Mėgėjiškas trikojis ir parduotuvės
secretR: 2019.06.13, 09:41  Pokalbiai:  Kompaktiški fotoaparatai  11
 
Sveiki, kokį pigų ir mėgėjišką trikojį galite rekomenduoti? Nes vieną kai nusipirkau, tai atrodo, kad vėjas pūsteltų ir nueitų visas mano fotoaparatas su tuo kinietišku trikoju už 8 Eur iš Kinijos. Ir prie to pačio noriu paklausti kur mėgstate apsipirkti savo fototechniką? Kokioje internetinėje parduotuvėje? Ar gal fizinėje (Vilnius)? Ir kodėl? :)

Komentarai
Turinys
 • ro.
  ro. 
    2019.06.13, 13:59, rašė:
  pirkti internetu neaiškius dalykus neverta. Nebent daug patikimų komentarų prirašyta.
  Reikia tikrinti realiai: pastačius trikojį visu aukščiu, spaudžiant iš viršaus mėginti judinti į šonus. Galima tikrinti neištraukus centrinio strypo - jis labiau kliba paprastai. Bet tada ir teks naudoti ne pilnu aukščiu. Na pirkti parduotuvėse kurios prekiauja realiais dalykais. fotohobis, foto-foto, .. kas dar liko?
  Nors būna kad ir pigenos nustebina. Kartą trindamasis po kažkokį topocentrą ar elektromark netyčia patikrinau labai pigų stovą ir tas pasirodė stabilesnis už kelis kart brangesnius.
 • gsass
  gsass 
    2019.06.13, 16:20, rašė:
  atsakymas paprastas, geri daiktai kainuoja brangiau :)
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.06.13, 17:40, rašė:
  Normalus trikojis kainuoja apie ~80+ eurų + galva atskirai, tai dar koks ~40+
  Viskas kas pigiau yra prastas pasirinkimas, nes atlieka tik vizualinę funkciją..
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.06.13, 20:14, rašė:
  Kaip galima kalbėti apie trikojį nežinant, koks svoris ant jo bus dedamas?
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.06.13, 20:24, rašė:
  Mėgėjas paprastai neturi įrangos sverenčios daugiau nei 5kg.. O tas kas turi, tai neieško mėgėjiško trikojo žino ko jam reikia :)
  O ir tas laikomo svorio reglamentas kažkoks neaiškus nei per kur.. ar tai reiškia, kad trikojis uždėjus sunkesnį daiktą suluž? ar kad jis gali pilnai išleistas stabiliai laikyti tuos 5kg? ar stabiliai juos gali atlaikyti tik studijoje ar ir lauko sąlygomis? ar tik tam tikrose jo išskleidimo pozicijose ir t.t. Niekas apie tai nieko nerašo, tik parašo, kad trikojis laiko 5kg.. Nu palaukit, mano benro laiko ir 10kg, pakabinčiau ant jo ir 30kg, nesulužtų, o ant viršaus pridėjus fotoaparatą dar ir stabilumo daugiau būtų..

  Dažniausiai tam tikrose pozicijose tie trikojai atlaiko ir daugiau ir žymiai daugiau įtakos turi užraktų sistemos, kaip jos suprojektuotos, taip pat ar įmanoma trikojį išardyt/suvaržyt, nes su laiku išsidėvi jo tvirtinimo taškai... O čia jau sudėtingi klausimai, reikia imti kiekvieną ir bandyti vietoje...
  Kiek esu žiūrėjęs, normalūs trikojai prasideda apie 100e visa kita kas pigiau yra +- šiūkšlė kurios paskirtis yra atlaikyti metus laiko kai daiktas naudojamas 1 kart per savaitę..
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.06.13, 20:52, rašė:
  Nesu trikojų žinovas ir naudotojas. Man aktualu ne 5 kg, o greičiau 0,5 kg ar vos daugiau. Turiu nebrangų Velbon, tai vėjui pučiant nestabilus. Gal kaip tik dėl to, kad svorio per mažai. Gal reikia kokio stabilizuojančio svarsčio. Bet šiaip jau nenoriu nešiotis trikojo, apsiriboju stabilizatoriaus galimybių riba.
 • Serbentynas
  Serbentynas 
    2019.06.13, 21:05, rašė:
  Taip, tikriausiai per mažai svorio. Kaip ten bebūtų, šiai dienai visko prikurta, tačiau senieji mediniai trikojai vis dar yra brangiausi savo klasėje ir susilaukia gerų vertinimų, tiesa juos dažniausiai naudoja fotografai fotografuojantys su didelio formato fotoaparatais.

  Brangesni trikojai paprastai turi galimybę būti išardomi, kas labai pagerina jų ilgaamžiškumą, kuomet gali išvalyt, sutept, suveržt jungtis. Pigiausi paprastai būna suklijuoti, išlieti iš plastmasės, tai blogiausias pasirinkimas perkant. Nepropoguoju benro firmos, tiesiog pirkau vieną iš pigesnių jų trikojų, jis man laiko jau apie 4 metus, gana patikimas daiktas. Žinoma trikojis visuomet bus skirtas tiems kurie neskuba ir keliauja su intensija fotografuoti. Jis užims vietos, kažkiek svers ir nebus patogu jį tampytis...
 • Vaizdinys
  Vaizdinys 
    2019.06.13, 21:36, rašė:
  Mano Velbon pirktas prieš 10 metų, bet lauke buvo gal 4 kartus :)
  Namie kartais objektyvus patestuoju su juo :)
 • heydekrug
  heydekrug 
    2019.06.17, 22:57, rašė:
  As ilgai ieskojau statyvo,metai tesesi kol kas patiko.Isigijau Sirui,lengvas,carbon,nedidelis,-del papildomo svoriu yra kablys,pakabinu fototase,tuomet tvirtai stovi.Jei ka raso apie 10 kg gali laikyti,tai manau del tikro svorio reikia pasidauginti is 3.Taigi galvute stabili 30 kg,tuomet ir didesni fotika atlaikys.Iki siol nesiskundziu,sumokejau apie 450-500 nemamenu tiksliai.Bet nera jokiu klibejimu,ir atsarginiu varztu dar nekeiciau,-yra komplekte viskas.
 • heydekrug
  heydekrug 
    2019.06.14, 13:20, rašė:
  Jei trikoji pirkti,tai turi alaus deze atlaikyti,ir pilna zinoma,-tie visi kg rasomi,reikia dauginti is keliu kartu.
 • DSD
  DSD 
    2019.06.14, 07:20, rašė:
  Jei jau įvyks taip, kad bus nupiktas Sony A7x, siūlau www.efoto.lt/skelbimas/samyang_14mm_f_2_8ed_as_if_umc_sony_e.... Kaip naujas, puikiai tinkamas ir dovanai keiną paderinsim protingai.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti