Naujokų pasaulyje
InJ: 2016.11.09, 22:27  Grupė: Naujokai 25
 
Sveiki,
kas man gali papasakoti apie auksinę taisyklę mokantis fotografijos? Pasidalinti savo fotografijos kelio pradžios patirtim?
Internetas lūžta nuo informacijos- skaičiau trilijoną straipsnių, žiūrėjau dar daugiau video apie fotografijos pradžiamokslį, atrodo jau tikrai suprantu teoriją, kas tai yra ISO, užrakto greitis, diafragma ir t.t. Paraleliai teorijai, sulig kiekvienu dalyku, bandau tą ir praktiškai- dažniausiai kažkokius pavienius dalykus (fotoaparatą turiu), BET ... bet niekaip nesugebu sujungt visos šitos informacijos tvarkingai į vieną vietą savo galvoj, bent jau kad ir minimaliai pradžiai. Tik įsijungu fotoaparatą pasiruošusi ką nors fotografuoti, galvoje prasisuka šimtai apibrėžimų kas yra kas, bet KĄ DARYT ir nuo ko pradėt- labai sunku susigaudyti.

Žodžiu, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių. Galbūt kas nors turi gerų patarimų, nuo ko pradėt praktikuotis pvz.fotografuojant portretus, peizažą? anybody? :))) Užveskit ant kelio, būčiau labai dėkinga!

P.S. daugelis mano darytų foto, kurias asmeniškai savikritiškai pati sau vertinu, kaip neblogas, po kolkas yra labiau nulemtos to ,,lucky shot", o ne technikos. Kaip iš šito pagaliau išsivaduot? :)

Komentarai
Turinys
  • Drugeliautoja
    Drugeliautoja 
      2016.11.09, 23:15, vertino: Gerai, , rašė:
    fotografuoju jau n metų, bet geriausi kadrai vis tiek iš "lucky shot" serijos. Bet jų procentas su laiku nežymiai didėja:)
    Geras dalykas yra tų "lucky shots" analizė, bandant suprasti, kas būtent juose patinka. Tuomet galima bandyti jau sąmoningai tai atkartoti kitose situacijose. Kartais būna, kad realybėje visai neypatingas vaizdas dėl sėkmingai parinkto rakurso ar gražaus apšvietimo virsta labai nebloga nuotrauka. Tokius atvejus verta įsidėmėti ir kitąkart susidūrus atpažinti.
    Visas savo nuotraukas tvarkau kompiuteryje: tiesinu horizontą (pas mane jis gaunasi beveik visada kreivas), apkarpau, kad gautųsi tenkinanti kompozicija, pakoreguoju kontrastą ir pan. Tai padeda pastebėti, kas patinka, o ką reikėtų keisti. Pvz., kad reikėtų vengti šiukšliadėžių pirmam plane ;)
    Dėl techninių nustatymų per daug pergyventi nereikėtų, nes dėsningumai pakankamai paprasti. Aš pradėjau fotografuoti žinodama tiek:
    1. išlaikymas: <1/židinio nuotolio, kad kadras nebūtų išplaukęs dėl rankų drebėjimo.
    2. kuo didesnis objektyvo židinio nuotolis, arčiau fotografuojamas objektas ir atviresnė diafragma, tuo siauresnė ryškumo zona ir labiau išplaukęs fonas.
    3. ISO: kuo mažesnis, tuo geriau. Bet jeigu tamsu, reikia kelti, kad išlaikymas nebūtų stipriai per ilgas.
    Sėkmės!
  • Manvid
    Manvid 
      2016.11.09, 23:45, rašė:

    Vieniems fotografija yra tik pomėgis, kitiems - amatas, tretiesiems gyvenimo būdas. Jums reikia nuspręsti kuriuo keliu norite eiti.

    Fotomėgėjai fotografuoja tai, kas jiems patinka, kas jų manymu yra gražu, miela. Šeima, gamta, kelionės.

    Amatininkai teikia paslaugas, turi patikti ir įtikti užsakovams, kas nėra lengva. Jie turi gerai įvaldyti techniką, fotografavimo būdus, bendravimo psichologiją, turi turėti verslininko įgūdžius. Krikštynos, vestuvės, reportažai, portretai, daiktų fotografija.

    O jei fotografija Jums taptų svarbiausiu dalyku gyvenime, tada teks daug suvokti, žinoti: ką, kaip, kodėl, kada fotografuoti, ką savo fotografijomis norite papasakoti apie žmonių gyvenimus ir likimus, ką pati galvojate apie tai kas vyksta jūsų ir apinkinių gyvenimuose.

    Fotoaparatas, ISO, išlaikymai, ryškumo zona, nuotraukų išbaigimas yra tik pradžiamokslis fotomėgėjui.

    Amatininkas jau turi įgūdžius, automatizmą. Gerai, jei jis turi savo stilių.

    Gi fotomenininkas būtinai turi turėti savo pasaulėžiūrą, savo kūrybos metodus, turi būti atpažįstamas kaip turintis savitą stilių, savas temas ir parodyti žiūrovui tai, kas dar jam nepažinta. Tam reikia pašaukimo, pasišventimo ir didelio kultūrinių žinių, gebėjimų bagažo.

    Todėl mokytis reikia nuosekliai ir tik pas geriausius fotografus. Jei tai nepasiekiama, lieka internetas, knygos, vaizdo įrašai, webinarai. Mokytis tektų tiek, kiek įstengsite arba visą gyvenimą.

  • Samor
    Samor 
      2016.11.13, 10:07, rašė:
    Jusu informacija paprastai buna iki galo informatyvi.Manau ji informatyvi ne man vienam,tai matosi pagal ivertinimus.Dekoju.
  • Manvid
    Manvid 
      2016.11.13, 17:28, rašė:
    Dėkoju Jums, bet negaliu sutikti, kad mano pateikiama informacija yra "iki galo informatyvi". Žemiau esantys komentarai ją praplečia, papildo, pažvelgia iš įvairesnių taškų. Mokiausi fotografijos pas draugus, vėliau fotoklube, po to kaupiau knygas, dabar daugiau žvalgausi internete. Kaip vienas iš atsakymų į šios temos klausimą būtų - bendraminčių būryje išmokti lengviau. Jei tik yra galimybė, verta jungtis į klubą, būrelį, grupę. Kartu dalintis patirtimi, parodyti vienas kitam, pasidalinti žiniomis, kartu aptarti bendro fotografavimo rezultatus. O kolegijose, mokyklose moko pagal programą, suteikia rimtus pagrindus profesijai, bet kūrybingumo gali išmokyti tik tas pedagogas, kuris pats yra asmenybė, pavyzdys savo santykyje su aplinka, pasauliu.
  • formalumas
    formalumas 
      2016.11.10, 00:01, rašė:
    Praktika-analizė, praktika-analizė ir dar kartą praktika-analizė! :)
    Kito būdo nėra - kuo daugiau fotografuoji (žinoma, turėdamas supratimą apie techniką ir kompoziciją!), tuo geriau gaunasi...
  • Badas
    Badas 
      2016.11.10, 13:41, rašė:
    Apie tai galima ir smulkiau:
    1. Fotografuok tai, kas tau patinka - taip, kaip tuo metu atrodo geriausia. Viska fotografuok keliais budais, keliais variantais, ieskok nauju, dar geresniu variantu su tuo paciu objektu.
    2. Kompiuteryje idemiai apziurek darbus, isrink kelis geriausius, pagalvok del ko jie geri. Analizuok, kas negerai kituose darbuose - kas konkreciai negerai, o ne "ai tiesiog netraukia". Ko jiems truksta kad patrauktu? Daznai geros mintys ateina kai jau buna per velu - tai irgi labai vertinga patirtis ateiciai.
    2. Rodyk savo darbus kitiems zmonems ir idemiai skaityk kritika. Nevisad kritika bus pagrista, reikes atsirinkti. Jeigu nesupranti kritikos - neskubek atsikirsti "pats kvailys", o klausk ir bandyk suprasti jo poziuri. Klausk, klausk, klausk. Ieskok nauju poziuriu. Gal tai, kas skamba keistai ar kvailai, isigilinus ne taip jau kvaila?.. Nebuk kategoriska, gal prireiks keliu metu kol suprasi. Visada siek tiek abejok. Nesek aklai autoritetais - kartais ir protingi zmones nusisneka.
    4. Ziurek kitu zmoniu darbus. Pati ieskok juose klaidu. Ieskok kodel tie darbai geri. Skaityk kaip tuos darbus kritikuoja zinovai, i ka jie atkreipia demesi ir kaip aiskina. Apie fotografija galima daug suzinoti netgi nepadarius nei vienos nuotraukos.
  • Samor
    Samor 
      2016.11.11, 11:01, rašė:
    Visada vertinu Jusu pasisakymus,bet "Skaityk kaip tuos darbus kritikuoja zinovai, i ka jie atkreipia demesi ir kaip aiskina". Stai tas zodelis aiskina man truputi netenkina.Anksciau ir as dejau viltis i profesionalu patarimus,taciau gaudavau tik nuotraukos minusavima.Klausdavau kas ir kodel,bet tik mirtina tyla pamatydavau,todel dabar kaip ir nebekeliu savo nuotrauku ,nes truputi nusivyliau forumu.Na ir toki pati ivertinima girdejau is profesionalu,kurie turi panasiu forumo ivertinimu.Atleiskit,jei kazka ne taip pasakiau,bet pasakiau tik savo pastebejimus.
  • Badas
    Badas 
      2016.11.11, 11:31, rašė:
    Naujoku yra simta kartu daugiau negu specialistu, todel nereikia nusivilti, jeigu profesionalai pakomentuos tik viena is simto nuotrauku. As gali buti kitaip?
  • Samor
    Samor 
      2016.11.11, 14:17, rašė:
    Sutinku,taciau deja ne vieno komentaro nesulaukiau. :)
  • Badas
    Badas 
      2016.11.12, 17:15, rašė:
    Komentaru nebuvimas veikiausiai reiskia "nieko ypatingo". Fotke gali buti be klaidu, tiesiog... nepatraukianti. Tiesa sakant, jeigu foke neidomi, tai net ir pastebetas klaidas tingisi komentuot.
    Vienu zodziu, pasiulymas - pakelti kokybes kartele atrenkant nuotraukas publikavimui :)
  • Samor
    Samor 
      2016.11.13, 10:04, rašė:
    Dekoju uz atsakyma.Vertinu Jusu pasisakymus ir komentarus.Geros dienos.
  • ohpaulius
    ohpaulius 
      2016.11.29, 16:53, rašė:
    Kai nieko gero nefotografuoji tai nieko gero ir negirdi :)
    o darbus reikia rodyti ne efoto "profesionalams", o tikriems. Kažkokie niekam neįdomūs įvertinimai profesionalu nepadaro.
  • FredeRika
    FredeRika 
      2016.11.10, 09:56, rašė:
    Nebijok eksperimentuoti ir daryti klaidu! Drasiai daryk klaidas , jas aanalizuok ir mokykis.
    Jau tikriausiai zinai kad ISO, užrakto greitis ir diafragma yra visi tarpusavyje susije.
    Tai pradek fotografuoti kazka, kur gali ilgiau pagalvoti (peizaza pavyzdziui).
    Nusistatyk fotoaparata ant Auto (kur jis viska padaro uz tave), nufotografuok ir paziurek , kokius nustatymus fotoaparatas parinko. Paskui bandyk keisti ir ziurek kas gaunasi.
  • euforija
    euforija 
      2016.11.10, 10:54, rašė:
    tai kad čia tik trys medžiai, dviračiu sunkiau išmokti važiuoti manau:
    diafragma, išlaikymas, iso...

    nori greitesnio fotografavimo gali greitinti išlaikyma, arba diafragma platinti arba iso kelti
    nori letesnio fotografavimo atvirksciai.
    niuansai keliant iso eina grūdas ant nuotraukų, platinant diafragma prastėja foto kokybė ir siaurėja ryškumo zona.
  • euforija
    euforija 
      2016.11.10, 10:57, rašė:
    norint gauti gražią foto čia jau ne fotoaparatą o smegenis savo miklinti reikia, matymą turėti kompozicijos, gražų modelį prieš kamerą pastatyti ir t.t.
  • v.ch
    v.ch 
      2016.11.10, 13:58, rašė:
    daugiausiai ziniu ir informacijos, kurios bus praktiskai igivendinamos,darbai aptariami ir analizuojami,o smegenys miklinami ir fotografinis regejimas lavinimas, mokymo istaigose, kur yra profesionalus destytojai, kurie metodine ir praktine medziaga pateikia profesionalai. Kur galima paklaust ir tau bus TEISYNGAI paaiskinta, kas gerai, o kas blogai...Bus kolegos, kuriu darbus bus galima analizuot ir kurie analizuos jusu darbus,kritikuos arba girs juos.Na o visa kita- darbas pastovus.
    Nesiulau eiti i poros dienu kursus, tik stot i mokymo istaiga.
  • InJ
    InJ 
      2016.11.10, 18:24, rašė:
    Didelis ačiū visiems sureagavusiems! Atsižvelgsiu į visų patarimus mokantis savarankiškai, o po to, kada žioplinėsiu šiek tiek mažiau ir greičiau viską atliksiu, tikrai apsilankysiu ir profesionalų paskaitose.
    Po kolkas fotografavimas man tik hobis, planų užsidirbti iš to neturiu, tačiau ką gali žinoti, kas bus ateityje :) tiesiog dabar man tai LABAI patinka.
    Noriu Jūsų pasiteirauti dar dėl vieno dalyko. Kaip ir minėjo vienas šio forumo dalyvių, fotografijas reikia rodyti žmonėms. Sutinku, nes taip gaunama kritika, kurios pagalba galima ištaisyt klaidas, arba gaunamas vienas kitas širdį glostantis ir į priekį verčiantis eiti mielas žodis. Taigi- kur galėčiau tas nuotraukas rodyti (apart šio puslapio, tarkime, naujokų skilties)? Kokiuose puslapiuose lankosi profesionaliai, kurie negaili išsakyti tiesą?
  • Vokvisen
    Vokvisen 
      2016.11.11, 08:40, rašė:
    Tai dėti nuotraukas labai siūlau čia. O dar yra tokia "fotokūdra". Šiuose tinklapiuose įdėjusi nuotraukas gausi patarimų, pagyrimų ir kritikos. Kaip man teko patirti - labiausiai padėjo kritika :) Pradžioje nemalonu, nes pačiam patinka darbas. Atrodo - kodėl visi kabinėjasi. Bet emocijoms nurimus ir pamėginus atsižvelgti į kritiką, pabandžius daryti kaip pataria, gauni žymiai geresnį rezultatą... O patarimų, ypač pirmieji komentatoriai pateikė labai gerų ;)
    Tiesa dar gali savo tinklapį susikurti... reklamuoti jį. Rodyti nuotraukas draugams... tik nepervargink jų. Visiems rodomų nuotraukų turi būti nedaug.... tik perliukai. Darbinė medžiaga niekada neturi būti rodoma kitiems, ji sugadina įspūdį.
  • The20
    The20 
      2016.11.10, 19:57, rašė:
    Reikia daug išgerti, kad fotografuot išmokti
  • Debesuotas
    Debesuotas 
      2016.11.10, 23:15, rašė:
    Manvid labai puikiai išdėstė, yra 3 fotografų rūšys mėgėjas, profesionalas ir menininkas.

    Mėgėjas, tai toks kuris perdaug nesigilna ir fotografuoja sau, sao draugams, kuris nejaučia perdaug azarto fotografuodamas - čia pirmoji fotografo kaip asmenes stadija, kuri dažniausiai apsiriboja, šuniukais, kačiukais, gėlėm, kelionėm, ir panašiai..

    Profesionalas - daugiau yra verslininkas, nei fotografas. Tai žmogus kuris investuoja į verslą - jis gali mokėt fotografuot, gali turėt gerą techniką, tačiau jam tai bus darbas ir rezultate jo fotografija įgaus monotoniją, tiek stilium (kurį dažnu atveju lems užsakovų poreikiai ir technikos galimybės), tiek koregavimu..

    Na ir menininkas - tai žmogus kuriam fotografija yra saviraiškos būdas. Šis žmogus labai nenuspėjamas, jis gali būt visiškai nesuprantantis fotografijos techninės specifikos, bet gali turėti puikų meninį išsilavinimą, arba atvirkščiai, tai gali būti žmogus kuris technikos dėka daro šedevrus ją puikiai išnaudodamas. Tai gali būti žmogus pasikaustęs visapusiškai - bendras šių asmenybių bruožas - saviraiška ir aukščiausios kokybės, bei kiek įmanoma didesnio išskirtinumo ir savito stiliaus siekimas.

    Yra ir tokių kurie meną perpina su komercija, tačiau tokiems žmonėms mūsų rinka labai ribota, dėl šios priežasties dažnai sakom kad menininkai gyvena prie suskilusios geldos ir jų kūryba yra aktuali tik mažam ratui žmonių, arba bus aktuali tik po daug metų..


    Kaip pradėt naujokams, tiesiog fotografuot pradžiai bandant pakartot tai ką daro menininkai - pradėt sekti kažkokius žinomesnius fotografus, analizuoti jų darbus. yra ir daug lietuviškų pavardžių ir tame pačiame efoto gali rast daug aukšto lygio fotografijų iš kurių yra ką išmokti ir kurios gali pastūmėt tobulėjimo link. jeigu to nepakanka, gali ieškot užsienyje pvz 500px.com. Na ir papraščiausiai domiesi tiek technika tiek atlikimu ir galiausiai padarai kažką panašaus.. po kurio laiko pradėsi fotografuot kažką išskirtinio įdėsi į tai savo minčių ir įgausi savitą stilių..
  • dedv
    dedv 
      2016.11.11, 00:30, rašė:
    Kolegos, labai tiksliai viską papasakojo, dar galėčiau pridėti, kad matyti nuotrauką prieš nuspaudžiant mygtuką yra didelis privalumas. Išlaikymo/iso/f reikšmės pritaikymas pagal reikiamą kadrą atsiras su laiku jei tik bus noro.

    Reziumuojant svarbiausia yra motyvacija ir noras įgyvendinti idėją.

    Taip pat daug kas matę, bet nemažai idėjinių 'behind the scenes' kadrų.
    http://www.boredpanda.com/professional-photographer-vs-amateur-difference/
    http://www.boredpanda.com/truth-behind-photography-tricks/
  • 15 čigonų
    15 čigonų 
      2016.11.11, 02:34, rašė:
    Nėra jokių taisyklių, daryk kaip nori, kiek nori ir kada nori. Pramesk klišes. Nebijok dalintis nuotraukomis, išklausyk kritikos. Ir niekad nesustok domėtis.
  • FredeRika
    FredeRika 
      2016.11.11, 09:04, rašė:
    jei jau skaitei trilijona straipsniu - rekomenduoju dar viena ;)
    erickimphotography.com/blog/archive/
    Yra labai geru minciu. Subalansuota gatves fotografijai, bet tinka ir kitoms.
    Jo devizas beveik kaip 15 cigonu;)- niekada nenustok mokytis
  • Debesuotas
    Debesuotas 
      2016.11.11, 19:14, rašė:
    Skaitinėjau šiek tiek jūsų pateiktą nuorodą, ten tikrai įdomių straipsnių yra :) ir štai užkliuvo viena citata, kuri manau, pilnai atsako į šį užduotą klausimą.

    “Be your own spectator; seek your own applause.” – Seneca

    Štai ir atsakymas ką daryt, norint fotografuoti geriau..
  • InJ
    InJ 
      2016.11.12, 20:43, rašė:
    Šio blogo nesu skaičiusi, tikrai vertinga nuoroda, ačiū!
      www.fotobites.lt nuolaida fotoknygoms, albumams, fotožurnalams galioja iki gegužės 1 dienos.

Jūsų komentaras

Rašyti komentarus gali TIK užsiregistravę eFoto.lt dalyviai. Užsiregistruoti