Monitoriaus kalibratorius
Eilinis: 2019.01.17, 13:07  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  7
 
Sveiki, reikėtų pagalbos dėl monitoriaus kalibratorių. Prieš kelis mėnesius buvau išsinomuojęs kalibratorių ir susikalibravau savo monitorių. Bet kadangi jau pakeičiau vaizdo plokštę ir atkeliauja naujas monitorius tai galvoju tuo pačiu kalibratorių įsigyti. Kokį patartumėte? P.s. gavau pasiūlymą spyder 4 studio už 89eu (tik pats kalibratorius, stovas, lagaminas ir programinė įranga spyder 4 elite). Senas, bet gal dar vertas dėmesio?

Komentarai
Turinys
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2019.01.18, 21:52, rašė:
  Galiu išnuomoti už simbolinę kainą spyder 5 elite. Naudotas tik ant 5 monitorių. Su šiuo įrenginiu daug mokslo nereikia. Išsinuomosi dienai, galėsi sukalibruoti monitorius visiems draugams ir tetoms :)
 • Eilinis
  Eilinis 
    2019.01.19, 07:10, rašė:
  Dėkui už pasiulymą ir smagu būtų pažaisti, bet leisk atspėti. Vilnius? Tolokai iki pajūrio, bei su siuntimu nelabai norėčiau žaisti :)
 • Airidas.G
  Airidas.G 
    2019.01.19, 11:01, rašė:
  Taip Vilnius.
 • alex random
  alex random 
    2019.01.19, 17:01, rašė:
  Beje, kaip supratau, tau siūlo Spyder Studio lagaminą. Jame esantis kalibratorius yra Spyder4Elite.

  Pasidomėk jo kainom ir jei atitinka rinkos - pirk. Nepatiks - parduosi (su sąlyga kad pirkai už rinkos kainą)

  Softas jam yra čia: goto.datacolor.com/download/win/Spyder4Elite
  Dar rekomenduoju atsisiųsti DisplayCAL opensource kalibravimo softą (displaycal.net)
  Pasibandysi, kuris tau geriau.

  Žinoma, gali paprašyti, kad tau sukalibruotų.
  Bet reikia suprast vieną dalyką: kalibravimas nesilaiko ilgai, nes:
  - gali nežymiai pakisti po naujų draiverių instaliavimo
  - gali žymiai/nežymiai pakisti po OS atnaujinimų
  - gali pakisti su laiku dėl monitoraus pašvietimo nuvažiavimo
  - gali žymiai pakisti jei keisi monitoriaus nustatymus, video kortą
  ir t.t.

  Taip pat kiekvieną kartą sukalibravus reikia užsirašyti monitoriaus RGB, ryškumo ir visus kitus parametrus. Nes tik prie jų yra "sukalibruota". Jei pasišviesinsi monitorių ar padidinsi kontrastą po kalibravimo - tai galima buvo nekalibruoti visai :D

  Pradžiai gali pasibandyti nemokamą olschool bet 90% vartotojų pataisantį vaizda ir veikiantį monitoriaus nustatymą čia:
  www.lagom.nl/lcd-test/

  Ką duoda kalibravimas - tikslesnę spalvų ir WB kreivę. WB yra sąlyginis dalykas, nes akis prisitaiko prie labai plačių wb nustatymų ir kad nenuplauktų tavo suvokimas - gali tarkim desktopą pasidaryti visiškai pilką (RGB 128.128.128 arba tamsesnį). Čia tam, kad turėtum karts nuo karto kaip "nuresetint" akis. Daugiausiai naudos iš kalibratoriaus - juoda spalva, balta spalva, šešėlių kreivės. Profilis, kuris sukuriamas kalibratoriaus taip pat pataiso tuos atvejus kai skiriasi šviesioje ir tamsioje dalyje skiriasi wb (tarkim tamsesnėj vietoj šiltesnis, o šviesesnėj - šaltesnis).

  Šiaip tai ką daro softas paprastai pasidalina į kalibravimą ir profiliavimą.
  Kalibravimas įmanomas tik tuo atveju, jei monitorius turi galimybę reguliuot atskirai RGB kontrastą, šviesumą. Kalibravimas (jei įmanomas) turi būti padarytas prieš profiliavimą, kad kuo mažiau darbo liktų taisymams per vazdo plokštę (nes ekstremalūs taisymai sukelia kitų problemų)

  Visai kitais atvejais daromas profiliavimas, kai monitoriui sukuriamas profilis ir video korta prieš vaizduodama vaizdą pakoreguoja pagal profilį.

  Ar verta pirkti kalibravimo paslaugas? Verta, jei bijot, kad monitorius rodo visišką grybą. Tai gali būti tik jei pridarėt nesąmonių su nustatymais arba turit kosmiškai seną ir negyvą monitorių. Pirmu atveju padės reset, antru - nepadės ir kalibravimas.

  Tačiau reikia suvokti, kad 90% žmonių nuotraukas žiūri per nekalibruotus monitorius, telefonus, planšetes.
  Jei bent kiek daugiau tvarkot nuotraukas - nusipirkit tą kalibratorių, kad ir senesnį. Bus geriau nei nieko, ir geriau nei kas pusę metų pirkti kalibravimo paslaugą.
  Pliusai bus du: patys geriau pradėsit suprasti apie spalvas (ir kad realiai kalibravimas jūsų nuotraukų nepadarys geresnėmis, pataisysit tik tą 0,5% kokybės), turėsit sukalibruotą monitorių kai jums reikia.
  Arba turėkit kokį pažįstamą, kuriam nėra problema kas pusmetį jums dienai paskolinti tą daiktą
 • Eilinis
  Eilinis 
    2019.01.20, 12:07, rašė:
  Dėkui už atsakymą.

  Liepos mėnesį buvau iš firmos išsinuomavęs ColorMunki Display. Kalibravau su DisplayCAL (kažkodėl labiau patiko kaip sukalibravo). Tai likau patenkintas. Prieš tai buvau mėginęs rankiniu būdu kalibruoti monitorių, pasekmės baisios. Kontrasto nebuvo, po valandos akys pradėdavo skaudėti, spalvos tokios blankios.

  Gruodžio mėnesį pasikeičiau vaizdo plokštę (į galingesnę), tai kaip automatiškai nebėra sukalibruoto monitoriaus.

  Monitorius mano senokas (Dell s2240l), bet su ips panele ir galima koreguoti pačiame monitoriuje RGB spalvas. Bet planuoju artimiausiu metu atsinaujinti į Dell U2718Q monitorių.

  Taip, žinau kad kiti matys kitokias spalvas. Bet tas kalibratorius bus naudojamas dėl savęs, kad matyčiau tikslias ir naturaliasnes spalvas.
 • AutoAdmin
  AutoAdmin 
    2019.01.20, 16:10, rašė:
  Čia ištrinti ilgi plepalai 'ne į temą'. Prašymas nenukrypti, neįžeidinėti ir asmeninius santykius aiškintis asmeniškai.
 • GiKu
  GiKu 
    2019.01.21, 12:55, rašė:
  As isigijau Color Munki Display savo dell xps 15z. Rezultatas is karto pasimate. Manau visi kalibratoriai padaro savo darba gerai. Priklausomai nuo kalibravimo tikslumo bei papildomu funkciju kaina kils kalibratoriaus. Pats perki toki kuris tau bus reikalingas. Esu pilnai patenkintas rezultatu : )

Visą vasarį   fotobites.lt siūlo net  20% nuolaidą!

  Valentino diena - viena iš progų pasveikinti mylimuosius ;)
Nuolaida galioja daugumai gaminių...
Fotoknygos ir albumai Kalendoriai ir fotožurnalai
Atvirukai ir plakatai

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti