Minusai nuotraukai - reikia gražinti !
Mariusas: 2018.01.03, 21:19  Pokalbiai:  eFoto.lt reikalai  103
 
Sveiki,
Peržiūrėjau efoto nuotraukas, nu kai kurios (ir nemažai) visai ne ką... Manau Administracija turėtų labai rimtai dar karta pasvarstyti ar neverta gražinti neigiamą vertinimą nuotraukoms. Nes tiek man, tiek kitiems būtų sveika žinoti, kad įdėjai "Š". Ir beje, tokios nuotraukos, įpač jei jų daugės labai žemins efoto lygį.

P.S. Pasvarstymui - gal minuso teisę turėtų įgauti tik labiau pažengę vartotojai, bet to šiuo metu labai reik...Komentarai
 • begedis
  begedis 
    2018.01.03, 22:02, rašė:
  1. Ar reikėtų labai tikėti beraščių poreikiais?
  2. Iš kur pas Š teigiami įvertinimai, ir kaip minusas tai pataiso - jis dar labiau subjektyvus, dar labiau remiasi akimirkos nuotaika?
  3. Tikėtina, kad labiau pažengę bei patyrę dalyviai bus ir mažiau linkę dalinti neigiamus vertinimus.
 • Raimundas
  Raimundas 
    2018.01.03, 22:04, rašė:
  man ko tai susidarė įspūdis kad čia ne už nuotraukas balsuoja bet už draugus, todel nekyla ranka čia daug dėt fotografijų
 • begedis
  begedis 
    2018.01.03, 22:12, rašė:
  Tai tiesa tik iš dalies - tarkim, žinau kieno stilius, mąstymas mane kabina labiausiai, kieno nelabai domina. Bet kai akiratyje pasirodo šviežio oro gūsiai, nėra priežasčių jų taipogi nemylėti. Dairytis į save (tuo metu) panašių - pakankamai natūralu, logiška.
 • kavolis
  kavolis 
    2018.01.04, 14:22, rašė:
  Visko yra. Yra objektyvių vertinimų, yra vertinimų "iš draugystės".
 • busas
  busas 
    2018.01.03, 23:29, rašė:
  O kuom nuotraukos ignoravimas ir nebalsavimas išvis, yra blogai?
  Aš tik sakyčiau, kad reikėtų suvienodint balsus, vienas žmogus - vienas balsas.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.01.03, 23:45, rašė:
  Pradėkim dabar savo subjektyvią nuomonę prikišinėt visiems kuriems norim prikišinėt, tai kas čia bus? 
  Patiko - įvertini ar pakomentuoji, nepatiko, gaišti laiką ten kur tau aktualesnė informacija.. 
  Aš ko nesuprantu, tai žmonių kurie skiria laiko tam kas jiems nepatinka... Gal čia koks išskirtinis fetišas, nežinau...
 • Badas
  Badas 
    2018.01.04, 12:19, rašė:
  Minusas tiek pat subjektyvus, kiek ir pliusas. Jeigu sutinkam su pliuso subjektyvumu, tuomet negalim prikaisioti minuso subjektyvumui. Visuomene, kurioje galima tik girti, man atrodo issigimusi (arba geriausiu atveju nepilnaverte). Poziuris "matai blogi - praeik pro sali" puikiausiai atspindi liberastines visuomenes nuosmukio priezastis. Iki pilno degradavimo truksta tik to, kad uzdraust rasyt kritikuojancius komentarus (kai kurie autoriai kritika jau dabar issitrina, de facto patys pasiekdami maksimalios degradacijos busena). Nepaisant to, susilaikau nuo siulymu sugrazinti minusa, nes reikia ivertinti bendruomenes nebranduma - panasiai kaip vaikams negalima rasyti blogu pazymiu kad juos netraumuoti.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.01.04, 12:54, rašė:
  Manau, kad būtent toks požiūris kaip tavo ir yra degradacijos pradžia.
  Būtent iš koncervatyvių idėjų ateina degradacija. jeigu tam reikia kokių nors pavyzdžių, tai istorijoje jų apstu.

  Su auditorijos branda tai neturi nieko bendra. Seniau Efoto auditorija buvo tikrai brandi, tačiau problemos niekur neišnyko ir netgi buvo tokios, jog skatino kai kuriuos gana brandžius žmones išeiti iš šios bendruomenės. Nes kad ir kokia ta branda bebūtų, manipuliavimas minusais ją labai greit užgniaužė..

  Problema yra viena - senų autoritetų negebėjimas prisitaikyti prie naujų sąlygų. Nelankstumas.. Koncervatyvumas - įvardink kaip nori. Sąlygos keičiasi su kiekviena diena, tačiau tai ką kažkada išmokai ir garbinai yra aktualu tik ribotą laiko tarpą.

  Šios problemos visa tai pukiai atspindi. Sakyčiau naujoji karta visuomet būna brandesnė už praėjusią, tik praėjusi karta visuomet nori, kad jų "viršus" išliktų amžinai.. Juk dėl šios problemos atsiranda ir tokios temos kaip ši ir tėvų/vaikų nesutarimai ir t.t. ir "garbės siekis" ir t.t.
  Šios problemos senos kaip gyvenimas. Pusė pasaulio filmų ir pasakų ant to pastatyta..

  Noras parodyti savo autoritetą. Savo žinias, savo išmanymą ir t.t. Ir svarbiausia, tas noras tą daryti, ne per darbus, ne per kitų įkvėpimą, bet per "taisyklių" pripažinimą, įbrukimą kitiems ir demagogiją... Taip sakant kitų asmenų luošinimas iki savo lygmens, siekiant juos paversti "teisingais".. Kam to reikia ir kam tokį veiksmą supaprastinti iki vieno paspaudimo?
  Jeigu dedant minusą būtų priverstinis reikalavimas parašyti mažiausiai 50 žodžių tekstuką, apie tai kodėl tai nuotraukai duodi minusą, tai tikriausiai niekas jo nedėtų.. Nes neturėtų ką parašyt, apart to paprasto "žinai man tai nepatiko.. Aš buvau auklėtas ne taip."
  liūdna, bet efoto geriausios nuotraukos yra pas tuos, kurie mažiausiai apie savo erudiciją suokia ir apksritai, mažiausiai komentuoja ir bando pabrėžt savo teisumą..

  Yra ne viena patarlė, apie tuos kurie žino jog žino neviską ir apie tuos kurie to nežino...
 • Badas
  Badas 
    2018.01.04, 14:05, rašė:
  Neturiu nei maziausios abejones del nebrandos, nes zinau kaip zmones reaguodavo i minusus. Skausmingai, kerstingai. Tai nera normalu. Ar "prisitaikymas prie nauju salygu" reiskia prisitaikyti prie infantilumo? Minkstiems pukuotiems meskuciams sakau kieta "ne". Aisku, kai 80-kilograminiai meskuciai sudaro dauguma, tai tenka kazkaip prisitaikyti, bet nuomone del to nesikeicia: perauge vaikuciai.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.01.04, 23:57, rašė:
  Na sąlygas diktuoja dauguma. Gali likti prie savo nuomonės, ir liksi vienas iš paskutiniūjų dinozaurų į kuriuos niekas dėmesio nekreips kol jie galiausiai išmirs. Tai visiškai normalus požiūris, dauguma gyvena pagal tokią logiką visose gyvenimo srityse. Dėl šios priežasties Lietuvoje nieko nevyksta ir iš čia bėga bent kiek talentingesnis jaunas žmogus, dėl tos pačios priežasties mokyklose mokytojų amžiaus vidurkis ~50 metų, o jauno žmogaus, nei su žiburiu nerasi. Dėl lygiai tokios pačios priežasties girtų vairuotojų automobiliai nebetelpa į saugojimo aikšteles - "nes nuo seno girtas važinėjau ir niekam neužkliuvau ir toliau važinėsiu ir ką tu man padarysi... "
  Ir dėl lygiai tokios pat priežasties Efoto vandenys nubėgo jau senai, bet deja ne prieš gimimą..

  Kiekvienas iš mūsų, jauni esame kupini energijos ir siekiame tobulėti, augti, judėti vis tolyn ir tolyn, tas jausmas yra pas visus, net tuos kurie depresija serga ir tie kartais pasvajoja ir jie nori iš kailio išsinerti.. Viskas baigiasi su metais ir sustoja... Ir stovi tame savo "lygyje" Įsivaizduodamas, kad visi kiti ar visi jauni dar turi tą tavo lygį pasiekt, kai realybė tokia, kad tas tavo lygis jau seniai pereitas ir niekam nebeaktualus.

  Paskaityk komentarus prie savo vienos iš paskutinių nuotraukų. Nekomentavau tik todėl, kad pasirodė neverta ir todėl, kad visi išsakė tai ką ir pats galvoju.. Matai, kitiems labai sudėtinga, tą savo kaip meistro lygmens viziją paaiškint. Ir pasakyk dabar, ar ten jie infantilūs, ar ten iš tikrųjų meistriškumo tiek kiek porno filme?
 • begedis
  begedis 
    2018.01.04, 18:28, rašė:
  "naujoji karta visuomet būna brandesnė už praėjusią" - ko tais neįtikina.

  O gal tikrai galėtume sutaupyti, išbraukę iš biudžetų švietimą?
  Ir konServatyvumas, penSininkas.
 • busas
  busas 
    2018.01.04, 18:38, rašė:
  Apie švietimą, yra tokia Elono Masko mokykla, labai šiuolaikinė, ir žinot, ten mokiniams nerašo pažymių, išvis.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.01.05, 00:02, rašė:
  Standartine švietimo sistema, tokia kokia yra dabar, yra skirta gaminti vergams - žemiausios klasės darbininkams. Tai nieko bendra neturi su žmogaus talentais. Tai yra sistema skirta pigiai ir paklusniai darbo jėgai gaminti.
 • begedis
  begedis 
    2018.01.05, 03:54, rašė:
  Išvis pas amerikonus mokytis vienas malonumas.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.01.05, 00:00, rašė:
  Na kur ten gali įtikint... Kai jau įtikėjome kitais dalykais... Jaunoji karta visuomet yra žingsniu priekyje, senosios ir tai kas buvo aktualu senajai kartai, senosius kartos patirtis, jaunajai kartai nera taip aktualu. Diskutuot galima daug, tačiau ateitis priklauso jauniems ir jeigu prie jaunų nesitaikysi, tai mirsi dar greičiau nei gali pasirodyt...
 • begedis
  begedis 
    2018.01.05, 03:50, rašė:
  Nu. Reikėjo čia sutaisyti motorolerio karbą, jaunų genijų užtiuninguotą. Daug jaunų būrė. Vienas patyręs nejaunas žinojo, kad reikia antrinio purkštuko skersmens didesnio. Hau.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.01.05, 22:17, rašė:
  Na tai reikia nuo to ir pradėt, kad oldschoolas aktualus tik oldschoolui :) Lygiai taip pat kaip vakai moko tėvus el paštu naudotis..
 • begedis
  begedis 
    2018.01.05, 22:35, rašė:
  Kur oldskulas, nesupratau, kai visi tiuningai itin jauni ir veržlūs? Esmė, kurią grindžia gyvenimas, yra štai kokia: pasauliui nuostabybė turėti ir sukauptos patirties, ir ją įvertinančio jauno veržlumo. Kai pareina lėkštesnių minčių keistuolis, giedantis ditirambus jaunumui, prie kurio geriau taikytis - nežino jis paprasčiausiai ką balbatuoja. Naudotis kompiuteriais patyrę moko nepatyrusius, irgi nieko nuostabaus. Jei kažkuriam vyresniam šio gero nereikėjo ilgiau - tokios išimtys dar neapverčia taisyklių.

  O beje, o beje, tiuningas yra labai geras jaunų mąstymo recidyvų pavyzdys. Gauna toks veržlus į rankas kokią kruopščiai sukaupta patirtimi subalansuotą sistemą, ir pirmutinis jo noras - koks kitoks - ją gerinti, stiprinti. Jo labiau patyrusiai neveržliai močiutei nuo pensijos pavyko nutaupyti, įdavė resurso. Paima veržlus kokią svarbiausią įrenginio vietą, pakeičia - sustiprina. Garsas stipresnis, gražu. Naudojam! Naudojasi gerai, smarkiau galima naudoti. Tik ties kažkuriais režimais kažkas ne taip, pastriginėja. Ir kartais užeina nestabilumo bangos. O dar kažkaip greitai pradėjo dilti ir mirti susiję reikalai, kokia transmisija - po galais, daiktu nebeišeina pasikliauti! Ir dar reikėtų keisti dusliarką į sportinę, nes siaura vieta. Ir taip toliau, ir panašiai. Apsilanko pas patyrusius, ir tie susako kokių sekančių mazgų eilę reikėtų keisti (kiek tai išvis įmanoma, khem) tam, kad bent kažkiek atitiktų tą pagerintą, ir visuma nebūtų tokia tragiška, kaip po pagerinimo. Tai va toks jaunas diskursas.
 • Visiskai
  Visiskai 
  nesiseka
    2018.01.04, 00:51, rašė:
  Minusus gal tegul deda issipirke nario mokesti? O geriauisia  ,kad minuso svoris butu 2x guru lvl . Taip dar greiciau numarinsim puslapi ir dings Ignui galvos skausmas. :)
 • Gudiska
  Gudiska 
    2018.01.04, 21:53, rašė:
  Kavos megejas rašė:
  Minusus gal tegul deda issipirke nario mokesti? O geriauisia  ,kad minuso svoris butu 2x guru lvl . Taip dar greiciau numarinsim puslapi ir dings Ignui galvos skausmas. :)

  cic, neprikisk durnu ideju kam nereikia i galva
 • JTrimailovas
  JTrimailovas 
    2018.01.04, 13:04, rašė:
  Šimtą kartų išdiskutuota ir neverta diskutuoti vėl. Kova su vėjo malūnais. Visi šitie balsavimai ir diskusijos apie tai yra labai subjektyvūs.

  Aš beveik kaskartą apsilankęs šitame portale viduje sau pasakau 'wtf?', nes iš top8 nuotraukų esančių pirmame puslapyje, bent viena sukelia tokį jausmą. Dažnai matau, mano nuomone, vidutines nuotraukas su >100 taškų ir 3 žvaigždutėm, kurios man atrodo visiškai neįdomios, ir vien dėl to, kad nufotografuota per 'auksinę valandą' ar kaip nors madingai paretušuotos - tos nuotraukos įdomesnėmis man nepasirodo. Yra man įdomių nuotraukų, kurios 50 balų neperkopia. Niekaip nematavau, bet tikrai pastebiu, kad guru/veterano/įžymybės statusas tikrai balų skaičių padidina, nesvarbu kokia nuotrauka bebūtų. Bet visa tai labai subjektyvu, priklauso nuo nuotaikos ir t.t. 

  Kad nebūtų viskas 'į vienus vartus' - tikrai dažnai (dažniau negu atvirkščiai) yra nuotraukų, kurios man patinka, yra įdomios ir jos įvertintos taip pat gerai. :)

  Be to, neretai būna klausimas kaip vertinti? Kas yra gera nuotrauka? Jei graži tai pliusas? Jei subjektas įdomus, bet pati nuotrauka neįdomi ir prasta - tai čia pliusas, minusas ar nieko (ypač liečia fotokeliones)? Jei auksinė valanda ir neįprastai raudonas dangus, tai čia jau de facto riebus pliusas? Jei nuotrauka atkreipė dėmėsi, nesvarbu kokią nuotaiką sukėlė, juoką, džiaugsmą ar pasibaisėjimą, tai čia gerai ar blogai, ar nuo nuotaikos? Jei žmogus padarė kažkokį fotoeksperimentą ir jis yra nepavykęs, tai papliusinti, kaip eksperimentavimo skatinimą ar paminusuoti ir nepaskatinti, nes nepatiko? Ir taip toliau ir be galo ir be krašto, bei manau, kad dėl šitokių klausimų, kai neturime minusų - sistema yra ydinga.
 • .Krivis.
  .Krivis. 
    2018.01.04, 16:51, rašė:
  Tik visiškas kvailys gali nesuprasti, kaip jam vertinti kitų darbus. Kai to nesupranti, praeik pro šalį - padarysi mažiau žalos bendruomenės pozytyviems, sveikiems, konstruktyviems ryšiams. Gink dieve tokiam kvailiui negalima duoti į rankas anoniminio minusavimo, sėjančio neapykantą, nekontroliuojamą kerštą, nepasitikėjimą ir baimę, jeigu nenori tinklapio pražūties, nes nieko nesuprasdamas, spaudinės minusą ir kikens sau į saują, jausdamasis galingu, protingu ir nebaudžiamu, nes neužtenka proto, gabumų ir drąsos parašyti atvirą savo nuomonę. Tik atviras komentaras, diskusijos, nuomonės išsakymas be baimės, gali sutelkti bendruomenę ir vesti ją tobulėjimo ir progreso keliu. Kas to nesupranta, tiesiog psichiškai nesveikas. IMHO
 • JTrimailovas
  JTrimailovas 
    2018.01.04, 17:32, rašė:
  Atėjo Kindziulis ir dėjo riebų minusą, bei kvailiais ir psichais išvadino..

  Kalbtant apie diskusijas - nėra šioje bendruomenėje jų. Kiek sukuriama temų? Vidutiniškai ne daugiau 1 per dieną? Konstruktyvios kritikos ir pamokymų FotoMokykloje apskritai būna? Aš matau tik pasakymus gražu ir patinka. Galbūt prie geresnių portretų ar nuogo kūno, kas nors paklausinėja, kodėl ranka pasukta į kairę, o ne į dešinę, bet nieko daugiau.

  Pabūsiu įkyrus, bet negalima minusuoti, kiek žinau, tik nuotraukų. Galima minusuoti komentarus (jei neklystu - puikiai šia galimybe pasinaudojote), temas, o nuotraukų autoriams galima trinti, bei blokuoti nepatinkančius komentarus po savo nuotraukomis. Jei aš, be jokių blogų intensijų, ironijos ir sarkazmo, parašyčiau po man neįdomia, bet 100 balų turinčia nuotrauka: "Ar galite mane pamokyti, kuom šis kadras ypatingas, įdomus ir vertas 100 balų?", tai labai didelė tikimybė, kad būtų daug minusų, gaučiau bloką iš autoriaus, užsidirbčiau statusą 'nesiseka', būčiau išvadintas troliu ir baigtusi visas bendruomeniškumas ir tobulėjimas.
 • .Krivis.
  .Krivis. 
    2018.01.04, 17:43, rašė:
  ž  
  Apie tai ir kalba, kad jau ir taip sočiai deguto (trynimai, blokavimai, minusai po komentarais, "pykčio prevencijos") toj medaus statinėj, arba maža medaus toj deguto statinėj, o kažkoks nevisprotis rėkia: "neskanu, daugiau deguto". Kartoju dar kartą, tokio išsigimėlio, kaip eFoto salos Anonimas Minusas nėra nė vienoje foto pasaulio saloje:) Pirmą kartą uždėjau minusą, kad įrodyti jog jis nemalonus žmogėdra. Savo didžiausią priešą priverčiau kovoti su pačiu savimi:) Te atleidžia man Viešpats už šią baisią nuodėmę, bet dariau ją su viltimi - gal ateityje kiti jų mažiau darys:)
 • Aion
  Aion 
    2018.01.04, 17:56, rašė:
  Jei minusas tiek pat subjektyvus, kiek ir pliusas, tada kolega Badas turėtų sutikti, kad ir kritika gali būti irgi subjektyvi. Trinti ją po nuotraukomis ar palikti sprendžiasi ne pasirengimo išklausyti kito nuomonę ar ne pagrindu (neginčysiu, būna ir tokių žmonių), o taip pat subjektyviu to ar kito darbo autoriaus sprendimu, kiek toji nuomonė iš šalies atitinka autoriaus vidinį savo darbo regėjimą. Yra buvę darbų, po kuriais kritiką tryniau (tame tarpe ir Bado), yra darbų, po kuriais kritika liko. Tiek dėl minėtų vaikų. O dėl temos, kad reikia grąžinti minusą ir tezės, kad “požiūris ‘matai blogį – praeik pro šalį’ puikiausiai atspindi liberastinės visuomenės nuosmūkio priežastis” tebepasakysiu, jog…tiesa (ir išmintis) vis dėlto veikiausiai slypi pusiaukelėje, ne kraštutinumuose. Ar vaikiškas buvo Fandorinas, “Valstybės patarėjo” finale pramurmėjęs tiesaus atsakymo pareikalavusiam Požarskiui žodžius “blogis sunaikina pats save”? Turint omeny, kuo aistringas užsivedimas kovoti su blogiu tam antrajam galų gale baigėsi – kažin...Taip ir su balsavimais. Jei darbas akivaizdžiai prastas, tie keli nukapsėję pliusiukai iš draugų jau tikrai neiškels nuotraukos į, pavyzdžiui, 2017m. Andriaus darbo “Under horse” aukštumas, todėl sakyčiau, kad norintys minuso gali dėl fotografijos lygio efoto puslapyje nesijaudinti... Randuosi šioje svetainėje ne pirmi metai, kiek spėjau pastebėti, čia nusimanančių vertinime žmonių pakanka, akivaizdus “Š.” karūnos negaus. Kad ją kas uždėtų, turi dėl to labai nemenkai patriūsti.
 • Badas
  Badas 
    2018.01.04, 18:17, rašė:
  Komentaru trynimas pateisinamas tik tuomet, kai komentaras yra grubiai izeidziantis ar kitaip nepriimtinas kulturingu zmoniu pokalbyje, o ne del to, kad "neatitinka autoriaus vidini savo darbo regejima". Aisku, galima sakyti kad nekulturingumo supratimas irgi subjektyvus - tai patogus budas padaryti zydras kiaules akis ir pateisinti susidorojima su kitaminciais. Arba tai mano jau minetas infantilumas, kuomet normine kritika nuosirdziai vertinama kaip nenorminis izeidimas ir nuosirdziai nesuprantama kas tame blogo istrint komentara.
 • Aion
  Aion 
    2018.01.04, 18:27, rašė:
  Tai yra tik tamstos matymas, kas pateisinama, o kas ne, ir labai gerai, disponuokite juo. Tačiau kol efoto taisyklės nereglamentuoja kitaip, naudosiuosi jų suteikiama laisve disponuoti trynimo mygtuku taip, kaip man atrodys esant tinkamiausia. :)
 • Badas
  Badas 
    2018.01.04, 18:32, rašė:
  Mano matymas - tai nera "dar viena is milijono nuomoniu", o pagristas labai pagramatisku teiginiu: kulturingai issakyti komentarai turi likti, taskas. Kitaip tai yra elementarus susidorojimas su oponentu. Tik nereikia sakyti, kad susidorojimas irgi yra individualus matymas. Individualumas, subjektyvumas - nera atsakymas i visus klausimus. Zmogus turi suprasti, kaip jo veiksmas - zinutes istrynimas - paveiks oponenta ir bendruomene visumoje. Kas nesupranta - tas infantilus.
 • Aion
  Aion 
    2018.01.04, 18:36, rašė:
  Maloniai paprašysiu mano pasisakyme neįžvelgti to, ko nesakiau. Jame frazės "Bado matymas yra dar vienas iš milijono nuomonių" nebuvo.
 • Badas
  Badas 
    2018.01.04, 18:39, rašė:
  Zodziai "tai tik tamstos matymas", butent tai ir reiskia, as tik tavo eufemizma isverciau i tiesia ir nepatogia kalba.
 • Aion
  Aion 
    2018.01.04, 18:41, rašė:
  Pasakiau vienaip, supratot kitaip. Nesiginčysime.
 • begedis
  begedis 
    2018.01.04, 18:39, rašė:
  Nebūtinai komentaras turi būti kreivas - kai kur man norėjosi daugiau tylos po savo nuotrauka, pasinaudojau galimybėmis tai įgyvendinti. Žmogus neblogai sako - dėl eksponavimo aplinkybių ir tinkamumo, nuotraukos autorius gali turėti savų sumetimų. Aišku, gali tiesiog nepakelti nepakankamai malonaus įrašo. Atvejų gali nutikti įvairių.
 • Aion
  Aion 
    2018.01.04, 18:42, rašė:
  Pritariu.
 • Badas
  Badas 
    2018.01.04, 18:57, rašė:
  Butent tai ir yra baisiausia: gali tik girti arba tyleti. Kur susirenka feisbukiniu nanokaralysciu nanokaraliukai, ten nera jokios kalbos apie bendruomene.
 • begedis
  begedis 
    2018.01.04, 19:17, rašė:
  Supranti, kad gebu pats įvertinti ko vertos kurios pagyros? Jei nesupranti, kodėl manaisi, kad turi ko pamokyti?

  Juk kalbama apie tai, kad kažkuriai nuotraukai apie tylą, apie erdvę, gali netikti tokie atsiliepimai, kuriuose žmonės net neįsijaučia į nuotraukos temą, lept prabėgom. Net nepavadinsi kritika, tiesiog lept. O jeigu nereikia to lept? Tauriais tikslais galima ir pavalyti.
 • Badas
  Badas 
    2018.01.04, 19:27, rašė:
  Tai beabejo, visi susidorojimai vyksta remiantis tauriausiais tikslais. Visur, ne tik efoto.
 • begedis
  begedis 
    2018.01.04, 19:43, rašė:
  "Susidorojimas" su menkai apgalvotais leptelėjimais yra labiau tvarkymas, nei susidorojimas. Toks būtų ir "susidorojimas" su menkai apgalvotais pamokymais. Dideliais nemalonumais žmonijai negresia.
 • Badas
  Badas 
    2018.01.04, 19:55, rašė:
  Kas negresia zmonijai, tas gresia bendruomenei - stai kur aktualus mastelis. Istrintas zmogus jauciasi blogai, nes matote, "nepakankamai gera komentara parase". Tai tas pas, kas isvyti zmogu lauk - tai ne smulkmena. Ir nereikia sakyti - ai cia nieko tokio, isgyvens, zmonija neismirs. Efoto ismirs.
 • begedis
  begedis 
    2018.01.04, 19:59, rašė:
  Neišmirė, deda pliusus ir rašo atsiliepimus ten, kur tai tinkama. Pons su teiginiais praskridote ir vėlei.
 • Badas
  Badas 
    2018.01.04, 20:11, rašė:
  Ir kiek gi liko tokiu neismirusiu, pliusus dedanciu? Gal vis mazeja? Neuzsikabink uz vieno vaizdingai hiperbolizuoto  zodzio ignoruodamas esme: istintas zmogus jauciasi kaip skuduru gaves. Sakysi kad praskridau su teiginiu?
 • begedis
  begedis 
    2018.01.05, 03:42, rašė:
  Puolu ant kelėnų, ir pažadu būti geresnis... Ritasi skruostu skurdi vyriška ašara.

  Daryk ką manai gyvenime reikalingu padaryti, žmogau. Ir neaiškink ką daryti kitiems. Kiti gal rašo geriau, ir kas? Ir nieko.
 • Gudiska
  Gudiska 
    2018.01.04, 21:58, rašė:
  Aion rašė:
  Yra buvę darbų, po kuriais kritiką tryniau (tame tarpe ir Bado), yra darbų, po kuriais kritika liko.

  Idomu, o ar yra darbu, po kuriais buvo trinami nepelnyti pagyrimai?
 • Aion
  Aion 
    2018.01.04, 22:08, rašė:
  Yra. Tikrai nemanau, kad gautas pagyrimas buvo visu 100proc. to vertas.
 • begedis
  begedis 
    2018.01.05, 04:09, rašė:
  Čia visai netgi įdomus posūkis - nepelnytų pagyrimų bus sulaukiantys autoriai, kurie:

  a) geba įvertinti, kad jie nepakankamai pelnyti, pataikaujantys, ir atitinkamai nuvertins omenyje - bet vien dėl to jie nebus trinami

  b) negeba to įvertinti, atitinkamai nėra priežasties tikėtis, kad tokius pamaloninimus ištrins

  Štai kodėl tikimybė būti ištrintiems tokiems atsiliepimams niekinė. O svarbiausia, vertintojai yra sutraukiami prie to, ką jie išvis įgalūs vertinti - naujus papus ar sentimentalius saulėlydžius, dėmesys sutraukiamas atitinkamai žiūrovų daugiau ar mažiau kuklesnioms potencijoms.
 • busas
  busas 
    2018.01.05, 06:42, rašė:
  Jei jau žmogus kelia čia nuotrauką, matomai tikisi kad ta nuotrauka yra labai gera, ir natūralu jog laukia pagyrimų.
  Žinoma visi esam skirtingi, ir gali atsirasti autorių su mazochizmo apraiškom. Bet tokių manau nebus daug.
 • begedis
  begedis 
    2018.01.05, 07:07, rašė:
  Kažin ar supratote, kad čia pradėjome kalbėti ne apie šiaip pagyrimus, bet apie nepelnytus, perdėtus, net ir tyčinius-spekuliacinius - atidžiau žiūrint, tokius išskirti galima.
 • Gudiska
  Gudiska 
    2018.01.05, 12:16, rašė:
  begedis rašė:
  Čia visai netgi įdomus posūkis - nepelnytų pagyrimų bus sulaukiantys autoriai, kurie:

  a) geba įvertinti, kad jie nepakankamai pelnyti, pataikaujantys, ir atitinkamai nuvertins omenyje - bet vien dėl to jie nebus trinami

  b) negeba to įvertinti, atitinkamai nėra priežasties tikėtis, kad tokius pamaloninimus ištrins

  Štai kodėl tikimybė būti ištrintiems tokiems atsiliepimams niekinė. O svarbiausia, vertintojai yra sutraukiami prie to, ką jie išvis įgalūs vertinti - naujus papus ar sentimentalius saulėlydžius, dėmesys sutraukiamas atitinkamai žiūrovų daugiau ar mažiau kuklesnioms potencijoms.

  posukis idomus nebent filosofine prasme, nes atsakyma i ta klausima, manau, visi zinome...
 • begedis
  begedis 
    2018.01.05, 13:46, rašė:
  Manau, nežinojote.
 • Debesuotas
  Debesuotas 
    2018.01.05, 00:11, rašė:
  Noriu šiek tiek patikslinti, kad "matai tai kas nepatinka, praeini pro šalį ir eini ten kur tau patinka.."
  Kaip minėjau, nesuprantu kokio velnio reikia eikvoti laiką ten kur tau nepatinka... Man nesuprantama tokia argumentacija, ji nori nenori, veda į komentuotojo ego patenkinimą dergiant autoriaus darbą,kuris jam nepatiko, arba savo susikaupusio pykčio ir paniekos, visiškai nesusijusios su tuo darbu, išreiškimą.. Tiesiog toks triggeris atsiranda..

  Bet kokia kritika ir bet koks vertinimas yra subjektyvus, bet ne visi tą supranta. Jie galvoja, kad jegu perskaitė N vadovėlių ir praėjo N kursų, tai jų vertinimas tapo kažkoks objektyvus, kažkoks aukštesnis ar šventesnis. Jie jaučiasi saugūs, nes gali bet kada atsiremti į išmoktą teoriją...

  Bet jie kritikuoja visiškai iš subjektyvių paskatų, viena iš to priežaščių, matymas, jog sukritikuoti pavyks.. Tokiu atveju kritika pavirsta į patyčias ar galimybę įkasti. Tai tampa "ginklu" prieš mažiau pažengusį, ar tiesiog prieš bet ką..
  Tai susija tik su kritikuojančio mentalitetu ir tai įtakoja tik subjektyvios to asmens mintys...
 • Badas
  Badas 
    2018.01.05, 11:50, rašė:
  Neigiamas ivertinimas, kaip ir kritika, automatiskai dar nereiskia kad komentuotojas patenkina savo ego ar kitas zemo lygio emocijas. Taip is tiesu pasitaiko nebrandziose bendruomenese, bet tai jokiu budu ne taisykle. Jeigu atsikandes kebabo pasakau "neskanu" - tai nesusije su ego (nebent del kazko pykstu ant kepejo arba man is principo jokie kebabai neitinka - tai asmenine konkretaus zmogaus problema).
  Ir tai nera laiko gaisinimas, nes nuspausti mygtuka uztrunka sekunde.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti