Naujokas infraredinėje fotografijoje :)
Sadyvra: 2014.01.25, 17:54  Grupė: PP - Pasidaryk Pats 9
 
Taigi dėka poros forumiečių nupirkau sugędusį EOS10D ir IR filtrus. Kadangi senai knietėjo konvertuoti kokį DSLR į infraredą, kaip tik pasitaikė tam nebrangi proga. Pradėjau nuo 10D remonto - buvo parėjusios užuolaidėlės, na bet pasiknisus sandėliuke radau kitas irgi pavėpusias, tačiau sėkmingai pavyko iš 2 neveikiančių surinkti 1 veikiančias. Žodžiu aparatą jau turiu :) Vėliau irgi per efoto nupirkau kelis 52mm IR filtriukus 720, 760 ir 950. Pasirinkau 720, bet prieš tai pasitreniravau pjaustydamas 760, kadangi gavosi, tai išpjoviau ir iš 720. Na visą procedūra perdarymo plaukioja internete, tai nėra tikslo ją išnaujo aprašinėti, galiu tik pasakyti, kad atlupti seną filtrą nuo matricos pakankamai sudėtinga... Lipni juosta nuo amžiaus sukietėjusi ir niekaip nenorėjo pasiduoti, bet galiausiai pašildžius fenu barjeras buvo įveiktas. Didžiausia bėda - dulkės - panašu, kad apdergiau tarpą iš vidaus tarp matricos ir naujojo filtro, na bet tikrai daugiau fotiko nebeardysiu :) Padės "clone tool" :) Visumoje likau patenkintas rezultatu, ir dabar atsivėrė nauji horizontai :) pridedu kelias fotkes, tai tik pirmos dienos karo lauko testai, taip, kad prasmės ar meniškumo ten tikrai nėra... Dabar lauksiu pavasario - man smagiausios iš matytu infrarediniu, būtent to laikotarpio, kai pilna žalumos, kuri IR spektre patampa balta balta ir rezultatas būna tikrai savotiškas :) Tai tiek, jei yra kokių klausimų - visada atsakysiu. Dėkui už dėmesį :)
ą  

bažnyčia  

Komentarai
Turinys
 • Tirlikas
  Tirlikas 
    2014.01.26, 12:26, vertino: Gerai, , rašė:
  Įdomu,kiek ekspozicija pailgėjo,palyginus su dienos šviesos variantu?
 • Sadyvra
  Sadyvra 
    2014.01.26, 12:49, rašė:
  Kadangi filtras ant matricos, ir neužstoja šviesos matavimo, kaip būtu su filtru ant objektyvo, tai ekspozicija liko ta pati - na o sensorius sekmingai mato infraredą, taip, kad didelio skirtumo nepastebėjau...
 • Samlivas (išsitrynęs)    2014.01.26, 20:17, rašė:
  Hm... nesidomejau sia tchnologija.Tik, koks skirtumas ar tas filtras ant matricos ar ant objektyvo?
 • Sadyvra
  Sadyvra 
    2014.01.26, 20:36, rašė:
  Didžiulis. jei filtras stovi ant objektyvo - šviesa patenkanti į meteringo sensorių dalinai blokuojama, taip pat ant matricos stovi filtras blokuojantis IR, tada tam, kad gauti normalią eksposiciją drastiškai ilgėja išlaikymas ir rankytėmis praktiškai nepafotkinsi... Kai filtras stovi ant matricos, meteringas mato normaliai, o kadangi nebėra blokuojančio filtro ant matricos šviesos jai irgi užtenka, ir ekspozicija lieka praktiškai, kaip ir neperdarytame fotike... A ir dar. Jei filtras stovi ant objektyvo - per ieškiklį nelabai ir kas matosi... O čia tų problemų nebėra - matai normalų vaizdą.
 • Samlivas (išsitrynęs)    2014.01.26, 20:54, rašė:
  Na dabar viskas aiskiau. Aciu
 • potsmoker
  potsmoker 
    2014.02.06, 21:50, rašė:
  Nesupratau. Ar negalima pašalinti IR filtrą nuo jutiklio (pakeičiant skaidriu plastiku, ar paliekant jutiklį pliką) ir naudoti IR filtrus ant objektyvo? Esant reikalui, ar norui pasikeiti IR filtrą ant objektyvo į kitokį (nm) ir gebi išgauti vis skirtingą efektą. Dabar gi fotoaparatas "pririštas" prie vieno vienintelio šviesos bangų pralaidumo (nm).
 • Sadyvra
  Sadyvra 
    2014.02.06, 22:09, rašė:
  Galima be problemų. Tačiau man apsikrauti krūvomis filtrų skirtingiems objektyvų sriegiams nebuvo įdomu... Todėl filtras ant matricos - man optimaliausia išeitis. Ir iš to ką mačiau man labiausiai patiko būtent JB arba beveik JB su 720-850nm filtrais.
 • potsmoker
  potsmoker 
    2014.02.06, 22:26, rašė:
  Yra išeitis- pirkti filtrą pagal didžiausią filtro sriegį turintį objektyvą ir susipirkti "step-down" žiedus kitiems objektyvams, kurie būtų pastoviai užsukti ant jų.
  Na, bet jeigu patinka tik vienokio spektro nuotraukos, tuomet toks variantas išties optimaliausias.
  Dėkoju už info.
 • Sadyvra
  Sadyvra 
    2014.02.07, 07:25, rašė:
  Na su žiedais irgi variantas... Gal kada nors koki kitą ir persidarysiu į pilną spektrą.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti