m4/3 gimtadienis – 10
Vaizdinys: 2018.08.05, 16:09 R  Grupė: Olympus 6
 
Prieš 10 metų rugpjūčio 5 d. buvo pristatyta m4/3 sistema – www.dpreview.com/articles/4821964954/microfourthirds
Šiokia tokia sukaktis :)
Neblogai sistema išsiplėtojo. Išleista beveik 60 aparatų, gerokai daugiau nei 100 objektyvų (skaičiuojant su įvairiais MF)
en.wikipedia.org/wiki/Micro_Four_Thirds_system
hazeghi.org/mft-lenses.html
www.four-thirds.org/en/microft/lense.html
www.ephotozine.com/article/top-39-best-lenses-for-micro-four...
Žodžiu, yra iš ko rinktis. Kad tik būtų ką fotografuoti ir noro tai daryti. Ta proga linkiu gerų kadrų.

Komentarai
Turinys
 • Bilberry
  Bilberry 
    2018.08.05, 21:08, rašė:
  Su gimtadieniu ;) Sistema subrendo, tik bėda, kad neaišku quo vadis. Matricų fronte nieko pernelyg naujo. Naujų modelių išleidžiama praktiškai kasmet, bet PDAF aišku niekas į juos nedės, kitaip kas tada EM1 pirktų. Nors artimiausi konkurentai Fuji ir Sony (APS-C) PDAF deda ir į visiškai biudžetinius modelius. Optikos fronte išleido pro liniją su f/1.2 už 1,3k, kas toliau – f/0.9 už 2k? Tie 100 objektyvų, kiek suprantu, skaičiuojami įskaitant visą APS-C ir FF formato optiką su m4/3 bajonetu.

  Akivaizdu, jog foto srityje sistema netapo trendu – pagrindiniai alternatyvūs gamintojai - Tamron, Tokina ir su kai kuriomis išimtimis Sigma ją apėjo ir vis dar tebeapeina lanku. Manyčiau, kas labiausiai tempia visą sistemą į priekį, tai Panasonikas su savo puikiu 4K ir kitais video navorotais. Čia tai tikrai yra kuo pasigirti prieš konkurentus ir yra prikurta daug tikrai puikių ir brangių cine stiklų (Kowa, Veydra, Schneider ir kt.).

  Taigi m4/3 nemirs, tik bijau, kad jos ateitis ne fotografijoje :)

  - Na tai kur tu eini Oly, kuris skelbiesi "mes ne video kompanija"? :)
  - Į aukštesnę lygą www.43rumors.com/the-seven-full-frame-lenses-patented-so-far.../
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.08.05, 21:38, rašė:
  Abejoju ar Olympus eis į aukštesnę lygą (FF), ten tuoj bus ankšta, o pinigus su m4/3 daryti lengviau, tuo labiau, kad jau yra didelis įdirbis.
  Kai matricų fronte atsiras kas nors nauja, tai atsiras ir pas Olympus. Pakankamai geros ir dabartinės 16 ir 20 mpx matricos – nenorėk, kad jos prilygtų tos pačios kartos FF (tokia fizika), daugumai vartotojų galimybių per akis. Maniškis aparatas turi tiek daug funkcijų, kad didelės dalies aš net neišnaudoju. O objektyvų pasirinkimas didžiulis. Dideli ir sunkūs manęs nedomina (tai ne „micro“ koncepcija), o mažų yra pakankamai gerų. Jau išbandžiau beveik visus, kurie mane domina – yra tikrai vertų dėmesio mažylių, kurie džiugina dydžio ir kokybės santykiu.
 • Bilberry
  Bilberry 
    2018.08.05, 23:28, rašė:
  Neabejoju nei dabartiniu Oly funkcionalumu, nei tinkamumu daugeliui fotografų, tiek mėgėjų, tiek profesionalų. Tiesiog norėjau pastebėti į kurią pusę vėjas pučia :) Jubiliejaus proga, su tais, kas (dar) supranta, norėčiau pasidalinti profesionalaus portretisto ir vestuvininko Viačeslavo Vanifatjevo video apžvalgų ciklu "Olympus OM-D для профессионалов", kur autorius išsamiai lygina Oly ir Nikon FF sistemas, pasakoja dėl ko perėjo iš FF į m4/3, kaip naudoja Oly profesionaliam darbui neturėdamas nė vieno Pro klasės objektyvo ir pan. Long live MFT! :) www.youtube.com/playlist?list=PLtvS2iTjJ-G3ANY9vWMDNkzzpm3zN...
 • Gudiska
  Gudiska 
    2018.08.06, 00:06, rašė:
  Neblogas erezijas skleidi
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2018.08.09, 20:42, rašė:
  Žinau tą Vanifatjevą iš olympus.ourlife forumo. Neblogų portretų įdeda, rodo, kad nuotraukų kokybė daugiau priklauso ne nuo fotoaparato, o mokėjimo juo naudotis ir ypač mokėjimo apdoroti nuotraukas kompiuteriu. To forumo atstovas Varivčenko gražiai merginas fotografuoja su sisteminiais (Olympus, Fuji)
 • Bilberry
  Bilberry 
    2018.08.10, 18:22, rašė:
  Dėkoju už nuorodas :)

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti