo ir ugdymo vieta bei priemonė telpa iš karto po abiem tikslų paukščio sparneliais :)))

  dėl "b" - 10, o po to moderatorius peržiūri - jei reikia, gražiai ir konstruktyviai paprašo papildomos(-ų) fotkių - bet čia manau problemų neturėtų kilti. šita grupė nėra paskutinis kosminis laivas iš žūvančios planetos, tai ir gintis reikėtų tik nuo žioplinėjančių piliečių ;)))

  "c" - man čia irgi neaišku - puslapiavimo norisi, tada "siūlomos" norėtųsi pavadinti kaip nors ne tokiu "tarpiniu" pavadinimu... bet nesugalvoju geresnio. dabar toks jausmas, kad jos visos ten laukia, kol kas nors susimylės ir už jas prabalsuos. o man rodos, kad visai gerai joms ir tenai būti. kas nors užtikęs tikrai gerą fotkę, tam sukurtoje temoje galės paviešint nuorodą ir chebra subalsuos.
  Vizitinė galerija - kuo mažiau (ir kuo įvairesnių technikų) fotkės - tuo geriau, sakyčia...

  dėl laiško - aš visada buvau už "tu" - juolab, kad wabalaitis irgi ne paauglys - gali rašyti jis, jei reikia :D :D :D Nuo to "sveiki" tai mazolis man ant dūšios... taip pardavėjai, arba (vos nepasakiau ambasadoriai) visokie ministrai per oficialius pietus sveikinasi... :))) Būkim biedni bet teisingi - juk šitas pirmas pasisveikinimas nereitai bus ir paskutinis :D :D :D

 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.11, 19:03, rašė:
  wabalaitis jau baigia išaugt iš paauglystės... ;)
  ...dėl tvarkymosi grupėj...šian gavau iš Igno patikinimą,kad moderatoriai turės papildomų svertų...taigi galima palikt laisvesnes taisykles ir ,reikalui esant,pasinaudot diktatūra... :)
 • Elge
  Elge 
    2009.01.11, 19:27, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  bralgis rašė:

  taip pardavėjai, arba (vos nepasakiau ambasadoriai) visokie ministrai per oficialius pietus sveikinasi... :)))


  :)))) a ko nepasakei? :)) Šiaip šita aplinka labiau linkusi sveikintis "mieli, brangūs, gerbiami...", bet tik ne "sveiki" :)) Bet dėl pardavėjų ir kitų klientus aptarnaujančių tu teisus.

  Apskritai mano pastabos tikrai ne tokios, dėl kurių kibčiau peštis, - bet tai, tikiuosi, bet kokiu atveju geriau nei tyla ar abejingumas ;))

 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.11, 19:44, vertino: Gerai, , rašė:

  ambasadorius todė ant liežuvio pasisuko, kad šiandien kaip tik saviškį Lietuvon išlydėjom. ir vat ten nemažai buvo tokių "sveiki", nors šiaip - baisiai geras diedas jis. netgi tikintis :)))))

  taip egle, tyla gerai, bet tik tada kai ji laiku ir vietoj :))) čia tu labai gerai nepatylėjai ;)))

 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.11, 18:59, rašė:
  c)...o ar tikrai yra antras geriausių puslapis?...dėl puslapiavimo buvo klausimas anksčiau,bet Ignas tai pataisė...o pakėlus praeinamą balą iki 5 balsų,automatiškai anksčiau siūlytos nuotraukos nubyrėjo (tai dar vienas klausimas...gal reikt kartą jau išrinktas nuotraukas palikt visam,nepriklausomai nuo kylančių reikalavimų?)
 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.11, 19:15, vertino: Gerai, , rašė:

  sakyčia, gal ir gerai, kad taip yra jog jų nedaug.

  vat manyje vis kirba klausimas prašosi sprendimo, ale daug darbo kažkaip.... supranti - juk būtų žiauriai smagu ane? - jei kiekvienas autorius iš savo galerijos galėtų į "Vizitinę" pasiūlyt po vieną fotkę. sakyčiau su mūsų narių skaičiumi gautųsi puiki galerija. ir ji būtų tikrai vizitinė, tikrai įvairi. tai galėtų būti tam tikras "bazinis" nuotraukų modulis. o jau po to prie jo būtų jungiamas taip sakant "skiedalas" - atsižvelgiant į tai kokia "vizitinė" galerija susiformavo iš fotografų pasiūlytų fotkių, į ją prijungiamos nuotraukos kurios papildo žanro, technologijų ir t.t. paletę ;))) juk būtų fainai a? chebra pasiūlo, moderuotojai peržiūri ir vsio. o po to galima padiskutuot, pasidalint įspūdžiais ir parankiot fotkių, kurios papildytų peizažo "vaizdą" toje galerijoje :)))

 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.11, 19:24, rašė:
  ...ir šitai galima atspindėt taisyklėse...
  ...o gal atsitiks taip,kad gausim papildomą galeriją...pvz Vizitinę ar Reprezentacinę (su biudžetu iš to išplaukiančioms išlaidoms... ;) JOKAS)
  ...o geriausios būt savo ruožtu...
 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.11, 19:50, vertino: Gerai, , rašė:

  na, man biškį vangiai atrodo tas milijonas galerijų... aš netgi "tinkamų" atsisakyčiau - ten visokio šlamšto pilna, kažin ar kas ją žiūri išvis...

  sakyč padaryt vizitinę su kokiu 100-120 fotkių (pradžiai) ir palikti "siūlomas" pervadinus jas "grupės nuotraukomis" - pastebėjus efoto gerą fotkę - baksteli ir ji ten atsiduria. aš nepasitikiu automatiniais dalykais. grupėje jų vengčiau ;)))

  vis dar siūlau pagalvot apie vizitinės galerijos variantą su "po vieną nuo kiekvieno" plius "papildomos" :)))

 • Elge
  Elge 
    2009.01.11, 19:42, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Geriausių, kaip suprantu, yra pirmas puslapis, ir jis tik vienas, o antrame yra siūlomos į geriausias (laukiančios balsų), ar ne? Ir dar "tinkamos", bet ten tai visiška painiava visai net ne peizažų, laiko gaišimas ten žiūrinėti manau...)
  Dabar supratau, kodėl dalis anksčiau išrinktų į "geriausias" nubyrėjo. Klausimas - O kaip jos keičiasi dabar, jei puslapis tik vienas, - ar pagal eiliškumą (seniausia iškreta išrinkus naują), ar pagal bendrą balų skaičių?
  Šiaip sakyčiau, kad galima būtų kartą išrinkas kaip nors palikti, vietoj dabartinių galerijų galėtų būti "geriausios" (tas vienas "šedevrų" puslapis), "visos geriausios" (kad ir tos kiekvieno autoriaus vizitinės ir atrinktos), ir "siūlomos". ???
 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.11, 19:54, rašė:
  ...puslapis negali būt vienas...jei taip yra,tai bus pataisyta...o kitimas...naujos atėję nustuma senesnes...bent kol kas...galima būt diskutuot,gal geriau pirmiau rodyt aukščiausio reitingo...arba sukurt rūšiavimo (pagal datą,pagal autorius,pagal reitingą,ar dar ką )galimybę...
 • bralgis
  bralgis 
    2009.01.21, 17:13, vertino: Gerai, , rašė:
  sakyčia "by default" rūšiavimas pagal surinktus balus būtų normaliausias (ypač jei kalbam apie "šedevrų" puslapį).
 • kaziuks
  kaziuks 
    2009.01.22, 02:41, rašė:
  Sutinku ir manau tai butu normaliausia, geriausiu galerijoje foto rodyti pagal surinkta balu kieki, manau tai butu normalu, nuo geriauios ir zemyn,nes dabar makalyne kazkokia.
 • wabalaitis
  wabalaitis 
    2009.01.22, 07:32, rašė:
  ...administracija pasiūlymus jau gavo...kai kas net ir ingyvendinta...kitako laukiam... :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti