Makro filtras
Visai žalia: 2018.06.10, 18:27  Grupė: Makro fotografija 4
 
Sveiki, esu mėgėja, todėl fotografijoje man daug neaiškumų :) Nusipirkau makro filtrą makro fotografijai, tačiau kai užsidėjau ant objektyvo, man visiškai nefokusuoja kadrų... Ką darau ne taip? O gal kažkas netinka? Patarkite prašau. Kad būtų aiškiau fotoaparatas Pentax K70, objektyvas Tamron Tele-Macro 100-300 mm, Hoya filtras "HMC Close-Up Lens 4". Ir prašau nesijuokti, jei kas ne taip, nes aš dar tik mokausi :)

Komentarai
Turinys
 • Girių dvasia
  Girių dvasia 
    2018.06.10, 18:37, rašė:
  Tiesiog nustatyk rankinį fokusą. Arba fokusuok artindama - tolindama aparatą nuo objekto. Fotografavimo atstumas turėtų būti labai smarkiai sumažėjęs. Nenorėk, kad viską atliktų automatika.
 • _«M.G»_ (išsitrynęs)    2018.06.10, 19:19, rašė:
  Įsijunkite LiveView ir kamerą artinkite prie pasirinkto objekto. Gali tekti labai arti prikišti prie objekto, kad atsirastų kokia nors sufokusuota jo dalis. Kai taip pamėginsite, jau žinosite, kokiu atstumo ieškoti objektų, kuriuos norite nufotografuoti. Žinokite, kad net smulkūs objektai gali netilpti pilnumoje į ryškumo zoną (dalis objekto fokuse, o artimesnė ir tolimesnė - nebe). Naudokite trikojį ar stabilų pagrindą, fotografuokite su 2 sekundžių arba 12 sekundžių uždelsimu, kad nebūtų kameros judesio ir foto nesigautų neaštri. Gerai būtų infrared pultelis. Fokusavimas, manau, geriausia tik rankinis
 • DainiusX
  DainiusX 
    2018.06.11, 11:31, rašė:
  viską labai išsamiai paaiškino Mindaugas, aš tik noriu papildyti, kad makro žiedai yra geriau nei close-up filtrai, o kainuoja jie apie 50 eurų...
  sekmės :)
 • Badas
  Badas 
    2018.06.11, 11:32, rašė:
  Paprastu objektyvu fokusavimas nepritaikytas makro fotografavimui su filtrais, todel fokusuoti reikia rankomis, judinant fotoaparata pirmyn-atgal kol vaizdas papuls i fokusa. Galima pasitreniruoti fokusuojant liniuote ar zurnala, paguldyta smailu kampu.

  fotobites.lt siūlo  20% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Įspaudas PIGIAU

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti