Mūsų jau nemažai,pasikalbėkim apie taisykles ir tvarką
Gerbiamieji kolegos ir draugai,mūsų jau beveik 80. Taip greitai susirinko nemažas bendraminčių būrys. Tai džiugina. Manau, atėjo laikas susitarti kokiais principais vadovaudamiesi mes čia egzistuosim. Siūlykit,diskutuokit,reikalaukit. Keletą minčių turiu ir aš.
Siūlau:
1. Pirmiausiai išsirinkti keletą ( 3-4 ) moderatorių,nes aš vienas tiesiog nespėsiu visko laiku pastebėti. Kadangi esam fotoklanas,tai į moderatorius siūlyti vertėtų meistro statusą turinčius kolegas,nes tik jiems suteikta teisė atrinkinėti nuotraukas į grupės geriausias.
2. Reikia susitarti kokiais kriterijais vadovaudamiesi siūlysime nuotraukas į geriausias. Manau,kad pagrindiniai reikalavimai grupės nuotraukoms turėtų būti tokie:
a) Kokybė ( Be triukšmų,jei tai skaitmena,kuo mažiau grūdo,jei tai juosta. Šiukšlių kadre - taikau juostai - siūlau netoleruoti kategoriškai - tai tiesiog žiūrovo negerbimas )
b) Kompozicija. Manau,kad šito mokytis niekada nevėlu ir būtina.
c) Dydis. Nuotraukos neturėtų būti mažos,nes dangus savaime prašosi erdvės.
d) Spalvinis apdorojimas. Tai kol kas atviras klausimas,nes reikia susitarti ar čia tinka visi variantai ( pvz. HDR,manipuliacijos ir pan. )
e) Atskira kategorija - Rūkas. Manau,kad jam irgi vieta šioje grupėje.
Tiek minčių pradžiai. Papildykite,jei ką praleidau. Išsakykite savo siūlymus apie atrankos kriterijų. Kol kas tai trys balsai - paliekam taip ar kartelę keliam?
Diskutuokime ir susitvarkykime savo "ūkį".
Ir dar: kad susidrausmintumėm patys,tai taisyklių ir tvarkos aptarimams siūlau skirti laiko iki penktadienio. Manau,kad ilgiau diskutuoti tikrai nėra reikalo - visgi nestatutinė organizacija čia :))
Su pagarba,GFOTO.

Komentarai
Turinys
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.17, 13:05, vertino: Gerai, , rašė:
  Pritariu tavo atrankos kriterijams, kokybė turi nuotraukose būtina, skanavimo šiukšlių tikrai neturi būti, mes juk ne "lomo". Norisi propaguoti gerą, kultūringą fotografiją. Gal tik dėl HDR paprieštarausiu - jei gerai padaryta, manau tinka mūsų grupei. Nes pagal mano vertinimus, tai vien dangaus per mažai kartais būna nuotraukoje, o be HDR kartais negali išsiversti.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.17, 13:09, rašė:
  Aš nesu prieš HDR. Tiesiog jau yra tokia grupė,todėl natūraliai ir paklausiau.
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.17, 13:12, vertino: Gerai, , rašė:
  Čia tik mano nuomonė, palaukim ką kiti kolegos pasakys...
 • senato®
  senato® 
    2009.02.17, 13:27, rašė:
  Į moderatorius šiai dienai siūlyčiau Vytą (Kypsą). Tai turintis meistro statusą žmogus, senas fotografijos "vilkas", ne vieną dangų nufotografavęs.... IMHO
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.17, 13:28, rašė:
  Aš jau patylom jį vakar šiame statuse įforminau :)))
 • senato®
  senato® 
    2009.02.17, 13:50, rašė:
  :)
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.17, 15:33, vertino: Gerai, , rašė:
  Ir nėr kur labai dėtis, gavau žinutę, kad paskirtas ir tiek. Autokratiški Gedimino valdymo metodai, :D
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.17, 15:53, rašė:
  Reikia Igno paprašyti,kad specialiai man įkurtu "grupenfiurerio" statusą :DDD
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.17, 15:57, vertino: Gerai, , rašė:
  Kaip moderatorius, žinok tokį prašymą palaikysiu :DDD
  Gal ir man koks "pagonas" nubyrės paskui :)
 • nest
  nest 
    2009.02.17, 13:52, rašė:
  Dėl rūko pritariu, bet ar verta jį išskirt į atskirą kategoriją? Tuo pačiu, juk galėtų čia pakliūt įdomesnių gamtos fenomenų..pvz pyrocumulus (gaisrų debesys), piroklastiniai debesys (vulkaninių išsiveržimų pasekmė ir duokdie ne paskutinis kažkieno kadras ), viesulai, šiaurės pašvaistės, sidabriniai debesys ir pan. Esu efoto matęs kelis kadrus su debesim, kurie Lietuvoj tikrai ganėtinai reti ir įdomūs...
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.17, 14:08, rašė:
  labai gerai sakai. Manau,kad mes turėtumėm aprėpti viską,kas susiję su dangum. Visų rūšių debesys,natūralios šviesos žaismas,rūkas,kaip vienas iš šviesos reiškinių.
 • SinTautietis
  SinTautietis 
    2009.02.17, 14:33, vertino: Mėgstama!, , rašė:
  Aš labiau už natūralią nuotrauką, jei ji gerai pavykusi, manau nereikėtų jokių HDR. Pakoreguti nuotrauka, paryškinti, spalvas pagražinti biskį galima, bet tik ne taip, kad nuotrauka taptų piešiniu.
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.17, 16:47, vertino: Gerai, , rašė:
  Natūralumas yra gerai, bet ne visada su juo gali išsiversti. Tiesiog matricos dinaminis diapazonas ar juostelės footgrafinė platuma aprėpia mažiau, nei mūsų akys. Ir senais gerais laikais fotomeninkai JB fotografijoj naudojo montažą ar bent jau spalvotus filtrus, kad dangų su priekiniu planu subalansuot. Dabar mes irgi poliarizacinį filtrą dažnai panaudojam, kai norim dangaus mėlynumą "ištraukt".
  Kitas kelias gauti gerą saulėtekio ar saulėlydžio kadrą, ypač kai šviesa krenta iš priekio ir kad priekinis planas būtų "gyvas", o ne juodas plėmas - saikingai HDR pagalba pasinaudot. Tokia mano nuomonė apie HDR.
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.17, 18:23, vertino: Gerai, , rašė:
  Kad taip sparčiai augam, tai gal ir atrankos į grupės geriausias reiktų bent iki 5 proc kilstelti. Ir svarbu, kad grupės nariai nepatingėtų "prasieiti" per siūlomas nuotraukas ir savo nuomonę pareikšti. Ką kolegos galvoja ?
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.17, 19:14, rašė:
  manau,kad laikas kartelę kelti. Žmonių jau 110,jei kiekvienas į savaitę po nuotrauką patalpinsim - velnias sprandą nusisuks. Kas dar pritaria,kad vertinimo procentą kelti iki 5 ?
 • kaziuks
  kaziuks 
    2009.02.17, 21:36, rašė:
  Tikrai taip, kertele reikia kelti, kad geriausiu galerija, tikrai butu geriausia ir nedarytu gedos.As pritariu 5 ir daugiau.
 • Dzulija
  Dzulija 
    2009.02.17, 18:30, rašė:
  norėčiau paklausti, ar šioje grupėje turėtu būti tik "plika" gamta, patikslinu ar tinka pvz. saulėlydis ir šone sėdi porelė, su dangumi panašiai, kadre dažnai pasitaiko kažkokia detalė kuria nepriskirsi prie gamtos, kokiais kriterijais vadovautis, vieniem dominuos dangus, kitiem gi dėl tos detalės atrodys kad ši foto tinkamesne kitai grupei
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.17, 18:37, vertino: Gerai, , rašė:
  Nebūtinai "plika" gamta, mano manymu. Ir nuotrauka nebūtina vienai grupei tik priskirt. Kitas dalykas, jei dėt foto tik į grupę. IMHO
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.17, 19:07, rašė:
  Detalės tikrai nieko nepagadins,o greičiausiai dar ir pagyvins vaizdą. O be to manau,kad aprėpsim kiek plačiau,nei tik saulėlydžiai/saulėtekiai. Dangus,debesys,sklindantys pro juos ( ir pro pastatų langus,plyšis,tarp medžių šakų ir t.t. ) šviesos spinduliai,saulėtekiai/saulėlydžiai,rūkas - visi šitie dalykai manau yra tai apie ką grupės pavadinimas ir sako - "arčiau dangaus" :)
 • kaziuks
  kaziuks 
    2009.02.17, 21:47, rašė:
  Kokie turi buti raktazodziai kad foto patektu automatiskai i grupe, manau kitiems irgi idomu. Ir ka manote jei rinkti foto tik surinkusias nemazai balu ir zvaigzdziu.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.17, 23:04, rašė:
  raktažodžiai tokie: dangus, debesys, rūkas, saulėlydis, saulėtekis, šviesa,žaibas,vaivorykštė,pašvaistė
  gal bus dar kokių pasiūlymų?
  O dėl nuotraukų,surinkusių tik daug balų - nesutikčiau,nes naujokai tada neturi jokių galimybių parodyti savo darbus. o jie tikrai gali ir parodo neblogų darbų.
 • Birutė
  Birutė 
    2009.02.17, 23:01, rašė:
  žaibas, vaivorykštė, debesis, pašvaistė
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.17, 23:01, rašė:
  Pritariu :)
 • CumulusCirrus
  CumulusCirrus 
    2009.03.28, 23:10, rašė:
  Problemėlė tokia: raktažodžų saraše matosi tik turintys nemažiau 200 nuotraukų raktažodžiai. Norėdamas ten patekti, turėsiu visus metus naudoti tą pati raktažodį, kuris neatitinka nurodytujų, o bus ir su debesimis.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.30, 11:04, rašė:
  Taigi viskas gan paprasta - naudoji tuos raktažodžius,kokie Tau atrodo reikalingi (raktažodžių skaičius lyg ir neribojamas),o papildomai prie savųjų dar prirašai ir grupės raktažodį (dangus, debesys, pašvaistė, rūkas, saulėlydis, saulėtekis, šviesa, vaivorykštė, žaibas). Vienas iš jų ir bus tas,kuris nukreips nuotrauką į grupės "tinkamas" nuotraukas.
 • CumulusCirrus
  CumulusCirrus 
    2009.03.30, 11:34, rašė:
  Dėkoju.Nežinojau , kad galima kelis. O kaip juos atskirti, gal kableliais?
 • gfoto
  gfoto 
    2009.03.30, 11:42, rašė:
  Taip. Net keliant nuotraukas yra pastabėlė :
  Vietą, vaizdą ar fotografavimo technologiją aprašantys raktiniai žodžiai atskirti kableliais, be taško gale.
  Pvz: jūra, Palangos tiltas, vaikai. Angliški ir šveplai užrašyti trinami.
 • kaziuks
  kaziuks 
    2009.02.18, 00:21, rašė:
  O kaip naktines, juk irgi neblogi efektai gaunasi su menulio sviesa ar debesim isplaukusiais?
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.18, 00:58, vertino: Gerai, , rašė:
  Mėnesiena reiktų pridėt, palaikau įdėją
 • kaziuks
  kaziuks 
    2009.02.18, 01:12, rašė:
  As vis tiek lieku prie nuomones kad geriausiu galerijoje turetu buti foto surinkusios auksta balu skaiciu.Tai rodo kad tokios ne tik mums debeseliu myletojams patiko, bet ir kitu skoniu ziurovai jas palankiai ivertino.O ar tai naujoko ar guru foto visai nera svarbu. IMHO
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.18, 10:54, rašė:
  Taip mislyju,kad jei nuotrauka jau pasiūlyta - ji greičiausiai ir taip nėra prasta,nes atrinkinėja pakankamai patyrę žmonės,o kai tą nuotrauką matys ir daugiau grupės narių ( siūlomų nuotraukų tarpe ) , ji ir balus rinks automatiškai. Tokia Igno idėja ir buvo,kuriant grupes. Be abejo galima neskubėti siūlyti,palaukti,kol nuotrauka surinks tam tikrą balų skaičių,bet ar pakaks laiko paskui antrą kartą po pusdienio sugrįžti prie akį patraukusio darbo?
  Ir dar viena mintis,kuri nuo pat pradžių sukosi man galvoje,kai pradėjau grupės kūrimą - padėti pradedantiesiems. Bepigu atrinkinėti nuotraukas iš geriausiai įvertintų sraute ar mokykloje,o pastebėti pradedančiojo fotografo gal net pirmajį bandymą,jau yra tuo pačiu ir meistro ar guru pareiga. imho.
 • kaziuks
  kaziuks 
    2009.02.18, 11:39, rašė:
  Sutinku su tavim, jei man darbas prie sirdies, visda pasiziurau jo kitus darbus, ka nors patariu ir jei bicas-e eina gera linkme vertinu atitinkamai.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.17, 22:23, rašė:
  Na ką gi -pasitaręs su moderatoriais vertinimų skaičių,reikalingą nuotraukai atrinkti į geriausias,pakėliau iki penkių.
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.17, 22:27, vertino: Gerai, , rašė:
  Teisingai padaryta
 • senato®
  senato® 
    2009.02.18, 00:12, rašė:
  Pritariu ;)
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.19, 00:13, rašė:
  Dar vieną dalyką siūlau įtraukti į grupės taisykles, kaip trečią punktą:
  3. Grupėje nebus toleruojami barniai,įžeidinėjimai ir panašūs reiškiniai. Visi ginčai sprendžiami mandagiai ir pagarbiai vienas kito atžvilgiu.
  Tikslas bendras - tobulėti. Gyvenkime draugiškai :)
 • Tina
  Tina 
    2009.02.19, 08:34, rašė:
  supratau, kad nuotraukas į šią grupę siūlo meistrai,
  kažkaip nesupratau, po savo nuotrauką-paspaudžiau į grupę, leido įkelti, ar aš galiu siūlyti savo nuotraukas, manau tai būtų... jau nekuklu, nors anksčiau buvo nuomonė, kad nuotrauka surinkusi daugiau kaip 70 balų, jau šio to verta....:)
  Apie įkelimo tvarką norėčiau daugiau sužinoti :)
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.19, 08:58, rašė:
  Keliant nuotraukas į efoto,kaip grupės narė,gali laisvai rinktis ar kelti tiesiai į grupę:
  Galerija *
  Kur ši nuotrauka talpinama? Plačiau apie galerijas.
  Uždaros grupės Nuotrauka dedama į uždarą grupę, matoma tik tos grupės nariams
  arba , įkėlus nuotrauką į srautą ar mokyklą,po nuotrauka esančioje nuorodoje "grupės" pati pasiūlai savo nuotrauką į grupę. Kuklumas,žinoma ,gerai,bet ,jei tavo manymu,darbas to vertas - ko čia kuklintis. Be to įrašyk vieną iš grupės raktažodžių: dangus, debesys, pašvaistė, rūkas, saulėlydis, saulėtekis, šviesa, vaivorykštė, žaibas. Taip tavo nuotrauka automatiškai bus matoma grupės "tinkamų"sąraše. O jau po to penki meistrai , moderatoriai pattvirtins tavo nuotrauką į geriausiųjų sąrašą arba ne,jei nuotrauka per prasta. Siūlyk,nesikuklink,tik visada savikritiškai įvertink pačioje pradžioje, - ir viskas bus gerai. Sėkmės !
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.19, 18:36, vertino: Gerai, , rašė:
  Gediminai, kiek supratau iš grupių taisyklių, tai visi grupės nariai gali atrinktą į grupę nuotrauką į geriausias siūlyti. Mesitrai ir moderatoriai gali iš "šalies" nuotraukas pritraukinėti. Ar aš klaidaingai ka§ką supratau ?
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.19, 18:40, rašė:
  Tiesą sakant tokios plonybės net nežinau. Kiek suprantu,tai grupės nariai,net jei jie ne meistrai,gali laisvai pasiūlyti savas nuotraukas,o dėl kitų - tikrai nežinau. Na o meistrai ir moderatoriai gali siūlyti viską ir iš visur. Kaip ir nematau bėdos tame,jei pasirodytū,kad siūlyti gali visi. Į geriausias atrenkant bet kuriuo atveju 5 meistrų balsai reikalingi,o tai jau pakankamai rimtas filtras.
 • Kypsas_
  Kypsas_ 
    2009.02.19, 19:16, vertino: Gerai, , rašė:
  O grupės narių ne meistrų balsai negalioja atrenkant į geriausias ? Gal Igno reiktų užklausti ? Tada tiesiog geriau visi "žaidimo" taisykles žinotume.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.19, 19:20, rašė:
  Dėl atrinkimo į geriausias viskas aišku: Grupės tipas: FotoKlanas. Uždara grupė geriausių eFoto nuotraukų tematinei atrankai. Nuotraukas atrinkinėti gali tik Meistro+ statusą turintys. Grupės nariu tampama grupės moderatoriui pakvietus ar patvirtinus stojančio narystę..
  Nuotraukų atranka: 5 balsai. Tiek grupės Narių balsų surinkusi nuotrauka patenka į grupės geriausias
  Taip suprantu,kad 5 grupės nariai atrenka į geriausias,nežiūrint statuso.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.19, 19:24, rašė:
  Hm... gal tokiu atveju reiktų dar sugriežtinti atrankos kriterijų iki 7 ? Turint galvoje,kad narių jau 145. Ar dar palaukiam?
 • Ramis
  Ramis 
    2009.02.20, 13:31, rašė:
  Mano galva nesusišnekam. Siūlyti į grupės geriausias gali kiekvienas grupės narys, o balsuoti tam, kad pasiūlytos patektų į grupės geriausias gali tik Meistras+.
 • gfoto
  gfoto 
    2009.02.20, 20:43, rašė:
  Taip :)) Susipainiojau ir pats :))

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti