Laukinės gamtos fotografija kartu su Canon įranga ir MB "4Ereliai"
gsass: 2022.01.24, 13:00 R  Grupė: Canon 2
 
Sveiki, gal ką sudomins.

“Fotoaparatas.lt” ir MB “Keturi Ereliai” organizuoja plenerą, kuris vyks 2022 m. vasario 18-19 dienomis. Jis skirtas paukščių fotografavimui iš specialiai tam įrengtos „4Erelių Pievų Slėptuvės" ir Canon EOS R įrangos testavimui. Pagrindinis laukiamas objektas yra jūrinis erelis. Slėptuvė ereliams toje vietoje įrangta jau nuo 2016 m. Nors 100 % garantijos, kad atskris būtent jūriniai ereliai, niekada negalime duoti, nes tai laukiniai paukščiai, tačiau tikimybė, kad ereliai atskris yra beveik 99.9 %. Šį sezoną, bet kokiu atveju, bus įdomu papasakoti dalyviams apie erelius ir visus kitus sparnuočius, kuriuos pamatysim ir išgirsim.Renginio planas ir įvykių eiga:- 2022 vasario 18 d., nuo 18 val., visi dalyviai renkasi sodyboje Mingės poilsis (Upaičio g. 2, Šilutės raj., Kintų sen., Minijos k. Koordinatės: 55.366899, 21.282191, Tel: +370 63372325).
- 19 val. Susitinkame sodybos svetainėje, kurioje laukia užkandžiai ir vaišės. Susitikimo metu bus galima susipažinti su kitos dienos programa, apžiūrėti ir išbandyti Canon EOR R įrangą, bei vakaro svečias, žinomas fotografas Eugenijus Kavaliauskas, pasidalins savo laukinės gamtos fotografavimo įspūdžiais.
- vasario 19 d. anksti ryte, pajudame į „4Ereliai Pievų Slėptuvę". Slėptuvėje praleisime apie 12 valandų. Slėptuvėje yra biotualetas, SGD šildytuvai ir ofiso kėdės, bet yra galimybė iš anksto pasirinkti ir gulimą poziciją, bet kokiu atveju visi galės išbandyti ir aukšto ir žemo kampo fotografavimą. Kiekvieną dieną viskas prasideda su pirma šviesa, nors žiemą kartais ir ereliai būna pirmi, bet paprastai maitintis pradeda kirai. Keldami daug triukšmo jie patraukia erelių dėmesį. Todėl, kad mes busime mažiausiai 6 fotografai, labai svarbu palaukti, kol ereliai pradeda maitintis. Ir negalima staigiai judinti optikos, nes ereliai gali išsigąsti, bet kai jie pradeda maitintis jau galima bandyti pagauti ir skrydyje, nes tada jau paukščiai susikoncentruoja į maistą ir nebereaguoja į optikos judesius. Po to, dažniausiai yra siesta, kai kirai pavargsta klykti ir ereliai ilsisi medžiuose priešais slėptuvę. Tada laukiama jau antro užsiėmimo, kuris prasideda dažniausiai apie 11-13 val. ir nors nėra toks intensyvus kaip ryte, kartais vyksta iki pat sutemos, priklausomai nuo to, kiek maisto yra likę. Ereliai kaip tikri biurokratai, žiemą dirba nuo 8 iki 17 val. kai jau ir taip per tamsu fotografuoti. Daugiau apie taisykles sužinosite jau pirmą vakarą.
- 18 val. iš slėptuvės grįžtame atgal į sodybą (kai pakankamai tamsu ir visi paukščiai pasitraukę miegoti).
- 19 val. bendra karšta vakarienė sodybos svetainėje, prie židinio, su desertu, bei dienos rezultatų aptarimu.
- nuo 22 val. laisvalaikis ir poilsisKaina (penktadienis-šeštadienis) – 250 Eur (1 asmeniui). Į kainą įskaičiuota:
* nakvynė vienviečiame arba dviviečiame kambaryje;
* pusryčiai, pietūs (išsinešimui kiekvienam dalyviui), bei karšta vakarienė;
* galimybė naudotis visa „Mingės poilsis“ bei „4Erelių sleptuvės" infrastruktūra
* galimybė naudotis Canon EOS R įranga Įrangą parūpino mūsų pagrindiniai partneriai šiame renginyje – „Fotoaparatas.lt“ – oficialus Canon atstovas Lietuvoje. Slėptuvėje bus fotoaparatai ir objektyvai. Jums gali prireikti tik talpios atminties kortelės SDXC arba CFexpress ir trikojo galvos. Žinoma, nuotraukos lieka jums. Dėmesio! Vietų skaičius smarkiai ribotas, dėl to prašome nedelsti ir apie norą dalyvauti pranešti kuo greičiau. Taip, pat, yra galimybė pasilikti papildomai dienai, t.y. vasario 20 d, sekmadienui ir fotografuoti su savo įranga kitoje - "4Erelių Raptor Slėptuvėje", bet perspėjame, kad tai irgi vyks nuo 6 iki 18 val . Ten galima fotografuoti jūrinius erelius, paprastus suopius, kranklius, pilkasias varnas ir šarkas, o jeigu tinkamos salygos ateina ir rudoji lapė. Jeigu pageidausite pasilikti, variantai tokie:Tik nakvynė ir pusryčiai: plius 50 Eur žmogui arba nakvynė, pusryčiai, pietūs išsinešimui, bei visa diena slėptuvėje plius 100 Eur žmogui. Registruotis galima marketing@fotoaparatas.lt, bei telefonu +37067504495 Detalesnė informacija bus pateikta kiekvienam dalyviui asmeniškai.

erelis  

Komentarai
Turinys
 • Eugenijus Kavaliauskas
  Eugenijus Kavaliauskas 
    2022.01.24, 23:01, vertino: Gerai, , rašė:
  Laikas pasirinktas idealiai
  Suvažiavusi kolegija sužinos daug ko nežinojo
  Važiuosiu ir aš senas kerėpla, nes bais didelis vilioklis pabūti tarp bendraminčių :)
  Fotografuota ten pat ...


  Jūrinis erelis(Haliaeetus albicilla)White-tailed Eagle  
  Eugenijus Kavaliauskas.  Jūrinis erelis(Haliaeetus albicilla)White-tailed Eagle

 • šinšilas
  šinšilas 
    2022.01.25, 13:42, rašė:
  Gal kas nuo kauno prigriebtu.už kurå susimestume.

  fotobites.lt siūlo  20% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Įspaudas NEMOKAMAI

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti