Monitorius Dell U2518D
Vaizdinys: 2019.01.16, 23:45  Pokalbiai:  Bendri foto pokalbiai  38

Sveiki.Svarstau pirkti monitorių Dell U2518D, bet internete randu nemažai blogų atsiliepimų.Ar kas naudojate tokį? Galėtumėte ką gera ar bloga pasakyti? Žaidimų nežaidžiu. Reikia įprastiniam darbui (su tekstais), internetui skaityti, bet kartu ir nuotraukoms žiūrėti, tvarkyti (kaip mėgėjui).

Komentarai
Turinys
  • Hermis
    Hermis 
      2019.01.17, 11:40, rašė:
    Gerb. kolega, nepasiduokite ažiotažui dėl tų monitorių, buvo čia forumas, skaičiau, domėjausi.. ir supratau viena, kad ypatingi monitoriai reikalingi tik profesionalam, kurie uždirba iš nuotraukų. Mano gyvenime kažkaip nepasitaikė blogų egzepmliorių, todėl aš nesuprantu problemos. Tiesiog reikia monitorių susikalibruoti ir jis rodys daugmaž panašiai, kaip ir visi kiti, o niuansų yra visur , kiekvieno žmogaus rega irgi skiriasi, o kur dar smegenų vaizdo apdorojimas... :). Svarbiausia, kad ruošiatės dirbti prie normalaus ekrano, o ne telefone, planšetėje ar nešiojamo kompiuterio langelyje.
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.17, 21:32, rašė:
    Monitorių visada „kalibruodavau“ iš akies. Tiesiog norėčiau, kad gamyklinis variantas rodytų pakankamai normaliai...
  • ro.
    ro. 
      2019.01.19, 03:32, rašė:
    Naudoju ir IPS monitorius iki 100E. Taip, net tokie yra. Tai ten tik 'pusė bėdos'. Yra problemų su pustoniais, bet naudotis galima.
    O šis lyg 300€ kainuoja. Tai jau mėgėjui daugiau nei pakankama.
    Čia kaip su fotoaparatais: nemokančiam ir 5D nepadės, o mokantis su 1000D padarys puikius dalykus.
  • Girių dvasia
    Girių dvasia 
      2019.01.17, 12:16, rašė:
    Pritarčiau Hermui. Pagrindinė masė žiūrovų sėdi prie nekalibruotų monitorių, tad Jūsų super tikslumas nieko nekeičia. Dar vienas dalykas - spalvų suvokimas pas žmones gan skirtingas. Tai ką vienas vadina mėlyna, kitam gali būti ir žalia. Žodžiu, jei profesionaliai dirbate leidyklai, spaustuvei geru monitoriumi ir jo kalibravimu pasirūpinti būtina. Jei nuotraukos asmeniniam naudojimui, retkarčiais spaudai, net ir fotoalbumams, spalvinis tikslumas nėra būtinas.
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.17, 21:35, rašė:
    Aš labiau nerimauju ne dėl spalvų tikslumo, o dėl jų tolygumo. Internete nemažai skundų, kad pasirinktas monitorius šviečia netolygiai.
  • Linasch
    Linasch 
      2019.01.17, 13:19, rašė:
    Aš naudoju šį monitorių 2 turiu susikalibraves ir viskas ten gerai. Visi žiūriu namie per laptop dažniausiai tai to tikslumo ir reikia, kaip kolegos minėjo jei leidyklai atiduodama kažkas ar panašiai, tada reikia ten super aparato. O jūs naudosite mėgėjiškai, tai kam pirkti kažką už kosminius pinigus :)
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.17, 21:22, rašė:
    Didelio spalvų tikslumo aš nesiekiu. Mane neramina dažni blogi atsiliepimai dėl netolygaus, dėmėto apšvietimo. Su tuo problemų neturite? Pavyzdys iš interneto:
    Dell U2518D  
  • Žaltys
    Žaltys 
      2019.01.18, 09:10, rašė:
    Visi jie taip šviečia. vieni daugiau kiti mažiau. tik dauguma žmonių nepastebi to. Pats naudoju 4 metus Dell U2715H nėra jis kažkoks super, bet veikia, spalvos geros, aštrus. Patinka tai, kad spausdindamas nuotraukas gaunu lb artimą vaizdą ką matau ekrane, todėl jis mane tenkina. O nuotraukų ar video redagavimui turėtu būti ips matrica. Bėda ta, kad kiti nemato to ką matai pats, tada rėkia mažai spalvos ar kontrasto tuo labiau žiūrėdami per tel ar laptopą. Kas liečia kalibravimą, tai prie monitoriaus buvo užrašas ''pilnai paruoštas darbui, neturint profesanalios kalibravimo įrangos perkalibruoti nerekomenduojama''
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.22, 23:17, rašė:
    Pastačiau šiandien monitorių ant stalo. Rodo gražiai. Tamsoje šviečia panašiai, kaip nuotraukoje aukščiau. Šviesoje to nesimato. Hm.... Nežinau, ar tai norma, ar sisteminė bėda.
  • Žaltys
    Žaltys 
      2019.01.30, 10:15, rašė:
    Bėda yra nekokybiški rėmeliai kurie praleidžia pašvietimo šviesą. Nori kad to nebūtu pirk kokį eizo už 2-3k ir neturėsi tos bėdos. Bet tai nėra kažkokia bėda dėl kurios negalėtum dirbt. Ją tik ir pastebi ant juodo fono tamsoje.
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.30, 21:16, rašė:
    Rinkdamasis monitorių baiminausi to netolygaus švytėjimo palei rėmelį, bet žiūrėdamas į ką tik įsigytą monitorių nusprendžiau neimti į galvą, nes naudojimo režimu to nesimato (matosi tik tamsoje su juodu ekranu). Bėda būtų, jei matytųsi šviesoje – tada būtų pagrindas grąžinti.
  • Fotografass
    Fotografass 
      2019.01.17, 16:31, rašė:
    Turiu 2 tokius puikus ekranai ;)
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.17, 21:23, rašė:
    Ar nėra problemų dėl netolygaus, dėmėto apšvietimo? Žr. pavyzdį aukščiau.
  • Fotografass
    Fotografass 
      2019.01.17, 22:37, rašė:
    Na ne :)
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.18, 09:24, rašė:
    Kokių minimalių parametrų vaizdo plokštę rekomenduotumėte?
  • Fotografass
    Fotografass 
      2019.01.19, 23:22, rašė:
    Aš naudoju 1070 OC bet jaučiu galima ir paprastesnę imti :)
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.20, 00:34, rašė:
    Aš svarstau, kad man gal ir 1030 pakaks...
  • Debesuotas
    Debesuotas 
      2019.01.17, 18:57, rašė:
    www.topocentras.lt/monitorius-aoc-q3279vwfd8.html nesenai pirkau. Vienas geriausių savo kainos klasėje. Minėtas Dell gali pasigirt tik mažesniais matmenim, kas reiškia, kad vaizdas atrodys kiek aštresnis.
    Dėl kalibravimo nieko negaliu pasakyt, maniškis tiesiai iš dėžės nekalibruotas ir dėl to man nieko neskauda.
    Palyginimui www.displayspecifications.com/en/comparison/54cc6d135... kažkodėl Dell gali pasigirt tik geresniu šviesumu/ryškumu. Nors patikėkit, ekranas gana didelis ir net su 250cd aš jį prigesinau iki 50proc. ryškumo, nes 100proc tiesiog spigina..
    Keista ir tai kad šis monitorius puikiai atvaizduoja sRGB spalvų paletę ir netgi gerokai geriau AdobeRGB lyginant su minėtu Dell.

• Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.17, 21:28, rašė:
    Man tokio didelio nereikia. Be to, keisdamas monitorių aš kaip tik ir norėčiau aštresnio vaizdo. Pamaniau, kad 25 coliai su QHD raiška būtų gerai. Deja, su tokiu ekranu visi monitoriai gana brangūs. AOC Q2577PWQ kainuoja tik vos mažiau ir turi, regis, tą pačią matricą kaip mano temoje nurodytas Dell.
  • Debesuotas
    Debesuotas 
      2019.01.17, 22:44, rašė:
    Na monitorius iš ties nemažas. Bet yra tame ir privalumų, galima kelis langus atsidarius vienu metu naršyti be problemų.
    Lyginant raišką, tai skirtumas tarp šių dviejų minimalus. Dell pikseliai mažesni, man rodos šio monitoriaus 93ppi Dell 112ppi ar kažkas panašaus.
    Pigiau nei šis kažin ar įmanoma rasti ką nors geriau. Jeigu kiekvieno euro neskaičiuot, tai galbūt dell geriau.
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.17, 23:06, rašė:
    93ppi yra dar blogiau nei mano dabartinio seno monitoriaus (turiu 99ppi). Dell turi 117ppi – pagal atsiliepimus raiška gera.
  • Hermis
    Hermis 
      2019.01.17, 23:20, rašė:
    Supratau, kad pergyvenat dėl netolygaus ekrano apšvietimo, tuomet reikia ieškoti OLED ekranų, kur kiekvienas pikselis atskirai šviečia, įsigijau tokį televizorių, džiaugiuosi, bet kompiuteriu dirbu vis vien prie monitoriaus, jo vardas LG Flatron, ir vargo nematau :)
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.18, 09:21, rašė:
    Prie to paties paklausiu – kokių parametrų vaizdo plokštę rekomenduotumėte QHD monitoriui? Žaidimų nežaidžiu. Paprastai tekstai ir nuotraukos. Kiek vaizdo plokštė reikšminga nuotraukų tvarkymui?
  • Žaltys
    Žaltys 
      2019.01.18, 09:55, rašė:
    www.skytech.lt/vcqp1000dvipb-pny-nvidia-quadro-p1000-dvi-4gb... reiktu kažko tokio, jei darbui su grafika. Aš pats esu pasimovęs ant žaidybinės.
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.19, 00:20, rašė:
    Mano poreikiams tokio žvėries nereikia... Viliuosi, galima gyventi su kuklesniais parametrais.
  • zaltysz
    zaltysz 
      2019.01.19, 15:47, rašė:
    Priklauso nuo programinės įrangos. Pačiam atvaizdavimui tiks vos ne bet kokia moderni piguva, tačiau jei nuotraukų apdorojimo programa patį apdorojimą gali perkelti iš procesoriaus į grafinę plokštę, skirtumas gali būti didelis. Pvz., pas mane tipinis apdoroto RAW eksportas yra 5 kartus greitesnis tą apdorojimą darant ant Nvidia 1080Ti nei ant 6 branduolių 4Ghz procesoriaus.
  • Debesuotas
    Debesuotas 
      2019.01.20, 19:13, rašė:
    Na va, o visi "svaigsta" kad renkant kompiuterį nuotraukų koregavimui GPU nesvarbu...
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.28, 20:41, rašė:
    Spėju, kad variantai tokie:
    1) imi labai galingą ir brangią GPU, kad ji dirbtų greičiau už pagrindinį kompiuterio CPU (ir taip permeti darbą GPU);
    2) imi gana paprastą GPU, kurios paskirtis tik atvaizdavimas, o pagrindinį darbą ir greitį lemia CPU.

Aš orientavausi į antrą variantą, pasirinkau GT 1030 plokštę.
  • Debesuotas
    Debesuotas 
      2019.01.29, 18:39, rašė:
    GT1030 nėra tokia jau prasta :)
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.29, 18:48, rašė:
    Pati pigiausia su 2 GB atminties (tiek, regis, rekomenduojama).
  • Žaltys
    Žaltys 
      2019.01.30, 10:20, rašė:
    Jei ful hd 4gb rekomenduojama, jei 4k 8gb. Tada pilnai galima daryt viską.
  • ArtA
    ArtA 
      2019.01.30, 10:43, rašė:
    4K raiška kai kuriuos žaidimus galima žaist turint 3GB, nekalbant jau apie nuotraukų redagavimą :) pvz GTX 1060 3GB. Ne į šį rodiklį reikėtų atsižvelgt.
  • Žaltys
    Žaltys 
      2019.01.30, 10:59, rašė:
    aš nežaidžiu visai. kalbu apie video apdarojimą. realiai tos visos kortos r9, gtx ir tt. yra kurtos vartotojams kurie daro viską, bet tuo pačiu ir nieko... grafikai ir jos apdarojimui yra kitos kortos. kalbu taip, nes pats pirkau ''gera'' vaizdo kortą r9 tik su 4gb ir 512 pralaidumu, praėjo 4 metai turiu bėdų su ja,todėl pradėjau domėtis giliau ir supratau kad naudojau ne tai ko man reikėjo. O kad ten kokį geimą patempia tai man totaliai dzin.. reikia, kad dirbt galėtum realiu laiku, o ne po kokios sekundės dalies kas gaišina ir erzina.
  • ArtA
    ArtA 
      2019.01.30, 11:14, rašė:
    pagal žmogaus pageidavimus matau kad tiesiog nepirks vaizdo plokštės grafiniams darbams. O aš kalbu kad vaizdo plokštė (kad ir žaidimams skirta), turės įtakos darbo greičiui su Lightroom (apie kitas programas nekomentuoju). Vat jam ir pasiūlymas (nukeliavo mano žinutė į apačią), vietoj naujos 1030 ~80eur, paieškot su garantiją 1050Ti ~90eur naudotos. Kuri tikrai labiau pagelbės. Tai biudžetinis variantas, kur plėstis nėra prasmės.
  • Žaltys
    Žaltys 
      2019.01.30, 11:27, rašė:
    bet ir Lightroom nori atminties ir lb net. jei įsikeli 20-30foto tai dar dar ,bet jei meti 200-300 ar dar daugiau tai tada lb pasijaučia. Jūs gerą pasiūlymą davėt, tik nevisi nori dėvėtų daiktų. O aš tiesiog dalinuosi savo patirtimi ir sakau kaip turėtu būti.
  • ArtA
    ArtA 
      2019.01.30, 10:40, rašė:
    GPU tikrai turės įtakos darbo greičiui dirbant lightroom, dėl kitų programų nežinau. Kuo galingesnė GPU tuo greičiau dirba, aišku ir CPU turi būti atitinkamas. Bandžiau greitį tokioje pačioje kompiuterio komplektacijoje keičiant GPU, eiliškumas: Integruota GPU, GTX650 1GB, ATI R9 3GB, GTX 1060 3GB. Tarp integruotos GPU ir GTX650 jokio skirtumo greityje nesijautė, nors tarp jų realus skirtumas didelis. Darbas ženkliai pagreitėjo nuo R9 modelio. Vaizdo plokštės atminties kiekis (GB), nenurodo jos našumo. Geriau ieškočiau už tokią pat kainą kaip 1030, naudotos bet su garantija 1050ti plokštės.
  • EdB
    EdB 
      2019.01.30, 14:12, rašė:
    Mano pastebėjimai del GPU įtakos lightroom darbo greiciui :

- reikalinga nauja ligtroom versija. Senesnės versijos visai neturėjo galimybes panaudoti GPU, tik atsiradus ligtroom'e šiai galimybei taipogi ji veikė su keistas gliukais. Paskutinėje CC versijoje neteko patirti jokio darbo sutrikio aktyvavus GPU panaudojimą.
    - ar pakankamai galingas GPU procesorius ir koks grafinių operacijų našumos santykis tarp pagrindinio kompiuterio CPU it GPU. Kai pagrindinis CPU labai galingas gali ir nesijausti pagarėjimo
    - turi būti palaikomas bent jau OpenGL 3.3 arba DirectX 12 versijos
    - GPU panaudojimas galimas tik pagrindiniam monitoriui ( 2 monitorių konfiguracijoje ). bent jau man nepavyko to padaryti naudojant second monitoriu. Gal kažko nežinojau.
    - nelabai arba visai nesijaučia GPU panaudojimo privalumu dirbant su mazos rezoliucijos ekranais ( gal dėl to kad jie dazniausiai buna senų technologijų ) ir mažos rezoliucijos failais.
    - nesitikėkit kad visos lighroom funkcijos nuo to pagreitės, man pasirodė kad tik kai kurios.
    - kartai keistai dirba kai atidaryta labai daug vaizdų ( nors pagrindinės atminties pilnai neišnaudoja ) man pasirodė kad persokant nuo vieno prie kito failo su ijungtu GPU panaudojimu pradziai performancas smarkiai krenta. O gal tik pasirodė - objektyvių matavimų nedariau.

- pageidautina naudoti gamintojo naujausius draiverius
  • Vaizdinys
    Vaizdinys 
      2019.01.30, 21:10, rašė:
    Siūlymas pasiieškoti naudotos 1050, matyt, yra teisingas, bet aš juo dabar jau nepasinaudosiu, nes skubėdamas (jau stovėjo monitorius) paėmiau naują 1030 (~70 eur). Kol kas man to pakanka, o vėliau žiūrėsiu.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti
Apie Vaizdinys
Vaizdinys

Alvydas

gyvena: Vilnius    amžius: 44    Daugiau >
Pokalbiai

Pokalbiai grupėse