Mažeikių miškas
Algirdas Dumčius: 2014.01.18, 13:34 R  Grupė: Mažeikiai 3
 
Sveiki,

Praeitą ir šį šeštadienį skyriau Mažeikių miško apžiūrėjimui. Iš pirmo žvilgsnio miškas pasirodė labai gražus ir perspektyvus. Kraštovaizdžio požiūriu miškas tikrai turi įdomių vietų kurioms skyrus daugiau laiko ir kantrybės būtų galima padaryti visai neprastų kadrų. O žvėrių atžvilgiu tai labai nyku. Nors miškas turi labai gerą mitybinę bazę, tačiau žvėrių labai nedaug. Pagrinde vyrauja stirnos, jų yra bet ne tiek kiek turėtų būti tokiame miške kur aplink tiek ūkio kultūrų, o miške žiema yra tiek daug maisto. Šernų irgi labai mažai, tik keliose vietose aptikau pavienio šerno pėdsakus, nors šiuo metu jie turėtų būti bandose po kelis ar kelioliką individų. Radau stirnų dienojimo vietą ir ten jau judesys didesnis, bet pagrinde jauniklei ir patelės, stambaus patino pėdsakų neaptikau, tiesa ir sąlygos ne kokios. Birus sniegas neleidžia geriau apibūdinti žvėrių. Iš plėšrūnų aptikau kiaunės ir kelių lapučių pėdsakus, pastarosios labai daug šmirinėja miško takeliais, žinoma retokai dienos metu. Nei žiemojančių briedžių, nei elnių pėdsakų aptikti nepavyko.
Iš paukščių ir ne kažkas, mačiau tik labai įprastas Lietuvai rūšis kaip bukutį, didįjį genį, kelias zylių rūšis - nykoka. Žinoma kažko stebuklingo tokiu metu laiku tikėtis ir nereikėtų.
Pastebėjau daug trikdymo žymių. Miško pakraščiais nuo sodų ir priešingos pusės šmirinėja daug žmonių, didžioji dalis jų vaikšto su šunimis. Benamiai ar laisvo elgesio naminiai šunys iš neturėjimo ką veikti ilgomis naktimis taip pat daug šniukštinėja miške, nuklysdami ir žymiai giliau ir daugiau į mišką negu jų šeimininkai.
Medžiotojų veiklos yra, tačiau ne kiek teigiamos, o labiau neigiamos. Daug pristatyta bokštelių miško pakraščiuose, vienas kitas miške, o šeryklu negausu, aptikau dvi ir tas pačias labai menkai lankomas gyvūnų, nes jos įrengtos prie intensyvių trikdymo vietų - kelių, kuriais dažnai zuja žmonės ir šunys. Medžioti visi nori, o maitinti ir prižiūrėti nelabai.
Bendrai miškas nepadarė gero įspūdžio, per dvi dienas iš žinduolių tegirdėjau nubėgančią stirną iš eglaičių tankumyno, kuriame dienojo, matyt neteko nei vienos.
Gal kas turite rekomenduoti miškų masyvus, kuriuose didesnė žvėrių ir paukščių įvairovė. Gal netoli kur yra komerciniai ar privatūs medžioklės plotai?
Pridedu kelias miško nuotraukas, atsiprašau už kokybės stygių.
1  
6  
7  
9  
2  
3  
4  
5  

Komentarai
Turinys
 • arturielis
  arturielis 
    2014.01.18, 14:58, rašė:
  Siūličiau apsilankyti falisbergo miške;) Nuo vaikystės, tai man mėgstamiausias miškas, aišku todėl, kad taip pat arti Mažeikių. Nors šalia taip pat sodai, bet ten mažiau lankomas vietinių miškas - žiema. Ir gyvybės daugiau. Žiemą, kai lankydavausi (ir dabar planuoju kada nuvykti), tai matydavau pakankamai nemažai stirnų, viena kitą lapę sutikdavau, kartais ir su šernais susitikdavau :) Kiti žinduoliai manau per daug atsargūs, kad juos pamatyčiau :) O iš paukštelių kažkada (vasarą) yra tekę stebėti ir balinę pelėdą, vienas pažystamas sakydavo, kad ir tetervinų yra nors nesu jų matęs. O šiaip eina sutikti ir jerubių (nors nedažnai), suopių, kranklių, keletą zylučių rūšių, meletų visos trys rūšys, prieš du metus kirtime, vienu metu stebėjau juodąją, pilkąją ir žaliąją meletas, aišku genių ir bukučių taip pat yra. Visų rušių neišvardinsiu, bet žodžiu falisbergo miške mano akimis lyginant su Mažeikių mišku gyvybės daugiau. Taigi sėkmės, jei jau aplankysit mano minėtą mišką, nepamirškit pasidalinti įspūdžiais ;) P.S. nepykit už klaidas :)
 • Algirdas Dumčius
  Algirdas Dumčius 
    2014.01.18, 15:10, rašė:
  Ačiū labai... būtinai pašniukštinėsiu po šį mišką prie progos, o balinę pelėda pamatyt tikrai vertas ir laiko ir pastangų atsitikimas.
 • arturielis
  arturielis 
    2014.01.18, 15:26, rašė:
  Ir dar prie progos galiu pasiūliti Dautarų mišką, ten dar įdomesnis miškas tik toliau nuo Mažeikių. Kadangi jis Latvijos pasienyje, tai ir faunos įdomesnės atklysta, kol kas tiek ;)

  fotobites.lt siūlo  30% nuolaidą Ekspres fotoknygoms!

Šį mėnesį Kokybiška spauda Asmeniniai įspaudai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti